КОЗУНАЦИ - вкусни, дъхави, разкошни! (Козуначена тема)

  • 300 098
  • 1 420
# 900
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=11646573 -това е резултата...
Виж целия пост
# 901
Имам нов въпрос
Когато се меси козунак в машниката и започва да втасва - защо се разлива тестото?
Виж целия пост
# 902
Имам нов въпрос
Когато се меси козунак в машниката и започва да втасва - защо се разлива тестото?

Според мен му е трябвало още брашно. Тестото трябва да е твърдо (не много разбира се), защото при втасването омеква.
Виж целия пост
# 903
а как ги съхранявате меки. Моите стават сухи като изтинат. Къде греша
Виж целия пост
# 904
Станаха си супер,сега ще кача снимки!Ей,открих топлата вода,и аз с тази машина,ми то така всеки ден може да се правят козунаци!

Golden Eyeful-аз винаги с мас ги правя,стават по-пухкави,задължително се слага алкохол-ром,или нещо друго,алкохола неутрализира тежеста на маста.
Виж целия пост
# 905
Пак въпрос - колко пъти трябва да се меси и да втасва тестото когато е с машинката?
  bouquet newsm78
Виж целия пост
# 906
Kiki_andr, превъзходен е резултатът  Simple Smile
Виж целия пост
# 907
много дълга стана темата, а аз някъде четох рецепта- мисля че беше руска. ако не се лъжа от Джема- месеше се и се оставяше в хладилника. Пече се на следващия ден. Моля ви помогнете да я намеря. Не съм я записала.
Виж целия пост
# 908
Пак въпрос - колко пъти трябва да се меси и да втасва тестото когато е с машинката?
  bouquet newsm78

Какво направих аз пуснах веднъж на програма само месене, която е 15 мин. и после веднага на месене и втасване. На първото месене стоях до нея на отворен капак за да наблюдавам да не маже под бъркалките и да доливам при нужда мазнина ако е по - твърдо. Това е . Дано съм била полезна.
Виж целия пост
# 909
Ох леле писна ми от екстремни изживявания  smile3511
Приятелите от ЧЕС решиха че точно днеска ще ни спрат тока! Мръсни животни!
Срещу скромна такса от 40 лв вече е пуснат тока и сега само чакам да втасат вече омесени и ще пека!Те да имаха късмет да ми превтасат козунаците и убийства щях да правя   #2gunfire #2gunfire #2gunfire
После ще пусна да видите резултата!

Unknown_lady
благодаря ти много! Аз обаче заради тези гадове със тока ги направих  със сухи плънки защото тестото вече превтасваше   Confused Ще умра от яд начи .....
Виж целия пост
# 910
Пак въпрос - колко пъти трябва да се меси и да втасва тестото когато е с машинката?
  bouquet newsm78

Какво направих аз пуснах веднъж на програма само месене, която е 15 мин. и после веднага на месене и втасване. На първото месене стоях до нея на отворен капак за да наблюдавам да не маже под бъркалките и да доливам при нужда мазнина ако е по - твърдо. Това е . Дано съм била полезна.
А после печеш или пак меси и втасва тестото.  bouquet newsm78
Виж целия пост
# 911
много дълга стана темата, а аз някъде четох рецепта- мисля че беше руска. ако не се лъжа от Джема- месеше се и се оставяше в хладилника. Пече се на следващия ден. Моля ви помогнете да я намеря. Не съм я записала.

Заповядай:

petia_tag, козунакът с кафе и шоколад го преписах от форума, ще ти го напиша на лични да не повтаряме едно и също в темата. А руският кулич се прави така:

МНОГО ВКУСЕН КУЛИЧ

В хлебопекарната се слагат :
20 гр мая
1/2 чаша топло мляко
150 гр разтопено масло
2 разбити яйца
4 с.л захар
ванилия
лимонова кора
300 гр брашно ( не е грешка, тестото трябва да стане по-рядко от това за плетене)
стафиди

Тестото се меси късно вечерта, слага се в хладилник. На сутрината се разпределя във ворми, като трябва да е не повече от 1/2 от формата. Оставя се да втаса. Пече се. Като изстинат се замазват само отгоре с гъста глазура от белтък и пудра захар, с няколко капки лимонов сок. Поръсват се с цветна захар или цветни захарни пръчици. 


Виж целия пост
# 912
Пак въпрос - колко пъти трябва да се меси и да втасва тестото когато е с машинката?
  bouquet newsm78

Какво направих аз пуснах веднъж на програма само месене, която е 15 мин. и после веднага на месене и втасване. На първото месене стоях до нея на отворен капак за да наблюдавам да не маже под бъркалките и да доливам при нужда мазнина ако е по - твърдо. Това е . Дано съм била полезна.
А после печеш или пак меси и втасва тестото.  bouquet newsm78

После го извадих с намаслени ръце сплетох и го оставих пак да втасва докато удвой обема си.
Виж целия пост
# 913
Ето това стана,много са топли за да ги нарежа,но изглеждат добре!
http://picasaweb.google.com/ivayla.h/Velikden2009?authkey=Gv1sRg … 25279315162974434

Това излезе от 1кг брашноhttp://picasaweb.google.com/ivayla.h/Collages?authkey=Gv1sRgCJeA … 25282571176980562

Мойта машина,има програма за месена,която е 45 мин,пусках 3 пъти последователно,и след това оставих да втаса извън машината.
Виж целия пост
# 914
Пак въпрос - колко пъти трябва да се меси и да втасва тестото когато е с машинката?
  bouquet newsm78

Какво направих аз пуснах веднъж на програма само месене, която е 15 мин. и после веднага на месене и втасване. На първото месене стоях до нея на отворен капак за да наблюдавам да не маже под бъркалките и да доливам при нужда мазнина ако е по - твърдо. Това е . Дано съм била полезна.
А после печеш или пак меси и втасва тестото.  bouquet newsm78
аз ги правя така:
1 програма само месене 15 мин тук ми поема брашното да се оформи на топка не много теърда
2 програма за бър хляб, там интензивно месена 1о мин, да поеме мазнината на 3 пъти
3 програма месене и втасване 1, 25 мин
вадя оплитам, още 15 мин в фурната на 30 градуса и пека, без вентилатор
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия