Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Какво представлява хроничната миелоидна левкемия (ХМЛ) и какви са възможностите за лечение?
Как се диагностицира хроничната миелоидна левкемия (ХМЛ)?
Какви са страничните ефекти на лекарството Gleevec (imatinib)?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Какво представлява хроничната миелоидна левкемия (ХМЛ) и какви са възможностите за лечение?
Хроничната миелоидна левкемия (ХМЛ) е вид рак на кръвта, който засяга костния мозък и кръвоносната система. Лечението може да включва химиотерапия, приемане на лекарства като Гливeк (иматиниб) и трансплантация на стволови клетки. Гливeкът е ефективен при пациенти с положителна филаделфийска хромозома, която се открива чрез молекулярно изследване на кръвта. Лечението обикновено е продължително, а целта е постигане на ремисия.
-
Как се диагностицира хроничната миелоидна левкемия (ХМЛ)?
Хроничната миелоидна левкемия (ХМЛ) се диагностицира чрез изследвания като молекулярно изследване на кръвта за транслокация на Филаделфия, цитогенетични тестове на костния мозък, миелограма и диференциално броене. Тези тестове помагат да се открие наличието на ХМЛ и са от решаващо значение за поставяне на диагноза.
-
Какви са страничните ефекти на лекарството Gleevec (imatinib)?
-
Как мога да поръчам индийското лекарство Гливeк (имматиниб)?
-
Какви са изследванията, използвани за диагностициране на хронична миелоидна левкемия (ХМЛ)?
За беломорска България ,какво да ви кажа ,първия път като ходих беше октомври и страшно много ми хареса ,а сега една жега ,ужас!Щях да пукна!Острова Тасос им е хубав но иначе нащта природа е далеч по зелена е хубава.Но там е определено по чисто и подредено.Цените са им двойно по високи ,от преди две години.Интересуваха ме предимно лекарствата, но за разлика от миналия път когато бяха на половина на нашите сега и те са по -скъпи.Анатолий,за дядоти ти бях писала и преди това че това за 6 месеца звучи грубо ,вулгарно и нечовешки.На моя колежка ,роднина го изписаха преди 6 години с диагноза Гист,безнадеждно,но тя се разхвърча насам ,натам ,подсигури му гливек и сега си води внуците на училище и се чувства добре.Има една приказка ,човек може само да предполага ,а господ разполага.И аз се бях ЯКО изплашила ,но като разбрах колко неограничени възможности има човешкия организъм сега не го мисля така!Заведи го непременно във ВМА,там има апаратура и лекарства с които ще го стабилизират.УСПЕХ.