Scrapbooking & Cardmaking- 5

  • 23 800
  • 377
# 75
Приятелката ми откри този сайт за материали
http://www.nitex-bg.com/index.html

Мисля, че аксесоарите за бельо могат да се използват и в срапбукинга  Joy А в шотландско каре има интересни десени на панделки  Grinning
Виж целия пост
# 76
Ако знаете какво ми се случи днес...
Никак не е за тази тема, но да споделя - за 9 минути със 7 транзакции успяха да ми източат около 900 лева от кредитната карта. Добре, че телефонът ми беше в мен, веднага се обадих на картовия отдел на банката, от там блокираха картата, но междувременно вече бяха успели да източат парите Confused
Сега пуснах оспорване на транзакциите и казаха, че по принцип следва да възстановят сумата до 45 дни - като проведат разследване естествено.
Та така - внимавайте.

Дори още не съм видяла другарчето си за подаръка Laughing
Виж целия пост
# 77
Тони, много неприятно, дано успееш да се пребориш с тия от банката.
Във Велико Търново бяха плъзнали такива, слагат нещо в самия банкомат на мястото,където се поставя картата, и след като се махнеш, си вземат джаджата с данните ти. На една моя позната така и бяха източили пари само че от дебитна карта след като е теглила пари то банкомата в Мола, че накрая дори си бяха напазарували от Пикадили.

Не е зле да подадеш оплакване и в полицията (повечето са професионалисти и закриват лицата си, така че не може да ги снима камерата на банкомата, но пък кой знае ...)
Виж целия пост
# 78
Тони, това е ужасно, от известно време във форумите за пазаруване се говори, че точно днес ще има бум на вирусите, защото започва голямото предколедно пазаруване. Има вируси, които засичат данните на картата, които пишем в интернет при плащане, и после я източват. Дано да се оправи всичко Hug Честно казано, не ми идва наум как да се предпазим, освен да си имаме по една карта само за интернет пазаруване и да си вкарваме всеки път пари само колкото за конкретното плащане.
Виж целия пост
# 79
devilkin, кредитната карта никога не съм я използвала в банкомат или за разплащане в България - само за онлайн-пазаруване. Явно някой някъде е прихванал данните - макар че в 90 % от случаите плащам с PayPal.


Pinkie
, точно това мисля да направя и аз - карта с неснижаем остатък. Сега проучвам и ще поискам издаването на нова карта тези дни  - бях планирала да купя почти всички подаръци за празниците онлайн.

И аз бях чела за очакваните атаки днес, но не ми мина през ум, че може и аз да пострадам Laughing
Виж целия пост
# 80
Тони, много неприятно. Дано да се оправиш с банката и да ти върнат парите. Картата, която ползвам е дебитна. Виза електрон виртуална на ДСК. В нея слагам само толкова пари, колкото да платя. Рядко остава остатък под 5лв. Ползвам я само за интернет разплащания.
Виж целия пост
# 81
Оооо, Тони , много неприятно това с банката и картите.Мен винаги ме  е било страх от такива измами и вкарвам само толкова пари колкото смятам да похарча и то още същия ден.Не че не може и така да стане нещо.Дано да ти върнат паричките!!!
Много хубава картичка, Тони, както и тези на Ади.Ади ти какво образование имаш, много художествени са ти нещата , които правиш?
Виж целия пост
# 82
Тони, много гадно. Дано се развият благоприятно нещата. Мъжът ми беше много параноично настроен към всяко плащане извън ПейПал и явно точно такива ситуации са го притеснявали.
Ади, тази последната картичка ме разби  Laughing
Виж целия пост
# 83
Ади, .... снежковци, мечета. Вече ми свършиха хвалебствените думи в речника. Трябва да търся нови.  Simple Smile  Кога ги правиш всичките тези неща? То аз знам кога де, но как се наспиваш после.

Тони, изключително неприятно. Все чета за такива неща, но някакси ги подминавам - не вярвам, че точно на мен могат да се случат и като чуя как някой близък се е опарил виждам, че наистина това може да се случи на всеки и човек трябва да е предпазлив. Пожелавам ти нещата да се оправят възможно най-безболезнено.

Единственото скромно нещо, което мога да покажа е топка-украшение за Коледа, което видях в блога на Тони. Едва на снимката видях, че хартиите са се преплъзнали на едно място, но като цяло наистина изглежда много ефектно.
http://media.snimka.bg/1402/009059096-big.jpg
Виж целия пост
# 84
Единственото скромно нещо, което мога да покажа е топка-украшение за Коледа, което видях в блога на Тони....
.

Руми чудесна е...

Явно ще трябва да разглеждам блога на Тони по- често Simple Smile

Много мило ми стана като видях топката. Бях в 3 клас, когато ги правехме с учителката - с една тъмночервена дебеееела велурена хартия.
Виж целия пост
# 85
 Благодаря ви момичета  Hug Толкова много ме радвате с всички тези похвали, че как да не работи човек  Heart Eyes
  Ели, завършила съм художествена гимназия  и имам едно незавършено висше -пак в тази насока: Пространствено оформление" се водеше. И така !
  Тони, и аз да изкажа съжаление за негативните емоции с които е започнала седмицата ти-но това е само за днес! От утре да не чувам оплаквания за лоши случки.
  И моя ден беше кофти, но се радвам, че вс е зад гърба ми !
 Руми, аз не съм като Тони ранобудно пиленце, а обичам да работя през ноща, когато всички спят и е тихо и спокойно. Пускам си тихо музичка и зарива целия под с хартии,панделки и копчета. Няма кой да ми рови из нещата и целият свят е в ръцете ми ! Хе, хе изби ме на поезия  Laughing Тази вечер няма да работя, защото вс спят сладко и не искам да ги будя , за това ви пожелавам лека вечер и сладки сънища  Hug с след като мине тежкия ден утре  се надявам в сряда да мога да поработя  Wink
  Целувки и до скоро  Heart Eyes
Виж целия пост
# 86
Момичета, благодаря ви за съчувствието. Много неприятна случка действително, но факт.
Аз обаче реших пак да си направя кредитна карта. Не ми се струва удобно да трябва да внасям пари всеки път, преди да пазарувам - още повече, че интернет-банкирането ми е на служебния компютър, а пазарувам много по-често от вкъщи. Да не говорим, че  в 80 % от случаите пазарувам онлайн - скрапбук-материали, книги, подаръци, та дори и дрехи.
Банката следва да ми възстанови парите. Затова и не се впечатлявам кой знае колко от случилото се.

Руми, чудесен е елементът! Красиво цветово съчетание и много по-умела изработка от тази на моя Laughing
Браво на теб  bouquet

Ето две картички от мен:

 
Виж целия пост
# 87
Тони, просто съм без думи за последните ти 2 картички! Адски много ми харесват!!!
Сподели моля те как си направила черното кръгче, което огражда розовото цветенце? А черните ленти панделки ли са? Ако да, как ги запазваш да не се разнищват? newsm78
 Аз се чудя как изрязвате всички...аз режа с ножица и винаги си личи, че е рязано на ръка.  Sad Трябва да си купя и пергел, че досега кръгчетата само на ръка ги режа и вземам да очертая нещо кръгло.  Embarassed Rolling Eyes

А топката страшно много ми харесва и мисля, че моите хлапета много ще им допадне да ги правим заедно!
Отивам да видя блога ти! Laughing

Виж целия пост
# 88
Tandoori, много ти благодаря  love001
Черното кръгче е готов елемент - просто изрязох кръгче от хартията и го залепих под елемента.
Лентите са от картона, който използвах за основа на картичката.

Аз лично режа с тример - вече ще стана банална, защото не знам за кой път ще го напиша, но за мен това е най-смислената ми покупка, свързана с направата на картички и скрапбук-страници.

Кръгчетата режа с пънч или изрязвам на ръка, като преди това съм ги очертала с една джаджа от книжарницата - не знам как се казва, пластмасова повърхност с изрязани в нея кръгове с различна големина... newsm78

А сега аз имам нужда от помощ.
Кажете ми как да направя календар за м.декември, чиито дати да се отварят като прозорчета.
Обещах да направя някаква празнична украса за класната стая на сина ми и това ми хрумна - по този начин учителката им ще може да слага за всеки учебен ден в съответното прозорче листче с някаква изненада за деня.
Основата ми ще е чипборд или много плътен картон, за да могат да го закачат на стената. Отгоре ще залепя декоративна хартия, как обаче да направя прозорчета, в които да може да се слага по едно листче или нещо друго малко. Всъщност може и да не са прозорчета - просто трябва по някакъв начин тези листчета да се закрепят и съответно да могат да се махат...
Не ми хрумва никакъв лесен вариант... ooooh!
А трябва да е наистина лесно, защото не бих могла да отделя часове за направата му.
Виж целия пост
# 89
Тони, наистина невероятни картички (много ми харесва комбинацията черно-бяло)   bouquet

А относно календара, мисля че ще е по-лесно да направиш джобчета, които могат да бъдат дори зашити за цветния картон, който ще лепиш за основата.
Сега ще потърся някоя подобна картичка  ...

http://picasaweb.google.com/V.Alexieva/CardSketch#5272608276158933714
http://picasaweb.google.com/V.Alexieva/CardSketch#5272608273924800546

нещо такова си представям  newsm78
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия