ВАКСИНИ - Дискусия за вредата им (част 3).

  • 73 422
  • 1 489
# 1 035
Естествено че не бих отказала ваксина в случай, че ме ухапе бясно куче. Това не означава че бих приела детето ми да отнесе 20 -30 ваксини против коклюш и пак да се разболее, вместо да преболедува и да има доживотен имунитет.И не виждам нищо противоречиво, самите лекари често са поставени пред ситуация ползата или вредата е повече и се действа според случая. Най - правилно би било да има независима комисия, която да работи по случаи на деца увредени от ваксини, да има обезщетения и контрол. при доказана грешка от страна на лекар - строги санкции, например - неправилно поставяне на ваксина, поставяне при дете, което е болно и тнт.
Виж целия пост
# 1 036
Нямам намерение да споря на дребно кое е алтернативно и на кое къде му е мястото. Както не искам тук да идват разни особи и да си излагат мнението с цитати от тук и там ( ако искам ще си пусна Гугъл, което вече съм направила, и ще се информирам за другата страна на монетата), така и аз не бих влетяла в Здравния да пускам цитати. Нека всеки сам си решава, който е узрял за тази мисъл рано или късно ще попадне тук. Насилственото "ограмотяване" не води до нищо добро  Peace

Ох, този спор наистина е излишен.  Confused
Ваксините вредят на всички, не само на алтернативно мислещите. Хубаво е всеки да има достъп до информация, което в България липсва. Не че "другаде" е по-добре, знаем какви пачки се хвърлят за реклами и медийни шумотевици за разни птичи, свински и пр. "модерни" грипове... И не само!
В чужбина положението не е по-добро, въпреки правото на информиран избор. Просто защото той НИКАК не е информиран!
Манипулират се хората и то съвсем съзнателно, за съжаление много от тях нямат дори идея...

stelt77
, алтернативно мислещите са подготвени, с отворени сетива и без нужда някой нещо да им доказва. Много е трудно да се убедят хора/майки, които не са се сблъсквали лично, и на които децата никога не са имали сериозни проблеми след вакисна. Това поколение което се ражда сега, обаче, е страшно натоварено и със сигурност има много потърпевши. Това е сериозен повод наистина темата да е в Здравния. Съгласна съм. Още повече, че никой не си прави труда да дава инфо на родителите какво да очакват, освен локално зачервяване и повишена Т. В повечето случаи минава под шапката на никнещи зъбки и пр. физични/физиологични израствания.


И как по то4но се установява зараза с бяс при 4овек?
По клини4ната картина само или има и специфи4ни тестове?
В коя лаборатория на света изолираха при 4овек сьс бесни симптоми "бесен вирус"?
Никьде...
Това си мислех и аз днес, доказано ли е на какво се дължат енцефалопатиите и как се доказва "бесния вирус". Всъщност медиците определят няколко съществуващи  (предполагаеми) вируси и набеждават различни животни (от хищници през гризачи до съвсем безобидни бозайници). Определено имат разногласия как и по каква пътека се предава заболяването. Общо-взето твърденията са на принципа на предполпоженията. Simple Smile


Цитат
Навременен даден серум,но без интензивна медицина има летален изход.
Леталният изход е даже 4есто предизвикан от погре6ни диагнози и следвани гре6ни терапии.
Медицината може толкова мька да при4ини...не е истина просто.
Мда, и аз това забелязах, всъщност мерките по спешната помощ се отъждествяват с хирургична обработка на раната, което е животоспасяващата мярка всъщност..

Виж целия пост
# 1 037
Понеже не получих отговор, аз пак ще си попитам - как така един човек може да се спаси от бяс с тези "животоспасяващи мярки", както е казала Multimodal, а едно куче задължително се убива, ако е болно?  newsm78
Лично аз не виждам логика.  Thinking
Виж целия пост
# 1 038
Прочетох само последните няколко страници и ми възникнаха въпроси...  Възможно ли е ваксина да доведе до капене на косата? Моят син има на две места алопеция. На година и девет месеца е. След всички изследвания, лекарите казаха стрес, но все си мисля дали е възможно...
Виж целия пост
# 1 039
Проблемът е в това, че за нас като пациенти е недостъпна информацията за продължителност на експериментите с ваксини преди пускането им на пазара. За да се установи, дали причината е точно ваксината, е необходимо  тя да се екпериментира върху достатъчно представителна извадка, и да се проследят промените в три последователни покления. Това обаче практически е невъзможна, като знаета какво е представителна извадка. Затова това инф затъмнение ни разделя на два полюса. Оказва се, че никой няма да може да докаже, че това е пряко или непряко стр действие от ваксината, дали е неправилно поставена ваксина, дали тази ваксина точна е отключила друго заболяване.
Според изискванията, за да се докаже дали нещо е ефективни или не, то трябва да съдържа и изследване върху рискови групи пациенти- но как и къде се сформира такава група хора за екпериментални ваксини- не знам.
Хора, търсете информация от лекарите Praynig
Виж целия пост
# 1 040
Хора, търсете информация от лекарите Praynig
Търсила съм. Не дават, защото нямат...и/или не се интересуват....или са с промити мозъци. задаваш им логични въпроси, които са им неудобни и веднага се скриват зад "А вие какво сте учила?", т.е. не е ваша работа. Едни приятели в родилното бяха казали на периатърката, че искат да поговорят за ваксините. Отговорила им: "Ваксините са наша работа!"...ей такива неща се приемат за нормални в милата ни родина #Cussing out
Виж целия пост
# 1 041
Lilian_V, не си спомням някой да е задавал подобен въпрос и се наложи да се разровя точно за вашия проблем... Още в първият сайт, който ми се отвори, прочетох следното:

"Психичните травми също могат да причинят подобно обновяване на косъма. Въпреки че за сега алопецията още не е добре проучена, специалистите твърдят, че тя може да бъде причинена от редица други заболявания, като проблеми с щитовидната жлеза, некачествени ваксини, стрес, анемия, нездравословни диети и др."

http://krasota.rozali.com/kosa/p373.html


... и още...

"Създадена е от Мадона Кофман, пенсионирана кардиологична сестра и създателка на благотворителната организация. Когато била на 20 г., в резултат на действието на противохепатитна ваксина, Мадона получава косопад. След време се възстановява."

http://www.duma.bg/2008/0308/280308/iskam/isk-1.html

"Тогава си спомних,че първата ваксина,която си сложих беше през 1994г. Инфлувак ,тогава точно бяха навлезли в Б-я и течеше голяма реклама и аз да се предпазя от грип съм си докарала алопеция,защото след като ми я сложиха ваксината вечерта получих голяма треска,нищо не виждах,очите ми сълзяха,но на другия ден се пооправих. След това си слагах още 2 години ваксини против грип,но на друга фирма. Хомеопата ми назначи лечение в продължение на около 4 месеца,даде ми някакви капки,които каза,че трябва да изчистят тази токсикация. А между другото аз реших да се подстрижа 0 номер ,това беше точно на 01.10.2007г. и сега имам нормална коса отгоре и съм много ,много щастлива."

http://209.85.129.132/search?q=cache:w-deVDWLVkYJ:alopecia.8.for … ct=clnk&gl=bg

Оставам с впечатление, че е напълно възможно алопецията да е предизвикана от ваксина...
Виж целия пост
# 1 042
Persona,...След като има "измислени", "открити" и не знам още какви "страхотни" ваксини, защо, ако кучето ми...(да приемем, че е страшно рядък екземпляр, струващ цяло състояние, а аз съм милиардерка...) се разболее от бяс, няма да бъде ваксинирано с тази ваксина, а задължително трябва да бъде убито???...Нали ваксините правят чудеса, защо пък да не могат да ми спасят кученцето?

Понеже не получих отговор, аз пак ще си попитам - как така един човек може да се спаси от бяс с тези "животоспасяващи мярки", както е казала Multimodal, а едно куче задължително се убива, ако е болно?...Лично аз не виждам логика.

Не съм ветеринарен лекар. Независимо от това необходимата информация се намира сравнително лесно - в интернет, при ветеринарните лекари, регионалните ветеринарно-медицински служби, може би и в службите по гражданска защита...Естествено, ако имате толкова ценно и скъпо куче, ще сте достатъчно информирана как да го отглеждате адекватно, с грижа за неговото здраве, за здравето на семейството Ви и на обществото, в което живеете, както и в синхрон със законите на съответната държава.

Веднъж развило клиничните симптоми на бяс, животното не може да бъде спасено. По подобен начин при хората, нетретирани навреме с противобясна ваксина и човешки противобясен имуноглобулин и особено развили клиничните симптоми на болестта, прогнозата е много лоша. Всички подобни случаи в България са завършвали летално...

Но при животните, за разлика от хората, се прилага профилактична ежегодна имунизация (имунизация преди контакт), така че при правилно провеждана имунизация те няма да заболеят от бяс, дори при контакт с болно от бяс животно. Кучетата, котките и другите домашни любимци трябва да се ваксинират (поне) срещу бяс всяка година. Имат си паспорт, издаден от официален ветеринарен лекар, в който се вписват извършените противобясни и други ваксинации или реваксинации.

Ако домашният Ви любимец бъде ухапан от болно или от съмнително болно от бяс животно, трябва да се държи под наблюдение, независимо дали е ваксинирано или не. Защо ли - все пак има хора, които пропускат реимунизации или даже може и да фалшифицират ваксинационните паспорти на животните си (подобно на картоните на децата си), а това в случай на бяс би било много опасно за околните хора. Ако не е бил ваксиниран, след контакт със съмнително животно, домашният любимец се ваксинира (виж наредбата по-долу), но какви са шансовете му, ако наистина е бил в контакт с бясно животно, може само да се гадае и да се изчака.

Животните се държат се под карантина различен период от време (в зависимост от вида на животното и обстоятелствата около контакта с болното или съмнително болното от бяс домашно или диво животно).
Ако не развият симптомите на бяс за определените срокове, се връщат на собствениците им и е ясно, че не се евтаназират.
Виж целия пост
# 1 043
"НАРЕДБА № 23 от 17.05.2002 г. за профилактика и борба с болестта бяс при животните" http://www.mzgar.government.bg/nacslujbi/nvms/20.11.2002/Naredba_RABIES.pdf

Цитат
Мерки при съмнение за бяс
Чл. 10. По отношение на животни, ухапали хора или други животни, се вземат следните профилактични мерки:
1. животното се връзва от собственика и се държи изолирано от хора и други животни по начин, недопускащ възможността да избяга;
2. собственикът незабавно уведомява най-близката ветеринарномедицинска служба;
3. след уведомлението по т. 2 ветеринарномедицинската служба изпраща на място ветеринарен лекар, който извършва клиничен преглед и ваксинация срещу бяс (ако животното не е ваксинирано) и разпорежда на собственика да го наблюдава в продължение на 14 дни и при промяна в здравословното му състояние да го уведоми незабавно;
4. животно, което не може да бъде хванато и вързано, се убива, за което се уведомява най-близката ветеринарномедицинска служба;
5. ветеринарният лекар от службата по т. 4 взема материал от убитото животно и го изпраща за лабораторно изследване;
6. трупът на убитото животно се заравя под контрола на ветеринарния лекар на дълбочина най-малко 1 м и мястото на загробване се дезинфекцира с одобрени от НВМС дезинфекционни средства.
Чл. 11. По отношение на животни, които са ухапани от други диви или домашни животни, се предприемат мерките по чл. 10, т. 1 - 3, като срокът за наблюдение на ухапаните животни е 30 дни.

Цитат
Раздел V
Мерки за борба с болестта бяс
Чл. 17. (1) При лабораторно потвърждаване на болестта бяс при животните органите на НВМС предприемат следните мерки:
...
6. разпореждат изолиране на съмнителните за заразяване от болестта бяс домашни животни, тяхното ваксиниране против бяс (ако не са ваксинирани) и наблюдeние в продължение на 30 дни, а ако това не е възможно - животните се убиват;
7. разпореждат извършване на задължителна ваксинация срещу бяс в засегнатото населено място или в част от него на всички кучета, котки и домашни животни, излизащи на паша;
...

Значи при системно провеждана ваксинация на домашния любимец, той е предпазен от бяс. Най-много може да бъде държан под наблюдение, ако бъде ухапан от болно или съмнително болно от бяс животно. Дори и при непроведена профилактична имунизация, ако домашният любимец бъде имунизиран скоро след ухапването, има шанс да не се разболее.
 
Ще се наложи да бъде убит (винаги хуманно, когато това е възможно, т.нар. евтаназия) обаче, ако вече е развил клиничните симптоми на бяс. Също и ако без причина ухапе хора и други животни и след това не може да бъде хванат и вързан. Дори и да не е болен от бяс, задължение на неговия собственик е да предпазва околните хора от евентуално агресивното и нетипично поведение на неговия домашен любимец.
Виж целия пост
# 1 044
каква е вероятността домашен любимец - котка - който напуска дома само за да се разходи по перваза, да заболее внезапно от бяс?
а куче, което живее в апартамент и излиза на разходка 2 пъти дневно?
каква е вероятността бясна лисица да влети в центъра на София и да изпохапе уличните кучета, които от своя страна да надъвчат домашните любимци и кротките им стопани?
предполагам огромна...поради което градските домашни любимци трябва да се профилактират редовно с ваксина срещу бяс. хола!

http://www.blakkatz.com/vaccination.html  - за ваксините и котките
Виж целия пост
# 1 045
Колкото и малка и да е, я има. Нали силно вярвате в също толкова малките вероятности за вредните странични ефекти от ваксините?

Вижте новините и преценете - Бургас, Поморие, Шумен, вилната зона край Разград. Постоянно има новорегистрирани случаи.

Достатъчно е да живеете в малко по-отдалечен район, като вилна зона, където да се види диво животно не е толкова чудно, да изпуснете котката или кучето и ето ти - малката вероятност става реалност. Или пък огромните шайки бездомни кучета - та те се движат във всички части на градовете - стигат и до централните им части. Има и други сценарии - поразтърсете се и ще ги намерите.

Отново казвам, дивите животни са резервоар за бяса и България е една от държавите с висок риск от бяс.
Виж целия пост
# 1 046
.
Виж целия пост
# 1 047
Нали силно вярвате в също толкова малките вероятности за вредните странични ефекти от ваксините?

Там е работата, че вредните странични ефекти от ваксините не са толкова малка вероятност... Поразрови се из нета и ще разбереш...
Виж целия пост
# 1 048
Persona, гледам с готовност отговаряте на въпроси. Може ли и на мен да обърнете внимание? Имате ли идея дали в България използването на нервно-лингвистично програмиране се преследва от законите?
И да припомня едно интересно питане, което в бързината сте пропуснали, изглежда. С интерес очаквам да прочета отговорите  Peace
И как по то4но се установява зараза с бяс при 4овек?
По клини4ната картина само или има и специфи4ни тестове?
В коя лаборатория на света изолираха при 4овек сьс бесни симптоми "бесен вирус"?
Като давате отговори, моля по възможност и линкове за автентичност.
Виж целия пост
# 1 049
...Имате ли идея дали в България използването на нервно-лингвистично програмиране се преследва от законите?

Рени, ако не ти е риторичен въпроса, мога да отговоря. Не, не се преследва, изучава се (не знам дали като задължителен или допълнителен модул) в специалност Психология в СУ, отделно се учи на курсове и има българска асоциация по НЛП.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия