108 миндерчета на сянка, чаровните арабки са отново на седянка

  • 22 035
  • 290
# 210
Марси-пълнежа поне тук е съста сметана или коластра-обработена

тук Манел е пуснала линк -как се правят точно,Манел -как сте newsm78

http://fr.youtube.com/watch?v=8EDLhnMB0N8

тук  готовите не се пекът-слага се пълнежа и се слепват след това се заливат със захарен сироп.
Виж целия пост
# 211
мила  lybava толкова ме натажи написаното от теб много съжалявам но по добре е да го забравиш за миг се поставих на мястото ти и сърцето ми щеше да се прасне   аз също от скоро имам вразка с приятеля ми и какви ли не подозрения не ми минаха през главата момичетата в сайта много ми помогнаха аз бях страшно обаркана но сега вече живея с него и се надявам за напред всичко да е окнезнам какво да ти кажа искам да помогна но незнам как но най добре го забрави  bouquet
Виж целия пост
# 212
здравейте мили мой
Lubava давай напред не поглеждай повече назад и си повтаряй че всяко зло е за добро
сигурна съм че скоро ще се появи човек достоен за теб   Hug Hug Hug
DUA слънчице време не ми остава да се обърна ако успея да прочета тук какво се пише няма да ми остане време да пиша, а аз не обичам да пиша без да съм прочела така че май последно само ви чета (докато имах нет на работа все имах време и да драсна някой ред)
трябва да ми идва и ме гори за сладко ходих до магазина преди малко ама е затворен а другия е малко по далеч но много ме е стах да ходя сама до там в тъмното така че сега само ми остава да си оближа последната лъжица течен шоколад и да се надявам да ми дойде за да мине тоя глад за сладко Simple Smile (оправдания не че не ям сладко и като не съм в цикъл)
аз за боклука да се изкажа Simple Smile
моя се събира в торбичка и сутрин на път за работа излита в кофата
Рейн-че не си мисли че само вие имате толкова много боклук не си видяла моя само опаковки има вътре и то все големи опъковки (от големи чипсове и т.п.)
шоколада свърши сега ще се озъртам за нещо друго с което да го заместя
оооооооооооооо как забравих снощи мъж ми донесе една кутия after eight
Golden Apple` сетих се с усмивка и аз за тази тема с гащите
айде за сега толкова тази вечер съм пред компа така че пишете  ще чета и ще пиша
на всички много  Hug Hug Hug

редактирам:
искам да питам от къде да си купя суров кадаиф
Виж целия пост
# 213
Деси, а да знаеш как се приготвят самите палачинчици? Знам, че се купуват готови. Моят младеж ме увери, че нямало шанс да се направят, купували се само готови, но му нямам пълно доверие по кулинарните теми.  Mr. Green
Сани, темата с гащите беше от най-колоритните тук.  Party
Виж целия пост
# 214
Не знам-тук ги има готови  Mr. Green А в линка който пуснах не е ли показано-4е при мен ютуба не се отваря newsm78
Виж целия пост
# 215
Латеа, дерзай и да черпиш после Naughty
http://arabiamagick.blogspot.com/2007/11/lebanon-ramadan-half-moons-atayef.html
Виж целия пост
# 216
И ние готови купувахме, бяха и много евтини.  Peace Но имало само по Рамадан, а пък в Бг и тогава ги няма.  Confused Аз изключително много ги харесах и исках да им се пробвам в домашни условия.
Деси, на втория път като гледах клипа, видях как се правят. То е написано само на един слайд, на другите е обяснено как се пълнят и т.н. Ама аз някъде съм бляла, та съм изпуснала този слайд.  Mr. Green
Супер.. Ще им се пробвам  Party
Ди, къде се губиш? Тук се леят боклучени съвети, пък теб те няма...   bouquet
Делтичке?

Редактирам: Теди, златна си!  Hug
Виж целия пост
# 217
аз то4но тестото правя и стават! само трябва да си потърся линка за ливанските! ползва се мая и бакпулвер и се прави с финна смида(грис), кашата трябва да втаса добре и после с 4ерпака се  пуска на тънко по малко в кръг4е!пропорциите утре, 4е мъж ми се прибра, ако не ги намерите дотогава,де! в голям тефлонов тиган стават по 4 малки! слепват се и се пълнят с гъста сметана с крема сирене и пудра захар, после в ядки се топва!
Виж целия пост
# 218
Латеа,
Що се отнася до готовите -въпросът е ясен..Ама правените у дома са малко  по-сложна задачка, тъкмо предизвикателство за теб в учебно време.. PeaceЗакачката е в това, колко ги печеш...В Йордания поне, правените по домашному се пекат на нещо като плоча, а не във фурната.Предполагам, че не се ползва тиган поради малките му размери..Какво би събрал той като бройка за семейства като на сириеца от селото до Хасаке Mr. Green Хватката е и да имаш готова плънка, за да слепваш краищата още топли... Въпросното нещо ,което оприличаваш на крема сирене, сигурно е така наречената кищаа /ищаа/ ThinkingТук я има, в арабските магазини... Peace
Виж целия пост
# 219


МИЛА  АНИ  Hug ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН !
ЖЕЛАЯ ТИ ЗДРАВЕ И БЕЗБРОЙ ЩАСТЛИВИ МИГОВЕ !
И ОЩЕ МНОГО ПЪТЕШЕСТВИЯ !  Party
Виж целия пост
# 220
ДобрЮтрУУУУУ Компаниятааааа Hug Hug Hug


Да ви е сладко и весело на коремчетата мои Дружки Hug

Любава я си стой при нас и си гледай кефа бе Hug
Аз съм от сравнително благите хора и не се изказвам остро много често ама при ситуацията като твоята казвам една дума дето не е за тука, че ще ми направят Бан. Не е бил за тебе и това е. Това е някакъв урок който кой знае защо ти е изпратен. Божия промисъл както се казва. Но от това трябва да излезеш още по силна.
Хайде деееее ще ти и тъжнооо. Може ама само за малко Wink Тъкмо сме повече да ни се облегнеш на раменете и по лесно да го преодолееш-я дай сЯ една усмиФка. Кой знай какъв готин пич ще си намериш. Пази си емоциите за него. Я колко читави мъже имаааа  Hug
ЧЕСТИТ РОЖДЕН АНИТУУУУУУУУ Hug
ДУА-как е Рабубчика бе?
ЧИНГИЗ Hug Тоз "младеж"- 59 годишния голям палавник бе newsm78
ТеЗ дИца как не са му изяли ушите до сега newsm78-ама те колкото са много и друго могат да му изядат newsm78 -ами женурята как ги обгрижда освен по особенните грижи newsm78
Виж целия пост
# 221
Делта, тъкмо щах да се оплаквам, че една усмихната мома нещо липсва от форума....

Латейкич, тук съм и високо ценя боклучените ви съвети, ама като ми се отваря парашута да пиша само по малките часове....Цял ден единия залепен за лаптопа, другия залепен за мене...

Теди, аз като се лишавам от разходките, че то в къщи една почивкаааа....Днес тъкмо лежа и си кашля, и си кихам, и се сополивя, и уж 'почивам', а детенце като си докопало ботушките, дойде до леглото и като ме фрасна по носа с единия ботуш...отдавна не бях виждала звездното небе посред бял ден....Облякох го и хайде навън...поне в количката мирува.

Инак с таз загадка с повишена трудност вдигна нивото на тривиалната боклучена тема...но не вярвам да надмине по популярност гащената. Аз открих само дума и половина, моля те да ме изчакаш още малко, че не искам половин награда...съдрана на две тениска, или нещо от сорта....

Деси, и аз четох на скоро един смешен случай, от Шамса някъде беше, май Ливан. Една баба на около 70 тръгнала да се развежда, защото наскоро научила, че според исляма съпрузите ще бъдат заедно и в отвъдното. А нейния дядо имал навика да я потупва, и тя се паникьосала, че 50 години го е търпяла да я тормози на тоя свят, па и на оня ли да е с него....

Хора, днес се отбих в един руски магазин да купя елда, много е полезна като цяло, но най-вече за бременни, кърмачки и малки деца...та варя аз на малкия елда в подсолена вода, после слагам една бучка масло и това му е философията feeding. ама мисълта ми беше, че влизам в магазина и гледам българска лютеница...и то няколко вида...Избрах аз едро смляната на Дерони и светът вече ми се струва по-малко несправедлив.(не можах да намеря облизващо се смайлче)

Лека нощ, да спите в кош!
Виж целия пост
# 222
детенце като си докопало ботушките, дойде до леглото и като ме фрасна по носа с единия ботуш...отдавна не бях виждала звездното небе посред бял ден....
Joy  Joy  Joy
 Рейн, как съм се смяла, ако знаеш...толкова са изобретателни дребосъците. Hug
 
Виж целия пост
# 223
Мансун, и ние много боклук, всеки ден пълня торбите, опаковки, кутии, обелки. После клошарите ги вадят т контейнера изсипват съдържанието отвънка и така си остава.  Всеки път като минавам в близост до контейнерите и ми се повдига и от миризмата, и от гледката  Sick

Искаше ми се да ви пратя снимка от работата ми, ама изгубих кабелите разни и няма как да я сваля.  Във двора боклуци до кръста, памперси, кутии прах за пране, консервени кутии, отново памперси, чорапи, бельо, обелки, пак памперси, парчета от мебели, тоалетна хартия и най-най-вече памперси  Mr. Green  Из цялата тая красота  се разхождат плъхове едри колкото котаци  Mr. Green    Боклука се хвърля директно от прозорците, така да, кой да се разкарва до контейнера. Сега сложиха решетки , уж да се спрат "летящите торби", ама нашите хора са хитри- изхвърлят парче по парче през решетките.  Иначе дечицата им добре се забавляват и си играйкат.  
Отделно има индивиди, които мебели просто не признават. За какво  са маса и легло, като може да си направи кефа да ги чупи на парчета и да хвърля отгоре.

Чистачките не могат да насмогнат, а и с времето се убедих, че е безсмислено, след сутрешната оборка, отново заливат купища боклук. На няколко пъти се опитваме да ги организираме сами да почистят, но естествено всичко се изпокрива, появяват се 1-2 негри и 2-3 афганистанчета.

А май-обичам като има бой, горе-долу на 5-6 дни  Mr. Green

Деси, тоя арабин с многото деца  #Crazy  ужас, как им помни имената. И беден, беден , обърнато в български пари с около 500лв на месец разполагал  Money
Виж целия пост
# 224
Добро утро .Аз май не съм от ранобудните ,но ви направих закуска.Дано кифличките стигнат за всички.

Обаче кафето да го направи някой друг, че още ми се спи.Едва си държа очите отворени ShockedЦелувки за всички!!!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия