Из Магриба - 7-ми път познавачки ще ви поведат

  • 28 363
  • 286
# 225
    Магребинки,    bouquet
  Голяма почивка му ударихте днес.
  Дано поне сте си починали, ако не друго  Peace

Виж целия пост
# 226
привет, гледам ,4е никой не пише, ама да поздравя на деската баща й ! да й е жив и здрав!
събин4е, ве4е е добре то 10 дни е в къщи! без антибиотик за сефте,но с много други лекарства!
за папагала ,най му се радва арабската фамилия, ние с линда не сме му фенове, макар,4е цял ден е в къщи или на покрива!той иска навън и свири непрекъснато! не ми е забава, аз оби4ам животно ,с което мога да си комуникирам, джуджи само дебне да клъвне или да посвири на 4ист въздух!  Whistling
снимайте йонака с гипса, аз имам само една снимка  с гипс и ме е яд ,4е няма  за поколенията и с другите пъти! за нагледен материал!
кате, къде за4езна и ти като малко дух4е или конника те натисна да правиш някоя  подбрана рецепта? пиша, пиша -недоставени!
невенка снове с оля по молове и промоции, както и шакира по белгията! как е в италия с промоциите ,алба?
Виж целия пост
# 227
  Марси, сега са намаления тук, започнаха от 02-ри, когато се юрна народа по магазини, а после се изпокри, че толкова валя последните дни тук...не спря. Сега са до 50%, но колко са 50....само те си знаят. Положението ми прилича на това в Бг с кафетата- уж криза и хората пари нямат, а кафетата са пълни винаги. И тук с магазините е така, като гледам какви цифри плащат за нещо дребно.....аз още немога да се отпусна да харча така. Явно пестеливостта от Бг си я нося още, но... струва ми се нелогично да дам 5-кратно повече пари за блузка, която след месец ще си я купя за ?10 например, дори с риск да не я намеря после. Още повече че следят модата и това, което купят сега ще го сложат няколко пъти и после -нови, че това е минало вече. Но....кой както е свикнал в края на краищата, а и до къде му се разпростират възможностите. 
Виж целия пост
# 228
Ами така всеки си прави сметката .Според джоба си ,но съм останала с убеждение ,Че хората математиЧески са много зле .ХарЧат повеЧе от колкото пеЧелят (харЧат с кредитни карти).И после Що им взели това ,Що ги натискали  толкова банките ,били в безисходица ,незнам си ко ;3 реда сълзи и 3  суполи .То хубо да харЧиш ,Чужди пари ,ама те трябва да се връЩат ,никой не дава току така ...Аз като нямам гледам ,като имам си позволям ,те като се юрнали ,ама като изтървани ,Ще кабеш Че цял живот са били вързани с въжета и не са влизали в магазин.Ей пример на моя брат му  взема от борсата 500? (Щотот е доста години там и му я налиха) пуши на месец цигари за 200? тоест само 300 ? внася за семейството си .Жена му работи за 1200?  ,плаат креди всеки месец по 500? ,отделно отопление вода и др ,за ядене .Ей купиха си ПЛАЗМА за 5000?  Shocked ,ами сори ама ако ми такова положението Ще гледам на Черно бял телевизор ако трябва ....
Виж целия пост
# 229
Привет маминки магребинки,
Как сте днес?
Много благодаря за съветите за козметиката ,но все си мисля че Мустела тук в Алжир нямя да намеря, а и като ги гледам моите тъпаци само теории ми развиват. Помолих да попитат едната сестра която има две деца какви биберони е ползвала, т.е доле со кръгли или от тези с наклона, които са кото отсечени от едната страна.А тя  една от сестрите взе да ми философства тази пък онази така и аз на ум и теглих една и си викам ти ходи си гледаи котките и не ми обясняваи за децата.Уф пак проблеми с тия котки направо ми иде да се гръмна. % броя разхождащи се из къщата и на всичкото от горе свеки мълчи като п.... и само чупи очите.Днес съм яхнала яко метлата и хем ми е ревливо хем ми иде един скандал да спретна ама маи мъжо ще го отнесе довечера.Вчера съм плакала сигурно 4ч. и нема спиране - само ми е жал за дребосъка в корема ми ,че него тормозя.
 Е по- оплаках се дано да ми попремине.
 Hug на всички, радвам се  че дребитата ви са по - добре
Виж целия пост
# 230
моми4ета благодаря за пожеланията  Hug  bouquet
аз ще ходя да спретна баницата на Блонди-преди време ми я препоръ4а Невена,но 4ак в4ера я погледнах
белбей4е я им тегли една нашенска и си гледай живота
Пък за бибероните-такъв пробнлем имах Даяна не приемаше други освен латексовите и то от най евтините,та нямаше и годинка и отидохме в БГ на гости-да ама биберона и се скъса,ела и намери латексов в БГ,как сме се мъ4или не питайте  Mr. Green,а силиконов не иска и да погледне
Виж целия пост
# 231
Здравейте момичета,
надявам се, че ви намирам в добро здраве и няма вече болни, няма тъжни и само хапвате пастички или поне нещо такова сладичко  Laughing че как ми се е прияло  Blush Ако Катето метне нещо, ще съм й благодарна  Mr. Green
Марси, как си? Като чета чак мен ме боли като чета? Мажеш ли се с нещо? Сега любимият не трябва само да се смее, а на ръце да те носи, че то не е майтап работа
Момичета като ви чета за намаленията и чак ми се иска и аз някой ден да попадна на такова.  Rolling Eyes Не съм кой знае колко по шопинга, но то това като 50% си е направо изкушение. 
Аз още нямам бебе, но да кажа, че от всичко що` съм прочела Бочко крема - тоест Пенатеният крем е много добър, та ако има някъде наблизо  Peace
Кате, какво стана със сестрите? Направо ми стана жал за голямата сестра, все така става - някоя добричка остава без да се е омъжила.

Дтти, Честит Рожден ден на татко ти, Да е жив и здрав и много щастие му пожелавам

На мен ми е нещо криво  ooooh! моят момък пак са го хванали лудите,че е мен също, никак не съм на кеф, ама дано бързо ми мине

Последните новини от Жълтур Ком са  newsm78
Тук вече два дни ни стресират с новини за опасния грип, който ни дебне из зад всеки ъгъл  Rolling Eyes направо виждам как страшни и коварни вируси се спотайват навсякъде, където ходя и само чакат невинните и без това изтерзани граждани, за да ги гепят. Не знам, но тези новини са направо апокалиптични - то не беше липса на газ, бой пред парламента, сега пък и страшен грип.
Иначе Далка, уви нещо няма новини за газовата криза. Газ от Русия няма, скоро и тук няма да има мазут, за да се стоплим, но някак нещата се потушиха и хората тихо и кротко чакат нещо да стане - какво не е ясно, но като се има предвид, че е януари, със сигурност ще умрем от студ, защото щом няма газ, няма и мазут е въпрос на дни. Но е настанало пълно мълчание и от страна на политиците, и от страна на медиите - жалко. Колкото за протестите - днес минах пред парламента, министерски съвет и президентството. Кордони от полиция. Седят и чакат поредната порция протести. Народът протестира, но не с голям ентусиазъм.
Виж целия пост
# 232
Dtty, жив и здрав да е тате ти  bouquet
Белбейче недай мила да ревеш, че аз много ревях като бременна и момченцето ми беше много дабричко но много ревливо
Бяха ми били дуспата от работа като разбраха, че съм бременна. Сутрин една съседка отивайки на работа ми разправяше, че жива ме оплаквала заради моя ревлио Laughing Много рано се будеше да реве  LaughingГледай мила красиви неща, красиви картини, хубави хора. Слушай хубава музика. Мисля, че от слушане на хубава музика моя голям вече Малчо поне не прослуша чалга Laughing
Марси казаха ли да мажеш мястото със нещо? За такива травми си има разни мазила които много помагат. Но наистина трябва голямо пазене щтом те боли така. Не се пресилвай казва ти го човек дето е правила щури работи и със навехнати крайници ходех по тренировки. И то си има последици сега не че и сега не ходя със една шепа хапове и инжекции на тренировки но ти недей да щурееш като мене. Ти трябва да се гониш със малки дечица и ти трябват сили Simple Smile
На всички момичета Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug
Виж целия пост
# 233
Момичета, тук съм аз, но помагам на една приятелка да приключи нещо и тази сутрин до 3 часа – невероятен академизъм ме беше обзел, та се чуди свеки какво правя по цял ден на компютъра.

Та за разказвам: вече обърках кой ден кой беше, но да речем във вторник  вечерта малката сестра се връща с една щастлива усмивка и торба, а тя си купила поредният мобилен телефон  - има една доста модерна нокия – според мен. Момата обаче нали отръска гаджето и с още един телефон с решарж – на предплатена карта. Почна да цъка и да търси мелодии – съща тийнейдръжка завеяна – в която и да е европейска страна я сложи – ще си е на мястото. По-късно поди да купува меню от МакДоналдс да ме храни, а преди това – към 22 часа брат й разби прясно мляко с банани, а по едно време –откъде му хрумна – да ми дава протеин за културисти.

В срядата –пак се шля тя, а аз си пиша нещо на компютъра.Вече става към 22 часа, всички сме в хола, но никой не ляга, нито ме подканя да лягам. По едно време се сещам, че я няма и голямата сестра, а те двете ходили за пици. Идват с 2 кутии – едната със сирене, другата – с месо. Явно тях сме чакали. Дадоха ми по едно парче и на мен от тази с месото ми стана така лошо, че свеки реши, че съм бременна и на следващата сутрин ни изкара душата на нас двамата. Имам чувството, че от притеснение ми дойде. Ама, че хора!

С голямата сестра снощи не излизахме: какъв дъжд валя само! Мъжът ми беше със есенно яке излязъл. Ами не я виждам да се омъжва скоро. То бива да е скромна и да не бие на очи, ама чак толкова. Те другите по-младите хиени ще я отнесат. Как пък една брънка нахалитет не взе от голямата сестра. Днес брат й нещо я закача и я дръпна и й падна забрадката – винаги и вкъщи носи малка триъгълна забрачица, то и аз – удобно е, особено като замятам тестата в кухнята. Като писна, все едно я сварихме по сутиен.
      
Мълнийке, давай го твоя роднина, помня го аз, много хубавичък е, че Ясен бие отбой – много била голяма за него и какво да си говорят?

Днес и на мен ми беше плачлив ден. Не знам защо. Като никога ме затресе една носталгия за ... неочаквано нещо и се наплаках в стаята. Не че не идваха пратеници да викат и да чукат де.

Тук пак е студено. Неочаквано наистина.

Дала, добре, че сте решили проблема на Райън.

Белбейче, дръж се, не остана.

Марси, викнаха ме да ям кус-кус.

Аз сега си мисля, че животът в Магриб много ми харесва, повече, отколкото в Бг. Мъчи ме вече, че не работя, но по отношение на спокойствие и осигуреност ... тук е по-добре.  
                              
Виж целия пост
# 234
Кате много се радвам че ти харесва в Мароко.Всеки ден влизам да чета Simple Smile
лека нощ и много целувки на всички  love001
Виж целия пост
# 235
Цитат
Аз сега си мисля, че животът в Магриб много ми харесва, повече, отколкото в Бг. Мъчи ме вече, че не работя, но по отношение на спокойствие и осигуреност ... тук е по-добре.
Подкрепям с две ръце ,много е спокойно наистина и никой не бърза за никъде,все едно времето е спряло там Simple SmileАко имах възможност  бих живяла с удоволствие в Мароко,предпочитам пред Бг определено.
Виж целия пост
# 236
Привет   bouquet

Днес ми бе ден за пране-след пикливата ни история у дома всичко си бе припикано,защото стояхме без памперс за прветрение ...Ох,то добре че мина!
та днес-аз с едно кади и четири големи сака-на обществената пералня,и то най-голямата ,където е със сушилня и гладачница. покривки,завивки,олекотени юргани...помъкнах с девера нататък,а мъжа се гледше с Раян.Много обичам да ходя на Пералня-....така на чисто мирише там и все се заформя супер мухабет.Днес една мадам от Конго ми помогна и глади с мен моето бельо и чаршиафи.... Hug Такава сладурка- от близо 25 год е тук има 2 деца и като ми заразказва за живота си.....цял  филм!

С Невена с чуваме по телефона- нейната майка е добре.Радват се взаимно на дечицата  Hug  bouquet Каза ми че е пуснала снимки от рождения ден в арабската тема....ще отида да ги видя   bouquet Иначе с нея все се каним да се видим -тя с нейната гривна с пирамидките .....ама намалението на бижутерийните магазини още не е яко-само 25 % и си държат още високи цените....ам ще паднат изведнъж не наполовина,ами повече от 70 даже падат,но само за Седмица....И тогава да купуваш ,ама да си приказлива жена и да се усмихваш и да се пазариш да умееш е много важно в тези магазини ...в крайна сметка не те оставят с празни ръце да излезеш..Намалението е добро сега за децата и дрехите....ама тая мода нещо....

Белбейче-...а аз как му набрах на моя пък....не е истина-то и затова се махнах навън да пера....Сред целия ужас който прежвяхме и двамата...пристига днес,след петъчната молитва и ми изтърсва.....Няма да го правим в болницата-не било по правилата там!!!!!Щели сме да викнем имам-в къщи,....Еййййй  не повярвах на ушите си....а той-Сериозен бе! Така ли ,викам си на ума-не било по правилата ли?!?!Ей сега ще ти ги разясня аз правилта...ама се облекох и уж ще отивам да купувам кафе,че като дойде девера да ходим на пералня-да има да пием там кафе....А Аз право в телефоната кабина-и звъня в Алжир....на сестрата -Фатима.Жалвам се за преживяното,и най-наивно вметвам че Искат сега да го обрежт детето-без пари,то здравната каса поема...ама -на!баща му нещо не е съгласен...ама то -обрязването си е едно и се прави по един и същ начин,нали?!Шо пък да плащаме сега...и двамата не работим още! ...ей в тоя дух-мило,кротко,на всека втора дума-  моя сестра....
Еми -докъто се прибера в къщи с кафето.....телефоните бяха разиграни.Свеки се обади да каже ЧЕ може в френска болница-Може.То си е и там -по првилата съвсем .....А моя ме гледа и се подсмихва- и аз му се подсмихвам...и така! Дойде девера- и заминах да пера  Joy Joy  bouquet
Хич ,ама хим,хим да не набираш за глупости точно сега се пази най-много......Всяка пушилка затри дни-гледай само да сте здрави!  bouquet

Жълтур Ком- много мерси за новините...и аз така го усещам положението-не му се стачкува на българина... не му се и диша дори!

Виж целия пост
# 237
Дала, страхотна политика си направила   bouquet  bouquet възхищавам ти се  bowuu явно така трябва да се правят нещата, а не на нож. страхотно  Peace аз все пушилка вдигам за глупости, ама като чета си вземам поука
Виж целия пост
# 238
Ух далке изтръпнах бе душа .Браво на свекито и на сестрата ,ако беше мойта 100 % Щеше да се застъпи за сина си  Twisted Evil .Ей ма на ядосвам се ,аз сигурно бих полудяла пък ,някой път и мене така ме дрънЧат хормоните и някой като запоЧñе да ме убеждава в неЩо и ми иде да  го утупам  bash ,пък било то и мъжът ми .Ние ония ден си джавкахме за пастеризацията на млякото ,стерилизацията и най-новата техника  UHT .И той понеже сега кара формация при някакви откаЧени нютрисионисти и ми казва колко лошо било мялкото което съм давала на детето ,заЩо не сме му давали био мялко от кравата  директно (да сме купували от някой фермер и тя да пиела така).Бе викам ти глупав ли си или на такъв се правиш ,как Ще дадеш направо мялко на детето без да убиеш микробите(без да е минало през огъня) , той :мялкото като се пастерилизирвало губело всиЧките си витамини и минерали и оставало гола вода .Та го карах да Чете и наистина повеЧето млека ги обработват по UHT техниката и си запазват витамините и минералите ,заЩото процедурата е на високи градуси (От140-150°) за 2- 5 сек) и ги опаковат .И тоест времето на топлинната обработка е толкова кратко ,Че всиЧките съставки си се запазват ,но в съЩото време убиват микробите .Даже му дадох една кутия от мялкото на Лина да Чете съставките и той олееееее колко пъти повеЧе имало желязо ,магнезии  .Ми има ми детето се нуждае ,нали сега расте ,той:ма как така тя няма недостатъЧност  ooooh! .Та поЧнах да му дава да Чете информации за бебета ,да се уЧи .Най -накрая ми вика ,да хубаво мялко даваш на детето  Joy hahaha Joy .Щях да падна ,бая се зипотих от цялата таи дискусия де .Егати нютрисионистите те ниЩо не признават ,като му гледам курса и се хваЩам за главата ,тотално примиване на мозаъка .То от такива като тях хората(фермерите) спряха да произвеждат био продукти ,заЩото за тях ниЩо не био и всякакви техники не са правилни  ,а пък карат поршета .Викам като са толкова за екологията да карат каруци бе  Twisted Evil.Ей ма как се ядосах тогавааааа
Виж целия пост
# 239
Далкааааа,
страхотна дипломатка си!!!!
Поздравление!!!
Така съм се хилила като те четох Laughing
Лек и много усмихнат ден момиченца. А аз ще ходя да видя каква красота ще е косата ме след маската че този път сложих от Тримитавинола Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия