КОЗУНАЦИ - вкусни, дъхави, разкошни! (Козуначена тема)

  • 300 141
  • 1 420
# 690
Използвах брашното за козунаци на София мел.
И не е от формата,вътре е като бисквита Twisted Evil
Виж целия пост
# 691
Използвах брашното за козунаци на София мел.


И аз сега правя козунака с такова брашно-за първи път го пробвам, да видим дали ще стане добър козунак!
По тази рецепта на Пина и аз съм имала два пъти пълен провал-стана точно като твоя на снимките! Мисля, че предварителното втасване на маята е задължително! Не зная на Пина как й се е получил, но си спомням добре, че всеки път чаках "истинската изненада да започне при печенето", както тя е написала. Е, изненада имаше - за кучетата около блока  Mr. Green Пина, масторка си явно, баеш му нещо на тестото, дето ние не го знаем  Laughing
Виж целия пост
# 692
Ползвам най-обикновено брашно тип 500 - я погледнете на това на опаковката съставките- да няма вътре набухватели newsm78?

Моят съвет е - пробвайте друга рецепта, щом по тази не се получава.
Виж целия пост
# 693
Аз мисля,че проблема ми е,че меся на ръка, рецептата е за машина newsm78
Виж целия пост
# 694
Ползвам най-обикновено брашно тип 500 - я погледнете на това на опаковката съставките- да няма вътре набухватели newsm78?

Моят съвет е - пробвайте друга рецепта, щом по тази не се получава.

О, аз отдавна пробвах и не съм имала повече провал  Peace А по рецептата на Лебедуна стана самата прелест!
Виж целия пост
# 695
В събота мисля да пробвам тозиКозунак Mr. Green
Виж целия пост
# 696
Мистерия, колко време втасва?  Ако е втасвал същото време, което и в машината, затова не е станал! В машината е около 45 градуса температурата при втасването и затова става по- бързо. В стаята е било около 20градуса....
Виж целия пост
# 697
Не сложих го в фурната на 50*
Ми някаде около 3 часа
Виж целия пост
# 698
Биляна,мъжът ми много рядко хапва козунак,дъщеря ми хапва,но по малко,синът ми даже и не го поглежда.Раздавам,на майка си,на приятелките си.
Ще ме бият вече,що брашно изразходвах.Днес пак ще купувам,че свърши.
Голямо удоволствие ми доставя да си играя с такива неща.
Виж целия пост
# 699
Пина и аз правих днес по твоята рецепта -при мен не се получи заради маята пуснах да се бърка в машината и при втасването видях че не ще да втасва иначе тестото си беше меко и ароматно но не ще да втасва тъкмо си мислех да хвърля тестото и го бухнах пак в машината добавих още мая и брашно и оставих да меси и втасва -реших че след толкова бъркотии няма да стане козунак и направих козуначени кифлички те пък станаха страхотни и сега идва майтапа как да направя пак такива кифлички това е резултата  започвам да се плаша какви козунаци ще направя така се случва че все имам някой некачествен продукт утре даже смятам да потърся прясна мая в пикадили има различни видове
Виж целия пост
# 700
betina33 ,уау,много са красиви.Ей такива еднакви никога не съм ги правила.
Виж целия пост
# 701
betina33,какви кифлички,какво нещо  Hug Направо са невероятни  Peace Мойте поздравления   bouquet
Виж целия пост
# 702
Използвах брашното за козунаци на София мел.
И не е от формата,вътре е като бисквита Twisted Evil

И аз имах същите резултати с тяхното брашно в червен плик. Направо щях да припадна като ги видях и усетих миризмата му.
Но със светлосините пакти става фантастично.
Виж целия пост
# 703
Здравейте!
Страхотни неща сте направили. И аз реших да правя тази година козунак. Тъй като ще ми е за първи път искам да ви попитам, когато трябва да се раздели тестото на 2 или 3 козунака как става? И как се плетат и в какви форми  се слагат? Четох някъде за форма за кекс. Може ли в обикновена тава?
Виж целия пост
# 704
Използвах брашното за козунаци на София мел.
И не е от формата,вътре е като бисквита Twisted Evil

И аз имах същите резултати с тяхното брашно в червен плик. Направо щях да припадна като ги видях и усетих миризмата му.
Но със светлосините пакти става фантастично.

Моят пакет си е бял - само самата емблема София мел е с червен фон. Пише, че е за кроасани, кифлички и козунаци. Съдържанието е пшенично брашно, някаква аскорбинова киселина и с големи букви пише, че е без консерванти. Тестото, като го извадих от машината, беше станало чудесно, сега втасват и двата козунака във фурната!
Като се изпекат, ще покажа снимки!
Криси, на първа страница има много рецепти, някои са с доста подробни обяснения, има и линкове с клипчета как се плете на 4 и 6 плетки. Мисля, че, след като прочетеш информацията там, ще си отговориш на всичките въпроси.
А относно съда, в който да печеш - може да е  форма за кекс, тавичка, йенгласова тава и др. Разделянето на бройки козунаци е според рецептата - избери си някоя и я следвай стриктно  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия