КОЗУНАЦИ - вкусни, дъхави, разкошни! (Козуначена тема)

  • 300 165
  • 1 420
# 1 065
Как` Сийке,
страхотно изглеждат кифличките  Hug да ви е сладко.


пп Моят козунак се получи неуспешен (естествено!) - предполагам, че млякото, в което разтворих маята не е било достатъчно топло, и не е активирало шупването. Въпреки това съпружеското тяло показа много подозрителен ентусиазъм и обяви, че става за ядене, сигурно за да не ме демотивира. Утре пак ще се мъча, пък да видим   chef
Виж целия пост
# 1 066
Утре няма да имам възможност да ви следя изкъсо......Желая ви на всички козунакотворящи успех и никакви провали. Маята да втасва без проблеми, млякото да е добро, брашното - качествено, маслото - на стайна Т, стаята и душата - топла, кукувичката на часовника спряна за да не ви депресира, мърморещи близки - пратени на разходка и непременно да купят нещо готово за ядене на вас и на тях, машинките да работят без забележки и здрави ръце и нерви! Пък после ще чакам да ми напълните очите с красоти...Ех...ако можеше и по парче да си разменяме във форума реално, а не само виртуално(не могада мисля тогава какво щеше да стане с форум диета)........Успех, девойки!
Виж целия пост
# 1 067
Утре няма да имам възможност да ви следя изкъсо......Желая ви на всички козунакотворящи успех и никакви провали. Маята да втасва без проблеми, млякото да е добро, брашното - качествено, маслото - на стайна Т, стаята и душата - топла, кукувичката на часовника спряна за да не ви депресира, мърморещи близки - пратени на разходка и непременно да купят нещо готово за ядене на вас и на тях, машинките да работят без забележки и здрави ръце и нерви! Пък после ще чакам да ми напълните очите с красоти...Ех...ако можеше и по парче да си разменяме във форума реално, а не само виртуално(не могада мисля тогава какво щеше да стане с форум диета)........Успех, девойки!

Е това е най-важното! Кефиш Маме! Hug Heart Eyes

ПС. На мен току що ми се обадиха ако мога да отида на работа утре (цял ден Sad), така че не само няма да мога да направя козунака за сетра ми, ами и няма да мога да ви следя. Ще се радвам вечерта да изчета подвизите ви!

Успех дами!  bouquet
Виж целия пост
# 1 068

Това са моите козуначета /защото са малки/,четвъртият неможах да го днимам,пекох го у свекърва ми и вече е разрязан и полуизяден-едва дочакаха децата да изстине...Утре ще правя още два по някоя друга рецепта.Сядам след малко да ги разглеждам и да си харесам някоя.Вие коя ще препоръчате?
А между другото позволих си да опитам едно залъче от козунака....думи нямам...а какъв аромат самоооо...просто върха!Препоръчвам ви го!
Виж целия пост
# 1 069
Ето още една рецепта за козунак

http://gotvarski.com/2009/04/16/%d0%ba%d0%be%d0%b7%d1%83%d0%bd%d … 0%be%d0%b2%d0%b8/
Виж целия пост
# 1 070
Додиники, много са красиви, браво!
Ето и един козунак от мен днес и една торта кранц.


Виж целия пост
# 1 071
Е40 Ме4о,

червената украса на козунака от какво е? Много хубаво е станало  Peace
Виж целия пост
# 1 072
На мен ми прилича на сушени плодове,ама не ми идва на ум точно какви  newsm78
Виж целия пост
# 1 073
 Hug Момичета много благодаря за рецептите и информацията  Heart Eyes
               За първи път правя козунаци  и станаха  Grinning,и са вкусни  Grinning

       Много се радвам,а и хубава изненада направих за семейството си  Blush




                 
             Hug Искам да пожелая на всички весел празник  Heart Eyes

Виж целия пост
# 1 074
Това са цукати- захаросани плодове. Доста гадни мене ако питат, но се слагат по сладкиши и придават специфичен аромат.

Ечо-мечо, какво е торта кранц?
Виж целия пост
# 1 075
ееххх  че евкусно и красиво тук момичета много съм доволна днес ето и втората ми дозичка мойте я нападнаха почти топла
и отвътре направо е душица
аз пак да ви досадя за машината на свеки -горе долу ми е ясна но не знам продължителноста на програмите  и кое действие колко продължава а те са normal  french  rapid  whole wheat-това не знам какво е    dough   bake
и като пусна някоя програма мога ли примерно да я спра и да пусна да меси повторно

СПЕЦИАЛНИ БЛАГОДАРНОСТИ НА  max-mama -за съветите   bouquet  bouquet

машинката е без книжка-може би е загубена и свеки не знае как се борави с нея че затова питам
Виж целия пост
# 1 076
 Момичета, имам въпрос. Извинявам се, ако е обсъждан вече, но темата е много дълга и нямам възможност да я прегледам цялата.
 Та, въпросът е следния-  в рецептата за традиционния козунак на Джема маята при 1 кг брашно е 1 кубче. Смятам да направя двойна доза, трябва ли и маята да е двойно newsm78?
 Страхотни козунаци сте сътворили! Дано да успея и аз, че ще ми е за първи път. Embarassed
Виж целия пост
# 1 077
... аз пак да ви досадя за машината на свеки -горе долу ми е ясна но не знам продължителноста на програмите  и кое действие колко продължава а те са normal  french  rapid  whole wheat-това не знам какво е    dough   bake
...
...

Това ми звучи като "Аляска" - когато избереш програмата, на дисплея се изписва продължителността й. Най-добре е свекърва ти да прочете книжката.

whole wheat - пълнозърнест

dough    - месене

bake   - печене
Виж целия пост
# 1 078
Е40 Ме4о,

червената украса на козунака от какво е? Много хубаво е станало  Peace

Аз казвам,че е локум.

Страхотни козунаци,браво,момичета. Peace

Момичета, имам въпрос. Извинявам се, ако е обсъждан вече, но темата е много дълга и нямам възможност да я прегледам цялата.
 Та, въпросът е следния-  в рецептата за традиционния козунак на Джема маята при 1 кг брашно е 1 кубче. Смятам да направя двойна доза, трябва ли и маята да е двойно newsm78?
 Страхотни козунаци сте сътворили! Дано да успея и аз, че ще ми е за първи път. Embarassed

Всичко ще ти е двойно,съответно и маята трябва да е двойна доза.
Виж целия пост
# 1 079
И на мен ми прилича на локум  Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия