Епилепсия-тема 6

  • 37 434
  • 589
# 90
Честит Рожден ден Никики!
Моят рожден ден също беше в онези ужасни дни в които не знаех на кой свят съм.И все пак ти пожелавам да си здрава тъй като си нужна на това детенце.От сърце ти желая да намериш така жадуваното спокойствие .  bouquet
Виж целия пост
# 91
Честит рожден ден, Никики!!
Бъди здрава и спокойна! Нека и всички около теб са здрави, за да си щастлива!
  bouquet
Виж целия пост
# 92
Честит Рожден Ден мила Нина
                        Грижи и неволи забрави,
                            празника с усмивка посрещни!
        Дните да минават и да не тежат,
                    годините да се трупат,но да не личат!
   На този ден тъгата забрави с приятели празнувай до забрава,
       изпий до дъно радостни мечти,а времето приемай за награда!!!  love001 smile3525 newsm51 newsm59 nbirthday  Gift  party023  bigdance2  ura hbday baloni
                                                                                   
Виж целия пост
# 93
 Tada newsm59 Tada  Никики,желая здраве на теб и на всички около теб за да бъдеш винаги щастлива! newsm51
Виж целия пост
# 94
Никики, честит рожден ден.
Бъди жива и здрава и да се радваш още много години на едно детенце в добро здраве!
Прегръдки, САра
Виж целия пост
# 95
 newsm59  party023 happy bd bdbaloniЧестит рожден ден Никики пожелавам ти много здраве ,радост и щастие.  bouquet
Виж целия пост
# 96
 Tada никики
Върви по пътя на живота
обсипан с рози и цветя
и нека всяка твоя мисъл
бъде сбъдната Мечта !newsm51
Виж целия пост
# 97
Честит рожден ден Ники, newsm59 nbirthday

Животът казват е борба  в която трудно побеждават но ако наистина е така да победиш ти пожелавам.Не губи кураж пожелавам ти  много сили и много търпение и най вече мноого  усмивки  ura newsm67 bdbaloni baloni
Виж целия пост
# 98
Честит рожден ден Никики
успех
Виж целия пост
# 99
Имам ужасяващ проблем!!!!!Имам нужда от помощ, но поради глупаво стечение на обстоятелствата сега съм без диспансерен лекар. Не знам към кого да се обърна. Мислех си за доц. Алексиев. Но искам и вас да ви попитам. Преди няколко дни замених тегретол (600мг на ден) с трилептал (1350 мг на ден). Обаче имам проблем с ривотрила. Взимам 0,5 на ден, но съм страшно зле с паметта и концентрацията. Това започна след като през октомри започнах да го взимам. Така че със сигурност е от ривотрила. Кажете ми как да го спра. Преди години като го спирах лекарката ми казваше на всеки 30 дни да намалявам с една четвъртинка и всичко си беше наред. Обаче сега и ЕЕГ-то ми беше влошено, защото имах пристъпи в края на януари. А съм 4ти курс студентка и ми е много натоварено. Сега трябва да завършвам. Не мога да си позволя да съм разконцентрирана.
Какво да правя? Вече нямам време и по лекари да ходя. Ако някой от вас го е взимал, нека ми пише лс как го е спрял.
Вече честно казано не ме интересува дали ще получа пристъп. Искам да го завърша тоя университет и това учене да ми се маха от главата.
Виж целия пост
# 100
Veronika*,

сърцето ми се къса като чета поста ти, но истината (за мен) е че тук никой няма да ти каже как да спреш Ривотрил. А и не е редно да ти казваме, нито е редно и ти да го правиш без да установиш връзка с невролог.

Това, което можеш да попиташ тук е кои невролози работят с пациенти с епилепсия над 18 години. Предполагам, че има такива на 4-ти километър, но аз всъщност отдавна не съм посещавала бг епилептолози. Ако трябва пусни нова тема в "Деца с увреждания и хронични заболявания" и питай за невролози, които лекуват пациенти с епи над 18. Вероятно родители на току що пораснали деца ще ти отговорят...

Ще ти е по-трудно от на здравите студенти, но е напълно възможно да приключиш образованието си успешно. Не се отчайвай и настоявай при среща с невролог да се захване сериозно с теб.

Имам два лични примера за теб:
1. Едното ми дете на 17г. все още вземаше Тегретол и Ривотрил. По това време от 5-6 години не беше получавало типичните за него големи припадъци без аура, а и никакви други. Така мнооого бавно започна да спира и едното и другото... И големите припадъци се върнаха! 10 припадъка за 2 месеца! Приеха го в болница и от раз му спряха и Тегретола и Ривотрила. Започна да взема Депакин и го изписаха. Нито повече припадъци, нито странични ефекти... Забележи,че сме попаднали на невролози, които спряха политерапия и назначиха монотерапия. А при монотерапия, страничните ефекти обикновенно са по-малко или липсват, разбира се ако е достатъчно за подтискане на припадъците.
2. Другото ми дете закъса с монотерапията си лятото преди първи курс - започна да получава припадъци и се наложи да се сменя монотерапията. Обаче нещо не беше наред и макар да спряха припадъците (големи), то страничните ефекти ни взеха акъла: 12ч нощен сън + 2-3 пъти по 1-2 часа през деня; виене на свят и видимо треперене на пръстите... и така 6-8 месеца. Без да споменавам дебелеенето и тъгата/депресията...Познай как се ходи на лекции и упражнения, как се чертаят чертежи и как се правят макети...Как не си отряза някой пръст и/или ухо в университетската работилница още се чудя... Обаче си взе успешно изпитите и зимата и пролетта а и гаджето устиска...

Така че търси невролог веднага! Сега има толкова нови лекарства (много от тях и за монотерапия) дето не сме ги и сънували преди 15-20 години!

Последно, беше споменала веднъж, че от време на време имаш аури. Възможно ли е да имаш и кратки изключвания (като аурите, но без да се усещаш и само за по няколко секунди)? Знаеш ли, че май след такива пристъпи способностите ти да съобразяваш и запомняш са компрометирани за известно време? Така че може, евентуално, да имаш проблеми не със страничните ефекти на лекарствата, а с това че те, лекарствата, не блокират всичките ти пристъпи... И пак стигаме до там да си намериш невролог и да седнете и хубаво да си поговорите!...

Пиши, ако нещо не е ясно и/или имаш и други идеи. Даже може да тренираш комуникации тука с нас за да си подготвена за срещата с невролога! Не трябва да премълчаваш въпросите си и ако ти се отговори проформа или със заобикалки или просто не разбереш отговора - веднага питай отново!
Виж целия пост
# 101
Pisateva, не знам дали имам изключвания, аз не съм ги усещала, а и никой не ми е казвал нищо. Май не се забелязват от околните, дори и да ги има. Но факта, че преди няколко дни забравих и телефонния си номер, показва, че не съм съвсем наред.
Vanq, не знам дали при мен намаляването ще стане за по 5-7 дни, защото съм го взимала дълго време (от октомври 2008) и може да е възникнала някаква физическа зависимост. Ще отида първо при лекарите от 4км, при които се лекувах в края на февруари. Но те няма да одобрят намаляването, независимо какви са причините да искам да го спра. Още като бях там ми казаха, че много трудно се спира ривотрил и затова сега да продължавам да го взимам.
Ще отида на лекар някой ден и ще видя какво ще ме посъветва.
Виж целия пост
# 102
Днес новините са добри  Party .... Оказва се, че добре, че вчера не успях да купя Ламиктила  ooooh! той е "тежката артилерия " при епилепсия, а Крисe в начална фаза  на епи.
.Възпалителното огнище в мозъка й е от първия й гърч и като диагноза е "усложнено след гърчово състояние". В понеделник ще й правим кръвни изследвания на черния дроб и след като излязат резултатите ще се прецени дали да започнем с лечението, а след месец ще ни приемат в болница и ще й направим  на ново ЕЕГ и ЯМР!...
пп Полудявам от факта, че за малко щях да й дам лекарство което щеше да усложни нещата, а не да ги подобри.Еми това е то България! Tired
Виж целия пост
# 103
Забравих да ви благодаря, много, ама много на всички за милите пожелания!  Hug
                                  Благодаря ви !   bouquet
Виж целия пост
# 104
Здравейте мамчета. Как са днес дечицата?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия