И З Р А Е Л 23

  • 22 898
  • 296
# 165
Unik , много здраве и любов ти пожелавам - другото може да си го купиш.

за всички които все пак ще уважат свети Валентин! Wink
Виж целия пост
# 166
Калинке, Давам ти телефоните на Барон турс 9817599 и 9816166 Търси Боряна или Дионис Николов и питай какви са цените при тях.Аз септември  купих билет  от тях  за 320 евро. Успех в търсенето  Peace
Пешек, вас днес ли ще ви дават по БТв? Браво на двойката, която е спечелила 36000лв.
Виж целия пост
# 167
Да jakinik днес.
Виж целия пост
# 168
Честит рожден ден на Уник newsm59

А дали съм споделяла с вас,че искам да убия мъжо???Днес се обадили от новата интернет компания,че са пред вратата а уговорката беше за другата седмица.Моя мъж се обадил на баща си и той им отключил,аз се прибирам от училище и какво да видя:всичко бяло прахолях,книгите ми ,документите ми,пътуващия мечо-кошмааааааааааар  #Cussing out Досега съм мила и чистила,всичко съм вадила навън,нямаше местенце без прахоляк  Cry Незнам какво да правя с декоративните ми възглавнички...дръпнах им зверско тупане а аз съм с прахова алергия и сега имам червен нос  Cry кихам като замаяна  Cry
Някой знае ли:Утре хранителните магазини ще работят ли????


Виж целия пост
# 169
Жакито, познаваш ли Борянка от Барон, ние сме приятелки  Peace. Вик беше в една градина с Майки (но ние се познаваме диста от преди това), докато си бяха тук.
А Мария, тя е учителка е в у-щето, с нея пък бяхме бременни заедно. Нейната Дебора е с 20 дни по- голяма от Вик?
Да не се окаже, че се познаваме задочно пък да не знаем  Laughing?!

Борянка, такива са те! Погледи от друга гледна точка, не е помислил за това. Напротив мислил е, че ще се зарадваш, че няма да чакате до другата седмица.
Ех, че жега е днес. Децата си правят вана, а аз трябва да обирам водите след тях...


Ох, дакато цъкам тук, чувам разговор от банята: Вик пее на иврит. Мадлен му казва "кажи нещо на български" , той :" хелоу, what's your name?...."
Учат усилено англит в градината... иначе си говори перфектен български, но тези дни такива каши прави... умирам от смях.
Нооооооооо с баща си говорят само и единствено чист българсики. Аз се увличам по тях и превключвам заедно с тях, то милото и на мен ми прави забележки  ooooh!...
Виж целия пост
# 170
Тали, Мария преподава на дъщеря ми иврит в момента, до втори клас им преподаваше друга учителка -Вили.
Боряна я познавам още от Израел при нея сме си купували билети много пъти, когато отидох в Барон турс  в София се изненадах,че я виждам, още и беше трудно да свикне с обстановката в България(каза,че са се върнали преди няколко месеца).
Виж целия пост
# 171
http://abc.go.com/primetime/desperate/index?pn=index
Ето тук има клипчета от серията, иначе може да се свали от Замунда. Hug
Виж целия пост
# 172
И Виолета (от Перник нали) я познавам, с нея сме учили в улпана заедно, но не сме се виждали последните 11 год.
Боряна от вече година и 3-4 мес. са в БГ, чуваме се по СКайп и продължавам да си купувам билети от нея, макар че познавам и сегашните момичета в Яфо и Бат Ям.
Виж целия пост
# 173
  Хубаво, но коя по ред серия на кой сезон, mimkis ? И в този сайт  незнам къде да я открия точно тази серия . Иначе Замунда е трепач - изсмукахме  що чудо филми от там .

  Боряна , твойто МъЖ трябва малко по-често да се съгласува с тебе . Да  дрЪннЕ един телефон , нали имате в себе си.Ние си звъним за какво ли не , камо ли да ми идва някой в къщата  за нещо докато ме няма. Да вземе да свиква , че си домакинята там , да не е забравил ?  Simple Smile  Тати добре , че  е на близо , ама поне един телефон бе ...Аз такива изненади не обичам.За магазините няма  някакво правило да не работят , но ако е частник , който плаща на работник - плаща му 200 % за този ден ...тук и дилемата да  работи ли или не .Нали са избори .... Големите супермаркети работят.Ние утре след като гласуваме може и да си напазарим за седмицата - моят мъж не работи утре , да използваме деня.Малко шантав ден , но не всичко  масово е затворено.Зависи при вас как е .

Тали започна да разкрива  мосадската  мрежа лека полека ... Joy   
 
Виж целия пост
# 174
Мента (Мишмиша), не можах и аз да намеря по- нови диругим (поне на първо търсене). Този, за когото питаш го намерих от 2003г. ето го тук, същият е нали   http://www.moia.gov.il/NR/rdonlyres/E40280E6-719F-469B-85AF-F474 … t_nispah_2008.pdf   , погледни последните страници Confused


Тали започна да разкрива  мосадската  мрежа лека полека ... Joy   
 

Мани, то ако се сетя да изброя с колоко народ се познавам тук  Crazy, това са плюсовете и минусите на Яфо

И ние утре не работим  Party...
Виж целия пост
# 175
Ихааа Талииии .... к'ва стана тя  Joy

От де се знаете , от Израел ?  Бая народ б'ре  Crazy


Мария в еврейското ли преподава или ...
Виж целия пост
# 176
В  Замунда се води 514 серия(5 сезон). А на официалната страница има клипче, което се казва
"Boot camp" , може да се види и тук-  http://www.youtube.com/watch?v=r8Yyb55PgHk.
Виж целия пост
# 177
Мили момичета, много ви благодаря за пожеланията, трогнахте ме страшно... newsm76
Честичко ви чета по малко, но и често нямам какво да кажа. Сега имам страшно много работа и не успявам да ви изчета наведнъж, затова на порции... Като се поосвободя ще бъда по-"сериозна"...
Отново благодаря на всички   bouquet
Виж целия пост
# 178
Честит Ту бишват на всички!Честит рожден ден UNIK много здраве,щастие и любов!
 Tali dan ,твойте дечица са големи скици,всеки път са ми много сладки..... Hug
Борянка,карай го по-спокойно не се ядосвай за всеки пропуск,явно мъжът ти не се е съобразил и не се е сетил какви ще са последиците.Ама то повечето са така  Peace.
 Peshek има ли го на запис предаването в което вие участвате,искам да ви гледам.Браво за почивката
Jakinik и аз ще се възползвам от тел на барон турс,нали и нашите мислят да идват април на гости,и още нямат билети.
Какво се оказва в крайна сметка света е много малък а?!?Първия път като бях на гости тук,видях в едно заведение един мой познат от София,много се изненадах  #Crazy #Crazy #Crazy!
 Mimkis,какво става с твоите документи има ли напредък  Rolling Eyes?
viokla и аз не съм се адаптирала все още защото не говоря езика за момента не съм започнала ulpan  Blush,но като цяло не се притеснявам да говоря каквото знам,пък когато не разбера нещо си продължавам на английски така.....иначе си права че средата е много важна......
 Снежи,весело изкарване в родна България,и успех на изпита  Praynig
 Хубав ден на всички   bouquet
 

Виж целия пост
# 179
Ох изчистих,напзарах,полегнах  Wink сега искам еспресо ама нямааааааа  Cry
Понеже бях много ядосана не ви разказах за партито днес.Значи говориха,но го правеха като театър,за празника.Имаше кекс със сушени плодове,много сушени плодове,вино,безалкохолно.Виното-бяло и червено-използваха за да ни покажат традиция някаква.Приемат виното като символ на студеното и топлото смесваха го,разказваха истории Simple Smile Днес освен празника на природата е и рожденния ден на парламента тук.През 1949 година след 6 месеца като съществуване на държавата Израел се провеждат и първите избори за парламент,мнистри и т.н. Ох много се надявам,че съм разбрала правилно Embarassed .Нека някой разкаже с подробности за това Simple Smile Помня,че парламента е 120 човека Simple Smile Пяха,разказваха...Абе мамчета на името на вашето дете има ли дърво в Израел?-и ако има имате ли диплома за това?
Аз също не се срамувам да говоря иврит специално с Хайя и с Шарон(моята единствена реална приателка тук) двете са много търпеливи и ме изслушват,изчакват да намеря думата или използвам правилната форма на глагола(малииииии вече се мъча с глаголите)Но ако някой е нетърпелив и аз ставам нетърпелива към себе си и минавам на англ...Вчера си направих сама половината домашно,другата не я направих защото трябваше с мъжо а той ми казва директно отговорите и аз се изнервих.Не искам отговорите искам да се мъча сама-е с малко помощ от Ментичка като не мога да прочета някоя дума  Hug Намерих си виртуална клавиатура на иврит Simple Smile Днес си четох в Улпана един по-по лесен текст и се изложих само с една дума:Израел  Embarassed как ли не опитах е не можах да го прочета та подсказаха  Embarassed
  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия