Февруари 2009 ще се раждат най-красивите хлапета!!!

  • 14 562
  • 291
# 105
Здравейте мами!
Днес цял следобед скиторих, ама свърших полезна работа и сега едвам успях да изчета каквото сте написали до тук..... и от всичко коментирано запомних само въпросите за болничните и НОИ .... нали съм си счети - вече има професионално изкривяване  Sad
Та по темата - за определяне на болничния влиза начисления осигурителен доход 6 месеца преди месеца, в който се излиза болничен.  Значи, ако има 13-та заплата /дай Боже всекиму/ и тя се отнася за м. 12. тя влиза в осигурителния доход за този месец независимо дали е изплатена до 31.12. или след тази дата. Та за мамите, които очакват този бонус и могат да поработят още малко е по-добре да излязат болничен от 01.01., а не от 29.12.
Аз мислех да направя същото, защото имам по-висок доход от м.Юли, но в работата атмосферата стана непоносима и се каня да изляза болничен още на 01.12.  А и при нас не са превеждали заплати за октомври все още  Sad

Малко по-късно ще напиша и каквото знам по повод смяната на личната карта, а сега отивам малко да приготвя вечеря, че милото трябва да яде, а и бебо скоро ще се разлудува гладен/гладна.  Wink
Виж целия пост
# 106
hope и при мен е така задъхвам се, а бебчо ми е натиснал диафрагмата яко. Но още малко и това ще отшуми!Преди малко се прибрах от обиколка на няколко магазинчета и ми дойде едно коледно настроение. Почти на всякъде е с коледни украси . Лека и спокойна вечер! santa2 santa2 santa2
Виж целия пост
# 107
Ох момичета как ми се скитори и на мен по магазините. Много хубаво ми става на душичката с тези коледни украси навсякъде. А и за бебо си мисля, догодина живот и здраве ще си празнуваме първата Коледа с него  Simple Smile направо ще се разтопя от умиление.

*hope и аз отвреме навреме ги понаглеждам Декемврийките, но сега следя Ноемврийките. Доста полезни неща обсъждат за бебоците поне за мен. Но за мен всичко е ново и непознато и всичко ми се струва интересно.
А с покупките и ние сме до под кривата круша, а сега трябва паркета в стаята да сменяме и куп други наща.

Миа благодаря за информацията. Аз точно поради тази причина ще устискам до Янури пък дано има закакво накрая.
Виж целия пост
# 108
С оглед по-бързото зареждане на страниците, броят постинги, които се показват на една страница са намалени с 5 бр.
И за да се запази броят на постингите в една тема, то темите вече ще се заключват на 20 стр., а не на 15 стр. както досега.

Виж целия пост
# 109
Мацки Вие ме изплашихте с този хемоглобин - последният път ми беше 132 - явно пък на мен ми е множко, а? Докторката, обаче нищо не каза, каза че всичко е добре! Ама аз се замислих сега пък моя да не е много висок? Иначе, като гледам само аз нищо не пия - освен витамини, де! Никакво желязо, но-шпа,омега киселини и т.н. Аз по принцип съм си против хапчетата и изкуствените добавки, а и доки каза само витамини и всичко е наред!
А да се похваля миналата седмица бяхме на 4D - цели 900гр. сме(както в каза лекаря в средата на нормата - като манекени сме, ама не от кльощавите, де Joy) Само аз вече съм доста далеч от манекенските норми - последния месец имам чувството, че пълнея от въздуха и скоро ще отказвам кантара hahaha, не ме кефи този уред!
Виж целия пост
# 110
Мечоланке,мерси за "подсещанката" Hug Видях програмата за лекциите и мисля да се запиша за 9.12("Първи грижи за новороденото у дома") и за 18.12("Имунизации в кърмаческа възраст.За и против ваксините").Дано още някой се запише и да се видим там! А тази неделя и аз мисля да отида на лекцията за кърменето в Майчин дом...Досега не съм ходила на нито една от тези лекции-дано са полезни,т.е. дано не са само общи приказки.. Wink

Desika,на мен също яко ми се скитори по магазини(бебешки..),та днес с една приятелка пообиколихме мола..Такива хубави неща си харесах...за предишното ми тялооо smile3514 ...затова си тръгнах само с лигавничета и розови чорапки.. Laughing

 newsm78 Утре май ще се купуват мандарини...Аз все още,от месеци,съм на вълна грозде!
hope,и аз се задъхвам,особено като говоря по-интензивно.. Joy

m.mega,честита изненада!!Carbo може и да излезе права-накрая дали ще има размяна на розово-синички покупки?!
Виж целия пост
# 111
Маминки благодаря за хубавите пожелания, да ви се връщат тъпкано  Hug
Прегледа мина добре, бебчо тежи 1,435 гр, беше надолу с главичката ама сега пак е обърнал гъзето надолу  Laughing . Доки каза, че според него плацентата не е малка, а матката била седловидна и затова така изглежда  newsm78 А иначе бебчо е по-мъничък с 1 седмица и 3 дни, но проблема е че пъпната връв е около вратлето му и може и да се наложи секцио ако остане така до 36 г.с. Rolling Eyes Ама нищо, това да е проблема  Laughing
Това е засега, сега сме на вечеря на свещи с татето / вкъщи де/  Laughing
Лека вечер на всички и много  Hug
Виж целия пост
# 112
Здравейте, мацки!
Досега ви четох и позабравих това-онова, което исках да кажа, ама карай! Simple Smile
Фокси, мерси за темичката! Супер е, както винаги! Хайде дано само хубави новини да има в нея!

Честито на всички с добри новини от прегледите!  bouquet Аз в четвъртък съм при Марков и вече взе да ми се стяга сърчицето...  Rolling Eyes

Мечоланка, благодаря за инфото за лекциите! Пак щях да ги пропусна. Утре ще се опитам да се запиша за тази на 09.12., дано да има места! Толо, много ще се радвам ако се засечем там Simple Smile
Тази за ваксините също ще е много интересна, но като знам как ще се объркам, по-добре да не ходя, че засега все пак си мисля, че с ваксина по-добре, отколкото без...Wink

Леле, hope*, ще взема да навестя декемврийките  Flutter Много ми е мило, като ги чета тези неща... Аз също съм доникъде с покупките, макар че вече бавничко набавям това-онова...но съм далеч от съвършенството! Simple Smile

За мандарините - скоро ще ми порасне дръвче в корема! Joy Сигурна съм! Толкова много ям на ден, че почти за нищо друго не ми остава място Simple Smile Сега една тиква опекох и мисля това да вечерям. Много е полезна, а и вкусна!  chef

Инесита, не ти е много хемоглобина, екстра ти е! Като на космонавт! Много рядко е толкова много и можеш само да му се радваш по време на бременността!

Чакаме новини от Радка... Хайде, пиши как сте, че те мислим всички!  bouquet

Хубава вечер на всички и  Hug
Виж целия пост
# 113
Сега се връщаме,коремки.Новините са каквито очаквах.Има малки оголемения на чревцата,но докато не се роди нищо не може да се направи.Тогава трябва да се проследи дали се изхожда наред и да се направи консултация с детски херург.Добрите новини са,че с развитието няма изоставяне или избързване  на някои органи(имала е такъв случай)Тежи "цели"1008г.момъка.Главично е разположено,но може пак да се завърти.Мерси на всички които ме мислихте и подкрепяхте  Hug
Отивам да прочета малкото,което съм изпуснала(цели 8 странички  #Crazy)
Мамчета,ако някоя от вас има желание да се прегледа при Марков,имам час за 4.12,но не виждам смисъл и при него да ходя.,за това пишете ми
Виж целия пост
# 114
Такааааааа, сложих яденето да се готви и се връщам да довърша темата за майчинството и документите.
Аз днес си подадох документи за нова лична карта заради смяна на адреса - до сега бях с постоянен адрес във Велико Търново, но реших да го сменя заради престоящите бюрократични проблеми. Разбрах, че удостоверението за раждане на детето се издава от общината, в която е родено, независимо от адреса на майката, но еднократната помощ за раждане /за първо дете 250лв., за второ - 600лв./ се получава от службата "Социално подпомагане" по адреса на майката. ПИК-кода от НОИ, с който да си следим превеждането на болничните също се получава от клона на НОИ по адрес на майката.
От контактите си с администрацията съм установила, че 1. с тях не се спори, и 2. за да няма човек проблеми е добре всички данни по всички документи да са еднакви. Т.е. имена, адреси т.н. Затова съветвам новобракуваните и тези със променен адрес да си извадят нови лични карти, за да може новите им данни да са навсякъде - в банкови докумени, във фирмите, които подават документите в НОИ и НАП и т.н.
Май се поолях с обясненията, но се надявам да съм била полезна  Simple Smile
А, ако съм пропуснала нещо - насреща съм.

Много целувки и усмивки на всички мами!  Hug
Виж целия пост
# 115
Инесита, радвай се, че имаш такъв хемоглобин - не е висок, просто е нетипичен за бременна жена. явно си здрава българка и нямаш нужда от добавки, за да поддържаш добро ниво на кръвните показатели. рад-вай сеее!
Виж целия пост
# 116
Здравейте маминки,
колко сте активни днес, радвам се да видя че се споделят предимно хубави неща и сте в добро настроение  Grinning
оооо виждам мандарини smile3508  те са ми един от любимите плодове, както мноого ми се услаждат, мога да изям голямо количество Joy, както и кивита ... но да не ви събуждам още апетита  Laughing и аз карам все милия да зарежда, аз да не мъкна, та гледам че запасите се изчерпват и ще  му създам пак работа  Wink

Честито за новите бебешки придобивки на Фокси, Албенка и Мая, гледах снимките - много  са красиви и сладки, Flutter със здраве да си ги носят малките съкровища  Heart Eyes
Относно хемоглобина и при мен миналия месец беше малко по-нисък 117 при норма за минимум 120, но лекаря каза че било добре все пак и нищо не каза за допълнително желязо. В момента пия само витамини за бременни и Магнерот, но гледам да си разнообразявам храненето с повече полезни зеленчуци и плодове

Албенка, радвам се за теб че с бебчето нещата са наред, много стряскаща ситуация  #Crazy, то и да е наред всичко от такъв стрес само може да си навреди човек . нормално е да се притесняваме при всяко затишие в корема, че нали по движенията бебо ни дава сигнал. дано да е наред всичко занапред!!! Важното е да си запазваш все така това весело настроение че и за бебчето е по-добре мама да му предава весели емоции  Grinning
като спомена за ставите, и при мен се получава схващане и  странно е че усещам от скоро че ми се схваща от лявата страна на дупето като вървя ме пробожда  Rolling Eyes

Вчера бях на лекцията на сп. 9месеца, засякохме се със Зитка - поздрави на Зитка от мен   friendship
Радка80, радвам се за теб че имаш хубави новини за бебчето Peace, понеже ти писа че си пропуснала лекцията, да ти кажа даваха съвети за кърменето и най-важните покупки за бебето, на кое да обърнем повече внимание и за това как да се използват по-рационално и правилно. Определено мисля че е полезно, Но като цяло тези неща може да ги каже и всяка майка с опит с гледане и кърмене на бебе. Накрая дадоха едни рекламни материали с подарък - едно бебешко шишенце на Avent  Flutter
Видях че на 8ми декември е обявена дата за нова лекция в Пловдив - от 10ч. пак в К2. Темата е доста интересна - "Първи грижи за новороденото у дома" Аз мисля да ходя пак  Laughing Ако искаш може да се запишеш от по-рано.  А и  други пловдивски мами, които се интересуват, ще бъде чудесно да се засечем  Peace
Радка, а ти ходила ли си на ФМ в Пловдив някъде, имаш ли впечатления и дали има смисъл да биеш толкова път и разходи до София?
Аз съм ходила на ФМ  във ВМИ-то /хирургиите/ и след това при д-р Даскалов в Алфа Медикус и да ти кажа останах  доста по-доволна от прегледа при Даскалов, най-вече защото апарата му е по-нов и  показва с много добро качество, хубава картина и после дава ясни снимки. Та ако планираш друг преглед и се чудиш дали да ходиш до София може да го имаш предвид  Wink
toni_83, честита годишнина, пожелавам ви да сте здрави, сплотени с много любов и сладко детенце и дълги дълги години на семейно щастие   bouquet
Честито на Тифани  за момиченцето  stork-girl и
Честито на mmega за момченцето  stork-boy

пак изписах дълъг пост Blush, но като се включвам по-рядко...
Сега да отида на напълня стомахчето, че бебчо чака и почва да се сритва вече   Laughing
Приятна вечер на всички  Hug
Виж целия пост
# 117
Сладурки,след дълго ровене из необятния свят на интернет открих още един  френски сайт,в който има доста симпатични нещица за нас и бебонките.Доколкото видях доставката до България е 6.50 Евро Mr. Green Продължавам да търся разни разнообразни симпатиВЪРТИГЪЗИЧНИ онлайн магазинчета и ако има нещо интересно ще ви информирам Flutter Peace
Виж целия пост
# 118
Фокси, благодаря, надникнах с сайта който показа, много сладки дрешки има, аз не съм обикаляла много по магазините за дрешки в пловдив, само бегло съм гледала, но оставам с впечатление че  от тия френски сайто има по-красиви модели на дрешки и наистина са съблазняващи  Wink

Искам да те попитам понеже ти вече имаш дрешки от ЛаРедут - доволна ли си от материите и качеството им и дали според теб си заслужават като качество и цена спрямо българските.
Аз затова се чудих основно за онлайн покупките на дрешки - че не може да се види и прецени материята, да се пипне  Laughing
Иначе мъжа ми знае френски и би могъл да помогне с превода, ако имате затруднения, пишете ми да го питам  Peace
Виж целия пост
# 119
Здравейте бременлинки Hugднес след като знам за кого да обзавеждам стаята,направих покупки за бебчо:
http://www.poshtots.com/Baby-Furniture/Baby-Cribs/Traditional-Cr … roductDetail.aspx
http://www.poshtots.com/Baby-Furniture/Baby-Furniture/Armoires/B … roductDetail.aspx
http://www.poshtots.com/Baby-Furniture/Baby-Furniture/Changing-T … roductDetail.aspx
http://www.babybjorn.com/en/American/products/Mobility/BABYBJORN … bysitter-Balance/ в цвят White Air
http://www.babybjorn.com/en/American/products/Mobility/BABYBJORN … -Original-Spirit/ в цвят Pink Passion
http://www.poshtots.com/Themes-for-Either/Decor-Styles/Contempor … roductDetail.aspx
за днес това ми е "улова" Mr. GreenАз сега отивам да сложа Тифани да спи че и без това късно стана,после ще ви чета
P.S.Исках да сложа нещата в албума,но ще ми обясните ли къде е той,че не мога да го намеря Embarassednejno_cvete не се тревожи,аз почти всичко купувам онлайн,както виждаш дори и мебели,а за дрехите не се тревожи,една приятелка ми беше подарила така едни френски дрешки и бяха много качествени,но не съм сигурна от ЛаРедут ли бяха
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия