Гледах... Хареса ми... Препоръчвам! - 12-та Серия

  • 26 225
  • 366
# 120
Намерих го този филм "Тайната" в Замунда и пуснах да се сваля, но при наличието на 116 сийдъри при мен не тръгва изобщо да се сваля Confused.............. що така?
Виж целия пост
# 121
Филмът за съжаление не излиза в www.imdb.com


Разбира се, че излиза.  Peace
Si j'étais toi (2007) aka "The Secret" - (English title)
http://www.imdb.com/title/tt0446463/

Е, аз само тоз не проверих, щото реших, че като е с Дейвид Духовни, няма да му е френско заглавието newsm78
Виж целия пост
# 122
Филмът за съжаление не излиза в www.imdb.com


Разбира се, че излиза.  Peace
Si j'étais toi (2007) aka "The Secret" - (English title)
http://www.imdb.com/title/tt0446463/

Е, аз само тоз не проверих, щото реших, че като е с Дейвид Духовни, няма да му е френско заглавието newsm78

О, мерси- това е друго нещо.

Reservation Road хич не ми хареса. Едва догледах. Адски скучен, сюжет банален, типично американски...Не знам с какво ви е грабнал.
Виж целия пост
# 123

kiora, да си жива и здрава, че попита. В 7:00 вечерта ти прочетох въпроса, а в 10:00 кабеларката го врътна. Мнението ми съвпада с:
Да,наистина е хубав.Точно както ти изглежда.На мен много ми хареса.Дърпай,няма да съжаляваш. Peace

Разбира се, ако ви дразнят малки и подредени американски градчета и хората в тях, тогава може да ви си стори измислен и натъкмен... На мен ми харесват и двамата актьори и ролите им в този филм - едни такива малко дървени, замаяни. Сигурно повечето хора са така, когато в един миг светът се сгромоляса.

Чета ви коментарите от последните страници за излизащите сега филми и благородно ви завиждам.
По ваши препоръки изгледах The Memory Keeper's Daughter (2008) http://www.imdb.com/title/tt0955298/ , The Secret Life of Words (2005) http://www.imdb.com/title/tt0430576/ . И двата ми харесаха, но първия си е като за телевизия, а втория ми се стори малко недоизпипан за сериозните въпроси, които поставя. Всъщност, накрая в надписите имаше много благодарности към градове, организации и отделни хора, така че може и да е правен с малко пари... Все пак много от паузите във филма ми изглеждаха като недостатъци и ако са имали скрито/явно послание, то аз не съм го схванала.

Накрая да препоръчам Death Proof (2007) http://www.imdb.com/title/tt1028528/ http://www.youtube.com/watch?v=aEVyC8FByng , споменаван е от The purple queen в  III тема на 11 Септември 2007: "Бибрутално - Death Proof - филм на Тарантино. Верно е брутален." Напомня и за Криминале и за Убий Бил, така че е меко казано особен.
Виж целия пост
# 124
Тази вечер гледах Babylon A.D. / Мисия "Вавилон" (2008)
със участието на Вин Дизел Heart Eyes, филма ми хареса много. Peace

Резюме:Историята разказва за генетично заразена жена, а вирусът, който тя носи, може да убие човешката раса. Вин Дизел влиза в ролята на военен, нагърбил се с нелеката задача да екскортира жената от Русия до Китай. Само че той не знае за проблема на жената и за това, че тя бива преследвана ожесточено. Този филм е още един шанс Вин Дизел да се покаже като герой и да зарадва женската публика.

http://www.imdb.com/title/tt0364970/



Вторият, който гледах е  Shattered / Butterfly on a Wheel (2007)- с участието на Пиърс Броснан, не е лошо филмчето.

http://www.imdb.com/title/tt0489664/
Виж целия пост
# 125
  bouquet xenia   Hugискрени благодарности за сайта http://intv.ru/ bowuu
Виж целия пост
# 126
Reservation Road хич не ми хареса. Едва догледах. Адски скучен, сюжет банален, типично американски...Не знам с какво ви е грабнал.

xenia, абсолютно споделям това мнение. Peace

много благодаря за споделените руски филми, ще ги търся!  bouquet

аз снощи пак гледах "Тази нощ ангелите плакаха"...не ми се е случвало да гледам филм за втори път от мнооого години. Heart Eyes
сигурно, защото имам и голям проблем с интернет, та нямам вече 10 дни у дома, но все пак беше гот да го изгледам още един път и да се вгледам в детайлите. музиката във филма е страхотна, а такава операторска работа не съм виждала отдавна. много силен и въздействащ точно, където трябва. мъжът не ми се видя чак толкова добър, колкото пъривят път, когато гледах, но мацката, която играе главната роля прави безупречна роля!
Виж целия пост
# 127
Снощи гледах Vicky Cristina Barcelona - http://DMCA-removal-from-Google/details.php?id=153180&hit=1   Очарована съм! Уникален, прекрасен филм! Препоръчвам! А този Хавиер... Crazy Heart Eyes
Виж целия пост
# 128
http://www.imdb.com/title/tt1125849/

Тhe Wrestler


Филмът е разпознаваем по характерното и за предишните филми на Аронофски сурово излъчване. Движението на камерата е завръщане към стила на Pi, отсъства грижливо комозираният, стилизиран кадър от Фонтанът и Реквием. Има отказ и от театралната нотка досега, историята е отчасти квази реалити шоу, отчасти нещо нищо общо с шоуто.

Мики Рурк е неизбежен избор за ролята на развалина, бивше псевдовеличие, обзет от неосъществим импулс да навакса пропуснатото. Светът, към който той се стреми да се завърне, го мачка и отхвърля - за разлика от режисираните схватки на ринга - съвсем наистина. Болката и страданието са му поносими единствено в микрообществото, в което се чувства приет и зачитан, извън него е крехък и болезнено уязвим. Краят му е предвидим след като всички сламки, за които може да се захване навън се скъсват. Ролята е голямо предизвикателство, предвид колко безпощадно камерата на Аронофски влиза в личното пространство на Рурк, всичко е силно на фокус. Много помага Мариса Томей - умело дозиран и все пак завършен типаж, женски еквивалент на Рурк, с което до последно вратичката навън стои отворена. Еван Рейчъл Ууд пък се представя слабо, но екранното й време е твърде малко, за да развали целия филм.

Като цяло саундтракът е незабележим, очаквах нещо по-запомнящо се, но реално погледнато то не би отговаряло концептуално на общия тон на филма.

Доволна съм, но може би просто защото с Аронофски по принцип се разбираме добре и имам нагласата да подкрепям експериментите му.
Виж целия пост
# 129
Myriad Canaan, извинявай за любопитството - критик ли си? или журналист?
определено боравиш добре с термините  bouquet

а филмът звучи интересно Peace
Виж целия пост
# 130
Myriad Canaan, няма да е зле, да преведеш сега написаното на български. "Ароновски сурови излъчвания и отказ от театрални нотки", нищо не ми говорят за филма. Не мога да повярвам че има хора, които си служат в живота с академичен тон и маниери. На една моя приятелка непрекъснато и отказваха работа защото била прекалено академична, сега разбирам какво са имали предвид. Ужасно неприятно се чете написаното- ако не знаеш, да ти кажа.

Изгледах Тайната. Вървеше мудно, мудно и ме събуди с катастрофата. Там вече взе да става малко по-интересно. Стана скучно и комедийно със живота на майката в кожата на 16-годишната и дъщеря. Това вече сме го гледали и то не в един филм. А пък края изобщо не го разбрах. Така и останаха да живеят и двете в едно тяло?
 
Виж целия пост
# 131
Снощи гледах Vicky Cristina Barcelona - http://DMCA-removal-from-Google/details.php?id=153180&hit=1   Очарована съм! Уникален, прекрасен филм! Препоръчвам! А този Хавиер... Crazy Heart Eyes
А този Хавиер....... Laughing участва и във филма "Любов по време на холера", само че там не изглежда толкова....секси. Laughing
Виж целия пост
# 132
Aurora, благодаря   bouquet

Интересът ми в областта на киното е напълно аматъорски  Blush Мисля, че е естествено продължение на интереса ми към литературата, затова и обръщам такова внимание на някои технически похвати  - за мен филмът е покана на режисъора да ми разкаже нещо, което го вълнува, и съм нащрек за фините послания, които ми отправя. На това се дължи и нескритото ми пристрастие към работата на Аронофски - при него всяко "защо" има отговор, всеки кадър сам по себе си е красноречив. Възхищавам се, че успява да отсее всичко излишно и крайния продукт мога да сравня със скъп парфюм - уникална и запомняща се комбинация от нотки, които предизвикват полярни емоции , но никога равнодушие. (Малко познат факт е например, че при първата прожекция на "Фонтанът" на фестивала във Венеция , освиркващата и ръкопляскащата половина от публиката стигат до ръкопашен бой).

Относно конкретния филм - тежък е, трудно поносим дори чисто визуално. "Филм за мрачен следобед", както обикновено ги наричам аз Simple Smile

xenia, споделям впечатленията си от филма, умишлено пропускайки детайли, с които бих издала твърде много от сюжета Peace Приемам различията в стила ни на възприятие и съответно изказване като добре дошло разнообразие  Peace

Виж целия пост
# 133
Aurora, благодаря   bouquet

Интересът ми в областта на киното е напълно аматъорски  Blush Мисля, че е естествено продължение на интереса ми към литературата, затова и обръщам такова внимание на някои технически похвати  - за мен филмът е покана на режисъора да ми разкаже нещо, което го вълнува, и съм нащрек за фините послания, които ми отправя. На това се дължи и нескритото ми пристрастие към работата на Аронофски - при него всяко "защо" има отговор, всеки кадър сам по себе си е красноречив. Възхищавам се, че успява да отсее всичко излишно и крайния продукт мога да сравня със скъп парфюм - уникална и запомняща се комбинация от нотки, които предизвикват полярни емоции , но никога равнодушие. (Малко познат факт е например, че при първата прожекция на "Фонтанът" на фестивала във Венеция , освиркващата и ръкопляскащата половина от публиката стигат до ръкопашен бой).

Относно конкретния филм - тежък е, трудно поносим дори чисто визуално. "Филм за мрачен следобед", както обикновено ги наричам аз Simple Smile

xenia, споделям впечатленията си от филма, умишлено пропускайки детайли, с които бих издала твърде много от сюжета Peace Приемам различията в стила ни на възприятие и съответно изказване като добре дошло разнообразие  Peace



Изобщо не знам за какво си говорите, нито пък ще се втурна да взимам участие или страна, ама не мога да се въздържа да ти кажа, че се изразяваш прекрасно  smile3501
Виж целия пост
# 134
Ох! Аз забравих за какво влязох  Embarassed

Субтитри за руския филм откъде да дръпна - Тази нощ ангелите плакаха
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия