Хиперактивност с дефицит на внимание - тема 7

  • 260 506
  • 1 418
# 255
Знам, че спамя, ама да попитам нещо тук, защото ви имам доверие, пък и само тук пиша за нашите проблеми - на малкия му паднаха четири зъба отдолу. Но излязаха само два.... Някой знае ли дали е възможно зародишите на постоянните зъби да бъдат по-малко от необходимите, при условие, че млечните му зъби си бяха колкото трябваше.
И да се оплача нещо - напоследък въобще не мога да го задържа да работим, незнам от сезона ли е, какво....Само като ме види с книжката и побягва в другата стая....
Виж целия пост
# 256
къде сте бе момичета, всички ли са мигрирали в други теми newsm78
Виж целия пост
# 257
Тук сме, ама специалисти, специалисти, ама чак за зъби. То всичко е възможно, но за такова мнение според мен поне снимка си трябва.
Виж целия пост
# 258
 Mr. Green просто се чудех, дали на някой не му се е случило същото....но няма да го облъчвам с ренгн поне за сега....извинявайте ако ви досаждам, но нещо никой не пише  вече в темата и честичко сме на втора страница.
Виж целия пост
# 259
И аз мисля, че все още няма място за притеснение, доколкото знам  Embarassed , там където няма зародиш, не падат млечните така лесно.
Виж целия пост
# 260
...
И да се оплача нещо - напоследък въобще не мога да го задържа да работим, незнам от сезона ли е, какво....Само като ме види с книжката и побягва в другата стая....
Според мен си е нормално за всяко дете да не иска да се занимава с неща, които са му трудни. Аз използвам разни стимули, за да седне с желание и да успеем да свършим нещо. Примерно "Хайде сега да седнем да пишеш цифри в тетрадката, а после , ако съм доволна, ще ти дам лаптопа за малко". Но принципно ако видя, че много се отегчава или нещо не го свърта, не го насилвам, за да не се отврати от всякакви занимания.
Никога не ползвам негативни стимули от сорта на " Ако не ..., няма да..." Гледам винаги с добро.
А за зъбите наистина и аз не съм наясно. Ники още не е сменил нито един зъб. Водих го на зъболекар. Каза, че всичко е наред и има време. Най-добре се конуслтирайте. Не е нужно да го облъчвате веднага.
Виж целия пост
# 261
mama mariana не мисля,че имаш повод за притеснение.Колко време мина от както паднаха зъбките?На моя син също много бавно започват да растат постоянните зъби след като паднат млечните.Не помня кои зъбки точно,но пак така бяха паднали един след друг 2 зъба в началото на 1 клас и новите взеха да избиват след края на учебната година.Това беше най-голямото забавяне,а по принцип при нас новите растат 3-4 мес. след като паднат млечните. Peace

Аз не пиша често в тази тема,но я следя.Наистина няма много активност отдавна.Моя син е ученик 3 клас,почти се адаптира към режима и домашните като задължение и излезнаха в грипна ваканция.
Виж целия пост
# 262
mama mariana, и при нас сега е мотивирането да оцветява и подготовка за писането. От опит стигнах до нещо подобно на съветите на Егвийн ал-Вийр. Но и аз приемам допълнителни.
Чудя се дали да не потърся учителка, която преподава родна реч и математика в ДГ. Водя я отвреме на време в една занималня за деца в първи клас. Ходим след 16 часа, когато децата са научили и й е интересно да пише с друго дете на голямата дъска. Може баткото при вас да стане мотиватор.
Виж целия пост
# 263

При нас нещата са точно като при вас.  Simple Smile
Тази година сме с две логопедки, от ресурсния център ни се падна такава, която не харесвам особено и сега го водя два пъти там и още два пъти седмично на частно при друга. Да не говоря, че почти до скандал трябваше да стигна , за да го вземат в центъра два пъти седмично, бяха го пратили във втора глуха само по веднъж. Не, че намирам особена полза тази година от логопедката, която си е навила на пръста, че докато не го научи да казва "Р" с друго няма да го занимава.  ooooh!   Mr. Green  Но и това да е само, пак ще е полза.  Laughing
Иначе в предучилищната за сега се справя, там е дисциплиниран, но в къщи естествено се опитва да прави номера и да кръшка, обаче с мен е трудно да се излезе на глава, все пак този му инат не е дошъл от никъде .   Mr. Green
Днес се разболя, стискайте палци да е само обикновен грип, не нещо по сериозно.  baby_neutral
За зъбките и той не е сменил нито един, но той няма 6 годинки още, а те май в повечето случаи не падат ли към 7?  Rolling Eyes А и аз съм чувала, че току така млечните не падат, ако няма постоянен, който да ги избута, защото има хора с млечни зъби до късна възраст и на моя приятелка на 18 и вадиха преден резец млечен и с нещо като скоби се спомагаше излизането на постоянния зъб, който незнайно защо не беше тръгнал да расте навреме и си стоеше само като зародиш. Накрая порасна.  Simple Smile
Виж целия пост
# 264
Pasinet, дано да се оправя бързо юнака!
За зъбите Петьо има още 11 за смяна, а е на 8 г. В сравнение със съучениците му по-бавничко стават нещата, но мен това не ме тревожи.  Peace
Виж целия пост
# 265
Мама Марияна, на Марти му паднаха предните долни 3 зъба, на тяхно място изкара само 2, и не виждам къде ще е мястото на третия. Попитах стоматолога при който ходя аз и той ми обясни, че е напълно нормално, челюстта се разширява, и ще си намери място и другия зъб. Иначе горните два му се клатят от доста време, но според мен няма да паднат скоро.
Виж целия пост
# 266
Здравейте мили мами,
Имам син на 2 год., който има доста симптоми от тези които про4етох . Има режим за деня, който се опитвам максимално да го спазваме. Той оба4е си има собствено мнение по въпроса. Не си задържа вниманието пове4е от 5 мин на нещо.Запо4ваме да 4етем книжки, но след втората страни4ка се отказва да слуша или да гледа в книжката.Опитах се дори да разиграваме приказките, но не му е интересно. Дори с камион4етата и конструкторите ( пове4ето игра4ки са дървени, ако това има зна4ение ) не си задържа вниманието за дълго. Постоянно пла4е, мрънка или се тръшка ( това отдавам на периода бебешки ). Ако седнем да ядем, това става невероятно трудно. Той не седи дълго и запо4ва да бяга. Не е злояд и яде вси4ко, но постоянно бяга.
Не говори, има няколко думи в ре4ника си.Винаги е в готовност да бяга и не стои на едно място.
Споделих с ли4ния лекар, 4е имам съмнения за тази диагноза, но той каза 4е детето си е наред и му няма нищо. Не се задълбо4и особено по въпроса.
Какво бихте ме посъветвали да направя и според вас имам ли при4ина да предполагам 4е има проблем ?
Виж целия пост
# 267
отоварям на мама Кики2Кики
смятам че дете на 2г и да иска не може да задържи вниманието повече от 5 минути и да слуша повече от 2 страници а за яденето повечето деца на тази възраст ядат в детски стол и затова не бягат иначе биха бягали дори тези които говрят .... примерно
неговоренето не е много добре но другото смятам че си е точно както обичайните деца
все пак консултирай го с детски психолог логопед / който ако не си от София ще ти се изсмее / и евентуално читав ама наистина читав специалист детски психиатър ....
и остави детето да си бяга
странно ми е как от дете на две години някой може да очаква и да иска то да стои на едно място .....
Виж целия пост
# 268
И аз да напиша на kiki2kiki - това, което си мисля по принцип, че майката има нужда от консултация и разяснения винаги когато чувства, че има нужда. Но не винаги има специалист, който да каже нещо по-различно от няма проблем и да даде адекватни насоки. За толкова малко дете най-вероятно не се касае за хиперактивност в класическото разбиране. За  моето дете казваха, че има такива симптоми, но че най-вероятно ще изчезнат с порастването и трупането на опит. И така стана сега вече се успокои.

Бих ти дала като съвет да не се отчайваш, че все едно говориш на черна кутия, опитвай се да си играете игрите за съответната възраст, събираи идеи кои игри развиват децата или потърси логопед за ранна възраст. Щом днес си задържа вниманието за 5 мин., може да си набележиш като цел след няколко дни да е 6 или 7 мин..

А за играчките -  В магазините за 1 лев има интерсни неща, от типа "дърпа се въженце и нещо се случва", например риба, която върви докато макарата се навие обратно. Може да пробваш и други древни играчки - да чепка вълна, да рони царевица. А също и някои пластмасови им привличат вниманието. На тази възраст водех детето в детски магазини, да си избере и то нищо не избираше, само тичаше. Все пак я наблюдавах какво попипва и поглежда и го купувах.
Най-безполезни за моето дете бяха играчките с батерии, при които като натиснеш бутон и спиране няма.
Виж целия пост
# 269
Благодаря за отговорите  Hug
Наистина не о4аквам в периода на любопитство, моето дете да седи на едно място.Много зависи и от характера, но имам наблюдения от другите деца на нашата възраст (също доста буйни ).Не 4е искам да го сравнявам, то е ясно 4е всяко дете е разли4но само за себе си. Скоро бяхме в болница за една седмица заради бронхопнеумония и там едната лекарка намекна 4е детето е прекалено подвижно и липсата на голям ре4ников запас на 2 години можело да предположи подобен проблем. Не ми даде насоки, само каза да проверя за мое успокоение. Опитвам се да му измислям интересни игри,които да му задържат вниманието. Наистина тези с въженцето са интересни и играе с тях. Давам му и мъниста или бобови зрънца в торби4ки (4етох 4е спомагат за координацията и мисловния процес ), макари с конци, топ4ета, куб4ета, правя и кукли от парцали ,които олицетворявам 4леновете на семейството ( баба,мама,тати....).С тях като 4е ли пове4е внимание отделя, но към вси4ко останало е в тотална апатия...
От Бургас съм и нямам представа за мнения за логопеди, но сега ще се разтърся....една консултация ако не ни помогне, поне няма да навреди...

Наистина съм ви много благодарна мами   bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия