Алтернативни продукти за дамска хигиена

  • 132 835
  • 1 352
# 225
Ами аз си я вадя, ако съм в офиса.
Но така като се замисля, аз май рядко пишкам. newsm78
Виж целия пост
# 226
Аз се наливам с доста вода и често посещавам 00, но не я вадя. По-скоро специално посещавам 00, когато е време за вадене. Забелязвам обаче, че се налага да нося ежедневна пръвръзка, за да не оставт следи по бельото - не са петна, а просто бледи следи. Дали има начин да се избегне това (примерно да не я слагма добре)?

Димитриана, а как успяваш да я пъхнеш толкова навътре  newsm78 - на мен явно са ми къси пръстите и ноктите също пречат, и тя се отваря в едни момент и повече не мога да я бутам навътре...
Виж целия пост
# 227
Добре де-ще опиша как си я слагам,защото не знам какво правя по-различно.Първо я мокря (демек я мия,за да няма следи по нея).Слагам си я винаги клекнала,сгъната на фуния,защото мис е струва по-малко съпротивлението.Пъхам я назад и навътре без да си пъхам пръстите кой знае колко.Гледам да съм отпусната и да не бързам и като се изправяда не я усещам.Нататък не знам какво става,но като реша да я вадя и не успявам да намеря дръжката ако не си напрегна мускулите.Хващам я за дръжката и дръпвам надолу докато не се съпротиви прекалено-тогава чак пъхам пръсти да я вадя и то не надълбоко.Понякога използвам вакуума и си я вадя направо за дръжката-така съм забелязала,че не ми капва известно време след това и ми е удобно да стана,да я измия без да бърша кръв по пода после. Simple Smile
Понякога се разтваря твърде бързо в мен.И аз не знам какво не прравя като хората,но в повечето такива случаи като че изпуска и/или я усещам.Тогава като че не влиза толкова навътре.
Надявам се да си ме разбрала,защото и на мен са ми смътни тия усещания. Simple Smile
Виж целия пост
# 228
На мен докторът ми каза да ползвам Триклобактер, заради склонност към гъбички Tired Ако откриете нещо, ще се радвам да прочета  Hug
Специално за вредата от редовното използване на подобни антибактериални препарати има доста написано... имам един сигурен източник у дома, ще го потърся. Става дума за използването на антибактериални сапуни, които съдържат баш активната съставка на трклобактера... дано не забравя! Но аз лично бих потърсила непременно друг вариант. Ако толкова се страхуваш от възпаления, можеш да се миеш с билки - тетра, лайка или друго...

Иначе и аз около година, след като за първи път чух за съществуването на чашките, вече съм готова да си купя Simple Smile само се оглеждам дали от екомама или ибей. Е, с ибей съм напълно незапозната, така че клоня към мамата. Основните причини за мен са две - удоволствоето да не произвеждаш боклук в огромни количества, и раничките, които ми се получават от превръзките често. Все пак, също като Мултимодал, се чудя дали няма някакъв риск, доколко са изследвани, и със сигурност не бих го препоръчала все още на детето си, ако е на 15 години.
Виж целия пост
# 229
...Все пак, също като Мултимодал, се чудя дали няма някакъв риск, доколко са изследвани, и със сигурност не бих го препоръчала все още на детето си, ако е на 15 години...
                     Аз също честно казано не бих препоръчала на девствено момиче  Crossing Arms. Въпреки инфото, че няма проблеми, възможно е понякога разкъсване на химена, което за мен е нежелателно  Rolling Eyes. Но пък знам ли - може да си променя мнението някой ден.
Виж целия пост
# 230
А, и аз не мисля че е подходяща за много млади момичета. Все пак размерът моята А е колкото на 3 нормални тампона! При слагането е сгъната, но при ваденето, ако е по-пълна няма как да я "насмотаеш" толкова. Пък и изисвка известно добро познаване на собствената анатомия...

Продължавам да се чудя дали е добре кръвта да се задържа известно време в тялото, но пък и да седи на превръзка до тялото за няколко часа също не ми се вижда по-добро....
Виж целия пост
# 231
Аз съм на 19, но ще си купя със сигурност, като се опарича, тази чашка, с превръзки ми е супер некомфортно и постоянно ми щипе, със тампоан също не ми харесва, Междо другото сега чашките са намалени в еко мама Simple Smile
Виж целия пост
# 232
Сребърен облак, мерси за съветите за билките  Peace
Страхувам си се, щотоооо Sad Ме повредиха, когато ме лекуваха от пневмония  с антбиотиците, изписаха ме с гъбички и след това през 3-4 месеца все гъбички, все едни лекарства  Sick А аз мразя да пия лекарства, та съм готова на всичко да ги спестя Embarassed Като хлебарчици са ми хапчетата Close
Виж целия пост
# 233
Току що научавам да тези чашки. И съм много заинтригувана. Аз определено често имам разни гъбични проблеми. И ако това ще ми намали тези неприятни усещания - бих си го поръчала. Ще следя темата. Но май вече 90% съм навита.
Притеснява ме малко ползването на 2-ия ден от цикъла (който при мен е доста обилен) и това, че ще трябва да изливам кръвта докато съм на работа. Но има начин да се справя с това - с тубата с вода в тоалетната.
Виж целия пост
# 234
Мира, повечето в офиса така или иначе се разкарваме с малки шишета вода, понеже тази от чешмата не става за пиене, а автоматите са по 1 на етаж, та не изглежда много странно да влезеш и в тоалетната със шишето. Ако е толкова сериозно положението на втория ден, през 2 часа си мисля, че ще удържи чашката, пък и както вече си прочела, ако няма възможност да я измиеш, просто я изпразваш и ползваш отново.
Виж целия пост
# 235
Их, днес ползвам и новата превръзка, много е мекичка и удобничка.
Как не съм се светнала за такива неща едно време, направо не знам Crazy
Виж целия пост
# 236
Eовин, бързо кажи дали с панталон я носиш или с пола Praynig Това ми е единственото притеснение с тези превръзки - изглеждат по-обемни, но дали наисна се виждат с панталон Confused
Виж целия пост
# 237
С панталон, този е сравнително по-тесен, тъмен, не си личи така като се оглеждах в огледалото Peace
Аз за това с него пробвам, иначе всичките ми панталони са тип комбат и доста широчки.
Но пък и превръзката не е от по-дебелите, взех от по-тънките само срещу евентуално протичане на чашката Peace
Виж целия пост
# 238
Аз днес съм за пръв път с чашката. Пропуснах сухите тренировки, както ме бяхте посъветвали, та днес, когато ми се наложи вече да използвам чашката, малко ми беше притеснено. Но се справих учудващо бързо и лесно и, което е още по-хубаво, чашката направо ми лепна! Съвсем по мярка ми е!
Незнам обаче как така режете дръжката! Аз сега я извадих да я изпразня и дръжката беше влязла по-навътре...Не че трудно я достигнах, но ако я бях отрязала, сигурно щеше да е трудно.
Иначе чашката rulzzz!  Laughing
Виж целия пост
# 239
Честито  Mr. Green
Като гледам количеството, което събирам, май и този път ще се размина с 4 дни.
Направо прераждане.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия