"Мама СЕПТЕМВРИйка диета пази от рано, да каже бебчето й колко хубава си мамо"

  • 15 218
  • 291
# 60
Добро да е утрото и целия ден!
Милинка приспана до мен в количката, на едната ръка разстояния, а аз бродя в нета, пия кафето и работя над себе си Wink.
Дидишонче - може кафе -чисто, без захар, а в белтъчния ден и с мляко. Аз му слагам малко мед. Мацки на 90 дневната - след плодовия ден вчера отчетох към 800 гр. минус, хе-хе-хе, сега съм се настървила за един огрооомен месен обяд със салата.
Бебка май обича детските песнички покрай батко й, а и пускам чат пат класик FM.  
Тъкмо си мислех, че нощното кърмене е в миналото, ама не - тая нощ цок-цок в 3.
Вашите беб имат ли бенки - на моята й излезе на бедрото.
Виж целия пост
# 61
mari_p, Галето тежи 6550 г, обаче е по-малка от Лина Simple Smile. Надявам се до шестия месец да нацелим 7 кила Laughing.

Дианче, горкият Яси! Sad

Инче, според мен зависи от желанието ти. Ако искаш изцяло да заместиш обедното хранене, давай по-голямо количество пюре, докато се засити. Ако искаш още известно време да запазиш обедното кърмене, тогава дохранвай от цицата Peace. Няма конкретна препоръка в този случай, според мен, въпросът е как ти идва на теб.

Виж целия пост
# 62
Пиаф  Hug благодаря ти много!
Чакам само да ми дадеш телефон и му се обаждаме за час.
Не сме спали тази нощ и 3 пъти повърна...
Носа е ужасно запушен, температурата 27.7 ниска но постоянна, а стомахчето много чувствително.
Ако не отидем на хомеопат бързо антибиотика ни е в кърпа вързан.
А два пъти в месеца... ужасно е.
Та чакам те.
Отивам да ви прочета  Heart Eyes.
Виж целия пост
# 63
Нашия мъник е по -добре, макар и не изцяо излекуван.
Още кашля, но по- рядко, сополки си има. Продължавам да давам витамин Ц-то,  хомеопатиата за имунната система, стодала  и капвам виброцил. Иначе си ирае, весел е и започна да си изпива млекцето  Peace не 170, но 160 си ги гълта Grinning
Виж целия пост
# 64
Бора И Мишето има бенка на крачето отзад, малко над свивката, много е сладка... а мъж ми вика... това нормално ли е? нали бенките са тумори... Simple Smile и аз имам там, на същия крак и същото място Simple Smile
Виж целия пост
# 65
Добро утро момичета. Болничките бебчета на Беба, Мариям, Дианченце да оздравяват. Асе, и ти се стягай, че другата седмица те извеждам на обещаната разходка на хубавото време. Hug
Ние снощи бяхме на сладък лаф до 1.30 ч. с гостите. Беб се държа много прилично, даже не плака от новите хора, а веднага заговориха на един език. Хапна в 22 ч. и заспа сладко. А аз си имам орхидея.  newsm44 Много е красива с едни лилави цветове. Някой има ли да ме светне дали иска нещо по-специално. Пише само да се полива един път седмично и че иска много светлина.
Веч, Дидишонче, Шмат, гледам, че сте се разприказвали на фотографска тема. Аз съм пълен лаик, но любимия ми направи подарък за св. Валентин полупрофесионален апарат Olympus SP 565 UZ и съм много щастлива, че мога да правя на Аида що годе хубави снимчици. Много ми е кеф.
Пиафче, аз лично не предпочитам да готвя в микроволнова. Мятам пържолките с топеното сиренце, гъбките, обилно босилек и бяло винце в йената и за нула време са готови.
Иринии, и Аида така ме ръфка...като си хапне и и за десерт ме захапва и така стиска с венците и дърпа назад и лепнала една усмивка..точно сякаш го прави нарочно..като куче е  newsm53
Инче, възхищавам ти се на позитивизма, който лъха от теб във всяка житейска ситуация!Дано не сърби много  newsm62
Марип, и ние сме от фините девойки - 6500 г, 62 см.
Ирина, радвам се, че Ради е по-добре. Не се поддавай на такива мрачни мисли. Ти си от супер майките в моите очи!  Hug
за сядането - педи каза, да я слагам полу-седнала от този месец, но не на 90 градуса. Слагам я в коша от колата и много й харесва да вижда всичко и да гледа рекламите. Също я подпирам с възглавници на дивана.
Виж целия пост
# 66
Йеее, Бора, страхотни резултати. Ти в плодовия ден ядеш ли ядки и мляко? Аз днес също съм на белтъчен ден и се чудя кое по-напред и изконсумирам. Wink Между другото, сложих си лентичка в подписа, за допълнителен стимул. За 4-5 дни, почти 3 килограма съм свалила!
Ланвинка, знам, че орхидеите обичат топъл влажен въздух, т.е. ако й доставяш топлина, гледай да не е в близост до радиатора!
Джинджи все още няма бенки. На Спаси първата му се появи това лято, на дупето  Simple Smile
Виж целия пост
# 67
Здравейте мами на сладки бебешорчета,

Моника се събуди окончателно в 09ч.,и сега и тя гледа Гала.Събужда се веднъж в 03 и после в 6.30,но бързо заспа.За размерите-ами какво да кажа то се вижда-бузана голяма,до 6-ти месец,може и да си утрои рожденното тегло  newsm78 #Crazy дано като започне да се движи повече да се нормализират нещата.Инъче е спокойна,и здравичка  PraynigЗа сядането-слагам я в шезлонга,полулегнала или в мен.За самостоятелно седене още няма изгледи,а и на крака не обича да стои,по корем горе долу свикна и не се нерви толкова,като в началото.
Мириам,големи гушки от нас! Hug
Ирина,гуш и за теб!Разбирам те-аз съм с две деца,ама баща им ми е третото hahaha Добре,че съм супер спокоен човек,инъче до сега  red но помощта на майка ми е нещото което ме спасява.Даже във вторник пратих Криско при нея,и наистина си отдъхнах и се заредих/днес ги чакам/
Браво на всички за добрите резултати на кантарчето.
Инче,направи си снимки! PeaceАз имам от мъжо,като беше болен и се шегуваме,че ако не ме слуша ще ги разпространя  Mr. GreenИ ад като Ирини,бих те посъветвала да си досуква човека,но ако държиш да заместиш хранене-размера за тази възраст е най-много голямо бурканче.
Бемчици още не съм видяла,но от спомени мога да кажа,че започват по това време вече да се появяват.
Беба,Виброцила повече от 5-6 дена не се дава,изсушава лигавицата,а ако хремата е овладяна,капвай само физ.разтвор.
Дианченце,ама от вената ли взимат кръв   Shocked милото то!
Хайде да ставам,че ще имам гости!Лек ден на всички!
Виж целия пост
# 68
Здравейте!
Ние сме добре-днес ще ни боцкат.Бебо от 2 дена се буди  само в 4 и 7 ч. Praynig Grinning,с каката решаваме задачи за пирамиди,апотеми,призми-всичко съм забравила и чета наново,но се справям.Оня ден да Ви разправям тя и една нейна приятелка дошли до нас,защото една сурия момчета искали да им правят мечка в снега Rolling Eyesи като почна едно викане по балконите,едно пускане на бележки,накрая моля Ви се се качили до вратата и аз виждам те дърпат от вътре вратата ,бандата от вън-добре,че мъжа ми беше тука та им се скара-а те му викат,че искали да говорят с приятелката и/то гаджето и беше един от съучениците от бандата нашествиници Laughing/-та казвам Ви мани мани--малки деца дето викат малки проблеми... #CrazyА пък аз само се разхождам с бебо под ръка и ги контролирам да не викат по балконите-а той се смее на каките.
Ето да ни видите в бънджито

Тукасе захранва с брошура от Билла и се нерви нещо


Мариам -дано вече да не се разболявате и бързо да се оправяте.
Поздрави на всички бебчовци за доброто наддаване.
Всички болни мами и бебета да оздравяват.
Виж целия пост
# 69
Стефина, много сладък е кандидат зетя   Heart Eyes
Виж целия пост
# 70
Иринии твоите резултати са страхотни Hug Ама аз хич не съм стриктна и въпреки това отлепих надолу - вчера в плодовия изядох 3 ябълки, 1 банан, 100 гр.орехи, 1 кисело мляко и то високомаслено и 1 голяма зелена салата. Ама бях освирепяла вечерта. Плюс това си похапнах част от ядките и 1та ябълка към 22.30 Embarassed В момента съм около 72 /тръгвам от 74-75/ и засега гоня 65.
Моарейн кажи моля колко броя взе от тез пелени, и аз се запалвам!    
Дианченце стискам ви палци всичко да е ОК с хормоните. Гледам мойта Милка има много фини руси косъмчета по пубиса и около зърната на гърдичките... Според лекарката това ще е зарад кърменето, ама и аз се замислям за ендокринолог покрай прочетеното за ранния пубертет...Абе май само се вкарваме във филми newsm78    
Количката съвсем й е окъсяла, май скоро ще сменям с летния кош. Мари_п вие сложихте ли летния кош? Че нали Лина височка като тополка върви   Simple Smile
Навън май не е много топло, но като се разбуди палим колелата и вън!
Виж целия пост
# 71
Мархаба!
Гледам, че блудната щерка се появила, пак с лоши новини. Ей, тоз Йосиф, да вземе да оздравее, че майка му ни липсва.  Hug (дано да ви помогне хомеопата и да не стигате до АБ).
За грамчетата може ли да поспоря? На гугъл не се доверявайте за нищо. В българския език не може да има две еднакви съкращения за различни думи - не може грам да е г. и година също да е г. Сега ще кажете, че може година да е и год. но в повечето случаи я пишат само г. Затова си мисля, че гр. за грам е вярното. Още повече че по граматика си спомням, че  съкращенията се правеха до последния съгласен звук.
А за истинските грамове - ние също го раздаваме илигантни, че няма още 7 кг (6630 от миналата седмица), обаче какви кълки е отпрал, чак баба му се смя като видя снимките.
Суити, дано резултатите днес са такива, каквито искаш. Помня, че се притесняваше нещо от пластика - дано не се налага. Ти прави ли възстановителна гимнастика? Hug
Ирина, радвам се, че звучиш така оптимистично. Няма ли начин да отидеш някъде за 2-3 дни с децата на чист въздух в планината? Много ти се насъбра с двамата батковци. А Симеон как е? Нали имаше проблем с коляното. Така снимката на малкия е страхотна - чиста, истинска и му греят сините очички! Peace
Инче, страхотна си! Как успяваш да се надсмееш над болестта си и да раздаваш позитивна енергия край себе си.

Като капак на всичките болести с моите деца - те оздравяха, а аз се тръшнах сега с конюнктивит и си ходя вампирясала из къщи Joy Едвам гледам - днес и двете ми очи са подпухнали като понички, а цвета им е кървав. Уха!  Mr. Green
Виж целия пост
# 72
Момичета моля за помощ!!!
Някой знае ли кога е следващата лекция в Майчин дом,към кабинета за кърмене??? Или знаете ли как да разбера????Моля ако някой знае,че обещах на една позната.....
Ох ревем след малко ще се включа по темите Hug
Виж целия пост
# 73
Бора, Алекс има една бенчица на ръката (точно на лакътя). С нея се роди  Heart Eyes На мен много си ми харесва, а свеки само опява за нея  #2gunfire Онзи ден даже я чух, че се жалваше по телефона на някаква нейна приятелка  #2gunfire
Ланвинка, имам 3 орхидеи вкъщи  Simple Smile И аз съм им голям фен  Peace Хубаво е да пулверизираш листата  Peace Като прецъфти и опадат цветовете дълго време ще стърчи една пръчка само, да не се шашнеш и да я изхвърлиш Simple Smile След време пак избиват пъпчици  Peace
Веч, тъкмо щях пак да се включа за грамчетата, но гледам, че си изказала и моето мнение  Peace В Гугъл пише много неща, но не всички са верни. Всеки разполага с речник вкъщи и може много лесно да направи проверка  Peace
Мире, :
На 07.03. Консултативният кабинет по кърмене към Майчин дом - София организира лекция на тема "Начало на кърменето и първи дни с бебето". Ако се интересувате - заповядайте от 10 часа във фоайето на Майчин дом. Цената на лекцията е 5 лв.
Виж целия пост
# 74
Добро утро!
Имам невероятен главобол Confused Сякаш цяло стадо разярени бикове ми се надпреварват в кухарката. Май няма да мине без Беналгин, но ще изчакам да си пийна кафето - може пак да мине от него.
Тъкмо щях да ви питам кога се появяват бенките и вие сте зачекнали темата Hug Ние имаме доста бенки, особено аз. По лицето са ми над 20 някъде...не помня точно, ама си ги броих един път. Пък Марти още няма. Има само едно родилно петънце между плешките Heart Eyes да си го познавам Simple Smile
Веч, Дидишонче, какво е това чудо RAW? Всъщност ще пусна питане във фотографската...ако няма инфо на първа страница де Hug
За съкращаването на "грам" имам спомен и аз от граматиката, че се съкращава преди гласна, когато има струпване от съгласни. Ама дали не беше само за имената...нямам спомен. Както и да е де, Пиафче да не ни се сърди, че го пишем "гр."  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия