Примерна схема на захранване (10)

  • 72 928
  • 661
# 45
Момичета,
скоро ми предстои захранване и моята педиатърка ми каза, да давам 20- 30 мл. пюре след  обедното хранене като десерт Thinking Не трябва ли да заместя яденето постепенно вместо това?
Виж целия пост
# 46
Косе Босе, искам да те питам какво сирене може да се дава на бебе? Чела съм за даването на обикновено българско сирене от 7-8 месец. А какво ще кажеш за разните други видове сирене - като моцарела и т.н. newsm78
Виж целия пост
# 47
Незнам дали му е тука мястото,но имам ВЕЧЕ голям проблем с педиатърката...Стана много настоятелна да давам сокове (още от 40-ия ден ме е заврънкала),но онзи ден като бяхме на консулте и само дето не ми се скара  Twisted Evil
КАК даи обясня на жената,че НЕ желая на 4 месеца да давам каквото и да било освен кърма,най-малко пък СОК!!!!
Знам,че е най-лесно да я сменя,но като че ли не ми иска,защото е много добър диагностик и не назначава антибиотици за един сопол....
Внимателна е към децата,доста обстойно преглежда всеки път,но с това захранване-голяма мъка-скоро май ще се хващаме за косите  #Cussing out
Виж целия пост
# 48
mamadjanka кажи че даваш сокове,но детето не ги иска.После като ти каже да даваш пюрета по-рано,пак така-даваш,но детето се мръщи и не желае.Не се чувствай виновна,че не я слушаш,това си е твоето дете и ти най-добре знаеш кое е най-добро за него.Моят педиатър също не изписва антибиотици,предпочита хомеопатията и това ме устройва.Но по отношение на захранването нямаме общи възгледи,захранвам си както аз реша и тя въобще не ме закача,само ме пита на всяка консултация какво яде.Чуди се и че още кърмя,но все пак толкова години си следват една схема на захранване и сега явно им е трудно да се пренастроят.
Виж целия пост
# 49
Каква е препоръчителната възраст за въвеждане на пшеница при деца, склонни към алергии? Тогава и попара със сухар не мога да давам нали Thinking Препоръчайте закуски в този случай моля  newsm78
Виж целия пост
# 50
Здравейте!
Много ми е трудно да се цедя. Едва докарвам 50мл. и то като имам повече кърма. Да купувам ли млечни каши? Или не е препоръчително като е на кърма да яде и АМ от кашите?
Плодовите каши подходящи ли са за 6тия месец според вас?
Благодаря ви предварително!   bouquet
Виж целия пост
# 51
winnie the pooh,мисля,че първо се дава пюрето и след това се дохранва
mamajanka,слушай педито и се съгласявай,а иначе си захранвай както си знаеш/само чукай на дърво да не изникне проблем/
Виж целия пост
# 52
Lady Frost, за състава на кашите Фризокрем ето тук може още веднъж да погледнеш в темата СПРАВОЧНИК: АСОРТИМЕНТ И СЪСТАВ НА КАШИТЕ : http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=186199.msg3814542#msg3814542
а също и на този сайт има информация: http://papa-bebe.com/ka6i/frisocrem.html

 Peace
Виж целия пост
# 53
Здравейте!
Много ми е трудно да се цедя. Едва докарвам 50мл. и то като имам повече кърма. Да купувам ли млечни каши? Или не е препоръчително като е на кърма да яде и АМ от кашите?
Плодовите каши подходящи ли са за 6тия месец според вас?
Благодаря ви предварително!   bouquet

Аз дълго време правех безмлечна каша с около 30-40 мл кърма 1/2 доза каша (напр. 2 или 3 лъжици от препоръчаните 6) и плодово пюре около 50 -60 мл.
Виж целия пост
# 54
Здравейте!
Много ми е трудно да се цедя. Едва докарвам 50мл. и то като имам повече кърма. Да купувам ли млечни каши? Или не е препоръчително като е на кърма да яде и АМ от кашите?
Плодовите каши подходящи ли са за 6тия месец според вас?
Благодаря ви предварително!   bouquet
Аз правя кашите с вода Peace
Виж целия пост
# 55
И аз имам няколко въпроса.Предполагам,че са били коментирани вече,но просто не разполагам с достатъчно време,за да изчета всички теми.
Захраних дъщеричката си точно преди месец,но все още нямаме изцяло заместено хранене.До сега съм въвела тиква,морков,картоф,пащърнак,ябълка,круша,банан,грозде,а днес и спанак.От 2 седмици давам и каша-безмлечна и безглутенова.И от пюретата,и от кашата изяжда средно по около 40-50мл.на ден.
Въпросите ми са следните:
1.Мога ли да въведа млечна каша и ако го направя трябва ли всеки ден да й давам само млечна или мога да редувам с безмлечна(понеже и я правя с кърма)?
2.Първо млечна каша или първо глутена се въвежда?През колко време?И ако се въведе глутена пак всеки ден ли се дава(независимо дали с каша или пюре)?
3.Месни пюрета-преди или след гореспоменатите и в какъв интервал от време
?
Виж целия пост
# 56
Момичета, колко време след като съм започнала въвеждане на жълтък мога да дам за опитване и друга нова храна? За първи път дадох жълтък преди 2 дни, днес пак ще дам и така. Като стигнем четвъртинка става ли или може по-скоро?

Анима, аз давам от доста време Бисквитената каша на Хумана. На Милупа не бях забелязала, че има цяло яйце вътре и се чудех защо му излизат пъпки! ooooh! Добре, че яде само два пъти и я хвърлих.

И още едно питане - мога ли да давам обикновен хляб вече и какъв или трябва да купя бебешки сухари?
Виж целия пост
# 57
Аз имам питане към Косе Босе,
Може ли вместо обикновено масло да се дава Гии (Gee), става дума за индийското пречистено масло?
Виж целия пост
# 58
Здравейте!
Много ми е трудно да се цедя. Едва докарвам 50мл. и то като имам повече кърма. Да купувам ли млечни каши? Или не е препоръчително като е на кърма да яде и АМ от кашите?
Плодовите каши подходящи ли са за 6тия месец според вас?
Благодаря ви предварително!   bouquet
Аз давам на малката безмлечна каша, която правя с вода. Не виждам никакъв проблем в това. Ако е с кърма или АМ просто интервалът между храненията ще е по-голям; като е с вода, бебчето огладнява по-бързо, но нали затова се кърмим на поискване. Като има мляко от мама защо да пие друго?
Виж целия пост
# 59
Искам да попитам тези от вас, които дават масло, какво масло купувате? Четох, че много от българските масла не са качествени, съдържат маргарин или други вредни неща, аз например се изумявам как някои марки масло са си меки като маргарин. Попитах педиатърката, тя просто каза да е българско масло. А аз като че ли имам повече доверие на вносните по-скъпи масла. 
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия