А английски няма ли да учим?

  • 148 614
  • 750
# 105
Да се запиша при вас Grinning . Който се учи, той ще сполучи !
Виж целия пост
# 106
Не знам за вас,ама на мене май ми идва много наведнъж инфото  Laughing И аз взех да изоставам нещо...или по-бавно помня вече,знам ли  newsm78
Аз предлагам веднъж седмично да има един голям урок(примерно сряда),учим,задаваме въпроси,относно взетото,ако има такива,а следващия понеделник-някакво контролно въз основа на взетия материал.Отговорите от контролното да се публикуват в темата.Мисля,че така ще има повече хора,защото не всеки има време и възможност да учи всеки ден  Peace
Така решавайки някакво упражнение и пишейки отговорите тук ще можем да се напътстваме къде грешим,а и стимула определено ще е по-голям всякаш  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 107
Аз съм съгласна, но не исках заради мен да се бави групата, както виждам не съм само аз.
Чак днес си взех тетрадка и започнах да пиша уроците, стигнах само до втора страница на темата, правих и упражнения, но ще гледам на наваксам  Simple Smile
Виж целия пост
# 108
И аз бавно уча... То имам и голяма вина, но...
Дайте примерно в петък да ни е големия урок - там се обобщава взетото до момента, питат се въпроси, правят се упражнения повече... Какво ще кажете? Общо взето, да е едно повтаряне на материала до момента, затвърждаване. Поне ние в училище така правехме - обобщавахме материала, повтаряхме, ако има неразбрано нещо... И беше по-лесно Simple Smile
Виж целия пост
# 109
gitadam, усърдието и желанието ти да помогнеш са похвални, но произношенията и преводите, които даваш, са пълни с грешки. Ученичките ти ще запомнят думите грешно.
"good" се произнася чисто и просто "гуд". Нито "у"-то е удължено, нито завършва на "т", както го даваш ти.
Цитат
Good afternoon. -гу:т автъну:н-добър ден

    Good evening. гу:т ивнинг-добър вечер
Да не бъркаме английския с немския все пак.

Цитат
She's talking on the phone.    Ши,с толкинг он дъ фоун
"talking" се произнася "токинг". "L" пред "K" не се произнася.

Цитат
Well, every day I . . . - добре всеки ден аз

"well" може да значи "добре", но не и в този случай. Може да се преведе като "ами".

За "black", което според теб се чете "бляк", дори не ми се коментира. ooooh!

Не ми се цитират всички останали грешки, които видях, искам съвсем добронамерено да посъветвам учащите да не се доверяват сляпо на поднесената информация, а да си я проверяват допълнително, ако искат да научат нещо.
Виж целия пост
# 110
И аз бавно уча... То имам и голяма вина, но...
Аз съм съгласна, но не исках заради мен да се бави групата, както виждам не съм само аз.

Ами на мен ми е все едно как ще е....въпросът е да е маааалко по-бавно  Laughing Laughing
Виж целия пост
# 111
Ами, аз се отказвам от уроците, след като Гюлфия мисли, че съм некомпетентна спирам до тук.
Виж целия пост
# 112
Ами, аз се отказвам от уроците, след като Гюлфия мисли, че съм некомпетентна спирам до тук.

Е айде сега и ти  ooooh! Нали знае6,че във форума това си е нормално  Laughing Направи се,че не си видяла и толкова  Hug
Молбата за напускане не се приема   bouquet  bouquet  bouquet
Виж целия пост
# 113
според мен е любителски този курс, да не сме в училище.все едно на някой в чужбина ще му пука дали казват гут или гу:т, важно е да се обогати речника на говорещия с повече лексика, да се води разговор, това е идеята.
Виж целия пост
# 114
аз предлагам Гюлфия да ви пише думите като е толкова печена, от мен само граматиката, пък и трудно ми е спелуването на думите на бг.но за да няма повече критики, ще проверявам думите.
Виж целия пост
# 115
Абе я не се ядосвай...всичко си е супер полезно   bouquet
  Hug Hug Hug
Хич да не ти пука  smile3525
Виж целия пост
# 116
Оффффф,почне ли се веднъж така не е на хубаво  Confused
Виж целия пост
# 117
Проблемът е, че аз работя като преводач и съм далеч от преподавателската материя, пък и ние се занимаваме с превод на документи и изобщо не боравим с говорим английски.За да не разочаровам момичетата тук, продължавам, но ще внимавам какво пиша, за да няма пак коментари, пък нека Гюлфия изнесе един урок, да види че никак не е лесно.Ако тя работи като учител по английски ок, но нека да не прави коментари за такива дребни работи все пак.
Виж целия пост
# 118
Айде сега аз да напиша едно упражнение със сегашно просто време.
Нека всеки да работи по него и после да побликува отговорите си тук.Почвам да пиша(по-скоро-преписвам от един учебник)  Grinning
Виж целия пост
# 119
1.Roland usually ................... to work by car.
  a) is
  b)go
  c)are
  d)goes
2.She is ................. a shower at the moment.
  a)takes
  b)take
  c)taking


..................

Сега видях,че теста включва и сегашно продължително време.....айде,когато го вземем и него-тогава ще го напиша.
Ще потърся някое друго сега  ooooh!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия