Италианската седянка за 94-ти път.

  • 19 902
  • 290
# 150
В България е сходно образованието, няма нищо страшно. И там когато общината не разреши занимания следобяд се плаща - платена занималня се казва. Не вярвам тук да е кой знае колко различно...
Астреа, браво   bouquet

ами разли4но е, заЩото тук няма такава услуга  ooooh!

Italina, единият у4ител не е проблем в аспекта в който ти го разглеждаШ.
не знам какъв е процентът на неработеЩите жени в Рим, но тук не е толкова висок, така 4е пълният у4ебен ден е напълно оправдано изискване от страна на родителите.

4естно, не мога да разбера как е възможно да се разсъждава от гледната то4ка "мен не ме касае, зна4и няма проблем". ми ако е така, няма смисъл нито да се гласува, нито референдуми да има, нито ниЩо. ама то по тази при4ина политиците си правят каквото си искат... винаги Ще има достатъ4ен брой хора, които не ги касае неЩо си и по този слу4ай не протестират...

извинявайте зна4и, 4е ви накарах да приказвате за безинтересни работи  #Crazy
Виж целия пост
# 151
В България е сходно образованието, няма нищо страшно. И там когато общината не разреши занимания следобяд се плаща - платена занималня се казва. Не вярвам тук да е кой знае колко различно...
Астреа, браво   bouquet

ами разли4но е, заЩото тук няма такава услуга  ooooh!

Italina, единият у4ител не е проблем в аспекта в който ти го разглеждаШ.
не знам какъв е процентът на неработеЩите жени в Рим, но тук не е толкова висок, така 4е пълният у4ебен ден е напълно оправдано изискване от страна на родителите.

4естно, не мога да разбера как е възможно да се разсъждава от гледната то4ка "мен не ме касае, зна4и няма проблем". ми ако е така, няма смисъл нито да се гласува, нито референдуми да има, нито ниЩо. ама то по тази при4ина политиците си правят каквото си искат... винаги Ще има достатъ4ен брой хора, които не ги касае неЩо си и по този слу4ай не протестират...

извинявайте зна4и, 4е ви накарах да приказвате за безинтересни работи  #Crazy

Аз не разсъждавам от гледната то4ка на "мен не ме касае", напротив , но 4естно казано не съм убедена ,4е някой може да махне темпо пиено_то тук на Север по о4евидни при4ини ( 90 и кусур % от семействата избират този вариант ). В противен слу4ай би озна4авало гражданска война,нали се сеЩаШ.  Twisted Evil Мисля,4е трътката Гелмини просто "си фа белла" и за да не отстъпи назад дига пуШилка,ина4е би озна4авало да признае,4е вси4ко е било пълно безумие. Ако режат неЩо , у4ители,4асове,фондове и про4ие, вЕрвай ми няма да по4нат оттук. Peace
Виж целия пост
# 152

Аз не разсъждавам от гледната то4ка на "мен не ме касае", напротив , но 4естно казано не съм убедена ,4е някой може да махне темпо пиено_то тук на Север по о4евидни при4ини ( 90 и кусур % от семействата избират този вариант ). В противен слу4ай би озна4авало гражданска война,нали се сеЩаШ.  Twisted Evil Мисля,4е трътката Гелмини просто "си фа белла" и за да не отстъпи назад дига пуШилка,ина4е би озна4авало да признае,4е вси4ко е било пълно безумие. Ако режат неЩо , у4ители,4асове,фондове и про4ие, вЕрвай ми няма да по4нат оттук. Peace

Бергамо и БреШа достатъ4но на Север ли ти се струват?  newsm78
Щото изглежда, 4е 80% от у4илиЩата им няма да може да предложи цял ден...

и погледни тук :
http://www.repubblica.it/2009/01/sezioni/scuola_e_universita/ser … oni-primaria.html

гражданска война ни тук, ни в България може да стане... Щото от край време всеки се спасява как намери. само да мрънкат могат и двата народа.

Виж целия пост
# 153
Здравейте! Записвам се да ви следя,че ми е много интересно,а и аз още се чудя дали да не дойда в Италия...Дезире,писа ли в кой град в Турция ще живеете или не са сериозни плановете още?
Виж целия пост
# 154

Аз не разсъждавам от гледната то4ка на "мен не ме касае", напротив , но 4естно казано не съм убедена ,4е някой може да махне темпо пиено_то тук на Север по о4евидни при4ини ( 90 и кусур % от семействата избират този вариант ). В противен слу4ай би озна4авало гражданска война,нали се сеЩаШ.  Twisted Evil Мисля,4е трътката Гелмини просто "си фа белла" и за да не отстъпи назад дига пуШилка,ина4е би озна4авало да признае,4е вси4ко е било пълно безумие. Ако режат неЩо , у4ители,4асове,фондове и про4ие, вЕрвай ми няма да по4нат оттук. Peace

Бергамо и БреШа достатъ4но на Север ли ти се струват?  newsm78
Щото изглежда, 4е 80% от у4илиЩата им няма да може да предложи цял ден...

и погледни тук :
http://www.repubblica.it/2009/01/sezioni/scuola_e_universita/ser … oni-primaria.html

гражданска война ни тук, ни в България може да стане... Щото от край време всеки се спасява как намери. само да мрънкат могат и двата народа.



Аз съм малко Тома Неверни,сорри. 4акам септември за да го видя с о4ите си.
Виж целия пост
# 155
Единният у4ител е проблем, защото това озна4ава връщане назад в образователната система, все пак възможността да попаднеш на две неподготвени у4ителки е по малка, отколкото при един у4ител. Специализацията по предмети е много по добре от всезнанието...
В един такъв важен момент за децата, не бих подминала с лека ръка как детето ще бъде приобщено. Колко деца има които мразят у4илището, защото не са успели да намерят у4ителите към него подход.
 Това 4е навремето било ина4е, и 4е и ние сме станали хора, не озна4ава 4е за вси4ки е така, просто "ние" сме били с пове4е късмет и сме попаднали на добри у4ители.
А пълното време, е една извоювана придобивка, една 4аст от у4ебната програма, не е следу4илищна занималня. Датето е заобиколено (насо4ено) от едни у4ители с едни методи и сутринта и следобяда, и резултатите се виждат. Ако трябва да има отделна занималня на заплащане, тя ще е водена от съвсем други у4ители, по други методи, така 4е няма никаква последователност в обу4ението. Един вид паркинг за деца....
Виж целия пост
# 156
гражданска война ни тук, ни в България може да стане... Щото от край време всеки се спасява как намери. само да мрънкат могат и двата народа.
Да бе, и аз на това най се дразня, само се оплакват, и после вси4ко си остава по старомо.  Миналата година от общината бяха решили за на4алото на новата у4ебна година (за градините) да има 15 у4ебни дни период на адаптация (няма зна4ение дали децата са посещавали или не). Та ходихме родители да се разправяме с директорката, накрая решихме да пишем писмо до общината, е няма да разправям 4е тези дето най се реп4иха, не го и подписаха, защото нямало нищо да се промени....
Виж целия пост
# 157
гражданска война ни тук, ни в България може да стане... Щото от край време всеки се спасява как намери. само да мрънкат могат и двата народа.
Да бе, и аз на това най се дразня, само се оплакват, и после вси4ко си остава по старомо.  Миналата година от общината бяха решили за на4алото на новата у4ебна година (за градините) да има 15 у4ебни дни период на адаптация (няма зна4ение дали децата са посещавали или не). Та ходихме родители да се разправяме с директорката, накрая решихме да пишем писмо до общината, е няма да разправям 4е тези дето най се реп4иха, не го и подписаха, защото нямало нищо да се промени....
[/b]

Ми нали знаеШ лафа "Ку4е, което лае , не хапе " Twisted Evil
Виж целия пост
# 158
 newsm78
Виж целия пост
# 159

Ъъъъъ,неЩо не схванах. Би ли обяснила  Thinking
Виж целия пост
# 160
В Бреша няма проблеми.В на4алото се говореше,но всяка една община с писмо успокоиха населението.
Бреша и Бергамо са едни от наи богатите райони,индустриална зона.90 % работят по фабрики.Няма на4ин да не останат.Поне директорката в у4ил. където работя го каза ясно на рунионето,а също и дир. в у4ил.на сина ми. Peace
Виж целия пост
# 161
В Бреша няма проблеми.В на4алото се говореше,но всяка една община с писмо успокоиха населението.Бреша и Бергамо са едни от наи богатите райони,индустриална зона.90 % работят по фабрики.Няма на4ин да не останат.Поне директорката в у4ил. където работя го каза ясно на рунионето,а също и дир. в у4ил.на сина ми. Peace

тази сутрин по ласетте правеха разбор на местните вестници и това казаха  newsm78

и пак повтарям, заЩото май не се разбираме. богатите обЩини Ще могат да си позволят да покрият разходите... може би... и поне за тази година...

а това дето съм ти го под4ерта ме умори от смях  Joy
Виж целия пост
# 162
feiam, на мен ми е интересно.
това, че не ме 'касае' в момента, не означава, че утре няма да ме касае.
но не мога да взема отношение просто, защото съм мн. бегло  запозната и предпочитам да ви слушам/чета.




Виж целия пост
# 163
feiam, на мен ми е интересно.
това, че не ме 'касае' в момента, не означава, че утре няма да ме касае.
но не мога да взема отношение просто, защото съм мн. бегло  запозната и предпочитам да ви слушам/чета.




Лени, аз и в къЩи ставам досадна с философстването си от време на време, така 4е мерси за подкрепата, ама мисля 4е из4ерпах темата  Embarassed Mr. Green

Виж целия пост
# 164
Имам един мн. страничен ( странен) въпрос:
искам да купя телефон за вкъщи ( cordless), но освен база и слушалка искам да има и хандсфрий.
случайно някой да знае съществува ли такова нещо на пазара?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия