10 магрибски подправки вземи си, и живота подслади си

  • 17 850
  • 296
# 75
Честит Национален празник!    bg

   Дидонка, пак си ни спретнала вкусна закуска   bouquet  пъграва булка си ти, по нощите шета да помогне на мъжете да ни зарадват  Hug
 Добре, че момичетата са продължили да пишат, че аз предадох фронта снощи,   smile3524  а иначе много се зарадвах, че темата се раздвижи така хубаво.   Peace
  И аз имам случки, доста нахални се срещат по улиците,  Crossing Arms  особено по моите места. Да бяха само араби- добре, но тук добавяме и всички местни, които са добили лоши навици от първите имигрантски вълни   Whistling и понякога е кошмар да излизаш   ooooh! (избягвам в неделя да се мотая по определени места  Naughty ), но.... не съм стигала до бои, за щастие.  Heart Eyes
   Катето как ли е пътувала?  newsm78  Дано всичко е минало добре, че си е полет, все пак.  Praynig
   Кате, нали казваш, че приличаш на мароканка?! Проблеми не  трябва да имаш въобще,  Peace  още повече като се научиш да приказваш. А свеки... цял шериф,  hahaha  няма мърдане, готова и на бой да скочи, а?!  smile3540 (какво хубаво човече, тъкмо да покаже конниковата майка)  Hug .  А в джамията място с лакти си правят.  Grinning
  Белбейче     bouquet
Виж целия пост
# 76
Чести 3-ти март! bg

Ето едно хубаво видео, което си заслужава да се види http://vbox7.com/play:2ea3b7fe

Дти, много се смях с твоите каратиски способности   bouquet представих си нагледно как си ръгнала нахалника, ама така си трябва като се натискат, където не бива  Rolling Eyes Винаги съм искала и аз така да ръгна някой, че в нашите автобуси си е цяло преживяване

Иначе за бутането в Мароко с момъка на гарата на Ел Джадида голяма бутаница и той като ме гепил за ръката и ме тика напред, вика "внимавай, трябва да се буташ", по едно време гледам някаква стара жена го налага с чантата по главата и гърба, а той й се кара, не отстъпва, и ми казва, - "никакво отстъпване", тя така се бута и после я гледам, че налагаше наред млади, стари, кой където свари, някаква нахална бабка, после слушах лекция - "ти, ако все правиш място, никога няма да се качиш на влака, все ще те блъскат и избутват, никаква милост към нахалниците" странна работа  Rolling Eyes
Дидонка, вкусна закуска   bouquet аз отивам да правя сладки, голям ентусиазъм ме гони
Виж целия пост
# 77
 JoyЖълтуранчеее,
направо си представих нахалното бабе как размахва чантата си по главите на хората JoyНемога да се спра да се хиля още Joy
Виж целия пост
# 78
4естит празник, моми4ета! досега беше изклю4ително приятно и много приветливо посрещането на празника, и за мъжа ми беше събитие да се съберат толкова бг дале4е от родината! не знам дали има организирано нещо за днешния ден, така никой не се обади, преди бяха казали , обадете се вие! но празникът ни е в душите бг! българ4е да се нари4ам -първа радост е за мене!децата в 4ужбина дали ги знаят тези стихотворения? newsm7
много се смях на деска, оня на киба да4и ли се прибра  към дома? Mr. Green
изпълнения имам и ще има, дори децата се пробват тука, като видят 4ужденка и се по4ва на вси4ки езици да се пробват? мене от германка и франсе ,ме прекараха през италия и русия, ама никой не уцели бг! не знам за опипването, но определено си има полиция по сука ,дори малките маршета си се наглеждат,4е самите амбулантни от сутринта се ядат за място под слънцето!е, аз има два обира и няколко проби с хващане дори ръката на  крадеца! ама бях с бебе и дори да се развиках, никой не се намеси, явно не са по помагането в труден момент ,а по сеира!по интересен беше обира по италиански с мотора, добре ,4е не се панирам и линда дори не разбра, но 4антата се скъса през дръжката , ина4е си я държах яко и не пусках! но да им е халал голата кукла и мръсните мокри къпи4ки от линда! 4антето беше хубаво, подарък на малката;  от една приятелка, циклама пуберска мода! по- важните неща бяха в кошницата-игра4ка на дребка, дисковете с програмите, аз 4анта  не нося ве4е 5 г и пове4е!оба4е опипват джобовете ,уж се разминават отблизо! за гсм и портфейли!а гсм ми из4езна от джоба на палтото ,но бяхме с бг и аз не съм сигурно кой и как, защото беше безлюдно в неделя!та има си хора по пазара за тази работа, гепването, някои ги разпознавам,за някои са ме предупреждавали самите продава4и , една жена  ме хареса и даже разгони двама ,дето проверяваха дали съм едра птица!
хубаво е да се внимава, има си мотористи с нож4ета, има си и по сука такива ,разрязват 4антата от дъното и каквото падне тежко и се скриват!много пъти ,  някоя жена  по4ва да пищи и аз настръхвам и бягам на терасата да видя и то е то4но това някой й гепнал парите! затуй жените си носят парите  под бельо или в  долни фусти!а 4антите под мишница стискат!
Виж целия пост
# 79
МарситУ, ми то ми сЪ развали настроениетУ да идвам и по Тунис Cry
Тъкмо днеска щях да те питам тебе и Дидонката де ще е най добре да изберем хотелчик- 
Sousse, Hammamet or Monastir?
Хайде почвам разузнавателната акция.
Тъкмо чета, че от 18-27 април има някакъв фестивал на цитросувите цветове и във рамките на фестивала има панаир на сувенири от Ливан , Сирия, Тунис, Египет, Мароко
Виж целия пост
# 80
а делта, аз говоря за моя ареал, там при дидонка е друго, не се  стряскай! там си е суперско! аз ида ли там ,все едно съм във варна и даже ,ако ме забравят  там няма да се сърдя!
Виж целия пост
# 81
аз има два обира и няколко проби с хващане дори ръката на  крадеца! ама бях с бебе и дори да се развиках, никой не се намеси, явно не са по помагането в труден момент ,а по сеира!

   Марси, не винаги може да се помогне.  Naughty
   Сещам се за един неприятен момент, които имах в началото.  ooooh! По тротоарите продават телефони, компютри и фотоапарати- последни модели за 15-20% от цената им. Омайват те, после си правят врътката, сменят чантата с покупката (задължително с нея) и като се отдалечиш и си я отвориш  #Crazy  -вътре я солчица, я бутилка с вода намираш. Бъзикахме се тук по тоя повод, че отваряш,  Shocked  гълташ си езика от гледката и....  Outta Joint ето, предвидливи измамници, водичка са ти сложили да пийнеш и да притъпиш уплахата.   Joy
 Реших да предупредя един дядо, румънец, които беше готов да купи. Младите по- могат да се оправят в такива ситуации, но възрастните....жал ми е за тях  Cry . Обръща се и се връща по същият тротоар. Те пак го спират, като предполагат, че е размислил, а той: ''А, онова момиче там ми каза да не купувам, че вода слагате!''   #Crazy   #Cussing out  След секунда единият беше пред мен и ми крещеше на сантиметър от лицето ми.  #2gunfire  Наговори ми ги едни...по каква работа се меся в техните неща, беше зелен от ярост. Доста се изплаших, а после всички ме обявиха за луда. Трябваше да разбера, че определени неща ''не се виждат и не се чуват''.....и е за мое добро  Naughty . Имало е случаи с трагични инциденти за подобен жест.  ooooh!
 Оттогава Марси и да видя си трая, колкото и да ми е неприятно.  Peace Може и при вас такъв да е случая.

  Делта, ти много уплах, много нещо насъбра с последните страници.   hahaha Да идеш да си лееш куршум за всеки случай  Joy
Виж целия пост
# 82
Ей, момичета колко съм ядосана  #2gunfire
някакъв глупав съсед решил, че точно на 3-ти март ще си прави ремонт и спрял водата от сутринта, ама нито бележка оставил, нито нищо... сега разбрах, че до 8 часа вечерта мисли да ни държи на сух режим
направо съм чума като ми се случи такова нещо, простоооооооо  newsm50
Виж целия пост
# 83
   Жълтурче, обади се до ВиК и им кажи какъв проблем имаш. Тоя съсед няма право на своя глава да спира водата когато си иска.  Naughty  Ако не могат да направят нищо, поне да те посъветват къде да се обърнеш.  Peace  Безобразие е при нас това,  Crossing Arms че всеки си прави каквото реши.  ooooh! Знам, че няма да имаш кой знае какъв положителен резултат от това, но все пак опитай.   Praynig
  Ако нищо не стане, поне ще си по-често в темата.  Hug
Виж целия пост
# 84
Ми то такива страхотии наговорихте тука, че незнам колко олово трябва да ми леят Joy
Албич и аз така през лятото помагах на едни арабчета- двойка момче и момиче-Егитет. Та на центъра на Варна където беше Снек бара има един чендж и срещу него един друг. Този дето е на мястото на бившия Снек бива не лаготят там на отсрещният са мискини. Та момчета го гледам аз от далаче, че се мотка между двата ченджа и аха да му дам акъл то отива на правилното мястооо... и там 2ма мангала го пресрещат и почват да го дърпат. И аз кЪт една орлица там се намесвам и му казвам на английски хич да не се занимава със тях. То объркано момчето беше доста. И мангала скача да ме бие и да ме кори да не се правя на англичанка ами да говоря на български-сякаш египтянчетата знаят български-мамка му и мангал. И така ме задърпа ще ме бие а мажът ми наблизо и като гипсиран-хем ме знае, каква съм луда за правдата.Гледа и неможе да повярва, че ще се бия със мангала Laughing Обаче аз продължавам да си бърборя на английски и му казах на оня тъпанар, че ако не ме пусне викам полиция. Пусна ме накрая оня, обаче мъжът ми беше много уплашен и ми казаче щтом полицията не ги закача а те стоят там на ачик значи не трябва да ги закачам. Ей побеснях още повече. Ми то на центъра на Варна бе, как поне там няма полиция, излагаме се със тез мангали дето притесняват хората и правят кофти впечатление. След това мъжът ми сподели със един комшия-бизнесмен ама не пишман бизнесмен за това какво съм направила и оня човек ми каза, че съм луда и като нищо като съм сама може да ме пречукат. А аз всеки ден минавам от там-там ми е пътя за вкъщи.
После братята мангали ще ревът , че българите ги дискриминирали и за това все ни съдят във Страсбург #2gunfire А аз не съм расистка. И на цигани съм помагала а след това същите са ме крали но никога не съм таяла омраза към тях.  Дискриминация лииииии #Cussing out
Та така де. От къде трагнахме де свърших аз със темата.
Виж целия пост
# 85
Айдееее и аз съм тукаааа.Най-после опражих проклетия лаптоп.Гледам,гледам бая съм пропуснала.За което моля за извинение. EmbarassedЧестита ви Баба Марта.  bouquetПри мен хем има нови неща хем няма.Важното е,че живи и здрави сме всички.
Виж целия пост
# 86
чЕСТИТ НАЦИОНАЛЕН ПРАЗНИК НА ВСИчКИ
дидона като седиш по нощите да взема да ти изпратя Даяна-4е и аз една ве4ер да си легна като нормален 4овек,ве4е се замислям дали да не си потърся работа като нощен паза4  newsm78 Mr. Green

Тук също има такива тротоарни продавачи-само ,4е нашите са 4естни-полу4аваш си покупката-далаверата им е ,4е това което продават е вкарано незаконно-съответно без данаци и е по евтино-но и тук има екшън-имат си един който следи за полицаи и данъ4ни,обикновенно този 4овек е с добри гласови данни и в момента в който забележи врага наддава боен вик-та вси4ки продава4и за отрицателно време си събират нещата и побягват-ина4е им ги конфискуват.

За Рамадана-тук има доста християни-и на никой не му прави впе4етление-дали някой яде,пие или пуши
Виж целия пост
# 87
ЧЕСТИТ НАЦИОНАЛЕН ПРАЗНИК !

http://www.vbox7.com/play:2b37317f     bg

Жълтурче страхотен клип за България   bouquet 

Ние след малко се приготвяме да излизаме на разходка, по- късно пак ще се включа.
Хубав ден на всички   bouquet
Виж целия пост
# 88
делта, хи4 не ме е страх за тебе, ти си от моята  кръвна група! Mr. Green
знам ги тези гадняри и навлеци, и на моя са се  пробвали, докато ни 4ака да се домъкнем цялото домо4адие, 4е бяхме и с коли4ки, с бебета и като му заприказвах на бг, ония ни изгледаха странно,две маски и 5 деца и мама! той английски знае малко, но се рпави на маруля алба, може и да си права, 4е ги е бъз хората или не им пука! не е като едно време сега! но пък ,аз днес търсих новото място на  фризьорката,дето ми я препоръ4аха! голямо обикаляне  падна!бях се сложила и на ток4ета, голяма съм шматка, хората любезни  и ми обясниха, и си я намерих!4е даже само едно дълго издухване 4аках! станах готина за празника и за сефте някой ме направи близо до това ,което искам!  днес  стискайте палци и спорт по4вам! много се страхувам за  гръбнака, в4ера гледах програмата, доста се ска4а и много коремни преси ,да видим! и английският трябва да си опресня,цяло смейство канадци са в спортния екип, в4ера,докато стопля на английски ,главата ме заболя!ве4е  се стопли!направо живнах със слънцето, уж съм земна зодия, ама май съм по скоро слън4ева, от звздните и планетни въртения и огрявания завися! Crossing Arms Thinking
Виж целия пост
# 89
Марси Hug
Преди аз да тръгна след мъничко на моите гимнастики ти пожелавм успех  bouquet
Само моля те внимавай даже като правиш коремните. Не се престаравай във началото въобще. Няма да гледаш, че някой във момента е по добър. Може да е във по добра кондиция. За скачането същото ти препоръчвам. Тука аз ходя на един Pwer Pilates и на един друг дето езика ти стига до корема когато те метнат. Но за мене е песен и е голямо удоволствие. За другите е трудно защото не слушат какво им казваме но те не са и достатъчно редовни. За това трябва дисциплина. Така, че карай във началото easy,easy и да не ти пука.
Аз искарвам 2 тренировки една след друга без да се задъхам, незнам как става на тези години и другите ме питат как незнам просто-даденост някаква. Аз съм от тез-луд умора няма. Но ти бъди много, много внимателна!!!
И със английския ще е ОК всичко. То език се учи цял живот. Аз от ноември ходя 3 пъти във седмицата по 2 астрономически часа да upgead и да рефрешвам. Стига да има кой да ти помага със дечурлигата. Good luck и на двете места Марсе и им скрий топката Душа Hug Hug Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия