Алтернативни продукти за дамска хигиена

  • 132 820
  • 1 352
# 120
Aко получа медицински обоснован отговор какво се случва със събраната кръв, когато полегна за малко - мисля да опитам. Но досега само прочетох, че на едно момиче гинеколожката била казала, че не ставало така лесно придвижването, което на мен лично не ми стига като отговор.

Запис с една дума.  Grinning

Е какво ви притеснява кръвта като легнете?  Rolling Eyes Че ще се върне в матката ли? Как ще стане това, когато шийката е "затворена". Матката прави контракции, за да изкара кръвта. Затова са и болките при менструация. Е, вярно, по-отворена е от обикновено шийката, ама чак да се върне кръвта в нея...  Rolling Eyes
Не знам дали това е медицински обосновано, щото не съм медик, но си разсъждавам малко като инженер  Crazy
Виж целия пост
# 121
                           'Do you know how high your cervix is? The Diva is the longe … ggest it...'
                          По-нататък: 'I suggest the Lunette. It has a really large capacity, and fits those with low and high cervixes. '

                         И още по темата: http://community.livejournal.com/menstrual_cups/1571983.html,   http://community.livejournal.com/menstrual_cups/1246408.html


'I first tried the DivaCup, but it did not work as well for me as I had hoped. Even though I didn't experience leaks with the DivaCup, it was a very uncomfortable fit because even when inserted with the top of the cup at my cervix and the tail trimmed completely, the bottom of the cup chafed my perineum- it was simply too long. Many, many women are quite happy with their DivaCups, it just wasn't the right fit for my anatomy.

Next, I tried the Mooncup UK. It was love at first try. I did have to trim the tail completely, but I have had no trouble with leaking or any problems getting a comfortable fit. If you have a low cervix, I highly recommend the Mooncup UK- I've recommended it to many women who have low cervix, and they too have reported getting a better fit with the Mooncup. Also, I prefer the Mooncup UK because it "pops" open easily. '


                         В нета излиза много инфо на 'mooncup low cervixes'. Най-добре всеки да си прочете сам, и да се ориентира   bouquet.
Виж целия пост
# 122
Aко получа медицински обоснован отговор какво се случва със събраната кръв, когато полегна за малко - мисля да опитам. Но досега само прочетох, че на едно момиче гинеколожката била казала, че не ставало така лесно придвижването, което на мен лично не ми стига като отговор.


И аз не съм убедена колко е естествен процеса на задържане на кръв. Нито колко е добре да вкараш нещо изкуствено и чуждо в организма..  Confused
На мнения съм, че организма най-добре приема всички естествени процеси, а този не ми се вижда много природосъобразен.  Peace
Виж целия пост
# 123
   Изринах нета на немски. Не намирам начин как тази кръв ще влезе обратно - няма да влезе! Аз продължавам. Wink Шом ми е удобно и чисто, значи всичко е ок!
Виж целия пост
# 124
Ами не знам как биха се обосновали медици,но определено ми прави впечатление,че кръвта не се съсирва и не мирише.Тя така и така си е в организма.Може би била наистина вредна след като има съприкосновение с въздуха.
Също така не знам дали би се върнала,но определено сутрин чашката ми е доста пълна,та дори кръвта да се разкарва напред назад из организма ми-сутрин си намира начин да се излее в тоалетната.
Освен това не намирам,че превръзките (а още по-малко тампоните) са кой знае колко природосъобразни,защото развиват наистина опасни бактерии.аз лично имам изстрадал бактериален цистит преди гинеколога ми да ми забрани употребата на тампони.
Виж целия пост
# 125
...но определено ми прави впечатление,че кръвта не се съсирва и не мирише...
                         И на мен ми беше направило голямо впечатление  Peace.
Виж целия пост
# 126
Запис  Rolling Eyes.
Първо ще осмисля това, което прочетох и после ще пиша. Заинтригувана съм  Thinking.
Виж целия пост
# 127
Ами не знам как биха се обосновали медици,но определено ми прави впечатление,че кръвта не се съсирва и не мирише.Тя така и така си е в организма.Може би била наистина вредна след като има съприкосновение с въздуха.

Тампоните определено са вредни, превръзките за еднократна употреба съдържат много изкуствени и не особено полезни материали, освен дето замърсяват природата. Може би тези за многократна са наистина най-практичния вариант, макар да изискват повече време и усилия за привеждането им в хигиеничен вид. Simple Smile

За чашките ме притеснява, че се получава затворена среда и не могат да се отделят микроорганизмите, които естествено присъстват в процеса на излющване на маточната лигавица, но се изхвърлят от организма своевременно. Щом организма се "чисти", значи има нужда точно от това. Отделно съприкосновението с чуждата материя...  Confused

Ако в някои сайтова има описана и обратната гледна точка, особено с аргументи, моля да се предостави в темата.

Виж целия пост
# 128
...За чашките ме притеснява, че се получава затворена среда и не могат да се отделят микроорганизмите, които естествено присъстват в процеса на излющване на маточната лигавица, но се изхвърлят от организма своевременно. Щом организма се "чисти", значи има нужда точно от това. Отделно съприкосновението с чуждата материя...  Confused ...
                       Ако сравним тампоните с чашката общо взето плюсовете наклоняват везните към чашката. Съвсем принципно си разсъждавам, тъй като не знам какви са тези микроорганизми, за които говориш. С тампон, който седи доста по-нагоре въпросните микроорганизми така или иначе си остават доста навътре. С чашката слизат надолу, и при изхвърляне на съдържимото в чашката се извеждат от организма. Колкото до съприкосновението с чуждата материя, чашката навлиза само във влагалището.
                      Бтв, ако знаеш повече за тези микроорганизми и техните имена, може да потърсим заедно повече информация.
Виж целия пост
# 129
В тялото има много микроорганизми, като всеки от тях си върши работата. Предполагам, че в отпадните продукти има наличието на т.нар. облигатни сапрофити - чистачите на природата. Те се хранят с мъртви тъкани, но пък оставайки в тялото, да отделят някои токсични вещества. Другото е, че има възможност за получване на анаеробна среда, която не е характерна и може съответно да позволи развитието на анаеробни бактерии, които нормално отсъстват. Чисто хипотетично разсъждавам. Simple Smile

За тези неща може да даде категорично мнение само микробиолог.
 
Виж целия пост
# 130
...Чисто хипотетично разсъждавам. Simple Smile...
                        И аз, и аз  Peace. Хипотетично погледнато, чашката по-добра от тампоните. От превръзките е по-удобна. Но дали е по-добра от последните (и по-специално многократните) - не знам. Аз лично имах проблем с превръзките - когато там ми е мокро малко по-дълго ми стават ранички. Сега с чашката вече нямам такъв проблем.
                       Ще опитам утре да потърся повече инфо от микробиологична гледна точка, но предполагам трябва да погледнем в специализирани издания ако е коментирано. Не е инфо за масовия купувач. Аз много бих искала да получа мнение от гинеколога си, но уви скоро нямам път към него.
Виж целия пост
# 131
Менструалното кървене е смес от кръв и излющена лигавица - нали така!
То излиза от матката, а не ми е известно в матката да виреят микроорганизми,
освен ако има инфекция и то това състояние е патология.
Във влагалището обаче /в здравото му състояние/ нормално живеят
бактериите на Дьодерлайн, които са полезни.
Този израз "чисти" изобщо не е правилен, няма какво толкова вредно или
мръсно да се изхвърля с менструацията, освен лигавица, която определено
не бъка от бактерии. Нали в тази лигавица се вгнездява оплодената яйцеклетка,
значи това нещо не е нито мръсно нито вредно.
И аз си разсъждавам само!  Peace
Виж целия пост
# 132
То излиза от матката, а не ми е известно в матката да виреят микроорганизми,
Живеят нормално колонии от лактобактерии, а може би и други.
Въпросът е дали средата, която се създава при поставянето на чашката, няма да създава условия за нетипични микроорганизми..  newsm78
Виж целия пост
# 133
   Чашката нищо не внася, върху нея нищо не вирее. Виж, ако ръцете ти са мръсни,
може и да вкараш нещо чуждо, но това може да стане и по редица други начини -
както с тампон, така и при секс. Какво би трябвало да се промени в средата? Аз
също забелязах, че няма никаква миризма, както с чашката, така и с памучните
превръзки. И с превръзките не е толкова сложно да се поддържат чисти, но аз
съм свикнала да пера, защото имам опит с бебешките гащи, та не ми тежи. Simple Smile
Тази вечер продължвам с търсенето. Wink
Виж целия пост
# 134
То излиза от матката, а не ми е известно в матката да виреят микроорганизми,
Живеят нормално колонии от лактобактерии, а може би и други.
Въпросът е дали средата, която се създава при поставянето на чашката, няма да създава условия за нетипични микроорганизми..  newsm78
                        И според мен лактобактериите са във влагалището  newsm78. Нищо не влиза в матката, само излиза. Иначе чашката се стерилизира.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия