Сурва, сурва весела година, да е здрава, радостна, щастлива цялата Юнска дружина

  • 18 749
  • 293
# 120
Добро утро Simple Smile

Цвета
, на мен педито ми каза, че може ваксината да окаже влияние на кръвната картина и ми препоръча да изчакам около седмица с изследванията.

Орхид, аз Яна я тренирам да научава имената на разни предмети по следния начин: понеже тя вече си знае името, посочвам към нея и казвам "Яна", после посочвам към мен и казвам "мама", после соча предмети и изговарям имената - "мечо", "топка". Не съм сигурна дали разбира, но ме гледа с интерес. Още не е дала признаци да е запомнила имената, но аз го правя отскоро.
Ще се радвам и ако някой друг сподели някое упражненийце за бебчовците.

За уригването - не оригвам вече. Тя е голяма и ако има нужда се оригва сама. Отдавна вече не повръща, така че не мисля, че има проблем с това.

Мира, ама много сладка Калинка с тази прическа Heart Eyes Аз откога чакам да ни порасне косичката - има напредък, попораснала е малко и се посгъстила, ама скоро май няма да връзвам опашки Simple Smile

Хайде, хубав ден от мен  bouquet
Виж целия пост
# 121
*blue и аз така практикувах с батко бъди сигурна че запомня всичко. Моя син вече е на 3 години и все още помни че е бил в паяк дори показва на сестраси как се кара брои и пръстчетата както съм му показвала преди. Но контакта със деца е мн важен мисля че е това е една от причините баткото ни да неще да говори от шест месечна възраст го оставих на бабата да го гледа и започнах работа а тя естествено не му е осигурявала достатъчен контакт с деца на неговата възраст да не се разболее и тем подобни по свои съображения. Мн съм доволна от гледането й. Не мога де се оплача за периода до градината само 2 пъти ми се е разболявал.
Сега стимулирам играта между бебето и батко й. Независимо че той е малък и не разбира че може да е нарани с игрите си. Винаги под контрол са разбира се.
Виж целия пост
# 122
Ох, че съм заспала ooooh!, забравих, че моята сладурана днес става на 7 месеца  Grinning

Хайде почерпка Simple Smile
Виж целия пост
# 123
Добро утро!

Честити 7 месеца на Яна и на всички други бебчета.   bouquet
Блу и аз така правя със Станислав,т.к. и той вече си знае името  и определено и при него има ефект.

Аз да ви кажа какво ни се случи снощи-нали ходихме 7 дни на хирург за пишката му и вчера трябваше сами да си я оправим и баща му като изкара главичката и неможа да я прибере.И в 10:30 вечерта отидохме в детската хирургия на Пирогов.Там една докторка ни се накара едно хубаво и каза изобщо да не пипаме вече там, а ако се наложи след време ще му се направи операция, но дано не се стига до там. Praynig За другия път ако имам момченце изобщо няма да пипам там  Crossing Arms

Аз още го уригвам след всяко хранене,както и стерилизирам шишетата му.Навик  Crazy

Орхид и Слави налита основно на червени и жълти играчки.И аз се бях сетила, че далтонистите на могат да различават червено, но като видях, че малкия го различава се успокоих.

Мира и аз много харесах малката с тези опашчици.А какви очи има...като черешки  Party Пу-пу! Някъде четох, че бебетата обичат да гледат снимки на други бебета и я показах на Станислав и той милия като взе да и се усмихва и да и говори...

В неделя като водихме малкия при другото бебе беше много интересно-като се видяха и като взеха да се прегръщат и да си бърборят.После обаче първото бебе заспа, като се събуди пък Станислав заспа, но накрая пак си играха.Въпреки че са още много малки имаше ефект от срещата им, а след няколко месеца ще могат и да си играят сами. Simple Smile

Лек и хубав ден на всички!
Виж целия пост
# 124
nickless®, можеш към кашата да слагаш и тиква. Снощи така направих. Четох, четох за този запек и видях, че елдата помага срещу запека. И реших да дам. Добре, но чак после се сетих, че тази каша, която имам не е от елда, а от рожкови /нямаше как да видя по-рано, защото кутиите с каши съм ги опаковала добре в найлонови пликове, че все ме страх да не се настани в тях някоя хлебарка  Sick/ Добре, че кашата направих с водата, в която варих тиква, а после добавих към кашата и малко намачкана. Отделно на Калина й давам вода от тиквата, която тя пие с охота, нали е леко сладка.

Днес сме на консултация. Ще видим какво ще покаже кантара, ще видя и какво ще ни каже докторката. И, слава Богу, днес е последната за дълъг период ваксина!

*blue, честит 7 месец на бебчо с хубавото име! Heart Eyes

И Ивайло много си играе с Калина. Но от много любов към нея понякога е доста груб. Целува я като я стиска или пък вместо да я погали нежно по главичката, я пооскубе без да иска. Иначе определено няма ревност от негова страна. Много я обича, а и тя него. Ако знаете как му се радва, когато го види сутрин или след градина... Grinning

popoiop, Диди голяма сладурана! И наистина прави опити да пляска с ръчички! Ох, и Калина е същата - ревла и половина  Twisted Evil. Батко й не беше такова чудо.
Виж целия пост
# 125
Здравейте аз съм се наспала  newsm44 тази нощ .
Вчера забравих да ви кажа че ходихме на ортопед и всичко е ок. Само дето ми вика . Еми вече можеш да я слагаш в кенгуро и аз  Shocked и му викам амаа аз я слагам в проходилка и той вика а да бе да тя е голяма вече .

Ние си играем и се учим като и казвам нещо или го правя и и казвам хайде сега ти /още нищо не прави освен да пляска / така учех Диди и имах успех с Вики ще видим дали по този начин ще става  Thinking.

Аз редовно къ кашата слагам плодово пюре и на Вики и харесва така .
Вие правите ли грис аз и направих и я хапна  Laughing.

Да ви се оплача тази сутрин и направих попара но не и хареса обаче аз натроших сухарите на парчета и може в това да е проблема утре ще ги стрия .

Честита месечинка на Яна   bouquet Heart Eyes
Виж целия пост
# 126
Попарата на моята кукла я пасирам с пасатор и така я харесва. Пробвай така.
Не се мъча с лъжича давам й с биберон като му дойде времето тя сама ще се научи. Така научих и баткото да се храни сам.
Виж целия пост
# 127
nickless®, можеш към кашата да слагаш и тиква. Снощи така направих. Четох, четох за този запек и видях, че елдата помага срещу запека. И реших да дам. Добре, но чак после се сетих, че тази каша, която имам не е от елда, а от рожкови /нямаше как да видя по-рано, защото кутиите с каши съм ги опаковала добре в найлонови пликове, че все ме страх да не се настани в тях някоя хлебарка  Sick/ Добре, че кашата направих с водата, в която варих тиква, а после добавих към кашата и малко намачкана. Отделно на Калина й давам вода от тиквата, която тя пие с охота, нали е леко сладка.

ами аз тиквата я минавам за зеленчук и я слагам в зеленчуковите пюрета. Не ми е идвало наум за каша. Ще пробвам и с водата от нея. Иначе елда съм давала на Хумана - май имат 2 вида. Сега съм взела една със сухари заради глутена и май ще го запека още повече с нея. Той ака по няколко пъти на ден, но много твърдо и по малко.
Попарата с какво я правите, слагате ли малсло и сирене newsm78
Виж целия пост
# 128
За попарата аз почнах да и давам от няколко дена,първия път не и се услади много,но сега вече си я хапва с апетит,аз съм против даването на пюрета,каши,попари и други храни различни от мляко да се дават от шише,казват че колкото по рано свикне да яде от лъжичка толкова по-добре,но това е мое мнение,всеки сам решава за себе си  Peace
rozi_ozi аз също разронвам сухарчето но и да остане някое парченце не е проблем  Simple Smile то като всяка нова храна отначало им е странна,дано утре имате по-голям успех и си изпапкате всичко  Hug
nickless® аз попарата я правя така: 3 парчета сухар,1ч.л. захар,1ч.л. масло и малко сиренце на око слагам и липов чай вече колкото искаш да ти е гъста попарката  Grinning
Виж целия пост
# 129
Здравейте и от нас....  Grinning

Честито на всички месечинки да са живи и здрави....и много послушни... smile3534

Ние пюрета до сега в къщи не сме правили , само на Хип караме  и даже не и давам всеки ден, правим паузи с по 1-2 дни за да не и натоварвам много стомахчето... и така ..... Peace всичко давам  само с лъжичка да се учи още от сега...

относно говоренето , нашата мома така се разприказвала тези дни че няма спиране , понякога по 30-40 минути не спира да си говори ....само дето и дупето и не говори.....ама няма да се учудя някой ден и това да стане.... Mr. Green

Честито и на всички наспали се тази нощ....по-често да им се случва... Wink smile3524 и не забравяйте кенгурутата... sling Smile

Хайде хубав и ползотворен и изпълнен и нови преживявания ден.... newsm51

Виж целия пост
# 130
От утре и аз започвам с попарката. Ще я правя задължително със сирене и масло. Всъщност Калина вече опитва маслото, слагах й го два-три пъти в зеленчуково пюре!
Нищо не й давам с шише /ох, само водата, де!/, ама нека се учи с лъжичка, я!

nickless®, и Калина е така с това пусто акане. От съвсем малка ака през ден-два. Хайде, докато беше само на кърма - ясно! Ама сега какво е това чудо?! Дори и с плодовите пюрета не мога да регулирам това стомахче.

Днес излизахме за съвсем мъничко. Трябваше да ходим на консултация, ама я отложихме за петък. Много студ, много нещо.
Виж целия пост
# 131
Здравейте момичета.

При нас положението е почти нетърпимо,Йоана е постоянно мрънкаща,не спи - най-много два пъти по 45мин.През нощта ставаме поне 6 пъти за подаване на бибата и едно хранене в 5ч.
Вече сили не ми останаха,ей така съм smile3507 . Незнам зъб ли е,мъб ли е,ама ми взе здравето. #Cussing out

Йоана преди две седмици викаше ба-ба,ама сега само крещи,мрънка сумти. Разпознава ни с баща й и ни приведства с крясък,обача бабенето спря. На моменти явно е,шезлонгът вече й е малък,почти опира гръб в земята и ще трябва да мисля друга занимавка.

Я кажете,ако някой знае,тоя месец майчинството ще го превеждат ли? Или чак февруари  newsm78

Мира.Калинката е направо голямо момиче станала  Hug
Виж целия пост
# 132
Моето майчинство го преведоха още на 6.01, но незнам за кой месец е.
А аз да питам знаете ли докога трябва да подадем тази декларация, за да вземаме повече пари до 1 година на детето?
И малкият ни разпознава с баща си, бърбори много, но думички още не съм чула.
Виж целия пост
# 133
Включвам се само да кажа за много години на всички ви! Да сте живи и здрави - и вие, и бебоците, и всички в семействата ви! Много щастие и радсотни мигове с малките фъстъци!

А сега запретвам ръкави и продължавам с четенето, че много съм изостанала  newsm78 Честно да ви кажа покрай това захранване и едновременно кърмене хич нямам време - как сколасвате да пишете, не знам!
Виж целия пост
# 134
Здравейте, влизам само да почерпя за моето голямо момче днес става на 7 мес Честито и на вс други пораснали диванета днес, с пожелание да са ни здрави усмихнати поспаливи и мноого послушни  Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия