Гледах... Хареса ми... Препоръчвам! - 12-та Серия

  • 26 225
  • 366
# 285

В тази връзка Mr. Green искам да попитам списващите темата, как смятате, тук ли да обсъждаме предстоящите номинации и награди Peace или мислите, че темата ще се разводни и трябва да се направи нова? Thinking

Аз предлагам тук.  Peace Така или иначе тук се водят интересни дискусии, а като наближат Оскарите (то те са близо де), в темата няма да се разминем без обсъждане.  Grinning По тази причина не виждам смисъл от писане на 2 места.
Освен това нали изяснихме, че темата не е отчетна, тип кой какъв филм е гледам, а дискусионна. Смисъл от изброяване на филмите в топ 10 на Замунда няма.

Oscar - 81th Annual Academy Awards
February 22th 2009 8ET

Виж целия пост
# 286
Току що : Obitaemyy.Ostrov.2008
http://www.imdb.com/title/tt0972558/

2157г. Наше момче, землянче, се запилява из открития космос и катастрофира на непозната планета. Корабът му (връх на копие  с пипала  Heart Eyes ) е унищожен и той тръгва да търси цивилизация. Попада в развито човешко общество от тоталитарен тип, в което на масата мозъците са промивани (мълча си как), а малка група са преследвани и унищожавани, понеже са неподдатливи към влиянието и пропагандата. И той, естествено, не стои мирен.

Събуди интереса ми, понеже все пак е базиран на сюжет по братя Стругацки (макар и предаден доста лаишки от мен  Crazy) . Не съм запозната с оригиналния текст, за да мога да сравня дали е следван точно, или имаме казус от типа "I am Legend", където освен заглавието и името на главния герой нищо от оригиналната идея на беше запазено. Доколкото мога да се ориентирам от резюмето в Уики, основата е същата, но е избран различен край.

Филмът е високобюджетен и напомпан с ефекти. Според мен те спокойно можеха да бъдат по-малко и по-стилни. Има и солидна порция бойни сцени, както и множество препратки към политическата история на Русия, особено най-новата.

Като цяло съм разочарована и от актъорската игра на главния герой. Разбирам, че е различен, че е носител на надеждата и т.н., но не му ли се схвана устата да се усмихва замечтано  (и обикновено - крайно неуместно) през цялото време - за мен ще си остане загадка. Но съм убедена, че тази усмивка ще му донесе много верни почитателки. Не че е мой тип, просто отбелязвам  Blush/ Case in point : http://blog.oostrov.ru/upload/blog/f1e/wmplayer%202007-12-06%2014-30-15-45.jpg  ,  http://www.oostrov.ru/upload/iblock/dca/maksim_b.jpg  / Не знам дали приликата с http://z.hubpages.com/u/176876_f520.jpg е съзнателно търсена.

Поддържащите роли ("Неизвестните бащи" ) ми се сториха по-убедителни, или поне с по-силно екранно присъствие Peace
Предполагам, че би представлявал интерес на твърдите почитатели на жанра, но мен не ме грабна, както ми се искаше.

Снощи гледах Bride Wars.
http://www.imdb.com/title/tt0901476/

Ами... не беше толкова зле, колкото очаквах  Peace Всъщност беше доста приятно и разтоварващо филмче  Peace Нищо революционно като сюжет, нито някаква забележителна актъорска игра, просто една забавна история, разказана лековато и непретенциозно и с достатъчно хумор  Peace Реализмът в изграждането на характерите не е бил приоритет (женските образи са карикатурни, а мъжете проявяват някакво херувимско търпение), но както казах - филмът е сладникаво - разтоварващ, а от такива винаги ще има нужда  Hug
А по темата -препоръчваш ,нещо което ти е харесало newsm78или чернова за дипломна работа?А има ли филм кото наистина ти е харесал,да те е докоснал и да не се е налагало да го изучаваш основно ,просто -филм  bouquet
Виж целия пост
# 287

А по темата -препоръчваш ,нещо което ти е харесало newsm78или чернова за дипломна работа?А има ли филм кото наистина ти е харесал,да те е докоснал и да не се е налагало да го изучаваш основно ,просто -филм  bouquet

Отговори на всичките си въпроси ще намерите в предишни мои публикации в темата  Peace
Виж целия пост
# 288
Hugи аз чакам ама Оскарите предстоят... Outta Joint
Виж целия пост
# 289
ЛемънДеси, аз мисля като Кюфтета - Ангелина беше посредствена и кукленско-гротескна в тази роля. И за да не се повтарям, просто пускам предишните ми коментари за филма.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=351251.msg9655706#msg9655706
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=351251.msg9661474#msg9661474
И въобще дискусията 28-30 страница от предната тема е доста интересна.  Flutter

Клинт Истуд е бил винаги средна ръка...  newsm78
Интересно ми е мнението на същата коментаторка, кой е дясна ръка, та да видя, дали аз нещо съм се объркала тотално,
или просто имаме абсолютно несъвпадание при погледа върху нещата.


аз имам процедурно питане. за каква дясна ръка става дума?

продължавам да преглъщам горчивия хап на обобщението, че Клинт Истууд е "средна ръка"...почти не остана човек (в тая тема), дето да има позитивно мнение за Истууд.

Myriad Canaan, за такава дискусия отдавна апелирам и аз, но повече от генерални заключения не намирам. имай предвид, че подозирам как почти никой не е изгледал повече от 2 филма на Истууд, за да може да аргументира мнение. но пък единият филм от тези 2 филма задължително е "Мостовете на Медисън" - той е много моден, но винаги отпада от преставителната извадка, като добър по чиста случайност. Simple Smile

Aurora, най-вероятно си останала с впечатление, че това за средната ръка е коментар, който подкрепям.
Това въобще не е така, мисля, че е ясно от двата ми коментара по повод филма.
Обещавам си, че този ще е последния. Клинт Истууд го харесвам много, особено като режисьор.
Израз като "дясна ръка" за такава ситуация не е правилен, имах предвид, кой режисьор според ana karenina e добър, т.е. не е средна ръка.

Кюбит, имаше малки, но силни детайли, които си мисля, че на мен биха ми убегнали.
Но може би аз много съм свикнала с големия екран - ходим поне по два пъти седмично на кино.
Виж целия пост
# 290
И аз да припомня на новодошлите, че темата е дискусионна ( май, трябваше с главни букви, в случай, че някой пропусне Tired ), което означава, че се изказват мнения "за" и "против". Т.е. всеки в рамките на добрия тон отговаря в такъв обем и в такава форма, каквато предпочита. Някои не се задоволяват с бележки под линия Mr. Green, а изказват аргументирани мнения Peace
П.С. Относно Оскарите - и аз съм "за" да обсъждаме в тази тема Peace
Виж целия пост
# 291
Ако имаш предвид мен, моля да ми поясниш, защото нещо не схващам  Confused
Виж целия пост
# 292
Aurora, най-вероятно си останала с впечатление, че това за средната ръка е коментар, който подкрепям.
Това въобще не е така, мисля, че е ясно от двата ми коментара по повод филма.

Извинявам се предварително за оффтопик-а   bouquet

LemonDesi, в моят предишен пост се получи това недоразумение  ooooh!
Разбрах позицията ти, но не можах да цитирам конкретния пост, който визираш и ти , защото е от предишната тема (и признавам, не знам как мога да го пренеса в новата  Embarassed ) Затова в бързината го цитирах от твоето мнение, но за съжаление ми беше убягнало, че се изписва името ти над цитата, и ако някой не е прочел внимателно твоето мнение, може да остане с грешно впечатление  Tired Всъщност думите ми бяха адресирани към потребителите, изразили и подкрепящи въпросното мнение. След коментара на Jolene обърнах внимание, че написаното от мен звучи подвеждащо, и веднага редактирах поста си   bouquet

Виж целия пост
# 293
Myriad, разбрах аз   bouquet
Само че, не съм наясно дали Aurora има предвид същото.
С моите доизяснения малко съм досадна, но не обичам да има недоразбраности.
Виж целия пост
# 294
Ако имаш предвид мен, моля да ми поясниш, защото нещо не схващам  Confused

 Mr. Green В тази тема днес само недоразумения стават ooooh! Нямах предвид теб, а мнението на zuki10 към Myriad Canaan Peace
 hahaha Вече ще развявам бяло знаме
Виж целия пост
# 295
Re: Гледах... Хареса ми... Препоръчвам! - 12-та Серия ,нека да е дискусиона ,но заглавието е красноречиво ,и ако го смените ,няма да се натискаме да споделяме кой филм просто ни е харесал .Полвината от четящите ,просто се надяват наистина да изгледат един хубав препоръчан филм ...ама първо трябва да се пресее ;плявата; и докато се ориентираш в 10 страници мнения и критики само за 1филм  newsm78 И ако се съгласите вие старите да си смените името на темата ,ние новите с удоволствие ще я плагиатстваме . Mr. Green
Виж целия пост
# 296
Олекна ми, че въпросът се изясни, защото това мнение го писах точно преди да изляза и се надявах като се прибера да имам възможност да обясня грешката си   bouquet

За да не прекалявам с оффтопик-а : след като снощи гледах едно интервю на Дениъл Крейг при Джон Стюърт по повод последния му филм, реших да си сваля да гледам Defiance : http://www.imdb.com/title/tt1034303/
Виж целия пост
# 297
Re: Гледах... Хареса ми... Препоръчвам! - 12-та Серия ,нека да е дискусиона ,но заглавието е красноречиво ,и ако го смените ,няма да се натискаме да споделяме кой филм просто ни е харесал .Полвината от четящите ,просто се надяват наистина да изгледат един хубав препоръчан филм ...ама първо трябва да се пресее ;плявата; и докато се ориентираш в 10 страници мнения и критики само за 1филм  newsm78 И ако се съгласите вие старите да си смените името на темата ,ние новите с удоволствие ще я плагиатстваме . Mr. Green

Много офтопик, извинявам се Blush предварително. Така е, съгласна съм, заглавието на темата е подвеждащо, споделих същото преди няколко поста. Аз съм солидарна с мнението на останалите, така че ако смятат, че трябва да се смени, да се смени при следваща тема, ако не - здраве Peace
Виж целия пост
# 298
 Joy Hug
По тоя повод, и аз се сетих за един филм, който много хора бяха харесали - "P.S. I love you"
Пусто, не можах да го изгледам този филм...
Бях прочела книгата преди това (и то на английски, без преводни трансформации дори), и просто не можа да ме грабне коренно различната атмосфера, пресъздадена във филма.
В това отношение много ми харесват екранизациите по романите на Никълъс Спаркс - "Писмо в бутилка", "Тетрадката", "Нощи в Роданте".
Само не пишете, че са сладникави, че днес съм обидчива явно  ooooh! Crazy Joy
Виж целия пост
# 299
Ще сменим заглавието, няма страшно.  Stop Още някоя и друга страница ще ни изтраете, вие, които "просто се надяват наистина да изгледат един хубав препоръчан филм".

...Полвината от четящите ,просто се надяват наистина да изгледат един хубав препоръчан филм ...ама първо трябва да се пресее ;плявата; и докато се ориентираш в 10 страници мнения и критики само за 1филм  newsm78 И ако се съгласите вие старите да си смените името на темата ,ние новите с удоволствие ще я плагиатстваме . Mr. Green

Но да наричаш дискусиите "плява"...  ooooh!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия