Кога идва менструацията при кърмещите майки?

  • 4 300
  • 125
# 90
Дойде ми преди 5 дни с пълна сила! Ех, добре беше да го няма Mr. Green
Бебо е на 7 мес., кърмя я сутрин и вечер само и явно от това е намаляла кърмата.
Виж целия пост
# 91
Различно е.На мен ми дойде на 6 месец след като родих (на 4 месец след като спрях да кърмя)
Виж целия пост
# 92
При едни идва още веднага след лохиите, при други 1, че и 2 години по-късно, зависи от нивата на хормоните и дали кърмиш на поискване и т.н...
При мен дойде точно като почнах захранването на 6 месец. Кърмих година и 2 месеца.

За пазенето - да, разбира се, че трябва да се пазиш, защото овулацията предшества цикъла, така че можеш да забременееш реално по всяко време, защото не знаеш кога точно ще дойде при теб първия такъв....
Виж целия пост
# 93
Дойде ми на 45тия ден от раждането.
Съмнявам се, че има нещо общо с отбиването. И преди, и сега си се кърмим изключително на поискване.
Виж целия пост
# 94
Точно 40 дни след раждането,иначе кърмих 3 мес.
Виж целия пост
# 95
Първия път ми дойде на 6-ия месец след раждането, а сега 1 месец след като спрях да кърмя, т.е. 9м. след раждането.
Абсолютно идивидуално е.
Виж целия пост
# 96
На мен ми дойде точно на 4-ия месец след раждането.После прескочи един месец.После пак дойде.Този месец не знам какво ще е положението.
Виж целия пост
# 97
Още кърмя и нямам и помен от менструация (дано не дойде скоро!) Simple Smile
Виж целия пост
# 98
Първият път ми дойде още първия месец. Вторият път - някъде към 5-ия месец.
Виж целия пост
# 99
При всяка майка е различно.На мен ми дойде на втория месец след раждането.Кърмих някъде до 4-тия месец.
Виж целия пост
# 100
Дойде ми две седмици след като спря течението след раждането:( Бебка е само на кърма, тя навърши 4 месеца, а аз вече мога да се похваля с трети цикъл.
Виж целия пост
# 101
Идва, когато си иска Simple Smile, а без менструация си има овулация!!! Така че се пазете!
Peace
Виж целия пост
# 102
Идва, когато си иска Simple Smile, а без менструация си има овулация!!! Така че се пазете!
Моля, моля, не заблуждавайте народа! Twisted Evil Това твърдение абсолютно не е вярно! Naughty Без менструация НЯМА овулация. (Ако яйцеклетката узрее, но не бъде оплодена, тя се отделя чрез кървене, най-общо и грубо казано). Друг е въпросът, че ако първият цикъл след раждането е с овулация, може спокойно да "хванете яйцето" преди да ви дойде. Mr. Green

Обратното невинаги е вярно, защото има и ановулаторни цикли.

Аз вече година и девет месеца нямам М и не мога да забременея, въпреки, че искам и не се пазя. Rolling Eyes
Виж целия пост
# 103
При всяка жена е различно. При мен дойде, когато бебе беше на седем месеца. Още кърмя.
Виж целия пост
# 104
При мен дойде като започнах да захранвам активно - беба беше на 5м и нещо. Още кърмя.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия