Черен списък на храни и хранителни продукти - Бг

  • 288 205
  • 1 823
# 1 290
Чудесно, аз и без това си я харесвам Карловската! Peace
Виж целия пост
# 1 291
Това, което си е направил труда да публикува "tatko", е много полезно за всички. Обаче много коректна е създадената номенклатура с Е-тата и цифрите. Четете, за да знаете. Избирайте. Редица от Е-тата са безвредни, някои - полезни, има и много грешки, натрупали се от неграмотници. Например - невежа знае малко немски превежда и ... о ужас! Лимонената киселина (Е-330) била канцерогенна! А тя не е - нито като Е-330, нито ако я изстискаш от плода. Просто участва в ЦИКЪЛА НА КРЕБС, ТОВА ГО ЗНАЕ ВСЕКИ СТУДЕНТ ПО БИОЛОГИЯ. Имало един Hans Krebs, биохимик, нобелов лауреат. На неговото име е наречен цикълът на ЛИМОНЕНАТА КИСЕЛИНА.  А Krebs на немски значи и рак (за варене и няколко лоши болести). Така, че бабите ви не са грешили, нато са използвали лимонена киселина. Жълтата боя, получена от куркумата със сигурност не е вредна. За веществото куркумизол се предполага, че а антиканцерно средство. Бензоената киселина се съдържа в червената боровинка, растение с доказани полезни качества - питайте родопчани. Е-410 и Е-412 понижавали нивото на холестерола. Такаче не Е-тата са ни виновни, а вредните Е-та и производителите, които в лакомията блъскат в храната ни боклуци, като МАС и хомогенизирани СВИНСКИ КОЖИ, продават ни вода във вид на шприцовани с агаров гел ... "чисти" филета и т.н. За такива, като не можем да им насиним задниците, БОЙКОТ!






Виж целия пост
# 1 292
Цитат
...Но човекът беше категоричен. Каза да ядем "Карловска луканка"...

 Може би е имал предвид, че съотношението - месо/пълнеж в нея е по-добро, но кой да ми гарантира че не е направена с някое 20 - 30 годишно месо, въртяло се из Европа и накрая намерило "тих, гостоприемен пристан" в Бг.  Sick
Виж целия пост
# 1 293
Някой има ли представа какво слагат в някои сладки, кексове и други подобни, така че те започват да имат вкус на сапун? Confused Установих го за пръв път като пробвах произведения на някакви местни фирмички в ЮЗ България, но скоро открих пак този вкус (но по-слабо) в готовото тесто и хлябовете "Велизара"... Все си мисля, че е някакъв уж "подобрител"... Stop
Виж целия пост
# 1 294
  Скапан, евтин маргарин и са тъпкани с консерванти, за максимални печалби!
Виж целия пост
# 1 295
Още ми е замръзнал мозъкът,може затова да не схващам, Blush та да питам - а защо точно луканки? При тях няма ли компромиси?
Не знам, може би са по-малко. Но човекът беше категоричен. Каза да ядем "Карловска луканка".
Правил е реклама на Бони оборот  Grinning
Виж целия пост
# 1 296
Аз малко се обърках от този списък и стигнах до извода, че за повечето продукти явно си е до предпочитания newsm78 Много от нещата, които сте написали тук, аз лично много харесвам... Joy Например лещата Наслада, Охладеното пиле на Россо и Градус, киселото мляко на Данон и Верея, както и топеното сирене на Жоси  chef

Не съм доволна от риба тон Di Alba Sick отвратителна е, а и намерих в нея 3- 4 см парче амбалажна хартия Shocked

Не ми харесва и каймата на Сами М #Crazy ужасна е

Кокосови орехи от магазини "HIT" - развалени и мухлясали са 

Кокосовото мляко в Метро е изтекъл срок на годност #2gunfire

Като се сетя ще допълвам още bowuu
Виж целия пост
# 1 297
соево прясно мляко  Close
Виж целия пост
# 1 298
Аз малко се обърках от този списък и стигнах до извода, че за повечето продукти явно си е до предпочитания newsm78 Много от нещата, които сте написали тук, аз лично много харесвам...
Е, в списъка не се пишат неща, които не са добри просто вкусово, защото така наистина си е до индивидуално мнение и вкус. Става въпрос за друго:
Например киселото мляко Данон, което си посочила, че харесваш, всъщност не е изобщо "кисело мляко", или поне не това, което наричаме кисело мляко в България. Един от факторите определящи качеството на киселото мляко са броя живи клетки (Streptococcus thermophylus, Lactobacillus bulgaricus) в него. Колокото повече, толкова по-добре. Данон (както и "На Баба", което на практика е същото) са с най-ниски показатели от водещите марки на пазара... Ще цитирам чуждо мнение: "Общо между Данон и киселото мляко е единствено формата на кофичката" и с това приключвам за киселото мляко, че си има отделна тема по въпроса.  Peace

Изненада ме с това за риба тон Di Alba. Аз я харесвах, но сега като знам, че някой е намерил амбалажна хартия в нея ще се замися много преди да си взема отново ...  Shocked

соево прясно мляко  Close
  А каква марка? И нали нямаш предвид вкусово, защото то соевото мляко си е... ами пак въпрос на вкус
Виж целия пост
# 1 299
беше развалено  Rolling Eyes в една квадратна бяла бутилка (името не го помня  Embarassed )
Виж целия пост
# 1 300
искам да се поправя за риба тон Di Alma, вътре нямаше парче амбалажна хартия, а малко парче кашон Shocked Shocked ShockedСнощи прибрах консервата в хладилника като мислех днес да се обадя в комисията за защита на потребителя и да им я покажа и като позасъхна "хартията" видях, че всъщност е парче кашон #Crazy
Виж целия пост
# 1 301
Бутер банички на "Белла"-замразени.Голяма гадост!
Нямаше ли изискване за състава на продуктите ? На опаковката пишеше само бутер тесто и сирене  newsm78.
Виж целия пост
# 1 302
Бутер банички на "Белла"-замразени.Голяма гадост!
Нямаше ли изискване за състава на продуктите ? На опаковката пишеше само бутер тесто и сирене  newsm78.
Какво друго имаше? Би трябвало да е само сирене и може би малко масло. newsm78
Виж целия пост
# 1 303
Бутер банички на "Белла"-замразени.Голяма гадост!
Нямаше ли изискване за състава на продуктите ? На опаковката пишеше само бутер тесто и сирене  newsm78.
Какво друго имаше? Би трябвало да е само сирене и може би малко масло. newsm78

Предполагам маргарин, брашно, някакви Е-та например .Очаквах да има съдържание на продуктите, от които е направено бутер тестото .
Виж целия пост
# 1 304
лично аз съм много против маргарините.До колкото знам са страшно вредни и са толкова изкуствена история.От скоро не ям и еклери,от тия готови дето ги има в всяка хлебарница.За един месец ми се случи да си купя пет пъти мухлясали. newsm78И отгоре на всичко си ги купих от различни места.И на пуканките не съм много фен вече защото четах една статия дето пишеше малко гадни неща за тях.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия