Много вкусен кекс

  • 197 851
  • 192
# 15
Кексът, който и моята баба прави - точно с лимонада.  Grinning
Виж целия пост
# 16
Току -що го сложих във фурната.Притеснявам се ,че малко рядка ми се стори сместа...
После ще пиша какво се е получило.
Виж целия пост
# 17
Офффффф... много се издъних, а изглеждаше така обещаващо... 
Стори ми се много гъста сместа, та си икономисах 1ч. брашно и сега, ни става за снимане ни за ядене. А беше се надул така прекрасно и такъв приятен аромат се носеше из цялата къща. Язък!
Възнамерявам да се явя на ''поправителен'' още идната седмица.
Виж целия пост
# 18
 Grinning Споко!!!Аз съм същата с кексовете, все не ми се получават. Верно е, 4е като сложиш захарта при яйцата и сместа става някак си много гъста. Но като добавиш и лимонадата става супер!Успех следващия път! Hug
Виж целия пост
# 19
Много често ми се случва кексът да се надуе така хубаво, а като го извадя спада? Има си обяснение, но не го знам.... Rolling Eyes
Виж целия пост
# 20
При първа възможност ще го изпорпвам, но ако реша да сложа и прясно мляко колко трябва да е?
Виж целия пост
# 21
Знам, че нетрябва да отваряш фурната, докато кекса се пече. След като придобие хубава коричка отгоре, може да се провери дали е изпечен с клечка за зъби. Ако на клечката остане тесто, кекса е суров още........
Аз пека кекса около 40 до 50 мин в умерена фурна.
Виж целия пост
# 22
Много вкусен става. Аз използвам есенция от коняк вместо какао.
Виж целия пост
# 23
Параскева кексът стана страхотен. Благодаря!   bouquet
Виж целия пост
# 24
С кола или с лимонада става по-добре ?
Виж целия пост
# 25
Хареса ми рецептата и тази вечер ще го пробвам кексчето! До сега съм пробвала няколко рецепти за кексове, но все не ми се получават сполучливи! Може ли да ми кажете колко време и на колко градуса се пече, за да не отварям фурната за проверки!
Виж целия пост
# 26
С кола и лимонада е все едно, важното е да са газирани. Ако го правиш с кола, после вкуса на колата не се усеща.
Пече се на 180 - 200 фурна, като придобие хубав загар започваш да го проверяваш с клечка за зъби. Времето за пе4ене е 40-50мин.
Виж целия пост
# 27
Може ли защото ми е правоъгълна формата за кекс времето за печене да е 1 час, а отгоре кексът е вече загорял и слагам фолио? Пека го с вентилатор на второ ниво отгоре на долу. Така ли трябва?newsm78
Виж целия пост
# 28
Mоже да е 1 4ас, но аз не съм пробвала с венитлатор. Пека най- долно ниво на фурната, отгоре и отдолу. На умерена фурна - 180 градуса.
Виж целия пост
# 29
Кексчето ми звучи вкусно и лесно и в петък ще го спретна.Ще докладвам със снимков материал какво се е получило. Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия