6-та тема многознайна за нещата от живота във Магриба и оттатък

  • 21 042
  • 298
# 135
Eye of Ra,много мерси за баницата ,страхотна е  Grinning
на мен ми се падна че искам къща да строя ,а аз не искам ,имам 4 ,няма нужда повече  Laughing
Виж целия пост
# 136
Честита Коледа мили момичета!Много здраве,мир и любов за вас и вашите семейства!
Виж целия пост
# 137
Здравейте Шехерезадки, сладкодумни!
Оченце на Ра страхотна баница бееее LaughingОбаче ега ти късмета- Европейски късмет- Обучение във Сорбоната. Rolling Eyes На френски знам само - мерси и кордон блю. Ще праатя детенци. Надявам се има обучение на английски, щтото и малкия със английски- Американски възпитаник ама хич не ги долюбва. Не ще магистратура там а във Европата. Ще му даде мама тоз късмет за Францата Wink
Оченце на Ра и да ти кажа, че и на тебе Egypt ти е слабост какво ме изпунтира на мама детенцето. Купило една дебела и много тежка книга на мамта си-Ancient Egypt-не че не се спъвам  във такива книги у дома но щтото на висок стил английски и мама му да си го upgread-валала. Вижте момичета какво правят дечурлигата като пораснат- бъзикат се със мамите Sad Laughing Ама сега вашите не могат като моя monster LaughingТе са ангелчета сега!
Марситооооо- пиши бе душата таз рецепта със многото крем. Докато го няма Бате да си правя сладичко и да си хапвам. Ох така обичкааааам Laughing newsm68
Наздраве  Дами да сте живи, здрави и много щастливи newsm10


Виж целия пост
# 138
делта, аз работя на фантазия обикновено, не спазвам много мерки и като няма продукти заменям! но да кажа как го правих сега! бишкоти за 4 души стигат 1 пакет вътре са 21 бр. тука, казват  им котешко ези4е!кремовете са 3 вида, едното е висок процент кис, мляко подсладено с ванилия и захар! нареждат се бишкотите в 4аша за мелба, една на4упена за основа! може да се сложи някой плод от конфитюр и се залива с киселомле4ния крем! после правя крем от масло, захар и какао на прах и добавям заквасена сметана, поради липса на те4на(разбита)да се полу4и гладка маса, аз прибавих и кондензирано мляко 150 гр,4е да стане пове4е, ние сме 6 4овека!жълтият крем е от прясно мяко 500мл, захар на вкус, 4л , 2 жълтъка ,брашно 4 л и ванилии 2, аз добавих ликьор от ли4и, ина4е с коня4ен или бейлис ще е по ароматно!сварява се на крем като след това се  добавят 2 -та белтъка разбити на сняг, аз го слагам да джъзне на котлона след  смесването с лопатката да остане пухкав крема, абе страх лозе пази! сурови яйца ненавиждам!така след  като сме готови и са изстинали двата други крема, добавяме върху ве4е приготвения пласт от шоколадовия(какаовия) крем ,бишкотки на4упени и слагаме жълтия крем, отново шоколадовия, като го оставим да покрие вси4ко, после украсявате по вкус! при нас украсите са мама и тати, без ка4ество и ако трябваше да се  пъна щях да сложа плодове в момента на сервиране, банани и мандарини! търпи и вариации може и пресни плодове да се сложат ,особено ми идват като усещане за вкуснотия едни пресни якоги или малини или манго, ананаси! абе, аз го довърших току-що да не  ме дебне в хладилника ,4е пак съм грешна душа!
на мене едни странни и повтарящи се първите  късмети, жасминови, някой щял да гори за мене  в огъня, 2 пъти; един път път, един път здраве, един -приятелство и - кариера накрая, викам ,айде кариерата ще е хамалуване, но няма как! Mr. Green
Виж целия пост
# 139
   Здравейте,   Hug

  Голяма тишина днес, явно героите са уморени и релаксират.
  Как изкарахте празника? Ние доста се забавлявахме, с домакинята подготвихме богата трапеза, половинките се постараха да поддържат настроението, така че всичко беше чудесно. Добре ни се отрази и среднощната разходка за стръскване на храната, поради липса на какъвто и да е транспорт на връщане. Това е едно от нещата, които харесвам, когато сме на гости, че избягваме момента ''от масата в леглото'', друго се чувства човек, като се раздвижи.


  И малко за раздвижване на главиците и проверка на знанията ви пускам един тест, които ми попадна преди време. Сайта е интересен, според мен  и е чудесно прекарване на свободното време.

http://www.mccollam.com/fun/geoquiz/euroquiz.html
Виж целия пост
# 140
Марси, благодаря ти мила за рецептата.
И аз като тебе на око готвя  и винаги импровизирам и карам на оче. Знаеш ли може да украсяваш и със сушени черешки. Става направо убиец, обаче път може да не ви харесва вкусът на черешките. Аз тези черешки си ги лапам и самостоятелно-много ги уважавам Grinning Не обичам да слагам кокосови стърготини, че тука каде ли не ги слагат. И затова със орешки със пръчици от шоколад или настърган шоколад или пък любимите изсушени черешки а и те изглеждат красиви. Дано намериш наистина е ефектно newsm10
Виж целия пост
# 141


 На Коледа стават чудеса....
Някои хора така се заплиха да Споделят празнка ми ,че чак и частта с подаръците  не пропуснаха.... Hug  bouquet
А същност дори в началото Не искаха даже Украса ...

Оченце--от  твоята баничка ми се падна това,което много се надявам да ми се случи наистина тази година,дори в следващите месеци......Хубава европейска  работа.   bouquet  След дълго чакане-Раян е вече почти на една.... чак сега проблясва евентуало-Дай Боже!  bouquet свободно място в яслата до Нас.   И то пак с метода- хватки и чалъми...

Невена-- къде изчезна - имам да ти подарявам нещо,а и от идеята,която ми даде нещата така Добре се раздвижиха и изглежда да се подредят-поне така ми обешават  bouquet
Ако стане поне на Великден ....... ще изключа с радост Скайпа   bouquet

Алба- -благодаря за интересната игра-прекарахме много приятно ....за резултата-Без Думи- при мен

Белбейче--как си?

Мента- прекрасна трапеза-нека бъде благословенна   bouquet

Децата се приготвят за зимен лагер-..сърцето ми се е свило.Хем се радвам заедно с тях,хем ми е притеснено...

Свеарче--благодаря ти много.Всичко което ми каза го направих и .....ми олекна. Намирала съм много предмети-златни...съвсем сериозно....Винаги съм се радвала на Късмета си.  bouquet Но, това ,което този път намерих-на пазара.....тръпки ме полазиха.....Не знам магия ли е било? Амулет някакъв ли!?Да - в дните по Колда е било за Добро

Намирам портмоне-отврям -дребни монети в единия раздел-търся Лична карта или....книжка-нещо От притежаеля,което да ме Задължи да отида в полиията......Няма-в едина преграда наирам Като нашата паричка за Коледа-така увита в хартия....само че беше арабска и като отворих се изсипа бял прах....Паричката май беше златна...или позлатена..не Знам,ама Нещо не ми хареса....уплаших се и хвърлих всичко в един крайпътен кош....
Виж целия пост
# 142
РА- а на мен ми се падна пътешесвие до тайнствена страна,дали е тази страна за която си мечтая  newsm12
Виж целия пост
# 143
Ехеее, много драго ми стана, че баницата ви хареса, или по-точно късметите. Аз я врътнах само веднъж, защото ми се падна - куфарите стягай ти, ще пътуваш в чужбина... Не запомних римата ама ТОВА се падна и аз реших да не въртя повече...да не разваля късмета  Joy Хайде Веси, с теб заедно към мечтаните страни!!   bouquet

Момичета, за тези които познават Абра - вчера ми писа смс за Коледа, по всичко личи, че е добре.  Heart Eyes

Марси, за теб един голяяяям гуш, ама по - голям от цял Тунис!!! ЗЛАТО СИ ТИ!!!  Hug Hug Hug

Днес е Стефанов ден, не знам имената на всички - ако има именници - ЧЕСТИТО!!   bouquet
Виж целия пост
# 144
Добър ден, момичета!

Ние сме добре и сме весели. Имаме пак доста гости. Вчера бяхме на джамия - семейно: до нас строят една нова, така че има една отляво и една отдясно спрямо къщата, където живеем.
Имаше много жени.

После готвихме, дойдоха и гостите - една гостенка, на която не й се седи сама у дома е вкъщи с приспиване - до понеделник. Правихме сладкиши до 11 мечерта със шоколад за готвене МАКАО - продават го на големи блокове и е по-вкусен от вносния испански, както и т мароканския според мен.

Дойдоха и първите туристи и са по-малко, отколкото минали години- така казват - аз нямам наблюдения. Мисля, че както сме отворена къща, ако ги вземем у нас, ще ни е по-евтино, но сериозни - доста по-малко били и това разваля плановете и на други "вързани" по веригата - екскурзоводи, продавачи, гледачи на деца, аниматори. Така и моят план да продавам сувенири, за да си говоря няма да се осъществи.

Сега специално за всички любители на мароканската музика, ето един интересен музикален сайт:

http://www.maroczik.com/Daoudi__57.html

Този г-н Дауди много го слушат.

Ето и още:

http://www.maroczik.com/Reda-Taliani__77.html

А ето и Сами Юсуф - специално за Рали и всички, които го пожелаха!

http://www.maroczik.com/Sami-Yussuf__9.html
       
Виж целия пост
# 145
привет, докато се боядисвах се сетих, 4е не знам ал фаси дали има паролата на албума, нещо ми се губи даде ли ми емейл?  newsm78
излизаме с линда да кръстосваме града!  ooooh! Crossing Arms Thinking :bad-words:4е съм трупнала още 2.5 килца за празниците само, искам планина, раница и издържлив мъж за подвизи по върховете,искам да вървя,макар,4е дупето яко ме боли, ще излезе по-сериозно от колкото изглеждаше!
Виж целия пост
# 146

А ето и Сами Юсуф - специално за Рали и всички, които го пожелаха!

http://www.maroczik.com/Sami-Yussuf__9.html
       

Много ти благодаря, Сами има един такъв спокоен глас, много добре ми въздейства. А сайта МарокЗик аз отдавна го знам, моя мароканец ми го беше пращал преди. Има много хубава музика там. И не само арабска дори. 
Аз превъртам на Супликейшън, че ми е любимата песен на Сами, особено англоговорящата част... И пожелавам хубав ден! Очакваме гости...баш по марокански - ще останат и с преспиване, че не са от нашия край... Grinning
От мен едно поздравче: http://es.youtube.com/watch?v=k1Z61J9BsKw&feature=channel_page   
Ba3sha2ak!
 Heart Eyes
 Hug
Виж целия пост
# 147
  bouquet

марси-уффф,същият ми е проблема...отпусна ли се и качвам...тук е такъв студ че и на разходка не може да се излезе-Сух студен въздух-направо си влиза в дроба...добре че по телевизията поне дават интересни филми покрай празниците.

много хубав марокански сайт с богата колекция от музика-аз не го знаех
А Сами Юсуф и на мен ми е любимец- точно с тоя песен Супликейшън,като на Очичките....Ама той нали е ливанец по народност и в Щатите живее...не знам аз не съм сигурна  newsm78

Виждам че Свеар не е успяла да се вреди  вчера до компа та да се разпише-дано го напави скоро...много интересен материал има тя за тази дъвка   bouquet

Рали-а Абра в коя страна отиде....разбрах че отиде някъде в чужбина -при хабибито ли отиде и тя?


Виж целия пост
# 148
Дала-Сами юсеф е с азерски произход,но е роден в Техеран-Иран,след това семейството му се преселва в Англия

а за Абра-ако не греша хабибито беше мъсри,но тя замина при него в Дубай,там си е намерил работа

тук поне времето е хубаво,сревнително топло и слън4ево,дано и утре да е такова 4е имам среща с една приятелка
Виж целия пост
# 149
Добър вечер, момичета!

Едната от нашите гостенки се оказа - по моя преценка, много добра танцьорка и направо очи не ми останаха да гледам колко е гъвкава тази жена и как танцува, та досега се забавлявахме хме с това - почна се пляскане с ръце в ритъм, тя по едно време и косата развя. Много смях като за събота вечер. След малко ще започне програмата за амазигски фолклор, която ме карат да гледам всеки път в събота - и е интересно де, различно.

Иначе сега сме 8 човека в една стая - нещо, което в България не мога да си помисля да направя. Но тук е така.

Радвам се много за Абра!

Деси, пожелавам ти хубаво време. Тук е все така топло.

Сайтът за музика аз също не знаех. Тук го открих и много голям избор има, наистина.

Днес имахме пак разправия с малката сестра, тя е по-буйна, и като вулкан - за местните нрави и мъжът ми реагира по начин, който ме озадачи, но няма да навлизам в подробности, за да не ме заподозрете в авторска дейност.
Странно ми стана, меко казано, не можах да си кажа тежката дума, понеже никой не ме пита, а и не съм отговорна за нея аз.

До скоро, момичета. Спокойна събота и усмихната неделя. Ние пак ще хапнем харира.         

     
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия