Второкласници/20/

  • 28 393
  • 437
# 300
Иви, ЧРД и от мен!
Всичко най-хубаво ти пожелавам!   bouquet


Искам да ви кажа, че вчера бях свидетелка на разпра между една ученичка и майка на някакво момче което очевидно по някакъв начин е било тормозено от момичето, обаче беше много грозна гледка ви казвам.
То и аз съм кибритлийка обаче тази майка ми скри шапката, подскачаше като декоративно петле и се блъскаше с гърди в момичето като през цялото време използваше доста цветущи епитети чак мен ми стана неудобно.
Аз минавайки и казах да престане и че има други начини за разрешаване на спора, но бях скастрена с думите "Ти да мълчиш!"
Носех бебето на ръце и държах чадър, защото валеше иначе наистина щях да се намеся по-сериозно.

Виж целия пост
# 301
Леле  много рожденници .
Мамаиви честит рожден ден    bouquet  много щастие и любов и послушание от децата.
Етиа    Embarassed  честит рожден ден на патерици    bouquet
Колко много сте изписали два дни не съм влизала и айде 2- 3 страници сте изписали  Wink
Виж целия пост
# 302
Честит рожден ден на МамаИви. Само положителни емоции и много здраве!

Малкияте  болен. Гледат го на смени леля му и баба му. Моля се баткото да държи фронта, че скоро и той беше у дома.

Днес съм маааалко по-обнадеждена. Правили преразказ. Миналия път нали беше преписал само плана, та се чудех с какво ще ме сюрпрезира този път. Laughing Ноо детето писало.  Mr. GreenИмаха за домашно да разказват Чито ви Пейо, та днес го писали на преразказ. Има доста какво да се желае, но най-важното за мен е, че е спазил последователността на събитията и ги е написал. Wink
Виж целия пост
# 303
Привет и от мен Simple Smile
Valeria, нали знаеш тази приказка, че простотията ходи по хората, а не по дърветата! Много е грозно и най-вече не това е маниера,  който трябва да използваме при общуване с нашите или чужди деца...
sea woman, браво на детето, ще се справи - няма къде да ходи.
Нашите днес са учили за сетивата. Очи за зрението, език за вкуса и т.н. и т.н., докато не стигнахме до носа, който, ако случайно не знаете отговаря не за обонянието, а за ОБАЯНИЕТО, според моя Марти!  Joy Това му е някаква деформирана представа от мен сигурно. Аз имам крив нос, ама нали съм му майчица и сигурно ме намира обаятелна  hahaha
Виж целия пост
# 304
Вчера моя син пък правили съчинение, днес ми носи тетрадката и гледам 5+.Разглеждам аз да разбера къде са му грешките,а те са толкова елементарни,чак ме е яд.Не е започнал нова мисъл на нов ред и е слял две думи.Но като цяло се е справил даже много добре,като се има в предвид,че много от децата незнаят още за какво става дума. Wink
Вени*** пак се смея с вас. Joy Joy Joy
Виж целия пост
# 305
Танито81, ако това са му грешките на детето - браво! Марти прави повече, за съжаление... и сляти думи, и правописни грешки, абе от всичко по малко! Но въпреки всичко, някои от писмените му работи са наистина отлични. Много ми е странен факта, че понякога по английски прави по-малко грешки, отколкото по български!
Виж целия пост
# 306
Явно вече им се объркват знанията в главата и затова правят тези грешки. Rolling Eyes
Виж целия пост
# 307
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА РОЖДЕННИЧКИТЕ!!!

Ние пък тази вечер бяхме на родителска среща. Класната разясни до къде са стигнали по различните предмети. Основната цел бе - новогодишното тържество и Арт училище за 4 дни в Брацигово. Присъстваше и учителката по английски, но една майка и задаваше толкова тъпи въпроси, че тя май съжали за появата си.... и основателно...
Иначе и нас ни морят болежки - на всички токо-що раздадах колдрекс.....

minimo, не сме ходили на тази занималня, миналата година си бяхме в училище при Кирова, много бях доволна и затова тази година я записах в Еврика, Кирова работи и там!
Виж целия пост
# 308
Здравейте! Отдавна чета форума за второкласници и намирам много интересни неща. Моята дъщеря Виктория също е втори клас. В момента в класа върлуват две шарки - Скарлатина и Варицела. Консултирах се с личната лекарка, а тя каза да не се притеснявам, било добре децата да ги изкарат докато са по-малки. Детето, което седи до дъщеря ми, е с Скарлатина, а най-добрият й приятел е с Варицела. Ние още не сме се разболяли. Но доколкото знам има инкубационен период, та чакаме. :crazyeyes Whistling
Виж целия пост
# 309
Ноел, съчувствам ти. Hug
Но иначе лекарката ти е права. Наистина по-добре по-малки да изкарат децата шарките. Когато 2002 година малкия,дето сега е втори клас се разболя от варицела, зарази и брат си и баща си (той не я бил карал навремето).При децата не разбрах как мина,ама мъж ми... направо жив да го ожалиш... на 30-тина години шарка да караш... Искаха да го приемат в Инфекциозна болница за Коледа...

П.П.Доколкото си спомням, скарлатината не прави имунитет, така че е възможно да се кара многократно...или пък изобщо да не се разболееш.
Виж целия пост
# 310
Ноел, добре дошла при нас.
Медовинка ти е написала истината за шарките вече  Mr. Green Аз само ще допълня, че скарлатината наистина не прави имунитет и до колкото зная е най-гадната от всички шарки, защото само с нея са възможни сериозни усложнения. За съжаление го пиша от опит, синът ми беше 3-4 група в детската, когато я кара. Направи и пневмония, та се наложи да лежим 5 дни в инфекциозна болница  Sick Въпреки това се възстанови бързо и от тогава даже мога да кажа, че укрепна Simple Smile Просто скарлатината е много коварна и изисква бърза реакция, ако не дай Боже се кара тежко. Освен тая шарка, другите модели не са спохождали хлапето ми...
Виж целия пост
# 311
Аз знам за скарлатината,че повтаря.Вярно ли е. Rolling Eyes
Виж целия пост
# 312
Сега ако напиша някоя глупост, ще ме прощавате, но до колкото ми е известно скарлатината е бактериална инфекция, която се лекува с антибиотици, докато другите шарки са някакви вируси и там антибиотика "не играе", така да се каже.
А това, че скарлатината повтаря, съм чувала, че е принципно вярно, но вероятността е сравнително малка.
Пак повтарям, че не съм много светната по тези въпроси, просто казвам нещата по спомен от боледуването на детето ми. Но е задължително, ако в училище или детската има случаи на скарлатина или каквато и да е шарка, децата да се поставят под карантина и да се наблюдават.
Виж целия пост
# 313
ох скарлатина карахме миналата година, пие се задължително антибиотик и после през определен период се ходи на контролен преглед, следи се орината и кръвта.... но общо взето леко го изкара Мони, по-скоро аз си бях глътнала езика от ровене в нета за съвети.... а преди нея имаше само едно дете болно, предразположени са децата с нисък имунитет....
Виж целия пост
# 314
  bouquet   Етиа -   Ч Е С Т И Т   Р О Ж Д Е Н   Д Е Н!

  bouquet   Мама Иви -   Ч Е С Т И Т   Р О Ж Д Е Н   Д Е Н!

Днес аз продължавам тази хубава традиция /напоследък/ - да се черпим за рожден ден    Wink   и днес е моя ден рожден    Simple Smile



Много да е хубав деня на всички ни и само с 6-тици да ви радват второкласниците     bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия