КГБ = Клуб на Готините Баби - 51

  • 24 162
  • 446
# 180
Мими,честит рожден ден на зетя! Да е все така мил и внимателен към всички!



Това е за Мими
Виж целия пост
# 181
                     Зиче,тъкмо ти отговорих за качамака и тока....зачезна.
                     Та отново - шопския качамак не се изсипва , а се "налага" с лъжица.Формата на лъжицата се запазва защото е по-гъст и лъжица по лъжица докато покриеш дъното на съда , в който го налагаш.Това позволява да го сервираш в чинии и всеки да го получи с това,с което го обича,масло и сирене,пръжки с мас и други варианти.В шопско се реди на няколко реда и се залива всеки ред като баницата с масло и сирене.В шопско най-често е с мас и пръжки. Laughing
                     Яжке, привет , появи се най-после.Щях да питам къде си? А то докато дойде тока и ти се завърна. Laughing
Виж целия пост
# 182
Абе момичета там при вас у Софето пак бури има бе  ooooh! ще ви отнесе това време, то не бяха урагани то не бяха земетръси .. ooooh! ooooh! ooooh!
Виж целия пост
# 183
Ех, пак ще пиша, ама нетът ми изтри написаното, а така се бях развихрила...
Мимче, да ти е жив и здрав зетят, все така и още повече да обича дъщеря ти, вас да ви тачи и почита, с нея много и дълго да се обичат.
Фурийче, по моя край качамакът се бърка със специална дървена бъркалка. Аз също много си го обичам по-гъст и с натрошено сирене, но не мога да го докарам на вкуса от детството ми. А когато ходим до Троянския манастир, той ми е любим и предпочитан, задължително спираме в една страноприемница, там предлагат много вкусен качамак! И страхотно гювече с киселец по манастирски! Но моят Стефчо недолюбва постните манджи, та у дома рядко го правя, но ти ме подсети и още утре ще купя царевично брашно и ще го спретна, пък дори и сама да си го хапна Wink. И ще си му сложа сирене, както го обичам и както п ише и Дидия преди мен.
Зиче, моята свекърва така правеше качамака, с точилка и дупка в средата, ама не беше като на бабите ми. Но пък правеше страхотна трахана, невероятна на вкус и съжалявам, че си отиде внезапно и толкова неочаквано бързо, че не успях да се науча от нея и аз да я правя.
Аз не играя игри, защото по цял ден към пред компютъра и вечер главата ми се пръска от болки. Ама  ще трябва да опитам, поне като начин да избягам сивотата. Иначе ви чета, стига очите ми да не са преуморени, щото тогава нито ампула аналгин, нито саше аулин, нито каквото и да е друго ми помага.




Виж целия пост
# 184
Зиче, беше лятна буря с южен вятър. Валя дъжд и духа, сега е приятно топло и не вали. Премина бързо.
Виж целия пост
# 185
Зиче, ами дъщеря ми не спомена, че е имало в София бури!   А е водила Ема при личната й лекарка за преглед, че пак е с хрема, татито също, а и бавачката й е пред разболаяване. Ама по новините споменаха за вятър, градушка и гръмотевици само в Благоевградско...
Айша, благодаря ти, успокои ме.
Виж целия пост
# 186
Мими, да ти е жив и здрав зетят! Да жиивеят със щерката дълги години щастливо и задружно и много да ви радват! Hug
Пак отварихте тема за вкусотии. Аз ни съм правила качамак, но майка прави много хубав. Още малко ще ме запалите и мен! Laughing
Пък аз не съм по сложните и трудни неща! Ама качамак обичам.
Момичета ,май и аз ще се отправям към леглото. Лека и спокойна нощ!
             
Виж целия пост
# 187
За бурята - имаше в Дианабад, Ани е била около НДК - нищо, само лек дъжд. Явно из облак е било.
лека нощ на заспиващите от нас с Ани.
Виж целия пост
# 188
             И аз ви казвам ЛЕКА НОЩ , че ту тока зачезва,ту нета и се уморих да ги дебна. Laughing
                
Виж целия пост
# 189
     Дидиа,чета за качамака и си мисля,че така се приготвя в Граово.Яла съм като дете с пръжки и сирене/едновременно/,а напитката -зелев сок.Когата се омъжих в шоплука,тук видях качамак с прясно мляко и захар - но не го харесах.
     При нас в момента духа много силно-ще ни отнесе..
Виж целия пост
# 190
                   Яжке,родата на мама са пернишки шопи  Laughing и никога не съм виждала качамак с мляко и захар.И майка и лелите го правят така както го писах.Ако си чула за Чуйпетльово /за да се ориентираш за посоката  Laughing/ малко преди него има едно селце Боснек на южния склон на Витоша от там са и така го приготвят. Peace
Виж целия пост
# 191
 smile3524 smile3524 smile3524 newsm46 .
Лека нощ и сладки сънища! Яжка, дано вятърът стихне тази нощ както обещаха синоптиците.
Дидия, дано и токът при вас  не спира.
Аз смятам да подхвана книжка в ръката и по-скоро да дочакам Сънчо.
До утре Hug Hug Hug!
Виж целия пост
# 192
   Д идиа,така си и мислех - пернишките шопи са по-близо до граовци.А в Софийско съм видяла качамака с прясно мляко.Шпунц утре да каже,макар,че те са от другата страна на София.
Лека нощ!
Виж целия пост
# 193
Аз ли съм най ранобудната newsm78

Добро утро!

Желая ви хубав и ползотворен петъчен ден. Ох, как се радвам, че е петък (въпреки че ще ми е най натоварения ден от седмицата).
Виж целия пост
# 194
               ЧЕСТИТ ПЪРВИ РОЖДЕН ДЕН НА МАЛКАТА СОФИЯ НА МЕРИ ПОПИНС!!!МАЛКА СОФИ БАБА - ЛЕЛЯ ДНЕС ТИ ЧЕСТИТИ И ТИ ПОЖЕЛАВА ЗДРАВЕ И ВЕСЕЛИ ДЕТСКИ ИГРИ!!!БЪДИ ЩАСТЛИВА,БЪДИ ИГРИВА,НА ТАТКО ГОРДОСТТА,НА МАМА И БАБА РАДОСТТА!!!

                                     ЗА МЕРИ!                      ЗА МАМА ГЕРИ!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия