КОЗУНАЦИ - вкусни, дъхави, разкошни! (Козуначена тема)

  • 300 185
  • 1 420
# 1 035
Направих ги козунаците и чакам 2-рото втасване. Първият който ще пека е във фурната на 60 градуса, другите са отвън. След като опека първият, фурната ще е топла, тогава няма ли да стане нещо на другия козунак? И още нещо - като се пече надува ли се повече , или колкото е втасал, толкова си остава?
Виж целия пост
# 1 036
Здравейте,виждам че сте много в час и искам да попитам две неща.
1.Мога ли да сложа течен шоколад в козунака?Когато се разреже ще бъде ли още течен като в кроасаните?
2.От козуначеното тесто мога ли да направя и кифлички или да замеся такива по рецепта специално за кифлички?
За първи път ще меся и не искам да се изложа.
Благодаря

Не съм правила козунак с течен шоколад,но си мислех,ако сложиш парченца шоколад,при печенето няма да се *превари*,а ще стане течен.
Има много хубави рецепти за козуначни кифлички,ако искаш точно кифлички,избери си някоя от тях.
Виж целия пост
# 1 037
Здравейте,виждам че сте много в час и искам да попитам две неща.
1.Мога ли да сложа течен шоколад в козунака?Когато се разреже ще бъде ли още течен като в кроасаните?
2.От козуначеното тесто мога ли да направя и кифлички или да замеся такива по рецепта специално за кифлички?
За първи път ще меся и не искам да се изложа.
Благодаря

Кроасаните ги пълнят с течен шоколад, когато са вече изпечени.

А за кифлички виж това
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=170830.0
Виж целия пост
# 1 038
Направих ги козунаците и чакам 2-рото втасване. Първият който ще пека е във фурната на 60 градуса, другите са отвън. След като опека първият, фурната ще е топла, тогава няма ли да стане нещо на другия козунак? И още нещо - като се пече надува ли се повече , или колкото е втасал, толкова си остава?

60 градуса е много,намали малко.
Преди да сложиш следващият козунак,ако има още да втасва,трябва да поохладиш фурната.
При втасването козуначното тесто се удвоява,а при печенето се утроява.
Виж целия пост
# 1 039
max-mama , много благодаря за бързият отговор   bouquet. Като го гледам, вече се е удвоил.Ще хвана да увелича печката тогава. Сега ще го мажа , а захарта отгоре кога се слага? След яйцето ли?
Виж целия пост
# 1 040
max-mama , много благодаря за бързият отговор   bouquet. Като го гледам, вече се е удвоил.Ще хвана да увелича печката тогава. Сега ще го мажа , а захарта отгоре кога се слага? След яйцето ли?

Намазваш и поръсваш със захар.
Виж целия пост
# 1 041
Не съм правила козунак с течен шоколад,но си мислех,ако сложиш парченца шоколад,при печенето няма да се *превари*,а ще стане течен.

МаксМама, и така съм правила, но пак не остава течен, а стяга след като изстинат. Както е писала Вангоби, кроасаните се пълнят с течен след изстиването.  Peace
Виж целия пост
# 1 042
Не съм правила козунак с течен шоколад,но си мислех,ако сложиш парченца шоколад,при печенето няма да се *превари*,а ще стане течен.

МаксМама, и така съм правила, но пак не остава течен, а стяга след като изстинат. Както е писала Вангоби, кроасаните се пълнят с течен след изстиването.  Peace

Аааа,може,може,но си мисля,че макар и стегнал пак ще е вкусно.
Виж целия пост
# 1 043
Още един глупавичък въпрос  Embarassed Досега не съм месила тесто със суха мая, а само на кубчета. В рецептата, която ще правя е с мая на пакетче. Има ли проблем ако си ползвам маята на кубче и как се процедира в този вариант?  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 1 044
Още един глупавичък въпрос  Embarassed Досега не съм месила тесто със суха мая, а само на кубчета. В рецептата, която ще правя е с мая на пакетче. Има ли проблем ако си ползвам маята на кубче и как се процедира в този вариант?  Rolling Eyes

7 гр суха мая=1/2 кубче прясна мая.
Виж целия пост
# 1 045
Мерси, max-mama  Hug
Виж целия пост
# 1 046
Моите три козунака се пекат. Голямо месене падна,но се надявам да си струва. После ще показвам снимки.
Виж целия пост
# 1 047
BIZCOCHO,коя рецепта прави? Аз мисля да правя Кранц по твоя препоръка.

аз съЩо Ще правя кранц,4е в понеделник Ще пристигне свекито на гости а знам 4е тя такъв красив не е яла,от обикновените винаги съм правила и за тях докато си бяхме в бг.
Ще има да разправя после на баби4ките в клуба като си замине......4е тя оби4а да си се фука
Виж целия пост
# 1 048
Такааа, печа вече 40 мин, на 170, после на 150 градуса. Дали е достатъчно ,че някъде пише 40 мин , а другаде 1 час? Изглежда надут, сложих фолио, ама от плетката - почти нищо не остана!
Виж целия пост
# 1 049
Такааа, печа вече 40 мин, на 170, после на 150 градуса. Дали е достатъчно ,че някъде пише 40 мин , а другаде 1 час? Изглежда надут, сложих фолио, ама от плетката - почти нищо не остана!

Аз пека около 50 минути,но това в моята фурна.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия