Фолиева киселина

  • 18 293
  • 79
# 60
Има ли някакво значение марката?Важното е да я приемаш.
вярно е , но все пак неофолик мета е - цититрам : биологично активната форма на фолиева киселина, наречена L-метилфолат, която е със 7 пъти по-висока бионаличност и се абсорбира от клетките директно, като се съкращава процесът на метаболизиране от фолиева киселина до биоактивната й, усвояема форма - L-метилфолат.
За това я предпочитам  Simple Smile

Peace Подкрепям. Онова, което прочетох в листовката веднага след като я купих за първи път ме накара да се чувствам 100% спокойна.
Виж целия пост
# 61
Даваш рецептата и си плащаш ФК.Аз така практикувам.Не схващам защо да не пия българско.................
Виж целия пост
# 62
Не съм пила Неофолик мета,но от това,което съм чела за нея, е по-добрият вариант.
Вили го е обяснила много подробно  Peace
Виж целия пост
# 63
Аз пиех от най - евтината, която се предлагаше в аптеката, имаше само такава тогава, не ме е притеснявал този факт въобще. Peace
Виж целия пост
# 64
Вземам все още Неофолик-мета .
Виж целия пост
# 65
според мен няма значение  Peace
Виж целия пост
# 66
Ползвах Фоливит Феро на Борола... Не знам дали няма фалшива ФК...   newsm78 
Виж целия пост
# 67
Не съм чувала за скъпи марки фолиева киселина. Пиех неофолик
Виж целия пост
# 68
Не мисля, че има някакво значение марката. Аз пиех най-евтината. Даже не знаех, че има и по-скъпи.
Виж целия пост
# 69
Няма никакво значение, важното е да я пиеш!
Виж целия пост
# 70
Аз пих Неофолик  Peace По-късно бях в един лекарски кабинет и докторката говореше с дъщеря си по тел. във връзка с някакво нейно заболяване. Казваше и какви храни трябва да приема, както и Фолиева киселина. Спомена, че е хубаво да си вземе от тези, които са в бурканчета , а не на блистери  Rolling Eyes Нямам представа защо, но няколко пъти и го повтори  Rolling Eyes
Аз мисля, че няма никакво значение. Важното е да я приемаш  Hug
Виж целия пост
# 71
и аз знам че тази в бурканчетата е по - концентрирана и чиста от тази на блисетери.
Виж целия пост
# 72
едно момиче по-напред споменава да не се предозира фолиевата к-на, т.е. да не се приема повече от 4mg  на ден. Аз от дълго време си пия някаква комбинация от витамини от A-Z... на опаковката пише срещу всеки витамин колко процента от препоръчаната дневна доза има в една таблетка и срещу фолиева к-на пише 200μg- 100%, т.е. покрива дневната доза.... обаче има голяма разлика между 4mg и 200μg. Къде е истината  Thinking
Виж целия пост
# 73
За блистерите и шишенцата само да се включа... Мен ме посъветваха пък да е на блистери, защото в шишенцата се окислява по-бързо след отварянето, с блистерите няма как да стане, защото всяко хапче си е отделно. Явно има някакви значение. Аз взимам Неофолик Мета, но като цяло важен е приема, а не марката  Peace
Виж целия пост
# 74
Когато бях бременна взимах от българската, която е на блистери!

Според мен / а както вижам и според други/, важното е да приемаш фолиева киселина, пък била тя българска или чужда - няма никакво значение! Нямаш никаква гаранция, че по-скъпите тоаблеки са нещо по-качествено!

Успех! 
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия