Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Какво е името на това цвете и дали е отровно, тъй като моето малко дете си играеше с него?
Коя е песента, която се пее „лиго его лиго еси“ и как мога да я чуя?
Как мога да изтегля песента "Λίγο έως λίγο" (Liго Esi Ligo Egо)?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Какво е името на това цвете и дали е отровно, тъй като моето малко дете си играеше с него?
-
Коя е песента, която се пее „лиго его лиго еси“ и как мога да я чуя?
-
Как мога да изтегля песента "Λίγο έως λίγο" (Liго Esi Ligo Egо)?
-
Каква е историята, разкрита в гръцкия текст на песента, която беше публикувана?
-
Какво означава "όδευση" в гръцкия текст на песента?

ако няма желаещи за сладчиците да си хапна аз...

...
. Много набързо взехме решение за преместването и докато траеше процедурата по издаването на визите, голямата ми дъщеря беше с гаджето "на гости" в Никозия. От тях забравих как изглеждаше компютъра, не можех да се вредя. А и такива екскурзии си организирахме, че почти не сме си седели в къщи. Изпратих ги тях и после ходих аз с малката до България. И там го ударихме на туризъм да видим роднини и приятели. Върнахме се в Кипър и имахме 10-ина дни да се пакетираме за новия "дом". Вече имам интернет и лаптоп, много свободно време и желание за контакти. Така, че сега, когато не сам вече при вас, има вероятност да пиша по-често 
... особено за еклерчета умиргам просто... Така че ------
Я моля те, да ме осветлиш за две думички, дет`не мога да ги преведа --- "κόπηκα" /предполагам че е някакво деепричастие, ама хич не се сещам от кой глагол може да идва
/ и другата - "έπνιξα" /очевидно е мин.вр. на глагол ама на кой... 

и намери нещо по така жизнено и радостно .....
.., ама вие вече трябва да си знаете че имам уклон към мелодраматизма
Обаче понеже си те обичкам.., пък си поръча нещо по-жизнено.., ето
/ ------------>
..."- пък то болна се оказва че си... Ама тя "тая работа" няма да ви се размине де...
Пък за кредора влязох да прочета защо така не виждаш прозорче и се оказа, че явно не при всички версии на Уиндоус е възможно...
...
или кво ......
днес ме викаше милото сигурно му е било тъжно и викаше нещо между ГА ГА ИЛИ МА МА на мен второто ми се дочу де
Няма място за сравнение с Кипър. Така,че не се оплаквайте.Местните карат едни такива голеееееееееми коли (хамър-и и тем подобни), не спазват никакви правила за движение и си мислят,че само те имат предимство.
/ Всъщност трябва да отбележа, че от как съм се захванала с тия преводи /вече 5 месеца има/ досега не съм попаднала на една гръцка песен със слаб /повърхностен/ текст - не мога да не отбележа. 
ама от време на време срам-не срам се примолвам на някой случаен минувач да ни щракне /като на тая дето съм с шлифера/.., колкото да се овековеча за поколенията