Февруарският тандем вече е с голям корем!

  • 16 978
  • 292
# 105
dessi06,сигурна съм,че на всички има е приятно да комуникират с хора като теб и като всички мили майчета в този форум.И аз се позамислих тези дни,защото на мъжа ми му е много странно,че не се отделям от компютъра и постоянно съм във форумчето.На мен ми харесва да съм с всички вас,защото в момента нямам познати момичета около мен,които да са бременни и няма с кой да си говоря за тези неща.А тук всеки ти дава такива хубави съвети,всяка мама те подкрепя за каквото и да е,а реално ние дори не се познаваме лично...Всички изживяваме едно и също чувство в момента и затова може би си станахме и по-близки...Аз не съм компетентна по много въпроси,но когато мога  и ми се удаде възможност да помогна на някого,винаги го правя с огромно желание. Hug

autumnsphere това не са ли всъщност реалните седмици от зачеването или от първия ден на последния цикъл...или нещо такова беше  newsm78 Нещо и аз се пообърквам  ooooh!Не се ли започва да се брои една седмица по-късно?
Виж целия пост
# 106
^desika^ много зависи от самата снимка и от времето,което имам, за да я направя.Иначе : Photoshop,Picasa,Wonderland Photo Collage Studio,Picnic...За тези се сещам в момента,но аз съм доста любознателна и тези неща са ми интересни и постоянно търся в нет-а такива зарибяващи програми Mr. Green
Виж целия пост
# 107
Ами, броят се седмиците от началото на последната менструция. Т.е. бебето е заченато даже преди по-малко от 5 месеца... Sad А защо се влиза след 22 седмица? newsm78 newsm78 newsm78
Виж целия пост
# 108
Запис и от мен в новата тема.Ей нямаше ме два дена и вие направо сте се изписали.Фокси колажчето е супер,и какви са ни сладури малчовците.Сега отивам да ви чета че сте писали ,писали.  bouquet  bouquet  bouquet
Виж целия пост
# 109
dessi06,сигурна съм,че на всички има е приятно да комуникират с хора като теб и като всички мили майчета в този форум.И аз се позамислих тези дни,защото на мъжа ми му е много странно,че не се отделям от компютъра и постоянно съм във форумчето.На мен ми харесва да съм с всички вас,защото в момента нямам познати момичета около мен,които да са бременни и няма с кой да си говоря за тези неща.А тук всеки ти дава такива хубави съвети,всяка мама те подкрепя за каквото и да е,а реално ние дори не се познаваме лично...Всички изживяваме едно и също чувство в момента и затова може би си станахме и по-близки...Аз не съм компетентна по много въпроси,но когато мога  и ми се удаде възможност да помогна на някого,винаги го правя с огромно желание. Hug

autumnsphere това не са ли всъщност реалните седмици от зачеването или от първия ден на последния цикъл...или нещо такова беше  newsm78 Нещо и аз се пообърквам  ooooh!Не се ли започва да се брои една седмица по-късно?

Foxy Hug, така хубаво си го казала. Аз тук се чувствам толкова сама, няма въобще с кого да говоря, не само нямам бременни приятелки, нямам никакви. Форумът ми е като отдушник (сестра, майка,приятелка), чета си, казвам си всичко, информирам се, радвам се, плача. За мен също е първа бременност и не знам почти нищо. Добре че има Skype, та си говоря и с няколко приятелки в БГ.

Относно кърменето, имам една колежка, която е изчете целия кърмачески форум, лекции и тн. и си направи книжка със съвети. Дано я пази, ще и я поискам, ако я даде, ще я кача веднага, ще намеря начин да я изпратя на всички, които искат да кърмят. Тя много успешно се справи година и 2 месеца. За тези които имат познати в Майчин Дом, знам че там си правят някакъв мехлем, който много помага при разранени зърна. Кумицата ми роди там миналата година и успя да се снабди, каза че бил вълшебен.

За сега това от мен. Отиваме на пазар, да си купим подчета...
Лека вечер и целувки от нас (Бебо рита мноооого)
Виж целия пост
# 110
Ох, ioli,миличка Hug,мисля че разбирам за какво ми говориш.Много ми стана мъчно като ти прочетох постинга,защото моята майка живее в чужбина,но не разполага с достатъчно средства,за да се прибира често.Дори сега за нашите (с мъжа ми) бебета и за на брат ми бебето,което ще се роди след 2-3 седмици,тя не може да се прибере.И тези дни с нея си говорим за тия неща и все й казвам да не плаче и че поне си имаме камери,но в същото време и аз рева като луда,защото много добре знам,че нищо не може да замени живия контакт с близките хора... Cry Знам,че е излишно да ти казвам,че всичко е ок и т.н,но със сигурност мога да ти обещая,че можеш да ме потърсиш по всяко време и по всякакви поводи...Аз съм много емоционален човек и такива неща много ме натъжават.Иска ми се да мога да променям ситуацията като с магическа пръчица и да няма хора,които да плачат от мъка...но знам,че не мога и точно това ме побърква...
Мисли си за бебето,което носиш в себе си и за цялото щастие,което то ти носи...

Отклонихме се от темата,но просто не можах да пропусна такова нещо...
Виж целия пост
# 111
Foxy81, колажите са супер! Щом те влекат снимките, колажчетата, програмките - мога да ти кажа няколко, които аз използвам - PhotoImpression 2,3,4,5,6 може и 7 да има вече на ArcSoft и MGI PhotoSuite III, много са лесни за работа с тях и има много хубави апликации  Peace
Относно г.с. - докторката ми каза, че всеки месец на която дата ми е терминът тогава влизам в следващия месец!
Лека вечер на всички от мен и лека работна седмица на все още работещите мами!!!
Виж целия пост
# 112
geri_kkoleva мерсиииии,но моля те кажи ми откъде да си изтегля MGI PhotoSuite III,защото намирам само платени версии от чужди сайтове Hug Обичам ви,сладурки!!! Много сте милички всичките  bouquet
Виж целия пост
# 113
Хайде и аз най-накрая да се запиша в новата (вече не е никак нова,ама за мен е) темичка.
foxy81,браво за колажите!!!Аз вчера се наканих и качих мои снимки в албумчето ни.
Мами,списъците,които обсъждате са много полезни.Аз моя списък вече съм го направила и май почти се препокрива с тези,които сте коментирали.Има някои разминавания в бройки,марки и т.н.,но като цяло вече съм се ориентирала какво ще пазаруваме за бебончо.
Напълно съчувствам на мамите в чужбина.Ние със съпруга ми живеем в Канада и освен неговия брат,жена му и детето им,нямаме никакви роднини тук.Добре че поне с тях сме много близки,а и живеем в един вход,че иначе не ми се мисли....Аз пък съм изключително привързана към моето семейство и ми е много мъчно,че няма да споделим с тях този така чакан и важен момент в живота ни.Но здраве да е-нали има Skype.
Виж целия пост
# 114
Хей  привет! Може ли и на мен паролка за албумчето ! Благодаря предварително! newsm53
Виж целия пост
# 115
foxy,ти си се пристрастила към форума!Моят мъж каза,че ще ми спре накрая интернета... Laughing
А сега се убеждавам колко е относително това с нужните покупки.Аз,например,много дълго ползвах термометъра за ваничката.Иначе-голямо чудене-топла ли е..студена ли е водата в коритото...Шишета си бях взела на Авент и незнайно защо реших,че ще ги изварявам newsm78...и така съвестно изварявах до 1 год.!Сега обаче няма да си го причинявам.Ще си купя стерилизатор на Авент.Ползвах козметика предимно на Мустела,но също и на Клоран,Чико,Авент..Обичам да сменям(нашият татко и досега държи малкия да ползва шампоани само на Мустела Laughing-много ми е смешен!Решил е,че са най-подходящи.)
Повивалник не си купих-използвах спалнята за тази цел.Тензухена пелена се слага върху хавлийката-така бебето се попива след баня по-добре,защото хавлийката е "груба" за бебешката кожа.
За овлажнителя съм съгласна,че е ненужен.Ние сега си купихме на Авент(200 лв на вятъра...),но влагомерът показва,че не трябва да го използваме... Rolling Eyes
Не ги мислете чак толкова тези покупки.После в крачка нещата някак от самосебе си се подреждат.А и няма да сме затворници.Винаги може текущо да се набавят неща.Ние вчера почти се скарахме,защото исках да купим количка и одеала,а мъжът ми каза,че щом отсега ме е обхванала треска за пазаруване,какво ли щяло да е декември и януари..Успокои ме,че ще излезнем и за един ден ще купим всичко...да не изпадам в параноя.И действително е адски рано,но сме нетърпеливи,знам. Hug
Пъпчето -спирт и пудричка топоцин.А за водата за пиене-незнам тези кани вършат ли работа,защото в тях водата ври около 20 секунди,а иначе трябва да е преварена около десетина минути.Аз си имах тенджерка,купена и предназначена само за преваряване на водата.Но ако някой ме убеди,че става с кана ще съм му много благодарна-така или иначе имам и става по-бързо..(редовно забравях,че преварявам водичка и половината се изпаряваше...)
Виж целия пост
# 116
Привет от мен, момичета!  Wink Записвам се чак сега и се връщам да чета.
Виж целия пост
# 117
foxy81, много се радвам, че са ти харесали дрешките. Само бодитата са от София-от магазина на Джъмбо на бул.България. Дрешките от другите две снимка са от Барселона - там имаше толкова красиви бебешки дрехи, но само толкова успях да накарам мъжо да купи, че все пак там си е друг стандартът- но често си представям някой дрешки от там - как обличам бебка с тях Hug
Виж целия пост
# 118
foxy,ти си се пристрастила към форума!Моят мъж каза,че ще ми спре накрая интернета... Laughing
Mr. Green И моят ми отправя такива заплахи, а отвреме-навреме ми вика, че съм като сектантка и че само за мамите чета и не му обръщам внимание Laughing

За шарката в София не знаех, че е масова, но дъщеричката на кумовете ни, при които трябваше да отседнем през следващия уикенд е със съмнения за рубеола, така че няма да сме там, май взе да става вероятно да не пътуваме изобщо, което никак няма да ми е приятно и заради срещата и най-вече заради ФМ, но има още малко време да измъдрим някакъв резервен вариант.

Момичета още веднъж искам да благодаря за списъците и за коментарите по тях Hug
Виж целия пост
# 119
Добро утро!  Simple Smile

Лека и успешна седмица на всички   bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия