Камъни в бъбреците

  • 355 394
  • 752
# 435
Моля, помогнете ми искам да си направя изследване на урината имаме частна лаборатория. Искам да разбера да ли по урината могат да ми кажат какъв е камъка , който образувам. Уролога който ме прегледа не ми назначи нищо. Направо процедура. PH ми е 6. И не мога да го променя през деня. Успявам само с консумация на пъпеш.  Успея ли да го вдигна урината ми става мътна и като се избистри се отлага странна утайка. В био магазин има някакви капки които са за по- висока PH. Някой от вас да е ползвал тези капки. Моля за отзиви ако някой от вас има такъм проблем.
Виж целия пост
# 436
От 8г.съм с камък в бъбрека,който е "бит"3 пъти и все остава парче и расте ли,расте.
Пробвала съм всичко,което съм чела или казали.Камъка ми е изследван и е от всичките-Не знам как става,но факт.
От една година при болки и кризи вземах ШС9,споделяла съм и тук,колко бързо действа.
Вчера отидох на ехограф,за да видя готов ли е за поредното разбиване и...няма камък
песъчинки само в бъбрека и слаба задръжка.Дано успея да ги изхвърля,че да не направят пак камък
Пробвайте и Вие с 9та-за помощ съм насреща,а и в нета има много информация за ШС
Виж целия пост
# 437
Супер новина ще я приложим, по каква схема го вземаше, аз пиех шуслеровата сол 9 за киселини в стомаха, 3 х 2 , докато свърши опаковката и ми беше минало,напиши моля те колко време и схемата на прием, благодаря
Виж целия пост
# 438
Не съм ги вземала постоянно-при болка х5табл.
При криза-10табл.в 300/400мл.Топла вода и се изпива на глътки.
Виж целия пост
# 439
Благодаря
Виж целия пост
# 440
А дали са подходящи при бременност? Имам 2-3мм, които си седят кой знае от кога, поболва ме от време на време, но ме е страх да не се увеличат от бременността. Така стана предната бременност и много изпатих.
Виж целия пост
# 441
Здравейте, може ли някой да сподели дали РОВАТИНЕКС капсули ще ми помогнат за стопяване на 12 мм. камък в бъбрека. Отговор може и на л.с. Предварително благодаря на всеки който ми отговори. Praynig  Hug
Виж целия пост
# 442
Сигурно зависи от състава на камъка. Аз съм пила много роватинекс, по 3 месеца без почивка, но нищо не ми се стопи, беше калциев оксалат.
Виж целия пост
# 443
Здравейте, имам няколко въпроса и ще бъда много благодарна за всеки отговор.
Бременна съм в 6 мес. Преди бремеността имах два камъка - един в левия и един в десния бъбрек. След 2-3 консултации ме увериха, че не е нужно разбиване. Камъните били на такова място, че никога няма да тръгнат. Само трябвало да ги следим да не станат големи.
От бременността камъка в дясно тръгна. След три поредни месеца с бъбречна криза в дясно, камъкът го няма в бъбрека, но пък имам хидронефроза 2 степен. Не се знае, дали е заради камъка, който може да е все още в уретера или е от самата бременност. Предлагат ми да ми сложат стент.
Въпросите ми са:
На някой слагали ли са му стент по време на бременност?
Каква е цената на стент дабъл джи?
В случай, че някой от вас е имал хидронефроза по време на бременност, предлагали ли са някакво друго решение, различно от стент?
Това, което ме тревожи при стента е упойката и това, че се слагал под ренгенов контрол - не заради мен, а заради бебчо.
Ще ви бъда много благодарна за отговорите.
Виж целия пост
# 444
Привет момичета!
Днес една лаборантка ми препоръча чай Урогард, като и се оплаках, че мъжа ми има белтък в урината 100...Жената каза, че го пие през годините при нужда, както и нейни близки.Справял се с бактерии, камъни, песъчинки... Поствам го като информация, все на някой може да е полезна. Попрочетох за него, ще му го купя да го пие, барабар с другите лекарства, поинтересувайте се вижте, дано помогне.
Виж целия пост
# 445
panda77, аз изкарах цялата си бременност със стент в левия уретер. Сложиха ми го в края на третия месец, смениха го след един месец, защото се беше запушил и го свалиха 2 месеца след като родих. Един стент струва 100-120лв, не помня точно колко беше, ти си го плащаш. Имах хидронефроза първа степен, която като че ли не се повлия от стента, защото камъкът беше голям и растеше. Най-вероятно твоята хидронефроза е от камъка, не от бременността. Пих и много антибиотици, защото стентът все пак е чуждо тяло в организма и е предпоставка за инфекции, а и имах вече бактерии, но въпреки всичко това, нямах проблем с бебето. Не знаех, че се слага под рентгенов контрол, никой не ми беше казал. Но друга алтернатива просто нямаше.
Бебето се роди, нормално го родих, стента не се повлия от напъните, детето ми е напълно здраво, сега на 2 год.
Упойката при първото слагане на стента беше спинална - не чувстваш нищо от кръста надолу. Искаха да е венозна, но бременността беше още ранна, плацентата не се беше развила достатъчно и се притесняваха да не повлияе и на бебето. По-нататък, когато го смениха, си ме приспаха. След излизане от упойка малко боли, първите 1-2 седмици може да усещаш леко дразнене в хълбока, но после отминава и все едно нямаш нищо. Трябва само да пиеш много вода, 2-3л на ден, да не е минерална, за да не калцира.
Няма за какво да се притесняваш, това е по-малкото зло, като родиш ще се погрижиш и за камъните, ако са останали. Ако имаш още въпроси питай и леко бременеене, още малко е останало при теб, не се тревожи излишно.  Hug
Виж целия пост
# 446
Радея, много благодаря за отговора.
Виж целия пост
# 447
От 8г.съм с камък в бъбрека,който е "бит"3 пъти и все остава парче и расте ли,расте.
Пробвала съм всичко,което съм чела или казали.Камъка ми е изследван и е от всичките-Не знам как става,но факт.
От една година при болки и кризи вземах ШС9,споделяла съм и тук,колко бързо действа.
Вчера отидох на ехограф,за да видя готов ли е за поредното разбиване и...няма камък
песъчинки само в бъбрека и слаба задръжка.Дано успея да ги изхвърля,че да не направят пак камък
Пробвайте и Вие с 9та-за помощ съм насреща,а и в нета има много информация за ШС

МОЛЯ НЕ  НАМИРАМ В НЕТА КАКВО Е ТОВА 9-ка и ШС
Виж целия пост
# 448
От 8г.съм с камък в бъбрека,който е "бит"3 пъти и все остава парче и расте ли,расте.
Пробвала съм всичко,което съм чела или казали.Камъка ми е изследван и е от всичките-Не знам как става,но факт.
От една година при болки и кризи вземах ШС9,споделяла съм и тук,колко бързо действа.
Вчера отидох на ехограф,за да видя готов ли е за поредното разбиване и...няма камък
песъчинки само в бъбрека и слаба задръжка.Дано успея да ги изхвърля,че да не направят пак камък
Пробвайте и Вие с 9та-за помощ съм насреща,а и в нета има много информация за ШС

МОЛЯ НЕ  НАМИРАМ В НЕТА КАКВО Е ТОВА 9-ка и ШС как се пие  ако е шуслерова сол
Моля  напишете и Благодаря предварително
Виж целия пост
# 449
да това е шуслерова сол, трябва да има указание за това как се пие на шишето, http://www.schusslersalts.com/wcm/mb/schuessler/bg/specialists/Article_Salt9.pdf ,  аз съм взела за майка ми от тях  и понякога забравя , но уж ги взема 3*1 Simple Smile, ако не помогне няма да  навреди  Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия