Как да организираме сами детското тържество?

  • 114 120
  • 471
# 210
не съм писала отдавна, сега наближава РД на голямата и пак се започна с приготовленията  Grinning
миналата година стана страхотно, толкова, че изобщо не става въпрос за детски клуб

имаше томбола, разделяне на отбори, игри - отгатни животното (мим), диригент (да познаят кой е), викторина (гатанки), със затворени очи да познават какво ядат, развален телефон, подреждаха кубчета (форд бойяр), пукане на балони две деца гръб в гръб, и търсиха съкровище като имаха изданически писъмца. там възникна малко проблем, защото новите деца, по трудно се оринетираха от "домашните" в обстановката...

останаха и нереализирани идеи - като надбягване с лъжика в уста с топче, довъши думата с подаван ена топка, хвърли усмивка, ядене на бисквити и след това да се свирне...

сага ми предстои организиране ан РД в училище, понеже са първа смяна и имам разрешение след края на часовете да останат още 2 ч да се почерпят. освен баналните балони, не знам за класна стая какво ще е подходящо - така или иначе е доста пъстро.
за игрите малко трябва да освежа репертоара, защото ще е сравнително тясно - изнасяме чиновете в коридора, но все пак са 24 деца. при това момчетата са доста буйни  Mr. Green
приемам идеи за състезания тип форд бойяр, да ги разделя на отбори....
и още как се укротяват толкова много деца? до сега в къщи сме били до 10-11, сега са значително повече
също и менюто ми е  newsm78 сокчета, ясно сандвичи или пица  newsm78 тортата не е много удачно, но няма ка да стане без торта. баница - парчета?
помагайте  Hug
Виж целия пост
# 211
Може парче пица и сок. Тортата обикновено не я ядат - поне вкъщи, пращам я на майките им  Grinning , но пък духането на свещички... при 24 деца може и да не се усети. За игрите и аз умувам - малкият иска Форд Боярд.
Виж целия пост
# 212
След 20 дена дъщеря ми става на три, реших да е парти в къщи, има място, 6-7 деца ще бъдат и толкова възрастни. Мисля си за балонено парти, че друго не знам какво ще им е интересно на малчовците.Много балони, хареса ми играта с чаршафа, под който трябва да се слагат балони, може да им дам да пукнат по един балон, и вътре да има нещичко.Мисля си накрая всяко дете да пусне по един балон през балкона.Днес реших да е вкъщи, тъй че идеите тепърва ще ги развивам, ще се радвам ако споделите и други  на темата.Поканата във формата на балон, ще отрежа от  гланцова хартия балончета, и ще им дам да ги лепят по стъклото..
Виж целия пост
# 213
Я да се цопна тук да черпя идеи. Mr. Green
Моята девойка категорично отказа клубче и иска да празнува у дома.Мисля ,че готви пижамено парти.
Но все пак трябва да организирам нещичко,игри и музика.
Плаша се от факта,че няма да побера дечурлигата,но ще рискувам.До сега само в клубчета сме били и ни омръзна.
Виж целия пост
# 214
За тези, които организират пиратско парти, ето ви една идея за торта: http://www.daskochrezept.de/rezepte/piraten-schatztruhe_87244.html  Лесно се прави, печете един кекс по избор, отрязвате един капак, слагате бонбони/шоколадови монети и капака от горе.  Wink
Виж целия пост
# 215
За сега съм планирала пикник-парти. Умувам от първия Р.Д. над тази идея, но една конкретна тема тук ме вдъхнови и този път ще реализирам. Ще носим топки, балони, барбекю, сандвичи, сокове, бири и т.н.- всичко за пикника е ясно, сега остава да измислим и какво да носим за децата. Повечето са мънички и игрите трудно могат да се режисират, но все пак ще чета, за да събирам идеи.
Виж целия пост
# 216
Тази година и аз съм решила да организирам сама РД на сина им- става на 5г.
Досега сме празнували-1- я рожден ден с всички роднини на ресторант + 4-5 деца,по големи от него/това беше за родата първия и последен път-така си го реших/
2- я РД- на клубче без аниматор- 6 деца,всички по големи от него поне с 3 години- щуряха и бесняха,но сина ми е роден на 29, август- как да ги затвориш вътре ,а на вън нямаше база...
 последните два рожденни дни - в Мак Доналдс- добре си прекара той е 2-3 те по мънички деца ,но големите- на възраст около 8г- им беше скучно
Имам възможност да ги заведа във Владая- имаме къща с голям двор да щуреят,но притесненията ми са няколко
* как да ги забавлявам- децата са на различна възраст- сина ми става ва 5г,+ едно на 4г,има две деца на 8г, две деца на 10г - едно бебе на 1 г и едно на 2г
* Място за игра има,но надали ще ги събера всичките да преспят там+ родителите така че се чудя как да организирам транспорта от Дружба до Владая
* балони надали ще има- сина ми панически се страхува от тях
*децата са щура смесица и не застават на едно място ,та се чудя с клоун/или аз да се маскирам/ дали ще успея да ги усмиря  Grinning
Приемам идеи за забавление на такива разнообразни гости  а и имам време до края на лятото  Laughing
Виж целия пост
# 217
vnd, направи го сутрешно парти. Балонено. Купи разни машинки и приспособления за сапунени балони, раздай ги на децата и само им гледайте шоуто. Напълнете два басейна с вода, може и с пясък, сложете вътре играчки, тенджери, черпаци....Изобщо не трябва много за да се забавляват децата. Само малко ги бутнете Wink
Изобщо за тези партита на открито сапунните балони са перфектни Simple Smile Еле пък сега, когато се продават течности в големи разфасовки, а малките шишенца са по левче.

nakita, купи много разноцветни балони и ги накарай да ги пукат с дупе Simple Smile Голяма е веселба Simple Smile Скрий свещичките някъде в къщата и играйте на топло-студено Simple Smile

Лично аз смятам, че няма какво да се притеснявате как ще се забавляват...понякога те предпочитат просто да си играят с играчките, сами да си измислят игри. Нека се научат сами да си правят купона Simple Smile Чак, ако видите, че настроението им куца или наистина не намират какво да правят- тогава се включвайте в техният празник Simple Smile
Виж целия пост
# 218
Много е точно казано това - толкова игри бях измислила, но нямаше време да се направят на РД на сина ми (децата се забавляваха с играчките) и само 2 пъти успях да се включа с организираните от мен игри и то когато така бяха пощуряли, че имаше опасност да срутят апартамента. Имаше 15 дечица на възраст от 1 до 7 години.
Виж целия пост
# 219
Не съм правила подобно нещо. Празнуваме в ресторанти. Водила съм децата в Патиланци. Не бипх се наела да правя такива детски купони вкъщи, абсурд за мен, при положение че има уникални идеи в клубовете. Но ще следя, може да се навия някога.
Виж целия пост
# 220
 
Изобщо за тези партита на открито сапунните балони са перфектни Simple Smile Еле пък сега, когато се продават течности в големи разфасовки, а малките шишенца са по левче.

nakita, купи много разноцветни балони и ги накарай да ги пукат с дупе Simple Smile Голяма е веселба Simple Smile Скрий свещичките някъде в къщата и играйте на топло-студено Simple Smile

Лично аз смятам, че няма какво да се притеснявате как ще се забавляват...понякога те предпочитат просто да си играят с играчките, сами да си измислят игри. Нека се научат сами да си правят купона Simple Smile Чак, ако видите, че настроението им куца или наистина не намират какво да правят- тогава се включвайте в техният празник Simple Smile
[/quote]





Напълно съм съгласна, партито мисля да е балонено, с мноого балони, игри свързани с тях, както и сапунени балони.Тригодишните деца се забавляват сами достатъчно добре, ако видя че не се получава, тогава ще се включвам с игри.Коридора ми е много дълъг, може там да разстеля голям тапет,върху който да рисуват с пастели примерно.И разни подобни..
Виж целия пост
# 221
Накита, като каза дълъг коридор и се сетих, че може да застелеш пода с нещо и да ги оставиш да рисуват там, но в/у плат. Нарежи един стар чаршаф или може и да не го режеш, а само да го опънеш и да рисуват Simple Smile Пък после, ако се получи нещо смислено, може да изрежете с ножица картинките. Или за спомен на рожденика, или за спомен на гостите Simple Smile Ако ти се занимава купи бои за плат, пък ако не- става и с пастели.
Със сигурност не са го правили  Peace Сега ми хрумна идеята и ще взема да направя и на моите едно тематично занимание Simple Smile Може и да им намажеш ръчичките и краченцата с темперни бои и да оставят отпечатъци  Simple Smile Рисуването може да бъде и с моливи за грим...купуваш от магазин за левче няколко за без пари и да действат Simple Smile

Аз лично също предпочитам да не организирам сама тържество, но давам идеи  Mr. Green
Виж целия пост
# 222
D.Stoyanova на каква площ събра 15 деца,че и нашите са нататък,но се опасявам,че няма да ги побера?
Виж целия пост
# 223
Има няколко сайта за детски карнавални костюми - може като идея да се възползвате от тях например.
http://carnivalforyou.com/t_prod.php?lang=bg
http://www.jojomania.com/index.php?language=bg&osCsid=70528e … c590393cebb089766
http://www.jojomania.com/product_info.php?products_id=102
Иначе знам няколко магазина - на Мадрид и на входа на Илиенци, в Марсел и на Раковска в Ку-ку.
Виж целия пост
# 224
Момичета, не съм изчела цялата тема и не знам дали не ми се повтаря въпроса - има ли някъде темплейти за покана за Р.Д?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия