Камъни в бъбреците

  • 355 425
  • 752
# 525
благодаря ти , ще я потърся
Виж целия пост
# 526
Гледах една от сериите на "Теория заговора" - говориха , че не се смесват домат и краставица , както и всички киселинни храни с краставица ... получава се нещо като ефекта сода с оцет , което изключително натоварва бъбреците и образува камъни
Виж целия пост
# 527
Гледах една от сериите на "Теория заговора" - говориха , че не се смесват домат и краставица , както и всички киселинни храни с краставица ... получава се нещо като ефекта сода с оцет , което изключително натоварва бъбреците и образува камъни
Моля, сподели друго, каквото си спомняш от "Теория заговора". Или поне кои храни са кисели. Или поне къде може да се видят тези серии.
Благодаря предварително!
Виж целия пост
# 528
Гледах една от сериите на "Теория заговора" - говориха , че не се смесват домат и краставица , както и всички киселинни храни с краставица ... получава се нещо като ефекта сода с оцет , което изключително натоварва бъбреците и образува камъни
Моля, сподели друго, каквото си спомняш от "Теория заговора". Или поне кои храни са кисели. Или поне къде може да се видят тези серии.
Благодаря предварително!
Ами и с лимон не се смесва краставица . Също казаха , но това е във серията за детоксикация от преяждането по празниците : Когато се е задържала излишна вода в организма , което се познава по подуването на пръстите . Се пие вода със съдържание на +Мg над 6 мг/л .... Лично вчера проверих всички марки в магазина и се оказаха само 3 : Михалково - синя - 38,52 , Михалково - зелена -39,5 и Бълдаран - 8,2 . Хисаря , която най- я препоръчват за бъбреци - няма
Виж целия пост
# 529
Недостигът на лецитин , създавал проблеми с бъбреците - да се яде черен шоколад
Виж целия пост
# 530
Интересно. Аз пък за черния шоколад съм чувала, че трябва да се избягва, заради многото какао, което имало оксалати. Заедно с фъстъците, патладжаните, спанакът - имали изключително голямо количество оксалати.
Всъщност за оксалатите това, което четох преди време в една книжка, пишеше, че са съствка в някои храни, която не се усвоява от организма, а се отделя от храните в дебелото черво и от там се изхвърля. При някои хора обаче като се отдели не се изхвърляло при дебелото черво, а влизали оксалатите в кръвообращението и било работа на бъбреците да ги очистят.
Виж целия пост
# 531
Интересно. Аз пък за черния шоколад съм чувала, че трябва да се избягва, заради многото какао, което имало оксалати. Заедно с фъстъците, патладжаните, спанакът - имали изключително голямо количество оксалати.
Всъщност за оксалатите това, което четох преди време в една книжка, пишеше, че са съствка в някои храни, която не се усвоява от организма, а се отделя от храните в дебелото черво и от там се изхвърля. При някои хора обаче като се отдели не се изхвърляло при дебелото черво, а влизали оксалатите в кръвообращението и било работа на бъбреците да ги очистят.

Полага се по 1 парченце на ден ...Иначе как няма да е вредно , като ни пробутват смлени черупки вместо тахан ... Какаото като плод имал цитрусов вкус . Съхне при техният климат за 4 дни , както е цяло и придобива този аромат . После се препичат зърната , чупят черупките и ядките си отделят и смилат - получава се нещо , като тахан . Разтварят го във вряла вода и си го пият ... А черупките ги смилат прибавят им соя ( има 2 качества 40 какао/ 60 соя  и обратното 60/40 ) и като пием какао се чудим на утайката ...Ами целулоза - не смилаемо за човека . - Като не разбираме пробутват ни всичко
Виж целия пост
# 532
За болните от камъни в бъбреците (пък и за здравите) - да не се пие черен чай с мляко или черен чай с лимон
Виж целия пост
# 533
Здравейте има ли някой, който скоро се е подлагал на лазерно премахване на камъни в бъбреците по ендоскопски метод? Моля да сподели опита си, ефективно ли е, от първия път ли става, има ли дискомфорт и болки след това и колко време? Благодаря предварително.
Виж целия пост
# 534
Мен също ме интересува лазерно разбиване. Доколкото разбрах, здравната каса не го поема и е платено. Знаете ли каква е цената приблизително?
Виж целия пост
# 535
аз само съм придружител при процедурата, но цените са различни за различните градове и не знам дали навсякъде има, ползвали сме в София и Бургас, около 200-300 лв е мисля, зависи дали се слага стенд само той е около 100
Виж целия пост
# 536
Здравейте, записвам се и аз в темата.

Миналата зима при профилактичен преглед ми откриха 8мм камък в десния бъбрек, в някакво легенче. Доктора си мрънкаше под носа и нищо не разбрах. Направо каза разбиване с лазер, с поставяне на стенд и избор на екип около 1100 лв ( Софиямед).

И оттогава все отлагам и не знам какво решение да взема. Как се разбира от кой тип ми е камъка? Наистина ли направо трябва с лазер да го разбият. Може би ще ида и до Токуда за второ мнение..Наистина не знам как да постъпя...
Виж целия пост
# 537
ние ходихме в болница доверие, в овча купел , там е 100-200 лв. не се хващай , първо провери и на други места
Виж целия пост
# 538
Здравейте, записвам се и аз в темата.

Миналата зима при профилактичен преглед ми откриха 8мм камък в десния бъбрек, в някакво легенче. Доктора си мрънкаше под носа и нищо не разбрах. Направо каза разбиване с лазер, с поставяне на стенд и избор на екип около 1100 лв ( Софиямед).

И оттогава все отлагам и не знам какво решение да взема. Как се разбира от кой тип ми е камъка? Наистина ли направо трябва с лазер да го разбият. Може би ще ида и до Токуда за второ мнение..Наистина не знам как да постъпя...
Няма как да се разбере какъв е камъка без да се занесе парче от него за изследване. Разбиване на камък до 2 см се прави с екстракорпорална литотрипсия и се поема от здравна каса. Такива литотрипсии правят във всички големи болници, аз ходя в Александровска.
Стент се слага когато е голям камъка и може да се получи запушване на уретера, а камък от 8 мм не е голям. Слагането на стент и махане е гадна работа - лежиш в болница, упойки, операционни, после докато си със стента е адски дискомфорт, с постоянни възпаления.
Съветвам те да не чакаш, за да не порасне камъка, но върви при друг доктор. Екстракорпоралната литотрипсия се прави за половин час, без постъпване в болница, като е възможно дори и болки да нямаш.
Успех!
Виж целия пост
# 539
Благодаря ви, момичета!

Да, камъка ми е 8 мм, имам две ехографски снимки от две различни места. Силно се надявам да не ми се налага операция и стенд. Може ли препоръки за доктори с имена, без значение коя е болницата и какво се поема от ЗК. Имам и допълнителна здравна осигуровка, а и специално бъбрека ми не е нещо, за което ще пестя пари...

 Приятен ден!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия