Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Какво трябва да обсъдя с невролога си, ако планирам да забременея?
Как влияе епилепсията върху бременността и раждането?
Какви са рисковете за бебето, ако майката има епилепсия и приема лекарства за епилепсия по време на бременност?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Какво трябва да обсъдя с невролога си, ако планирам да забременея?
Когато планирате бременност и приемате лекарства за епилепсия, важно е да обсъдите с вашия невролог възможността за намаляване или спиране на лекарствата. Решението зависи от вида и дозата на лекарството, както и от индивидуалното ви състояние. Вашият невролог ще ви консултира и ще определи най-подходящия подход за вас.
-
Как влияе епилепсията върху бременността и раждането?
-
Какви са рисковете за бебето, ако майката има епилепсия и приема лекарства за епилепсия по време на бременност?
Рисковете за бебето, ако майката има епилепсия, включват възможността за наследяване на болестта и потенциални проблеми с развитието поради приема на лекарства по време на бременност. Важно е да се консултирате с невролог и гинеколог за наблюдение и оценка на рисковете и ползите от лекарствената терапия. Спирането или започването на лекарства преди или по време на бременност може също да увеличи риска от пристъпи, които могат да доведат до проблеми с развитието на плода. Консултацията със специалисти е от съществено значение за минимизиране на рисковете и осигуряване на здравословна бременност.
-
Какви са препоръките за прием на лекарства по време на бременност при епилепсия и избор на лекарства за епилепсия по време на бременност?
-
Какви са преживяванията на други жени с епилепсия по време на бременност?
И аз като доста от вас много искам да имам бебе, но и доста се страхувам тъй като от доста години пия различни лекарста, но пристъпите ми така и не изчезват напълно. На 31г. съм от Варна и вече съм решена да имам дете, направих си доста изследвания, в момента пия леветирацетам и тевалептин и лекуващата ми невроложка ми каза че мога да продължа да ги пия и по време на бременност, но аз доста се страхувам да остана на тях, понеже четох доста и нявсякъде пише че не трябва да се пият по време на бременност. Прочетох почти целия форум и видях че повечето от вас са приемали конвулекс хроно и са имали безпроблемна бременност. Честно да си кажа,можеби това е едно от малкото лекарства които не съм пила. Смятам да започна да пия фолиева киселина. Безкрайно ще съм благодарна ако някой е приемал тези лекарства по време на бременност или поне има някакво инфо по този въпрос. Също така ще съм и безкрайно благодарна ако може да ми препоръча добър невролог и гениколог който се занимава с бременност при жени с епилепсия. Много ми се иска да чуя мнението и на друг лекар, за да съм малко по спокойна и да мога да си имам живо и здраво бебче, да мога да сбъдна мечтата на живота си. 
,но все не идва пустият му цикъл
Ама то пък след някоя и друга годинка по други причини ще стане нередовен цикъла...
И аз имам напоследък едни бодежи в яйчниците,като някоя тийнейджърка съм станала.Дали е от медикамента?
А към днешна дата дъщеря Ви вече излекувана ли е,ако не е тайна?