Бъдещи мами - ЮЛИ 2009. Тема № 13

  • 13 098
  • 298
# 75
Емили ЧЕСТИТО !!!  newsm44 newsm44 newsm44 И името е мн хубаво , относно контракциите аз пия от около месец магнезий - мен ме болеше корема постоянно три дни и лекарката ми го изписа, а и мам и абсолютно същите болки , които описваш ти.

ние имена не сме мислели изобщо, нямам никаква идея  Laughing
пък аз изкарах 2 дни грип с повръщане и разстройство, лека темп  и силни болки в главата - пазете се от тия гадове, днес съм в къщи , няма да ходя на работа.

Светле, и аз имам такива моменти, спокойно всичко е наред   bouquet

Рецито, погледни в предишната тема има много подробно описание за ФМ или влез в страницата на д-р Марков http://www.mc-markovs.com/ Peace
Виж целия пост
# 76
Благодаря Ви !

Виж целия пост
# 77
Ей благодаря на всички, нали трябва да се подкрепяме! Май ми по-премина. Относно имената и ние не сме измислили нищо,защото за сега ми казаха, че може да е момиче и момче, а на 16-ти 02 съм на фетална морфология и тогава със сигурност ще ни кажат и вече ще измислим. Въпреки, че аз сънувах, че имам момче и му чух и името, но докато не разбрера със сигурност няма да определяме.  Simple Smile
Весел и усмихнат ден!
Виж целия пост
# 78
Ние бъдещият батко го кръстихме на татко му Янко - Янислав, та да не се сърдят бабите и дядовците. Няма да имам 4 деца я, та за всички да има. Пък и на никой не искам да носи характера. На тати си е най-добре. Че те и имената им едни.........

Намислили сме за бебчо само ако е момиче - Дана. На мама Дени Simple Smile))))))))))
Но ако се окаже момче няма да е Данчо Simple Smile))))))))) Ще видим. Дано довечера още се види, ама.....когато - тогава!
Виж целия пост
# 79
За името - с първата бременост още втория месец нашия тати ми каза:"Ако е момиче - ЕМА, ако е момче - ТОМА."
Сега Тома си остава, а за дамски вариант е или ДЕА или ДИМАНА /първото съдържа всички букви на имената на трима ни,а второто ми хрума онзи ден - на тати Димитър  и на мен Анна  Simple Smile /

Ако може някой да подскаже и прати една парола за албума...  newsm78   bouquet
Виж целия пост
# 80
Привет, привет и от нас!

Честита мома на Емили, благородно ти завиждам, но и моето вътрешно усещане е, че нося отново момиченце.

inedica , мислех си днес за теб, че си на преглед при Балев и чаках отчет, но довечера ще е явно. Приятно изживяване ти пожелавам.

Аз съм безкрайно несериозна май с тези линкове, но сега се сещам, че Сафо може да сложи ето този тук за БХС-то:

http://www.bg-mamma.com/site/content/view/651/37/

Ако се чудите кое лекарство може да пиете и кои не, а не разполагате с листовката му, ето тук он-лайн всички листовки на лекарствота в България, страшно полезно е:
http://www.bda.bg/bdias/drugs2_list2.html

Галето е дала линк за ФМ, така че може да се допълват тези нещица на първата страничка.

И само да кажа, че ФМ принципно се прави на 2Д, а останалите ехографи са по-скоро за глезотийка на родителите, тръпката си е голяма безспорно.

BubolecheMeche, не се кахъри за доматите и краставиците, предната бременност отново бременеех по същия период и си ядах само домати и краставици, пък детенце се пръкна здраво право. Като ти се яде, яж и аз наблягам на домати и краставици, отново, дори си купувам праскови, грозде, такива ми ти работи ми се хапват.

Аз за имената имаме и за двата случая, но да видим.

Значи щом днес е слънчево в София, да го чакаме слънцето утре и във Варна, днес и мрачно и вали  Tired ooooh!

Виж целия пост
# 81
Благодаря, Марулка! Аз така или инче ги ям, защото както казах друго не мога, но поне да съм малко по-спокойна.  Hug
Ще съм благодарна на Сафо, ако сложи линка с листовките на първата страничка, когато може. Наистина е много полезен!
Виж целия пост
# 82
За нитратите някакъв известен доктор беше казал, че не можем през целия си живот да изядем количеството нитрати, които ще ни навредят. Дано е прав!
Виж целия пост
# 83
Честито Емили!!! Много е хубаво да си женска майка, и името е прекрасно. Дъщеричката на Радост от Огледала се казва Изабела.  Party

Ние не сме мислили, или поне не сме обсъждали въпроса с таткото, мисля че е рано още. Предния път чак края на седмия началото на осмия започнахме да спрягаме евентуални имена за бебето. Пусто суеверие.... ooooh!

Уфффффф контракциите са много гадно нещо,  Sad с предната бременност имах от четвъртия месец, че чак до края. Изпих сигурно един тон Магнерот и НошПа, отделно бях и на системи Кормагнезин абе неприятна работа. Така, че внимавайте момичета, за каквото и да се тревожите винаги питайте лекаря си, дори и да се окаже някоя глупост.

Относно храната - на фона на всичките химии и боклуци, които ядем едни домати и краставици едва ли биха навредили, още повече че краставиците се белят а основното съдържание на нитрати е в кората, така че рупайте на спокойствие.  hahaha
Виж целия пост
# 84
Една комшийка беше решила преди 1-2 години да приготви пълнени краставици... обелила ги понеже нитратите са уж в кората, издълбала така полезните семки и си ги изяла сама... В края на краищата женицата дето яла само семките се натрови, а останалите - яли само от пълнените краставици си бяха ок... Та не знам къде всъщност са нитратите  newsm78
НЕ обичам да си беля краставиците  Peace макар че сега ми се налага.
Виж целия пост
# 85
Бях ви изписала цял ферман, но понеже работя с много любезни кокошки, ми затвориха прозореца, докато се опитваха да ми покажат един файл. #Cussing out
Първо мисля, че питах за рецептата за мас, някой беше писал преди няколко теми, моля пак да я напише Praynig
Второ, за спането на бебето, ще е при нас, живот и здраве, защото просто няма къде за сега.
За имена бях описала, но сега ме мързи и съм много ядосана и не ми се пише отново. Така или иначе първо да го видя живо и здраво Sad
Виж целия пост
# 86
Привет момичета!
И при нас днес вали и е мрачно Sad Не мога вече да я издържам тази зима...

Емили честито! Прекрасно е да си имаш момиченце Hug Аз макар да си казвам, че важното е да е живо и здраво, пък каквото и да е, май тайничко си мечтая пак за момиченце Simple Smile
BubolecheMeche , честно да си кажа и аз се притеснявам за тез нитрати, ама и на мен много ми се хапват домати, и желанието ми надделява и си хапвам честичко.  Все се успокоявам, че то вече около нас къде ли няма отрови и ако започнем да мислим за всичко трябва нищо да не хапваме Wink
За имената и аз си имам вече фаворити, започнаха да ми се въртят в главата още откак назря у мен желанието да си имам още едно детенце. Но има време, ще видим.
inedica, и аз чакам с нетърпение да споделиш за прегледа при Балев. Вярвам, че ще си много щастива и изпълнена с положителни емоции.
И аз ще пробвам да се запиша при него февруари (дано успея!). Чакам с нетърпение, но и с малко страх в душата.
Аз вчера си взех от витамите на Хип за бремемни. Реших да ги пия поне февруари, април, че нещо плодове и зеленчуци много не ми се хапват. Вие пиете ли някакви витамини?
Виж целия пост
# 87
Emily_  честита ти девойка smile3522 радвам се за теб
Виж целия пост
# 88
здравейте, безкрайно се радвам на всички които вече знаят пола на своето бебче, защото и аз нямам търпение да го науча Hug
относно нитратите и аз съм се замислила, много домати и краставици ям, смятам да ги огранича малко
витамини пиех центрум матерна, изпих опаковката и смятам 7-8 мес. пак да ги пия
лек ден на всички   bouquet
Виж целия пост
# 89
Еmily честити розови гащи smile3501

ох и аз как се надявам да е момиченце newsm18  Praynig, и име съм измислила Емилия,( може и да размисля до юли) а за момче все още нямам име. В голяма чуденка съм с мъжките имена  newsm78.

Svetliana горе главата!!!

Приятен ден на всички  Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия