Разпукна пролетно и моя свят - в очичките на НОЕМВРИйски цвят!

  • 10 227
  • 295
# 165
Малко налудничава идея,но ще е интересно ако я накърми някоя друга мама да видиш дали ще суче от нея,знам ли  ThinkingТо човек вече се чуди кво да измисли,ама като иска по някъв начин да помогне  Hug
Виж целия пост
# 166
Вита а какво стана с твоето лечение? Спря ли Гиналгина и почна ли друго лекарство? Ако не си, мисля си дали не се е променил вкусът на кърмата и затова да не иска? В кърмаческия видях, че Хедра ти беше писала, че не е подходящ за кърмачки. Да не би оттам да идва проблемът?
Само кърма ли му даваш?Чувала съм че кърмата може да стане нехранителна,незнам дали е вярно,ако искаш пробваи с АМ само опитай да видиш дали ще яде.Успех дано се справиш по скоро с този проблем.

Нехранителна кърма няма  Naughty Поне по нашите географски ширини... А и бебата не ще да яде от шише, надали ще поиска АМ...
аз само предлагам незнам,искам да и помогна,не кърмя и нямам представа само казвам какво съм чула.Имам приятелка и тя ми каза че на 6 месец спряла да кърми защото кърмата и станала нехранителна,и малкия не се наяждал.
Виж целия пост
# 167
Малко налудничава идея,но ще е интересно ако я накърми някоя друга мама да видиш дали ще суче от нея,знам ли  ThinkingТо човек вече се чуди кво да измисли,ама като иска по някъв начин да помогне  Hug
Peace
Мисля, че е добра идея
относно спането - и Калина напоследък се буди към 3-4 и будува, после към 7 и пак така. И аз се чудя кога ли ще дойде моя ред за сън - хубаво ми казваха хората спи, докато си бременна, ама то сън не можеш събра.
Виж целия пост
# 168
 morning newsm49 smile3514
За петък 13-ти се справяме отлично!  smile3515 Тази нощ не само, че се буди на всеки час, ами и по-често и изяждаше промишлени количества.  #Shocked Едва му смогнах на глада.  ooooh! За пореден път стигам до извода, че нашите колики си имат име- глад.  newsm22 Едва вчера се сетих, че може и да е гладен въпреки че не иска да яде и след като му набутах още 60мл. спа цели 2 часа.  smile3501 Това си е рекорд за последната седмица.  hahaha ooooh! Tired А сега като ви чета излиза че си стачкува момъка.  ooooh!
Довечера обаче  smile3558  newsm49 smile3524 Sleeping Искам 8 часа сън  smile3515
При нас миналата неделя смениха часа и сега Борко си кара по старото време, та сме конкуренция на Юлето.  ooooh! Не изпитваме нужда да спим до към 1.  Crazy

Цвети, как ти спря кърмата? От стрес ли?  Thinking

vaninha, това което описваш се случва обикновено не защото е нехранителна кърмата, а защото майката е нетърпелива и слага бебето за малко време на гърдите. Така то яде само предна кърма която е за утоляване на жаждата и не стига до задната която е за засищане на глада.

Вита, те всички акъл ти дават, но и аз да кажа.  Mr. Green Да не си хапвала нещо (пила лекарства) което не му е по вкуса на бебето. При мен се получи така като опитах да пия калции с витамин Д.  ooooh! Ако имаш замразена кърма и предложиш яде ли?
В болницата когато учеха бебето да суче правиха следното нещо:
бебето се слага на гърдата а някой стой и капва внимателно капки мляко така че да се стичат по гърдата и то си мисли че идва от зърното и така яде още по-настървено. Не искам да си мисля обаче колко време отнема такова хранене.  ooooh!

За обиците като майка на момче нямам думата, но да споделя че мен са ме закичили от възраст 40 дена.  #Crazy   Лекаря ми пробил ушите и ми обяснил, че баба ми и майка ми са луди да искат подобно нещо на тази възраст.  hahaha

Fairysmile3501 за захранването, а нас ни съветваш да чакаме до 6-ти месец.  smile3534 smile3532
След вашите писания веднага прегледах наличните мартеници.  Rolling Eyes Още не сме се захранили.  Laughing




Виж целия пост
# 169
Вита, аз не знам какво да те посъветвам. Ние сме така от края на януари ooooh! с тази разлика, че Ясен за щастие не отказва шишето. В началото бях съвсем спокойна, не го насилвах и чаках този период да отмине. Мислех, че са по-силни колики. Постепенно обаче кърмата ми взе да намалява, защото той не ядеше и аз много се уплаших, че ще ми спре. Затова започнах да се цедя и да му давам от шише. Беше ми много гадно, защото този път исках да избегна цеденето, а бях убедена, че Яси ще се отбие. Да, ама не, в момента се кърмим само сутрин, когато му се спи. За останалите хранения се цедя. След някоя друга седмица ще се опитам и някое друго хранене да става изцяло на гърда. Лошото е, че явно свиква на шише и после доста ме хапе и разранява, като го кърмя Close.

Много силно ти стискам палци и се надявам Али скоро да спре да стачкува.   bouquet
Виж целия пост
# 170
ПОМОЩ
Кажете някакво силно лекарство против грип !!! Не се подобрявам хич. Страх ме е да не развия някоя пневмония.
Виж целия пост
# 171
Здравейте момичета!

Извинявайте,че нахлувам в темата Ви,но искам да направя следното предложение-една моя приятелка с 4 месечно бебе подарява 1 шкаф от фризер с кърма от София ,ако някой иска да и се обади-0887 21 67 68-Таня.
Виж целия пост
# 172
ПОМОЩ
Кажете някакво силно лекарство против грип !!! Не се подобрявам хич. Страх ме е да не развия някоя пневмония.
elee ние с мъжът ми като бяхме болни пихме Дуомокс1000 и Амбро а за носа ни изписа Олинт спрей,и на двамата ни помогна ако искаш опитай.
Виж целия пост
# 173
Привет мамчета  Hug


Джинджи не сме ви забравили ама вземи остави една снимка за всеки случай, че рядко ни навестявате. Hug

Сложих малко снимки на моето юначе в общото ни албумче, ако на някой му се гледа : цък

didanka , диетата ми замина в небитието днес, откакто видях туй козуначе ... поръчах си на мъжо да ми купи  Blush и такова ... 3 парченца  Blush  newsm56

vita , много важно сега е да запазиш спкойствие. Притеснението и нервите не се отразяват добре на кърмата.Тази нервност се придава и на бебка , тя е нервна - ти си нервна ... и се получава един порочен кръг. Успокой се, гушни малкото си слънчице и мисли позитивно  Hug
Пробвай да даваш от шише на НУК,изцедената кърма или АМ ,  те са с по-специфична фора на бибката наподобяваща майчината гърда и бебка по-лесно ще се залъже ...
Всичко ще се нареди   Hug Hug Hug
Виж целия пост
# 174
Здравейте сладурани Hug

Днес бяхме на консултация - вече сме 6.075 кг и 62 см - качили сме  за 1 месец 900 гр и 2 см bowuu биха ни и втория Пентаксим и в момента дребен е много кисел и много плачка, та не мога да открадна малко време да надникна в темичката. Никога не е бил такъв и сега ми е толкова жално като зарони ония ми ти сълзи, че ми ида да заплача с него Cry Вдигнаха ни Вигантола на 4 капки, че главичката му от едната страна била малко по-мекичка и се изпотява много Rolling Eyes иначе е здрав юнака - ще наблягаме на слънцето и на разходките Wink
Джинджи добре си се завърнала  bouquet
Виж целия пост
# 175
Някоя мама да живее в Сухата река-Подуене???
Аз, аз
newsm44 Пиши на л.с. когато си свободна да се разходим ако искаш?
Виж целия пост
# 176
къде сте бе мами?тази седмица хич ви няма в писането.....нашият малчо спинка ,баща му отиде нощна смяна и аз се чудя с кой да си пиша а вас хич ви няма Rolling Eyesнищо...ще поразровя форума дано се появи някой през това време newsm78
Виж целия пост
# 177
Ми аз днес само чета...  Rolling Eyes че много пиша напоследък и ще ме баннат  Joy

Обаче напипах едни филми из интернет, подобни на Индиана Джоунс и на ден по 3 гледам  Mr. Green
Фъстъчка е кротка тези дни, снощи даже заспа и спа до сутринта и аз на кино в нета  Grinning
Щях нещо да питам... забравих.
Много надебеля ми се струва бебето, краката при стъпалата са като стегнати с конец, а над него - бухтички, ще се пръсне. Нормално ли е така да изглеждат, или моето гардже нещо е повредено... в понеделник ще ходим на преглед да видим ще помня ли каквото искам да питам...
Тони, браво на мъничкия  Hug
Виж целия пост
# 178
Вита, имай предвид, че прегладнее ли детето  и преумори ли се, няма да иска да захапе гърдата. Има един момент, който като се изпусне, след това много трудно можеш да го нахраниш. На мен ми се е случвало като сме били на път или някъде навън и се получава порочен кръг - реве щото е гладно, не яде, щото реве Laughing
Опитай се да кърмиш бебата в полусън (неин де, не твой Wink ), на тихо и спокойно място, по възможност леко затъмнено, да няма шумове, да няма нищо. И опитай да й предлагаш преди да е огладняла.
Аз бих ти препоръчала едно нещо - забравяш всичко останало и се посвещаваш за няколко дни на бебка и кърменето. Лягате на спалнята, спите, почивате, яде, ти ядеш, кърмиш, четеш книги, гледаш телевизия, каквото ти душа иска - но да си почиваш и да й даваш възможност във всеки един момент да суче. Това е което се сещам. Аз като съм имала проблеми с кърменето, това ми е помагало най-много. Гушвам се с бебето и караме на лек режим - без работа Wink

Лорче, нормално е, и Косето е така, а има и трапчинки и по краката и по ръцете Laughing
Виж целия пост
# 179
ПОМОЩ
Кажете някакво силно лекарство против грип !!! Не се подобрявам хич. Страх ме е да не развия някоя пневмония.
Значи - загряването е най-важно - здрави разтривки с ракия и непредена вълна ако можеш да си намериш - слагаш я на гърдите и така спиш. Свинска мас на стъпалата, отгоре - сол и чорапки. Да се изпотиш няколко пъти през нощта и на сутринта ще си по-добре. По-добро средство от това не знам... ако не може силен антибиотик.
Оздравявай бързо  Hug

Аз пък имам непрестанно главоболие днес...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия