Камъни в бъбреците

  • 355 378
  • 752
# 630
Здравейте,

Поставеният  стент при жени , пречка ли е за секс ?
Виж целия пост
# 631
Здравейте някой пил ли е гокшуради Гугъл индийско лекарство на билкова основа търся мнение
Виж целия пост
# 632
Пила съм цистон на Хималая, добро лекарство особено за цистит. Лично аз, имам огромен камък в бъбрека и трябва да се оперира, пих и реналит, стеролит, но ефект нула.
Виж целия пост
# 633
На мен пък цистон-ът грам не ми помогна когато бях с цистит и песъчинки, накрая се изчистих с антибиотик, затова пък със стеролит изкарах няколко по-големшки песъчинки, които седяха с години. Явно всичко е много индивидуално.
Опита ли да го разбиеш с литотриптер?
Виж целия пост
# 634
Пия Алкалит за песъчинка 1-2 мм, ще пиша в края на месеца дали съм я изчистила. Тогава съм на контролен.
Виж целия пост
# 635
Пробвах с литотриптер, но греда, отчупи се съвсем малко, току що си купих чай за бъбреците на проф Ламбрев, ще пия, поне да нормализира възпаление, ако има такова,ще пробвам и алкалит. На всички желая успех в борбата с камъните.
Виж целия пост
# 636
Здравейте, от месец съм със стент на единия бъбрек и малко камъче заседнало в уретера, до сега не съм имала проблем с него, обаче тази сутрин забелязвам кръв при уриниране, дали е нормално, или да тичам при уролога?Другата седмица съм планирана за прием в болница.
Виж целия пост
# 637
Звънни да питаш, много ли е кръвта, идват почивни дни провери за всеки случай. Щом цял месец си със стенд по него се лепят песъчинки и от това драска  и има кръв.По-добре позвъни за консултация
Виж целия пост
# 638
При самото поставяне на такъв стент това камъче ще падне, щом е излязло от бъбрека и тогава поставянето на стент се обезсмисля,
така трябваше да постъпи моя слагач на jj, ама няма парички в това да не го сложи. щях да спестя много антибиотици и т.н.
Виж целия пост
# 639
Влизам в темата да попитам на обикновен ехограф виждат ли се песъчинките?  За камъни е ясно ,предполагам,че няма как ,нали и се мерят и т.н,но за песъчинките ? Thinking
Виж целия пост
# 640
май гледат задръжки на урина и някакви аномалии. пък песъчинки се явяват възможна логическа причина.
Виж целия пост
# 641
Влизам в темата да попитам на обикновен ехограф виждат ли се песъчинките?  За камъни е ясно ,предполагам,че няма как ,нали и се мерят и т.н,но за песъчинките ? Thinking
Предполагам, че зависи от модела на ехографа. При мен се видя лятото песъчинка, но много търси. Казах, че ме наболява левият бъбрек и там я откри. Не знам на по-стар уред дали се хваща
Виж целия пост
# 642
Дам,благодаря за отговорите,при мен проблема е,че не мога да разбера бъбреци ли са или кръст ме боли да кажем от физическо натоварване...Затова отидох да ме видят на ехограф,пуснаха ми и урина,точните показатели не мога да цитирам,но накрая заключението беше ,че PH е ужасно заради прекомерна употреба на месо...

На ехографа докторката ме въртя доста и не видя нищо,но заключи,че били НАТОВАРЕНИ бъбреците от ....течности ??!!! При което аз се изцъклих от учудване ,да действително пийвам доста вода ,особено лятото в Пловдив е 40 градуса и съм стигала до 3л вода на ден ,отделно съм любител на биричката и спокойно мога да си глътна 4 бирички с мезенца  Frowning1

Тези течности голямо натоварване ли оказват ? Нали правилото е да не се оставят бъбреците на сухо,че не можели да работят и т.н. Дали наистина болките ми са свързани с "натоварването" на бъбреците?Thinking
Виж целия пост
# 643
Знам, че ехографът засича конкременти над 2-3мм. Всъщност тези 2-3мм ги водят песъчинки и могат и да не ти кажат, че ги имаш.
Иначе за водата... в горещ ден 3л са си нормално всъщност, но зависи и колко кила си. Някъде го четох за човек без проблеми с бъбреците му се падат 30мл вода на 1кг живо тегло, а ако има някакви проблеми - 50мл. Т.е. аз ако съм 50кг и съм имала камъни, трябва да пия 2.5л вода на ден, за да съм спокойна. А бе множко ми се струват... При всички положения не трябва да падаш по 1.5л.
Виж целия пост
# 644
Ако камъкът е на изхода на бъбрека - в началото на уретера , почти е невъзможно да се види на ехограф.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия