А английски няма ли да учим?

  • 148 614
  • 750
# 645
Привет и от мен   bouquet
Дали някой може да поправи въртящия се текст в синьо на първата страница както пише по-горе Elichka_mama че е малко объркващо...
Имам смътен спомен че и когато се говори за професия не се използва неопределителния член "а" и не е правилно да се казва:
I   am    a student.       
He   is     a teacher.     
She   is    a journalist
Това е още едно от изключенията за определителния член. Поправете ме ако греша  Blush


Ми според мен е правилно да се използва така... отдавна съм я учила граматиката и да си призная някои правила въобще не ги помня  Embarassed Но в английския най-важното правило е, че няма правила... затова е хубаво да се учи с native speaker свиква се с езика и щеш не щеш някои неща ти се набиват в главата и не си мислиш "как е правилото"... Аз лично бих казала I'm a student.. не ми се връзва без "а"
Така че според мен е вярно да се използва "а" в този случай Simple Smile
Иначе има грешки, но явно първия пост не може да се поправи... нямах време всичко да прегледам, но Сегашното време е объркано! Моля да го имате предвид... В 3 л. ед. ч. не е He/She/It do... a e does
Сега това се сещам, мислих да ги напиша преди време нещата, но да не го приемете като заяждане си замълчах  Hug
Виж целия пост
# 646


Имам смътен спомен че и когато се говори за професия не се използва неопределителния член "а" и не е правилно да се казва:

Обратното - използва се с професии.  Peace
Виж целия пост
# 647

Обратното - използва се с професии.  Peace
аПсолютно  Blush благодаря, тъкмо повод да си припомня, ето и тук http://www.bbc.co.uk/worldservice/learningenglish/radio/specials … _gramchallenge27/
Виж целия пост
# 648
Здравейте.  Grinning

Как беше обръщението към дама, за която не знаеш дали е госпожа или госпожица?
Имаше нещо универсално, но точно в момента не мога да се сетя, а ми трябва спешно...
Виж целия пост
# 649
If you don't know. use Ms. as it is neutral regarding marital status.

Miss is for unmarried women.

Mrs is for married women.

Ms is for 'unknowns' and any woman who wishes to use it.

това ако пишеш писмо
а ако си говорите не знам
Виж целия пост
# 650
If you don't know. use Ms. as it is neutral regarding marital status.

Miss is for unmarried women.

Mrs is for married women.

Ms is for 'unknowns' and any woman who wishes to use it.

това ако пишеш писмо
а ако си говорите не знам

Toчно за кореспонденция ми трябва.
Благодаря.  Hug
Виж целия пост
# 651
Ако не се лъжа при разговор е прието да се казва Мисис, както при нас е прието да се обръщаме с г-жо, дори когато не знаем семейното положение на жената  Peace

Следователно ако жената в разговора е неомъжена и държи да го знаете ще ви поправи  Peace
Виж целия пост
# 652
Здравейте момичета! Тепърва ще влизам във вашата тема и ще се консултирам с вас, но първо да попитам някой посещава ли в момента кабината? Търся някой който да ми прати покана от там, който се е регистрирал вече!
Предварително ви благодаря!
Виж целия пост
# 653
някой може ли да ми каже от къде мога  да си сваля Червената граматика на мърфи newsm78

http://rapidshare.com/files/41530053/ec_essential_grammar_in_use.rar.html - това ли търсиш?
Виж целия пост
# 654
Искам да благодаря на отзовалите се! Успях с помощта на тази покана да се регистрирам с 10% отстъпка! Ако някой желае също да ползва услугите им, готова съм да помогна с покана! Лек ден на всички ви!
Виж целия пост
# 655
Здравейте , записвам се при вас и веднага се връщам да уча от 1- ва страница smile3529
Виж целия пост
# 656
някой може ли да ми каже от къде мога  да си сваля Червената граматика на мърфи newsm78

http://rapidshare.com/files/41530053/ec_essential_grammar_in_use.rar.html - това ли търсиш?

нещо не мога да го отворя  ,дава грешка newsm78
Виж целия пост
# 657
Здравейте,не съм писала досега в темата ,но имам един много близък човек,който иска да учи англ.но няма компютър!Бихте ли ме посъветвали как да му помогна-ако има някъде уроци да му ги записвам на дискове за слушане и да разпечатаме уроците на принтер?

 smile3529
Виж целия пост
# 658
Здравейте,не съм писала досега в темата ,но имам един много близък човек,който иска да учи англ.но няма компютър!Бихте ли ме посъветвали как да му помогна-ако има някъде уроци да му ги записвам на дискове за слушане и да разпечатаме уроците на принтер?

 smile3529

Червената граматика на Мърфи, за която се споменава по-горе, мисля, че е подходяща. Но вместо да я разпечатваш, в всяка по-голяма книжарница можеш да я намериш на цена  от 7 лв.   Peace
Виж целия пост
# 659
  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия