В предучилищната ни е интересно,но пък не ни е много лесно - родени 2002г.

  • 18 026
  • 282
# 120
ами не
мисля, че си зависи от училището, ръководството и действащите разпоредби
ако учителката е била задължена да ги гледа в междучасията, едва ли е щяла да си рискува длъжността
най-лошото е, че говоря за уж много елитно столично училище-Бастилията на Редута
не ми се мисли какво ли е в неелитните  Shocked
Ами като се замисля си права. Щом учителите не са съвестни трябва да ги задължават в междучасията да си стоят при децата. Не зависимо какво е училището ред трябва да има.

Добре, ама как ще се определи кои са съвестните и кои не? В кварталната компанията в която израстна дъщерята, децата се пръснаха, така да се каже. От 15 дечица, 5 са в едно училище (дори са в един клас  Simple Smile ) и всички останали 10 са пръснати по различни училища. Трябва да ви уверя, че всички сме доволни от училищата, които сме избрали и класните ръководители на децата ни... И съответно, щерката е в държавно училище.
Виж целия пост
# 121
Зависи от учителите ,ръководството на училището и не на последно място от родителите и домашното възпитание на  децата,всичко останало е мит....За съжаление все по малко държавни училища могат да се похвалят,но все още има и добри учебни заведения с изградени традиции и дисциплина....
Виж целия пост
# 122


Добре, ама как ще се определи кои са съвестните и кои не?
То и аз неправилно се изразих, но един учител който си зарязва пъволаците през междучасията и  те могат дори да напуснат училище не е от съвестните според мен. А ако ръководството е стриктно няма да допусне това да се случи. Нали затова има дежурни учители в междучасията да следят какво се случва с децата. А при толкова много деца понякога се изпуска контрола.
Виж целия пост
# 123
в частното ще имаме три хранения и занимания от 8.30 до 16 включени в цената
това ми хареса освен гледането, охраната и всичко останало
дано наблягат обаче на уроците и дисциплината
Виж целия пост
# 124
в частното ще имаме три хранения и занимания от 8.30 до 16 включени в цената
това ми хареса освен гледането, охраната и всичко останало
дано наблягат обаче на уроците и дисциплината

Кое е това училище?
Виж целия пост
# 125
в частното ще имаме три хранения и занимания от 8.30 до 16 включени в цената
това ми хареса освен гледането, охраната и всичко останало
дано наблягат обаче на уроците и дисциплината
Това е чудесно, но не всеки може да си позволи детето му да е в частно училище.
Виж целия пост
# 126
училището, което съм избрала е кирил и методий
като цена разбито за 10 учебни месеца идва по 600 лв на месец
не е много но не и малко наистина
на мен ми е изгодно защото ми е на две крачки и няма да им плащаме и транспорт
иначе съвсем ще ми излезе дявол на магаре
но като се знам каква съм паника мислих мислих и реших там
иначе се виждам по ъглите на някое държавно училище с бебето да следя и шпионирам от 8 до 12 какво ми прави детето в междучасията
ужас, аз съм направо чудо
не познавам друга такава откачалка, дали ще ми мине това треперене по детето като попорастне още малко  Confused
Виж целия пост
# 127
В нашто у-ще има т.нар. "коридорна възпитателка", която следи движението по двора. Иначе по време на междучасията децата са отговорност на класният ръководител (сутрин), а след обед на учителката водеща занималнята.

училището, което съм избрала е кирил и методий
като цена разбито за 10 учебни месеца идва по 600 лв на месец
не е много но не и малко

Това за моите разбирания е много. На моя позната детето е в частно у-ще, и плаща по 240 лв. на месец, като това включва и транспорта. Тя е изключително доволна. Аз обаче имам предубеждение към частните училища, защото свекърва ми е преподавала в доста такива, но вече категорично се отказа, заради политиката на повечето директори там.  Едно от нещата, които съм чувала от нея като разкази е, как директорката й нарежда да изпитва ученикът Х само върху материал който е предаван когато е присъствал (от първият срок, Х има общо 10 посещения в часовете). Свекърва ми прави каквото й е наредено, но се оказва, че въпросният Х не си е направил труда дори да си отвори учебника и нищичко не знае, и понеже има опит, му пише тройка, след което получава последно предупреждение за уволнение и оценката бива анулирана от директорката и написана шестица. Като заключение ще кажа, че свекито мина през 8-9 частни училища и се отказа да печели повече от държавната заплатка, само защото е в разрез с убежденията й за преподаване на материала и знания на учениците .... Което пък автоматично не прави всичко частни училища и директорите им некачествени. Сигурно има и такива училища водени от учители от "старата школа", без толериране на кой родителите му ще направят по-голямо дарение извън месечната такса...
Виж целия пост
# 128
Ужас  Shocked И каква е ползата от тази 6-ца? Предполагала съм, че нещата стоят така, но за пръв път чета наистина споделено от "вътрешен" човек.
Виж целия пост
# 129
И за мен 600 лв. месечно ми се виждат множко, но всеки си знае! И мойто мнение за частните училища е като на повечето от вас !


но като се знам каква съм паника мислих мислих и реших там
иначе се виждам по ъглите на някое държавно училище с бебето да следя и шпионирам от 8 до 12 какво ми прави детето в междучасията
ужас, аз съм направо чудо
не познавам друга такава откачалка, дали ще ми мине това треперене по детето като попорастне още малко  Confused


Препоръчвам ти да прочетеш книгата на Борис Виан - "Сърца за изтръгване". Аз скоро я четох и там мн. добре е показана  обсебващата обич на майката към децата си, страховете й за тях и резултата от всичко това!
Виж целия пост
# 130
Здравейте всички мами на първокласници и пред... ! Моето момиченце се казва Силвия, родена е на 27 май 2002 г и сега е на предучилищна в детската градина. Учат по Моливко, и засега госпожата казва, че се справя добре. За училището - решила съм да я запиша в 7-мо на Шишман Аз съм учила в това училище и ще ми бъде приятно и тя да учи там. Мисля да я запиша в държавно училище и частна занималня, защото няма кой да я гледа през деня. Има една занималня наблизо и мои приятелки са доволни. Има време до догдина все пак...
Виж целия пост
# 131
Аз съм за държавните училища. Ако голямото ми дете е в частно, а нямам пари за малкото да е там? Как ще му кажа "за тебе няма пари ...... " ... Confused А със сигурност въпросът "Защо не сме в едно училище?" ще дойде.
Каквото и да е училището, освен репутацията трябва да се говори и с госпожите. Като изберете училище, намерете някоя майка на четвъртокласник там, за да съберете предварителни впечатления. Някои елитни училища лежат на стара слава.
В нашето училище има дежурни по коридор през междучасието и досега не е имало проблеми от такъв тип. "Имаме най-страхотната госпожа на света" - край на цитата.
Виж целия пост
# 132
И аз ще записвам Марти в държавно училище. Дори си мисля да е в кварталното. Събирам инфо за добър педагог, това е най важното според мен. На занималня ще е при всички случаи, защото няма кой да я гледа. А на занималнята определено не се разчита то се знае.
Виж целия пост
# 133
Радвам се на хубавата тема! На нас ни е хем интересно, хем трудно! Аз лично се радвам, че му е интересно и наистина се старае.
Виж целия пост
# 134
И за мен 600 лв. месечно ми се виждат множко, но всеки си знае! И мойто мнение за частните училища е като на повечето от вас !


но като се знам каква съм паника мислих мислих и реших там
иначе се виждам по ъглите на някое държавно училище с бебето да следя и шпионирам от 8 до 12 какво ми прави детето в междучасията
ужас, аз съм направо чудо
не познавам друга такава откачалка, дали ще ми мине това треперене по детето като попорастне още малко  Confused


Препоръчвам ти да прочетеш книгата на Борис Виан - "Сърца за изтръгване". Аз скоро я четох и там мн. добре е показана  обсебващата обич на майката към децата си, страховете й за тях и резултата от всичко това!

благодаря ти
тази книга наистина много ми трябва, вече го осъзнавам напълно реално
виждам, че съм направо патологичен случай, постоянно го мисля, постоянно се притеснявам, не го оставям и за минута сам, ако сме някъде аз винаги вътрешно полудявам ако не ми е пред очите, да не говорим, за храненето и обличането  Shocked
щом аз самата взех да се усещам значи представете си за какво иде реч
при мен положението е тежко
знам, че трябва да отпусна конците, но не знам как, не мога да променя чувствата и напрежението, което ме разкъсва ако детето не ми е постоянно под контрол
имам сериозна нужда от тази книга и благодаря на всички ви за съветите и мненията
всъщност надявам се като се роди второто ни дете малко да поулегна
поуспокоиха ме думите на нашата госпожа в градината, която веднъж ми каза "големия ми син порастна, когато се роди малкия" /и нейните синове са с разлика 7 години/
сега ще потърся книгата в нета и ще си я поръчам


violetblue дали е удобно да питаш твойта позната с частното училище за 240 лв. на месец как му е името
благодаря ти предварително


Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия