Карти ТАРО IV

  • 47 383
  • 650
# 225
flam_e -веднага се набиват на очи всички тия черни птици-още едно доказателство,че бе з показване на кратите няма гледане-дори без да гледаш каква е картата-само тези повтарящи се черни птици навяват чувства.Това все още не означава,че предсказват смърт обаче. Peace

           Да де...ама там човек почина
Виж целия пост
# 226
flam_e , ако не е неудобно, би ли споделила дали беше естествена смърт? Питам във връзка с асото и 3-те чаши.
Друго, което исках да те питам е ти каза ли на този, на който гледа или премълча какво си видяла?

Аз не съм се включвала скоро, но си имам доста проблеми на главата в момента и не съм хващала картите, но редовно ви чета.  Peace Много интересни дискусии се оформиха и много се радвам, че така се оживи темата.
Аз пък да ви споделя нещо много интересно. Не знам колко т вас си спомнят, аз писах в темата като си взех първите карти Фенестра Таро, които още като ги пробвах за пръв път показаха доста отрицателно отношение към мен...не се разбирахме доста време, после уж се разбрахме, но нещо...не знам..не е както трябва.
Купих си преди известно време обаче Таро на Друидите и там нещата са съвсем, съвсем други...просто като го погледна това Таро..и направо ми говори. А книгата към него е безценна! Просто съм страшно доволна от избора си!
Така де..исках да споделя  Laughing Има ли някой друг, който да е имал случки на "неразбирателство" с картите?
Виж целия пост
# 227
flam_e , ако не е неудобно, би ли споделила дали беше естествена смърт? Питам във връзка с асото и 3-те чаши.
Друго, което исках да те питам е ти каза ли на този, на който гледа или премълча какво си видяла?


           Tandoori, конкретната подредба беше от жена, която гледаше доста време възрастен и болен баща и това много я изцеждаше. Въпросът беше дали ще й просветне в скоро време. Това, което и написах тогава беше, че каквито и тежки изпитания да я чакат, вътрешната й сила и помощта на приятелите ще й помогнат да ги преодолее. А това, което видях, но премълчах си беше, че първо ще загуби баща си...

Цитат
Купих си преди известно време обаче Таро на Друидите и там нещата са съвсем, съвсем други...просто като го погледна това Таро..и направо ми говори. А книгата към него е безценна! Просто съм страшно доволна от избора си!

           Предполагам имаш предвид "Друиди и Уика", защото само на Друидите е друго Simple Smile Fenestra tarot и при мен си стои в кутията прибрано, но другото си го обичам и ползвам според настроението.
Виж целия пост
# 228
Аз нещо не се разбирам с картите ми  Confused Вчерашните карти за които ви писах - нищо подобно. Чудя се аз ли нещо бъркам или просто не ми се отдава ...
Виж целия пост
# 229
flam_e-да,разбрах,че това се е случило,но това все още не означава,че ако тези карти се паднат и друг път,на друг човек-те ще означават смърт.Не зная дали ме разбираш-всичко зависи от конкретното ти усещане за картите-в този смисъл искам да кажа,че в Таро няма рецепти и конкретни подредби,които означават смърт.
Виж целия пост
# 230
Така де..исках да споделя  Laughing Има ли някой друг, който да е имал случки на "неразбирателство" с картите?

Абе, да...не е да не се е случвало  Laughing
Досега до какви карти съм се докопвала - Артурово таро, таро на духовете \което и ползвам в момента и както и да се превежда\, манга тарото, което купих на своя приятелка \сефтосах й го, какво да се прави  Sunglasses \ и стандартната колода на Уейт.
Първите ми карти ме нервираха адски много.
Което беше и крайно необичайно за мен, като човек, тогава свикнал на върховен скептицизъм към "окултните" работи. Просто ме нервираха, както ме нервира човек...не че не можех да ги разчитам, частично, но ме напрягаха изключително много. Може би се дължеше на това, че ми бяха подарени - не си ги избрах аз.
Сегашните ми карти ми харесаха още като ги видях. Купих си ги и, за мое учудване, веднага ми стана кеф да гледам с тях. Нещо повече - по едно време почнах да ги галя, преди да се усетя и да спра.  Shocked Малко по малко изкукуригвам...
Но. Това е страничен въпрос. С другите тестета проблеми от подобен тип не съм срещала - служат ми съвсем вярно. С първото ми тесте обаче омразата беше взаимна  Mr. Green
Виж целия пост
# 231
flam_e-да,разбрах,че това се е случило,но това все още не означава,че ако тези карти се паднат и друг път,на друг човек-те ще означават смърт.Не зная дали ме разбираш-всичко зависи от конкретното ти усещане за картите-в този смисъл искам да кажа,че в Таро няма рецепти и конкретни подредби,които означават смърт.

         О, да! С това съм напълно съгласна!
Виж целия пост
# 232
Сега-предлагат ми едно място работно-много удобно за мен,но трябва да го съчетая с другите неща-та въпросът ми е -да започвам ли работа на новото място?

Отговор,коментар,съвет-10 пентакли,рицар пентакли19 чаши

Приказно таро-ето ги-


Затруднявам се в тълкуването за себе си-ясно е,че зависи от мен,че ще ми носи пари Rolling EyesНе е много вярно,но както и да е.А съветът е да се отдам на удовлетворение от себе си.
Моля ви-ако не ви затруднява хвърлете едни карти-ще започна ли на това място,трябва ли да започна.Благодраности!  bouquet  bouquet
Виж целия пост
# 233
Сега-предлагат ми едно място работно-много удобно за мен,но трябва да го съчетая с другите неща-та въпросът ми е -да започвам ли работа на новото място?

Отговор,коментар,съвет-10 пентакли,рицар пентакли19 чаши

Приказно таро-ето ги-


Затруднявам се в тълкуването за себе си-ясно е,че зависи от мен,че ще ми носи пари Rolling EyesНе е много вярно,но както и да е.А съветът е да се отдам на удовлетворение от себе си.
Моля ви-ако не ви затруднява хвърлете едни карти-ще започна ли на това място,трябва ли да започна.Благодраности!  bouquet  bouquet

Сега карти няма да хвърлям, че съм заета с други дейности, но на базата на тези карти, които даваш - веднага приемай работното място. Само това ще кажа  Laughing
Виж целия пост
# 234
Благодаря  bouquet и без това ми идва като от небето-точно срещу нас е,направо си е кощунство да откажа-ще подам документи-а ако нещо се обърка,то значи не ми е било там мястото.
Виж целия пост
# 235
Сега-предлагат ми едно място работно-много удобно за мен,но трябва да го съчетая с другите неща-та въпросът ми е -да започвам ли работа на новото място?

Отговор,коментар,съвет-10 пентакли,рицар пентакли19 чаши

Затруднявам се в тълкуването за себе си-ясно е,че зависи от мен,че ще ми носи пари Rolling EyesНе е много вярно,но както и да е.А съветът е да се отдам на удовлетворение от себе си.
Моля ви-ако не ви затруднява хвърлете едни карти-ще започна ли на това място,трябва ли да започна.Благодраности!  bouquet  bouquet

            И аз смятам, че отговора е Да. Да използваш шанса си е съвета според мен, че вълшебната лампа може и да смени собственика си (като в приказката).
            Този рицар дето язди мишка не ми е много ясен...като коментар... може би ще ти си отдаде начин, ще си намериш средство да се придвижиш напред, възнаградено постоянство....нещо такова май Simple Smile
            Успех!
Виж целия пост
# 236
flam_e-да,разбрах,че това се е случило,но това все още не означава,че ако тези карти се паднат и друг път,на друг човек-те ще означават смърт.Не зная дали ме разбираш-всичко зависи от конкретното ти усещане за картите-в този смисъл искам да кажа,че в Таро няма рецепти и конкретни подредби,които означават смърт.

         О, да! С това съм напълно съгласна!

Аз също! Конкретни рецепти както казваш Вероника няма, но това не значи, че картите не ти го показват по един или друг начин.  Peace

Флейм, благодаря ти, че сподели, потвърди предположението ми за асото и чашите.  Peace
Моето таро се казва Druidcraft Tarot, преведох го таро на друидите, но не знаех как е преведено на български.
Ето за това става въпрос:
http://www.astroamerica.com/t-dc.html
Виж целия пост
# 237

Моето таро се казва Druidcraft Tarot, преведох го таро на друидите, но не знаех как е преведено на български.
Ето за това става въпрос:
http://www.astroamerica.com/t-dc.html


          Ти каза, че имаш и книгата, там си пише Друиди и Уика Simple Smile Точно това е Simple Smile

P.S. Всъщност, замислих се, че може да не си го купувала тук и на български Simple Smile
Виж целия пост
# 238
         Пробвам едни карти. Към някои от образите им изпитвам особено влечение, но се съм сигурна още ще работят ли добре за мен. Позволявам си да редя с тях за сега, само на хора, където знам, че може да тренирам.
     Надявам се да споделите какво виждате в подредбата:


ВЪПРОСЪТ на една позната: ММА мисли ли понякога за мен? Какво?


ПОДРЕДБА Да и Не:


(1) - показва същността на въпроса, проблема или самият питащ в момента
(2) - отговорът - ДА, НЕ или нюанси - в зависисимост от значението на картата, която се падне там

Лично аз предпочитам въпроса да е зададен така, че желаният отговор да е Да. Тълкуването на картите ми изглежда по-логично така.
Примерно: Х честен ли е с мен? вместо Х лъже ли ме? или Ще запазя ли работата си в близките 3 месеца? вместо Ще ме уволнят ли в близките 3 месеца?

Ако отговорът е положителен:(3) - показва, какво помага
(5) - ако е позитивна карта, значи е още нещо, което помага, ако е негативна, показва какво евентуално пречи, за какво трябва да внимава човек

Ако отгооврът е отрицателен или неясен към момента:
(3) и (5) показват най-общо защо това е така

(4) - мислите на питащият свързани с този въпрос или от какви осъзнати действия се ръководи ситуацията; (6) - чувствата на питащият по въпроса или неосъзнатите, невидимите импулси, които го ръководят
Картите (4) и (6) като цяло показват нагласата, настройката, обстоятелствата, мислите, идеите, страховете, надеждите и т.н., които имат отношение към зададения въпрос.


КАРТИТЕ, които излязоха:













P.S. Тук http://photo-zona.net/index.php?APP_ACTION=DISPLAY_IMAGES_ALL&ALBUM_ID=15663 има картите в по-голям размер, ако е необходимо.

Виж целия пост
# 239
Ти каза, че имаш и книгата, там си пише Друиди и Уика Simple Smile Точно това е Simple Smile

P.S. Всъщност, замислих се, че може да не си го купувала тук и на български Simple Smile

Правилно си предположила, не е на български и си пише Druidcraft Tarot, ама най-вероятно за същото иде реч, защото отдолу под заглавието е добавено "use the magic of Wicca and Druidry to guide your life". Ето това е книгата :


Много интересна колода между другото! Особено много ме впечатли 9-ка пентакли! За пръв път виждам подобна карта! Интересно ми е има ли книга тази колода и какво е тълкуванието на 9-ката? newsm78
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия