Пишем буквички и срички, ПЪРВОКЛАСНИЦИ сме всички !

  • 35 264
  • 342
# 75
Фантичка, ти познаваш ли ги, незнаех. Да така е, но Цеци не е толкова лош, поне моя така казва, че те например кротко си играят и онзи идва и почва да се закача с Цеци и да го обижда, а то детето си е темпераментно, как ще търпи да го обиждат и се сбиват. Моя засега още не се е бил, но той има както се казва биволско търпение, а и съм му забранила, че е много силен и ако удари някой да не стане беля. А въпросното дете явно не се закача с него, не смее, че още в началото като се беше опитал и нашия го беше постиснал малко. Но пък е отвратителен имал по големи приятели и братовчеди в училището и все ги водел в междучасията и заплашвал с тях другите деца. newsm78
Виж целия пост
# 76
 Цеци беше в групата на Дарина и сега се събираме вечер на площадката да играят заедно.А и са ни съседи.
 В този ред на мисли,довечера сме се разбрали в 18 часа на Ню Авеню,така че идвайте да играем заедно. Peace
 А Цеци наистина е кибритлия и като го ядосат лошоооо... ooooh!
Виж целия пост
# 77
Къде се събирате там на пързалката и люлката пред кафето ЛА шедьовър или на другото кафе с чадърите - жълтото дето му викат? newsm78 Ние няма да можем обаче да дойдем, защото Ицо е натанци тази вечер и ще го водим, а и вече си става студено вечер и за малката ми е късно. Аз излизам през деня с нея за кухнята, а вечер те като се приберат към 17,30 и все нещо има за правене  или някъде да се ходи и не успяваме да излезем. Събота и неделя все хъдим нанякъде, понякога ако сме тук излизаме. Ама на него не му се идва вече с мен, че аз си се събирам с майките с бебетата и на него му е скучно и той си стои в къщи при баща си или ходи с него нанякъде, ами така де по мъжки. Цяло лято се мъкнеше с мен по кафетата и като няма с кой да играе седи на масата и само слухти какво си говорим Sick. ХОдихме и в академията, там караха ролери с едно друго момченце, ама сега скоро не сме ходили. Hug
Като стане студено сигурно ще киснем във Франклин, то не че има много забавления за по големите де Hug
Виж целия пост
# 78
 На пързалката при Шедьовъра се събираме. Peace
Виж целия пост
# 79
Мале като ви чета сякаш сте от друга планета.АБЕНЮ,ЛА ШЕДЬОВЪР........ Embarassed Mr. Green Heart Eyes Heart Eyesда ви завиди човек на всичко . Laughing
Виж целия пост
# 80
Е, къде другаде да се събират малките първокласни шедьовърчета? На люлките пред Шедьовъра, естествено! Joy
Виж целия пост
# 81
Днес първокласникът ми разправя "Мамо, днес дойде една жена от европейското общество и ни караше да пееме по време на занималнята. Хич не ми се пее, взима ни от времето за игра, все едно имам допълнителен час по музика, ама нали е от европейското общество, трябва да се пее..." Laughing В крайна сметка се сетих, за една бележка, която ни бяха дали, че училището участва в някакъв проект на МОН, финансиран от Европейския съюз, безплатно обучение на децата в сценично и вокално майсторство. Обаче докато го разказваше много се смях.
Виж целия пост
# 82
Дияна пък ми каза, че днес ги били снимали, филм някакъв.
На 31ви са на екскурзия до Рилският манастир и Вароша.
Днес учителката от занималнята ми се оплаква, агейн. Отивам да взимам Дияна, няма я на двора. Горе, пише. Не искала да си пише домашното в занималнята, искала да си играе. Много се била мотаела. Отново беше мърлява. Дърпала си връзката на бялата блуза. Връзката естествено - черна.
Въргаляла се по пода, веднъж (по нейни думи). Ясна ми е. Тича в стаята, подхлъзва се, тупва по дупе на паркета... процеса на ставане е труден  Joy
Една приятелка преди време се смееше "с такава дъщеря не ти трябва син"  hahaha
Виж целия пост
# 83
Я да ви питам и вас, нормално ли е едно дете всеки ден да се оплаква вкъщи, че днес това дете го било бутнало, онова му казало незнам си там как, третото го ударило с тетрадка, и майката всеки ден да ходи при родителите на съответните деца да се оплаква, че били стресирали нейното, и то пред него? newsm78 Ами това са все пак деца, не трябва ли сами да се оправят?Аз и да му кажа примерно на моя едва ли нещо ще се промени.А, и тя твърди, че детето и било много кротко, а няколко деца от класа твърдят, че се дразнела с тях.Та това е. Simple Smile
 

Моя пък е точно такъв,винаги се намира някой,който да го тормози,бие и т.н.т пък той нищо не му правел.Винаги си играе сам защото не го искат в групичките и никога не е наранявал  дете било с думи или физически ако не го е предизвикало и то много.Той и тогава не би му отвърнал,но ние няколко години в градината му казвахме,че нетрябва да стои и да го тъпчат,та накрая си е взел поука.Може и да не е правилно,но ми беше омръзнало да го тормозят и то все групички деца,не по едно.Явно наистина незнае ка да се впише в обстановката,но какво да го правя като си е особняче,дано с годините се поочука малко.
Виж целия пост
# 84
Здравейте Wink
И в класа на Крис са повече момчетата. То и затова учителката им едва ги озаптява, голяма лудница става в междучасията. Ейй ,трудна професия е туй учирелството Confused Обаче момичета въобще не го интересуват. Даже имената им не знае. Играе си с определени деца само- момченца.
Ние днес се готвихме за контролно по математика. Решавахме допълнително задачки от определени видове. Крис определено няма математическа мисъл, но ги реши само с една малка грешка. Наложи се обаче да му обяснявам  допълнително задачи от типа:
2....5....3   да поставят знаците + , - , =.     
 До сега такива не бяха имали. Доста се зачуди. В първия момент и аз бях  Rolling EyesРазбрахме се де, ама струвами се , че аз съм преподавателката май newsm78.  А утре и контролно. Доста се претупват нещата newsm78 Та те са едва 1 клас Rolling Eyes
Ji, аз мисля, че ако някой се оплаче от сина ми , със сигурност ще му обърна внимание, ако преценя и наказание ще получи.. Ще си поговорим и ще разберем кой крив , кой прав. До сега за моя радост , нямаме оплаквания. За жалост има мноого невъзпитани и  груби деца. Крис ми разказва много грозни истории Confused
Виж целия пост
# 85
Привет отново    Grinning 

Имам въпрос: Скоро чух, че има у-ща, където учебните занятия започват от 8:30 ч., а знам, че има и от 7:30. Кой или как се определя началния час? Вярно ли е, че става на РС и зависи от родителите ?

ПП: съжалявам, ако това е "болна" тема или вече ви е "писнало" да я коментирате, но ако между смятането и писането с химикал ви остане малко време - ще съм ви благодарна да споделите, че скоро и нас това ни чака, та да се подготвя малко ....
 Hug
Виж целия пост
# 86
Не мисля, че се определя на РС и най-вече, че зависи от родителите.

Не можах да изнамеря инфо обаче.
Попаднах на друга информация Simple Smile

Цитат
О П Р Е Д Е Л Я М :
График на учебното време през учебната 2008/2009 година:

Начало на учебната година:
15.09.2008 г.

Първи учебен срок:
15.09.2008 г. – 28.01.2009 г. І – ХІІІ клас (18 учебни седмици )

Втори учебен срок:
02.02.2009 г. – 22.05.2009 г. І, и ХІІІ клас ( 13 учебни седмици )

Ваканции:
06.11.2008 г. - 09.11.2008 г. вкл. за първи клас
24.12.2008 г. - 04.01.2009 г. вкл. коледна
29.01.2009 г. - 01.02.2009 г. вкл. срочна
01.04.2009 г. - 12.04.2009 г. вкл. пролетна за І – ХІ и за ХІІІ клас

Неучебни дни:
01.11.2008 г. Ден на народните будители
25.05.2009 г. Неучебен ден по повод Деня на славянската писменост

ДАНИЕЛ ВЪЛЧЕВ
ЗАМЕСТНИК МИНИСТЪР-ПРЕДСЕДАТЕЛ И
МИНИСТЪР НА ОБРАЗОВАНИЕТО И НАУКАТА
Виж целия пост
# 87
при нас не се чува за екскурзия окето ми е гадно.Тя госпожата май не смее.не стига че в градината не ги извеждаха  а сега и тук. #Crazy
Виж целия пост
# 88
И при нас няма да има екскурзия.Госпожата е казала да пораснат още малко и тогава. Сигорно не и се занимава с толкова много деца. ThinkingТе са 16 момичета и 11 момчета.И както се оказва има доста палави дечица в това число и моята госпожица.
Виж целия пост
# 89
 Изпратих чавето,замина на екскурзия. Mr. Green

 
Е, къде другаде да се събират малките първокласни шедьовърчета? На люлките пред Шедьовъра, естествено! Joy

 Аха,аха  smile3521
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия