ФЪН ШУЙ VII (класически)

  • 86 399
  • 795
# 285
Всъщност се изразих малко буквално Embarassed До стената е хладилника и след това започва термоплота и отдолу има шкаф с чекмеджета от ПДЧ и МДФ - някъде около 40 см. и след това термоплота продължава и е вградения котлон, а отдолу е вградената фурна. Това предполагам се брои за дърво между вода и огън. След котлона и фурната има още шкафове и термоплот до комина и оттам още 1 шкаф с термоплот и мивката и след това още един шкаф.
Малко тромаво го описах:)
ясно Simple Smile значи трябва да е ок Peace
Виж целия пост
# 286
Силно се надявам да е ок с новата подредба:)
Виж целия пост
# 287
Не успявам да се справя с разделянето и определянето на секторите.
Къде може да продават компаси? newsm78
Виж целия пост
# 288
Не успявам да се справя с разделянето и определянето на секторите.


Разделяне жилището на сектори

Ако пак не се справиш, пусни схемата тук. Sunglasses
Виж целия пост
# 289
А кое разделяне на сектори е по-вярно и точно?Това като торта или това с прагоъгълниците/квадрати?Питам,защото искам да си разделя двора,а там вече има значение заради по-големите мащаби.Примерно с правоъгълниците автомобилния вход се пада изцяло в южния сектор и там трябва да садя само "огнени" цветя,а със секторите само оопределена зона и така мога да направя цветна градация в градината.
Виж целия пост
# 290
Ами този спор е открай време, но засега няма победител. Всеки си избира този вариант, който смята за по-удачен.
Не се вживявай в точните граници, по-важно е да усетиш какъв акценте нужен. Wink
Виж целия пост
# 291
Действително различните школи имат различно мнение по въпроса, но това, което аз съм учила е, че за външни пространства се използва метода на тортата.
Виж целия пост
# 292
Така, да докладвам до къде стигнах с активизирането на сектора на Покровителите.

Търсих няколко дни, но така и не открих черно-бяла рамка за картина или каквато и да е друга черно-бяла рамка. Черни панделки също не намерих. Накрая реших да импровизирам. Отпечатах обявата за продажбата на апартамента на един лист хартия и го сложих на фона на изправената черна тава от фурната, която не ползвам. Залепих го за тавата с бяло хартиено тиксо в краищата и го надписах със зелен пастел с големи букви Продадено.  Crazy

Все още търся фигурка на кон. В магазина за сувенири имаше фигурки, но главно на Пегас с криле, а и цветовете на останалите коне - червени - не ми се сториха подходящи, но ако греша кажете.  newsm78

Имам и още един въпрос относно цветята. Къде е най-добре да се постави Драцена?
Виж целия пост
# 293
Действително различните школи имат различно мнение по въпроса, но това, което аз съм учила е, че за външни пространства се използва метода на тортата.

Щом Шоши казва... Wink
Виж целия пост
# 294
Избираме между два варианта на една маса - бял плот и стъклен плот - сетих се да питам и тук - кой според вас?



Виж целия пост
# 295

бял  Peace

стъкления плот за маса е нестабилност........ или нещо такова,
ама не си е за плот стъклото
Виж целия пост
# 296
Ако масата ще се използва за хранене стъклото не е подходящо Peace
Виж целия пост
# 297
Благодаря ви, това е маса за хранене с размер 100 см диаметър. И ние се спряхме след днешното обмисляне на бялото обработено дърво. Аз много харесвам стъклена, у родителите ми е стъклена масата за хранене, но имах някакъв спомен, че от ФШ гледна точка не е подходящо и явно се потвърди.
Виж целия пост
# 298
Тази маса е лошо конструирана и е нестабилна - ще се обръща лесно, защото основата е с 2 пъти по-малък диаметър от плота. От такава гледна точка стъклото не е за препоръчване.

Иначе не виждам никакъв проблем в стъклените плотове, освен че не трябва да се удрят и върху тях не трябва да се слагат горещи предмети. Предимството е, че са равни, гладки и не се променят с течение на времето.

Обикновено всеки мята една покривка и тогава отдолу не се знае какво има. Трябва да се гледа функционалността.
Виж целия пост
# 299
W
Тази маса е лошо конструирана и е нестабилна - ще се обръща лесно, защото основата е с 2 пъти по-малък диаметър от плота. От такава гледна точка стъклото не е за препоръчване.
Иначе не виждам никакъв проблем в стъклените плотове, освен че не трябва да се удрят и върху тях не трябва да се слагат горещи предмети. Предимството е, че са равни, гладки и не се променят с течение на времето.
Обикновено всеки мята една покривка и тогава отдолу не се знае какво има. Трябва да се гледа функционалността.

У нас не се ползват покривки. А нищо топло или студено не слагаме директно върху никоя повърхност. Имаме си коркови подложки за тази цел. За мен най-важни в настоящото решение са естетиката  и качеството Laughing. Иначе на подобни маси съм седяла и няма проблем със стабилността, тъй като този производител работи добри неща.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия