ДОКОГА ДЕЦАТА НИ ЩЕ ИГРАЯТ НА МРЪСНИ ПЛОЩАДКИ

  • 3 841
  • 55
# 30
Цитат
Побеснявам като видя куче по улиците и особено да го разхожда някой и да спре да го изчака да си свърши работатанезависимо къде се намира, че ако направиш забележка даже ти се развикват, че им смущаваш животинчето. Сори, но в такива моменти ми идва да го убия това животинче. Дано  управляващите разберат, че освен животните в тази държава има и деца................ та измислят нещо
Със злоба нещата няма да се оправят, а и не е полезно за здравето Simple Smile
Смятате ли, че ако стопанина не спре ще се оправят нещата, т.е. необразно казано кучето няма да се насере? Проблемът с лайната по улиците си има много лесно решение - всеки стопанин да почиства след животинката си, не е толкова трудно да се вземат няколко найлонови пликчета в джоба!
А по въпроса с детските площадки - нито на кучетата, нито на другите домашни любимци им е там мястото, но според мен майките трябва да са по-активни в сезирането на т.н. контролни органи и ако има повече глобени - ще има по-голям шанс да се оправят нещата, т.к. колкото и да е гадно, но някои хора не се замислят докато не ги удари в джоба!
Извинявам се ако е прозвучало злобно, но и аз като болшинството пишещи тук майки смятам, че децата ми са по важни  от каквито и да били животни. И не съм чула за глоби и никога не съм виждала някой да си прибира с пликчета............. бля бля бля. Напротив - точно на детска площадка съм правила забележка и точно там собстнениците на кучето ми се нахвърлиха най нагло - е сори но не мога да реагирам по друг начин.
Виж целия пост
# 31
Присъединявам се към Вас. В градинката до нас е пълно с такива неща. Не че няма знак на входа забранено за кучета, ама като няма кой да контролира и 100 наредби да има какъв е смисъла???
Съгласна съм че всеки стапанин трябва да почиства след домашното си животно. Ами ако същото се изходи в средата на хола му, там ли ще остави изпражненията????????
Виж целия пост
# 32
Необходимо е санкциите да се налагат реално. Факт е, че не се прави.
Виж целия пост
# 33
Напълно съм съгласен с теб и се чудя какво да направя. Има и друг проблем с кучетата. Синът ни е на почти на 2 годинки и когато се разхождаме в Плевен с ръчичка пипа оградите на къщите. Не мога да го отуча и постоянно се страхувам че някое отвързано куче може да го захапе или най малкото изплаши.
Виж целия пост
# 34
Точно за това апелирам към всички вас да подадем жалба в общината (в сайта на общината поне за София отнема 5 мин.). Много се надявам, че ако повече хора го направим някой може и да се събуди за този проблем.

Нека да има няколко глобени, пък да видим останалите.


п.п. Между другото днес за първи път в живота си в България видях човек да си събере екскрементите на кучето в една торбичка.  smile3501 smile3501 smile3501Ако има глобени, и те започнат да спазват правилата, все си мисля, че на принципа на добрия пример или от страх от наказание и другите ще почнат.
Виж целия пост
# 35
А как точно си го представяте глобяването за това, че на някой кучето му се е изходило на детска площадка?  newsm78 И да пуснеш жалба, можеш ли да посочиш името на стопанина? Дори и да можеш, като той просто каже: "Не е вярно"? Според мене би било много по-резултатно да се напишеше жалба, че детската площадка не е оградена или пясъчникът е прекалено нисък, а не е, както е по наредбата, и вътре влизат кучета.  Peace
Виж целия пост
# 36
И това е вариант.

Аз по-скоро си мисля, че могат да се глобят за това, че разхождат кучета там. Когато и да минеш през детската площадка, ще видиш поне един човек, който разхожда куче там. 5 човека да глобят днес, утре 5 и то ще се разчуе...
Виж целия пост
# 37
Няма служители, с вменени задължения "осъществяване на контрол."
Липсата на санкции е следствие на липсата на контрол.
Виж целия пост
# 38
Аз много се ядосвам и ме е страх! Винаги като минава куче дърпам количката и пазя Беба
Виж целия пост
# 39
И това е вариант.

Аз по-скоро си мисля, че могат да се глобят за това, че разхождат кучета там. Когато и да минеш през детската площадка, ще видиш поне един човек, който разхожда куче там. 5 човека да глобят днес, утре 5 и то ще се разчуе...

Напълно подкрепям, но.......... не знам що съм такъв песимист........... Защо когато някой срита едно куче понеже му е посегнало нямат брой и края някакви си организации които защитават животните, а когато е нахапано жестоко дете ................ никой нищо - само на хартия се изписват доклади, а после е по старому............
Виж целия пост
# 40
Абсолютно съм "ЗА" инициативата.
На дете съвсем малко му трябва да се изплаши... И после цял живот да си носи страха в себе си, заради някое бездомно... или още по-лошо - домашно куче, нехайно пуснато от стопанина му.
Виж целия пост
# 41
И това е вариант.

Аз по-скоро си мисля, че могат да се глобят за това, че разхождат кучета там. Когато и да минеш през детската площадка, ще видиш поне един човек, който разхожда куче там. 5 човека да глобят днес, утре 5 и то ще се разчуе...

Напълно подкрепям, но.......... не знам що съм такъв песимист........... Защо когато някой срита едно куче понеже му е посегнало нямат брой и края някакви си организации които защитават животните, а когато е нахапано жестоко дете ................ никой нищо - само на хартия се изписват доклади, а после е по старому............

Точно за това се ядосвам и за това пуснах тази тема!

Щом защитниците на животните обичат до толкова животните, че да се обединят да ги защитават, нима ние не обичаме децата си повече, че и ние да се обединим и да се надигнем!

Ако съм сигурна,че има достатъчно майки, които да подкрепят идеята, ще организирам протест пред общината!

Това не е борба срещу животните или кучетата въобще, а срещу това те да нямат място там където играят децата ни!

Иска ми се да вярвам, че можем да се преборим за чисти детски площадки:
-чисти от кучешки лайна;
-чисти от кърлежи;
-чисти от кучешки тении;
-чисти от кучешки зъби;
-чисти от кучешки лай!

И без това тези кучета са навсякъде (и домашните и бездомните), айде ако е възможно поне в малкото детски площадки да ги няма, а!

Вчера една майка се оплака, че в летните месеци няма седмица без да вади кърлежи от детето си, хванат от детската площадка....а тези с кучетата дават ли си сметка и това колко е опасно?!?! smile3511 smile3511 newsm61 newsm61 Имам близък, който едва не умря от кърлеж...





Виж целия пост
# 42

Иска ми се да вярвам, че можем да се преборим за чисти детски площадки:
-чисти от кучешки лайна;
-чисти от кърлежи;
-чисти от кучешки тении;
-чисти от кучешки зъби;
-чисти от кучешки лай!


Абсолютно съм съгласна! Но как да го постигнем?!?
Виж целия пост
# 43
Има подобна тема за детските площадки ето тук
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=370254.0
Виж целия пост
# 44
Нека пробваме с жалби.

Тази, която аз подадох е заведена в общината. Изпратиха ми мейл. Очаквам да ми отговорят.

Надявам се, че ако тези жалби станат достатъчно много, някой може да се сети за този проблем.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия