Бъдещи мами - ЮЛИ 2009 Тема № 12

  • 14 995
  • 295
# 150
Здравейте на всички!
Destiva благодаря за отговора.

А за присъствието на татковците в родилните зали - нашия татко на всякъде разгласяваше, че иска да присъства и така до края. Раждането започна 10 дни по-рано, той май доста се ошашка в последния момент (а и аз тайничко се надявах да се откаже, защото го познавам). Между другото всички мой близки, приятелки и т.н. изказваха следните две мнения:
1. Тези които са раждали вече - страшно се учудваха и ни питаха "Сигурни ли сте!?!?!?!?!? Добре си помислете!".
2. Тези които нямаха деца тогава - "Браво, и ние така ще направим".
Да си призная страшно си падах от смях да двете коренно различни мнения. И все пак - много зависи от самите мама и татко!
Виж целия пост
# 151
Аз съм един пример, как лоялен служител е прецакан от нелоялен работодател (т.е. пряк ръководител). Казах точно  в края на 3 м., че съм бременна, при което пр. ръководител изпадна в истерия и каза че вече не мога да съм част от отдела, след два дни ми предложиха по-ниска позиция, с по-ниска заплата (колкото да не остана без работата, защото са така добри)

Кви са тия хора??? Те деца нямат ли?
Виж целия пост
# 152
djidjito и аз вчера се сблъсках с войната между ЖК и частниците. Не се обичат много - много. Като споменах на лекарката къде ще ходя на ФМ тя едвам не падна на колене да ме моли да не ходя точно там! Като й казах, че аз пък във ВМИ на пещерско (това е университетската болница в Пловдив) посмъртно повече никога няма да стъпна най-накрая кандиса на друга частна клиника, като с мъка ми посочи ехографиста там. За щастие има добри отзиви и за там тук във форума, не че той ми е основното мерило, но все пак не съм останала с впечатление някой да се регистрира само за да плюе или да хвали клиники и доктори както тя твърди. Както и между другото много лаици подценяват нета и информацията в него, като че ли съм от вчера в нета и по форумите и съм будала на будалите айде сега. Ама си замълчах.

Някой питаше за съня - аз понеже си лягам рано и спя до късно, през нощта имам мотаене по тоалетните и малко будуване, но не и лоши мисли...

За кг - май още съм 1 кг надолу... надявам се да не наддам много, че и без това тръгнах от 70, бях се ошишкала в първата ни година съвместен живот...

За присъстване на таткото - хич и не си помислям. Не заради гледката нещо, ами аз самата ще се притеснявам. Гледахме един филм скоро по discovery май беше, дадоха раждане, не ми се видя страшно, но жената май беше ветеранка  в областта Grinning
А да ви питам забелязали ли сте промяна във възглавничките на пръстите си? Аз имам едни странни резки и в този филм били споменали нещо по въпроса, но в този момент имахме разговор по телефона и пропуснахме да разберем какво казаха...


Виж целия пост
# 153
Добро утро мили момичета !  Hug
За присъствието на таткото в залата - не не искам да присъства .Няма да обяснявам подробности около раждането си , но не искам да става свидетел на онова , което преживях , макар че си мисля че ако беше там и беше в час щях да получа доста по добро отношение ...не знам наистина .Всеки решава сам за себе си , но и никой не знае как ще протече самото раждане и какви спомени ще остави - все пак колкото и да е трудно ако всичко свърши добре остават хубавите спомени за малкото човече , което си прегърнал  Grinning

Джиджито , да предписвали са ми масту , но не бих казала че ефекта е кой знае какъв - временен е , по скоро моята идея е дали не може да се приложи лечение , защото  след раждането просто беше страшно - боляха повече от шевовете  Confused Ама това  не е задължително , да не се наплашите , ей  Wink Аз си имах проблеми преди да забременея .
сега обаче смятам да се обадя тук таме по специализирани клиники и да попитам това онова , защото с тези мазила не се оправих , макар че облекчаваха симптомите .
Ще докладвам за резултати !  Simple Smile
Радвам се за всички хубави новини от консултациите !
Само такива да имаме  Heart Eyes
Виж целия пост
# 154
Добро утро и от мен, току що влизайки в темата, ми хрумна нещо. Всички се забавляваме с единствения ни татко, а в началото на темата пише, че сме само майки, да вземе да си уважим таткото и да оповестим, че си имаме и един татко.
Лек ден от мен, никаква работа в деня на майстора  bouquet
Виж целия пост
# 155
Сиси - благодаря ти за бързото включване. Разговорът ни беше по телефона, не ми се искаше да я задържам. В понеделник обаче, ще ходя да си взема резултатите и обезателно ще питам. Междувременно ако намериш нещо по въпроса ще съм ти много благодарна Hug

По въпроса за присъствието на таткото - аз определено не искам да присъства. Не мисля, че ще се чувствам по-добре ако е там, напротив, така че за сега не сме го обсъждали - май и той си дава сметка, че не е за родилната зала:)
Виж целия пост
# 156
Здравейте,
Грация - честито усещане на бебчето  bouquet - вече със сигурност носиш някого в себе си  Heart Eyes!Много е приятно да го усещаш всеки ден

majorell-честито ти момиченце !  bouquetИ аз искрено се надявам второто да бъде момиченце- имам такова усещане, но нищо не се знае до последно  Wink

Ети- честито ти два прекрасни момиченце и момченце!  bouquet

Лек ден на всички
Виж целия пост
# 157
Здравейте и от мен. Аз освен, че съм безкрайно разсеяна, май няма с какво друго да се оплача или похваля.
Имам една чуденка - резултатите от изследванията на кръв и урина, като си ги вземете, какво правите. Моите ги пуснах преди седмица, днес обадих в Майчин дом и ми казаха, че акушерката ги съхранява. Обаче това значи ли, че аз един месец няма да знам какви са, и чак като ида на 13.02, ще ми кажат. Ами ако междувременно е трябвало да се предприеме някакво действие?
Виж целия пост
# 158
Някой може ли, да ми помогне с нашия албум, не мога да си запиша името и много се дразня, какво ли не опитах. Някой наскоро беше обяснявал, но не мога да го намеря.
Виж целия пост
# 159
за името под снимката ли става ?
Виж целия пост
# 160
Като влезнеш натискаш "Организирай албума", оттам излизат всички снимки, натискаш бутона "опиши снимките" и първата снимка ще видиш, че става с оранжева рамка и отгоре се появява нейното описание. Кликваш на която снимка искаш да опишеш и горе пишеш описанието й и натискаш "потвърди"
Виж целия пост
# 161
Здравейте и от мен. Аз освен, че съм безкрайно разсеяна, май няма с какво друго да се оплача или похваля.
Имам една чуденка - резултатите от изследванията на кръв и урина, като си ги вземете, какво правите. Моите ги пуснах преди седмица, днес обадих в Майчин дом и ми казаха, че акушерката ги съхранява. Обаче това значи ли, че аз един месец няма да знам какви са, и чак като ида на 13.02, ще ми кажат. Ами ако междувременно е трябвало да се предприеме някакво действие?
на мен от майчин дом ми дадоха направления за тези изследвания и ми казаха като станат резултатите да им ги занеса, отидох в една лаборатория и ги направих там...
обади се да ти кажат какви са ти стойнностите!!! Hug
Виж целия пост
# 162
О, мерси много, сега ще пробвам Simple Smile
П.С. Стана, ура
Виж целия пост
# 163
Чела съм някъде, че освен несъвместимост по Rh има и по кръвни групи (не става дума за преливане, а когато майката е бебото са са такава несъвместимост).
Някой беше вкарал тази идея преди около месец и не ми се спореше, но сега ще кажа, че краткия отговор на това, ако го приемем за въпрос е: " Naughty Тц или ъ-ъ". Вместо да се чудите, от къде да си измисляте притеснения - четете. Кратка справка в окултната литература за бременни показва, че "Кръвта на майката и на детето по време на бременността НИКОГА не се смесват" Има малки изключения при травми например, но и тогава проблемът произхожда не от кръвната група, а от разликата в резус фактора. Заради това се правят редовни изследвания за антитела при жените от рисковите двойки, така че и това не си го слагайте на сърце  Stop
... и да оповестим, че си имаме и един татко.bouquet
'айде няма нужда. Знам мнооооооого добре, какво си говорите зад гърба на мъжете smile3533 , така че и на вас ви е ясно, че ако ме впишете ще трябва автоматично да увеличите и децата с един брой, защото - "И моя е като дете"  Grinning Все пак - искрено благодаря за вниманието  smile3525
Виж целия пост
# 164
Здравейте мили мами и татковци!
Много ме въодушевихте с темата за и против присъствието на таткото при раждането! В мен нахлуха едни спомени чак ме досмеша! При първата ми бременност бях много навита таткото да участва във всичко, бях го задърпала да идва на всички прегледи по ЖК, даже го молех да дойде с мен на Училище за родители, а и да присъства на раждането. Някак си ми се струваше много романтично аз да се напъвам и да му стискам ръката, белким и той е съпричастен към болката. Но не би! На ЖК идваше с удоволствие но до тук! На Училището за родители много се запря - как така ще го кара някой да къпе някаква си кукла! Аз го увещавам, че тя е в реален размер спрямо бебето и така ще се подготви още преди то да се появи, но НЕ - на него щяло да му дойде отвътре! Да де, затова после само аз я къпех малката  Mr. Green
За присъствието на раждането - като каза не, та не!Гледахме филми с влюбени американски двойки, които споделят този исторически момент, но пак не кандиса! Даже си мисля че момента на първата им среща две минути след излизането на госпожицата му е дошъл в повече - показали му една оцъклена мокра мишка с щръкнала коса и му казали "Запознайте се с Марта!" Той пак е с предимство - та аз й видях първо дупето, а после един час й гледах само темето защото я сушаха на някаква лампа!
Ех, увлякох се в спомени, но каквото и да си говорим за мъжете раждането е като война - има кръв , писъци и накрая те шият!Евала на бащите, които успяват да подкрепят половинките си в този момент, защото едно познато лице в онази зала би ти дошло много добре!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия