Пулсира в мама точицата вече, през НОЕМВРИ ще е мъничко човече

  • 11 935
  • 304
# 240
Имам едно въпросче, на прегледа питах гинеколожката дали мога да ходя на фото или лазер и тя ми каза че може, защото не прониква на дълбоко, а бях чела из форумите че не трябва  smile3506
Някоя да има мнение или опит? Аз искам на лицето и подмишниците, сега съм си прекъснала процедурите ама ми е гадно
Виж целия пост
# 241
Здравейте!
И аз не съм се разписвала от доста време,но имахме малко ядове и все не намирах време.
Добре сме,в Петък бях на доктор и си видях бебенцето.Пусна ми го и на 4Д.Много вълнуващо беше  Heart Eyes
После ако мога ще кача снимките  Simple Smile
maymunski аз ходех на лазер в Пикасо,сега не съм питала дали може или не.Мисля да не ходя докато
съм бременна.
Виж целия пост
# 242
Здравейте, момичета! Днес бях на преглед - видях сърчицето. Наистина е много вълнуващо. Терминът ми по изчисления от последната менструация трябва да е на 17 ноември. Ехографът обаче показа 19 ноември. Сигурно защото овулацията ми по принцип е ден-два по-късно. Вече почти не ми се гади. Остава и съня да се нормализира. Гърдите ми така се наляха, че минах на по-голям размер сутиен. И си имам видимо коремче. Все си мислех, че бременност проличава към четвъртия месец, пък на мен още от сега си ми личи. Обаче аз му се кефя на коремчето и даже си го погалвам от време на време. Сега отивам да унищожа една купа зелена салата (напоследък й слагам много оцет - все киселичко ми се хапва). На тези, които като мен вечерят в 17 ч. - добър апетит!
Виж целия пост
# 243
Поздрави и  Hugна всички, видели мъничетата си!
Виждам, че някои от вас са от Варна, момичета, бихте ли ми препоръчали добър доки с хубава апаратура? Края на тази седмица се прибирам и за 1ви път ще ходя на АГ и искам да е надежден  Peace
Виж целия пост
# 244
Поздрави и  Hugна всички, видели мъничетата си!
Виждам, че някои от вас са от Варна, момичета, бихте ли ми препоръчали добър доки с хубава апаратура? Края на тази седмица се прибирам и за 1ви път ще ходя на АГ и искам да е надежден  Peace

Zlitova, аз лично ходя в Майчин дом ,там ще ми водят и женската консултация. Все пак не мога да ти препоръчам конкретен лекар, защото ще излезе като реклама. Зависи все пак дали искаш женската ти консултация да е само по здравна каса или на частно, в Майчин дом повечето лекари не работят със здравната каса, а женската консултация излиза около 500 лв. Иначе за изследвания за ранна фетална морфология, която се прави между 11 и 13 г.с бих ти препоръчала доц.Балев ,но той е много зает и трудно се записва час при него. Работи в клиника Темелков , там има и други добри специалисти за това изследване, аз лично съм си запазила час при д-р Цонев
 Hug
Може  и другите момичета от Варна да споделят къде ходят на прегледи!
Виж целия пост
# 245
Много благодарности, miracle82   bouquet. Аз досега четох мнения за гинеколози и всички са толкова крайни  ooooh!, но също се насочих към доц. Балев  Simple Smile. По мои сметки съм 6-7гс, ще се опитам да се вредя при него пък да видим  Wink. Просто искам преглед от компетентен АГ, че тука ме карат да чакам до 11-13гс, а аз не издържам на напрежението вече  #Crazy. И като ви чета постовете как сте си видели и чули мъничетата, така ми се иска и аз да се включа и да ви се похваля със същото  Praynig
 Hug и много положителни емоции  Peace
Виж целия пост
# 246
Леле мале, не можах да насмогна цял ден да ви изчета. А и доста работа си имах днес и както се сещате беше на час по лъжичка. Е класирах се най-накрая. При мен всичко си  е ОК. Само да ви кажа че в събута имах малка и неприятна среща с кенефа. Просто само виках боата и нищо не изкарвах. Това беше за около 2 мин. и после отмина. От тогава не ми е ставало така. Днес вече са ми готови изследванията, но МЦ казаха че цитонамазката я изпращат по куриер на лекуващия док. Обадих се в клиниката и ми казаха че все още нищо не са получили  newsm78. И ми стана интересно. Ама ще изчакам де, аз съм в четвъртък при нея за да ми каже как са ми изследванията и незнам дали ще ме гледа за да видим ръчички и крачета.  С яденето нямам проблем единствено вечерно време незнам какво да ям и от това се вбесявам. Гърдите адски ме болят и особено сутрин като стана и е нещо ужасно. Докато съм със сутиен е добре ама после  ooooh!. На мен корема също си го усещам надут. Все едно все ми е тежко и тая храна никога не сляга и не ти олеква незнам дали и вие така се чувствате. Е от мен приятна вечер и до утре. Hug
Виж целия пост
# 247
И моя стомах е подут, то не е само стомаха, и корема, и стомаха. Чувството е по-гадно когато съм гладна, защото хем ми е тежко, хем като се наям знам, че ще ми стане още по-тежко  smile3518
Но гърдите не ме болят, аз даже спа по корем, само малко ми пречат, защото са по-големи от преди.
От няколко дена (4-5) обаче забелязах, че са ми излезли пъпчици по челото  Cry не мога да си обясня от какво е. Вие имате ли някакви промени: по-хубав тен или напротив?
Виж целия пост
# 248
Аз за съжаление си пъпчасвам като пред цикъл, само че с хубави дебели подкожни . Дано се оправят скоро  newsm45. Основно на деколтето отпред - за да е по-красиво разбира се за летните блузки. Mr. Green Гадните хормони са виновни за тази работа.
Имало поверие, че ако носиш момиче, то ти отнемало красотата - вярвате ли на това поверие?
Виж целия пост
# 249
la belle , пъпчиците са от хормоните, настъпват големи промени в организма на бременната жена и хормоните бушуват с пълна сила.
С първата си бременност сладко изобщо не близвах, засега пак е така, което ме радва Grinning
И накрая да попитам , макар, че май знам отговора, в бг няма такова нещо като гинекологичен преглед, тоест разговорно казано- бъркане Wink или.....? Тук е всеки месец, с цел да се провери дали добре е затворена шийката на матката.Отначало много му се цупех на този не много приятен преглед, но после се уверих, че е много важен.
Виж целия пост
# 250
zlitova-др Балев е ехографист,не е АГ специалист,малко уточнение  Simple SmileАз ходя също в Майчин дом при др.Бейлерян и съм доволна,но само на частни прегледи,за ЖК има време,може и при нея
Виж целия пост
# 251
МОПСИ аз съм като теб,все едно аз съм писала поста ти.Само на препечени филийки със сиренце и доматчета .Нищо друго не се яде.А месото съм го забравила,направо ми е гадно,а ми беше любимо Simple Smile

mari_rus   аз знам ,че не трябва  да те преглеждат с "бъркане".Знам,че е опасно.
Да изкажат мнение и другите момичета.
Виж целия пост
# 252

mari_rus   аз знам ,че не трябва  да те преглеждат с "бъркане".Знам,че е опасно.
Да изкажат мнение и другите момичета.

Здравейте момичета.

До колкото съм информирана "бъркането" не се препоръчва до края на 3 месец. Иначе е доста важно да се установи липсата на каквито и да било инфекции - често може да са фатални  Sad

Мен все още не са ме преглеждали, но въпреки това ми изписаха (профилактично) гел и пяна за интимна хигиена, които доста ми бръкнаха в джоба, но разбрах че са много добри.  Peace

А хремата, както писах преди два дена, ме срина и мен. Не вярвах, но я излекувах с един единствен тайлол хот.
Виж целия пост
# 253
Ами това е практика тук.Виждам доста разлики с бг, но важното резултата накрая да е добър Hug Тук например не изписват витамини, много за естественното набавяне са, също така и не правят секцио по-желание Simple Smile. Веднъж попитах моят др, дали тук има такова нещо, той неможа да повярва , че някъде си по света правят секцио по-желание.Изследвания се правят ежемесечно(кръвни), и нещо  , което ми направи впечатление е , че след секцио , както съм аз, ако всичко е ок следва нормално раждане Peace Практика е още жените да раждат с епидурална упойка, едва ли има такава която да не е родила с такава анестезия.За това се сещам засега newsm78
Виж целия пост
# 254
Ето ме и мен.
Чувствам се подута и дънките ме стягат.
Заоформила съм едни паласки и корем, все едно съм преяла.
Освен това нервите от хормоните ли са или са отделни екстри - хормони и нерви,
ама ми е много тъпо.

Всичко ме дразни.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия