Ето есента дойде, а февруарчето расте, расте!!!

  • 12 816
  • 303
# 210
TONITA , аз съм в болничен от началото на бременността ми . Когато отида на ЖК , док си ми дава листа без проблеми и така ще съм до края . Явно всичко зависи от него , носи го за подпис при свои колеги и всичко е Ок . Значи има възможност да сме в болничен от началото до края . Мен ме водят рискова бременност , мисля , че и теб трябва да те водят като рискова с тези два аборта .
Виж целия пост
# 211
За болничните не зависи всичко от доктора.Той ще ги издава без проблем,но ако бременната надвиши 180 дни за една календарна година,от НОИ няма да й платят надвишените дни.Има строги правила за броя на болничните през годината,за да няма злоупотреби.За съжаление доста често страдат хората,които имат нужда от по-продължителен болничен.

Чакам Тонита да ми отговори на лични,за да й сметка колко болнични ще й станат.За да видим дали при нея проблема са тези 180 дни или докотра се прави на интересен.Задължение на лекаря е да следи по амбулаторната книжка броя на дните в болничен,може би за това на Тонита са й казали,че не могат да й издават повече болнични.
Виж целия пост
# 212
Привет и от мен, сладурки!  Hug
foxy81 мислила си си за варианта- Антон и Атанас ( Тони и Наско)! И двете имена са много хубави, именните дни са един след друг ден, а може и да се родят около тези дати (17 и 18 януари)! Решението винаги е лично, аз само споделям! Прегръщам те!  Hug
Нашето бебе го правихме 4-5 месеца, то не бяха тестове за овулация, то не бяха пози, всеки ден кекс и не ставаше! Накрая зарязахме всичко и намалихме кекса до 3-4 пъти седмично, както ние си знаем!  Embarassed И то взе, че стана!  baby_neutral А преди това и аз имах 2 спонтанни аборта и съм забременявала без да искаме, а този път голям зор беше!  Joy
Сега отивам на разходка, че цял ден пред РС, ме заболя главата!
Лек и слънчев ден, мамчета!  wavey
Виж целия пост
# 213
Мацки, ето малко имена:

http://www.angelfire.com/ca6/ivayla/A.html
Сега се замислих за Фокси, че трябва 2 имена да измисли, а ние по едно не можем да измъдрим  Wink Поне аз съм доникъде с идеите още  Rolling Eyes

Тонита, ще намериш разрешение, сигурна съм. Аз пък вече от две места разбирам, че изчислението на майчинството е бая сложничко и всъщност доста прецакана май ще остана и аз, но както и да е, само да сме здрави  Praynig

Българската тема доста ме заинтригува, защото винаги съм си мислела, че не мога да живея извън БГ, а повечето ми приятели, които заминаха, вече пък не могат да издържат тук, някак им е тясно  ooooh!


Виж целия пост
# 214
gall78 намен страницата ми излиза с йероглифи, не ми се разчита май
нз нали сте го чели това, но ето http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=171195.0
Виж целия пост
# 215
Сега видях,че на БебеМания в зала Универсиада 24-26 октомври нямало да има директни продажби,т.е. ще бъде само изложение.А в периода 29.05-01.06.2009 щяло да се проведе пак там първото БебеМания-шопинг с директни продажби.Така че се обезмисля май разкарването.
Виж целия пост
# 216
Здравейте и от мен! Най-сетне успях да се включа и да ви попрочета. Аз от 01 октомври излязох в болничен (прецених сама,че работата много ме тормози) и понеже в квартирата нямаме интернет и затова така изоставям с форума. Сега съм в нас при мамче и татче и тук пиша Simple Smile
Много се радвам,че само хубави новини се коментират във форума.
Аз много искам да присъствам на срещата на 25-ти и да ви питам Остава ли още в Джепето?
Купих си една книга "Гимнастика за бременни" и сега правя през ден и се чувствам много добре, макар че си мисля, че много от упражененията не ги правя правилно newsm78
Мен бебка много ме рита-особено вече, но четох че вечер когато ние се успокояваме бебето започва да се движи:))))
Искам да помоля някоя мама да ми изпрати на лични потребителско име и парола за албумчето да го разгледам и да кача моя снимка Grinning
Усмихнат ден на всички сладурани:)))
Виж целия пост
# 217
Здравейте, мили мами! От много време не съм писала, но скоро ще се реванширам, само да ми мине (надявам се успешно) държавният изпит в четвъртък.
За имената - ние искаме да са с българско звучене, момичето ни се казва Дария, на свекърва ми, а сега мислим да е кръстено на майка ми, ако е момче може би ще е Мартин, но за момиче още се чудим, но си има време още, дано да успеем да измислим нещо, което да ни хареса и на двамата. Аз преди да родя не исках да кръщавам на никой, но като видях после колко щастлива е свекърва ми, останах много доволна от избора си.
Относно раждането - охх, мога да изпиша цял ферман, но не ми се иска да плаша майките, които не са раждали. Аз преносих 9 дена и ме взеха с 3см. разкритие, но без болки, е последните 3-4 часа са наваксах де. Не искам да си спомням за тези часове...После за съжаление имах епизиотомия и много шевове (бебето беше 4.100кг.) и възстановяването ми беше доста трудно и продължително. Искам да посъветвам да си направите тест за упойки, особено ако мислите да ползвате такива, за да няма неприятни изненади накрая.
Хайде за сега ви оставям и ви пожелавам усмихнат и спокоен ден!  Hug
Виж целия пост
# 218
Момичета, моля за помощ   smile3511

Не успявам да си сложа синьо щъркелче  stork-boy до името на първа страница, по точно не успявам да влезна с общия профил, моля ако някой влиза да го сложи вместо мен   bouquet
Виж целия пост
# 219
Здравейте маминки Simple Smile
Мн сте писали пак- докато ви изчета и слънцето тръгна да залязва Simple Smile
Така от къде да почна честито на мамите с добри новини от ФМ и за цвета на гащичките   bouquet
ЧРД на патерици на бульовче- всичко най-най- и най- големият подарък февруари   bouquet  bouquet

niema не трябва да те налягат такива мисли, факта че в тебе расте едно малко чудо трявва да ти говори, че всичко ще бъде наред - това все пак е дар от природата  Hug Горе главата момиче

За тоника исках да кажа- мами пазете се, хинина в него е даже токсичен за бебоците (дори при употребата на три чаши тоник за ден в ранна бременност може да се стигне до спонтанен аборт) така че се пазете   bouquet

Бяхте говорили и за ФМ- говорих с доцент ренгенолог, който ми преподава по образна диагностика и той ми каза следното: за извършването на една ФМ са необходими само добър лекар и 2Д ехограф- само при него имаш възможност да наблюдаваш избрана от теб равнина, а 3Д и 4Д ехографит е се използват само да се покаже на майките как изглеждат бебоците т.е с комерсиална цел  Shocked, което мако ме шокира- но човека си разбира

Освен да се оплача накрая др не остана- успя да ме тръшне и мен гадния грип, даже от както съм болна и бебка е една кротичка само леко леко шава...

та това за сега отивам да се мъча с тея гадни чайове  ooooh!
Виж целия пост
# 220
Може  ли да помоля някой да сложи и на мен едно  stork-girl, за улеснение термина ми е 28 февруари. Днес бяхме на фетална и докторката каза, че очакваме момиче. Много се радвам, надявам се да не стават грешки до края и да си излезе както си е планирана - като мома Mr. Green
Виж целия пост
# 221
naiema , за теб и за другите мами стигнали до бебо по трудния начин, ми е 2 пъти по-мило да чета...  Hug А ти не се притеснявай - както казват другите, най-трудното е минало...

TONITA 6, аз друго си мисля.... защо не кажеш на АГ-то ти /ако случая е такъв, че пробл. са 180-те дни/ да ти пише по-ранен термин... така ще излезеш в 45-дневния болничен по-рано...

duffy & wondertedy7 , аз всичко изчетох и разпитах за токсоплазмозата... Да знаете че както и за другите неща, ако е писано - ще се случи..
Не са виновни котките... Но трябва да забравите да им чистите тоалетната.. или ако го правите, трявба да става с ръкавици и веднага след "голямата работа"... на животинчето /не го знам бацил и е какво е/ дето причинява болестта му трявбат 24 часа да се отдели от котешкото ако...
Повече трябва да се внимава с храните... особено месото, салатите и примерно магданоза... Всичко трявба да е измито перфектно и да е преминало достатъчна термична обработка.
Иначе се препоръчват 2 изследвания /моето АГ ми каза че не се покриват от ЗК, но явно не е баш така/:
едното е до 3-я месец и най-добре да е за това дали сте болни в момента и дали някога сте боледували
другото /прави се само ако не сте боледували по-рано/ на мен ми казаха да го направя 6-7 месец и аз смятам да отида сега на 20-ти, за да ми станат резултатите преди Ж.К. на 24-ти
Проблемът е, че ако се разболеете в ранен етап на бременността - най-вероятно ще се получи спонтанен аборт или плод с много тежки увреждания, което според мен би се видяло на Ф.М.
В по-напреднала бременност е възможно да се получи забавяне в умственото развитие на плода или нещо друго уж не толкова фатално, но сега като се замисля май това дори е по-лошия вариант... Важното е че сега вече може да се лекува с някакви антибиотици, ама доколко има шанс за успех нямам идея...
Важното е да не се разболявате... което както вече казах е най-вече Божа работа..

dideroncho и всички други мами за които това не е първа бременност, но бебчето ще е първо /в това число и аз/ - да гледаме напред!

Вече забравих кои, но знам че няколко бяха мамите с ново-сини гащи Simple Smile ЧЕСТИТО Simple Smile
и  Geia , на теб пък ЧЕСТИТО
Виж целия пост
# 222
Geia, добре си дошла в отбора на розовите щъркели Hug
Jessika123 имаш си вече син щърк Hug
Виж целия пост
# 223
Още веднъж ви благодаря момичета  Hug
Другата седмица съм на ЖК и ще видим какво ще измисли доки ,но дори и да няма възможност за по-вече удължаванена болничния, мисля да послушам съвета на толо и да си взема малкото отпуска,която ми е останала и след това да моля личната лекарка за някой друг ден.
Между другото искам и аз да се включа в темиччката ,която сте подхванали- имената.Аз се смях на една позната ,която след като родила сина си и станало време да записват детето я питали какво име са избрали,а тя казала,че още не могат да решат.Реакцията на акушерките била: че какво сте правили 9 м?
Та май и с нас така ще бъде .За всичко друго стигнахме до консенсус, ама за име не можем да се разберем .Аз не харесвам неговите предложения,той съответно моите ,та да видим кой ще отстъпи накрая. #2gunfire
Виж целия пост
# 224
Момичета,благодаря за подкрепата!Обичам ви всичките и ви  Hug Hug Hug
Айде смело увеличаваме отбора на розовите гащи!!!!Geia,честито!  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия