Краче в устата и ръмжене страшно - Октомврийче зъбите си чеше страстно!

  • 10 812
  • 296
# 285
Здравейте! Отчет след вчерашната консултация, качила е 450 гр. за месец и е пораснала 1 см., сега е 6310 кг., 63см. Дребосъчка си е и това си е! Биха и хепатитната и поплака малко, сега я следя за температура ( след последните две ваксини вдигаше ) и слагам компрес на крачето.
Питах педката за рибата каза да въведа и пуешкото, да изчакам 2 седмици и да дам риба! За жълтъка ще изчакам още малко. Попара няма да давам за сега, но може да започнем млечните каши. Някой пробвал ли е готовите каши в бурканче ( Хипп, Бебивита, Нестле ) и харесват ли ги бебетата?
Крисси, аз съм взела на Рая слънцезащитен крем на Себамед и за сега нямам оплаквания!
Честити месечинки!
Виж целия пост
# 286
  Пуки, само една нощ ли е кошмара?Аз разбрах че трае цяла седмица ooooh! Как я прекара Дани?С какво го мажеше?

  Каменце, ами ще ходим на уролог да забели пишлето.
Виж целия пост
# 287
Каменце, аз дадох пиле със зеленчуци на Гербер 50 гр после мляко/но май по-добре да е зеленчуково пюре/, на другия ден 80гр, на следващия 150гр-т. е цяла порция за нас.На другия ден пак дадох цяла порция и от там насетне почнах да ги редувам. Педиатърката ни каза един ден месно един зеленчуково с жълтък, но жълтъка още не съм го дала.Тъй като си разпределям и мешам бурканчетата вместо да редувам ден на ден, редувам на 2-3 дена на толкова.

Иначе ако става дума за желязото цитирам от Косето:
Месо-съдърж на желязо мг/100гр:
Телешко 3.1
Пуйка-тъмно месо 2.4
Пуйка-светло 1.2
Пиле-тъмно месо 1.6
Пиле -светло 1.2
Желязото от месото-хемовото се абсорбира най-лесно, за разлика от желязото в листните зеленчуци-нехемово.Желязото в месото се усвоява оптимално при комбинация с железни зеленчуци
Съдържание на желязо на 1 чаша
Цвекло 2.8
Леща сварена 6.6
Спанак сготвен 6.4
Грах сварен 1.2
Броколи варено 1.1
Бртюкс.зеле варено 1.1
Усвояването на желязо от растит произход е до 10%.Когато се консумират едновременно храни с хемово и нехемово желязо се оптимизира усвояв на желязото.Вит Ц също подобрява абсорбацията му.

За мин води
http://dnes.dir.bg/2009/04/17/news4315762.html

Сори за правописните грешки но нещо е бъгаво като пишеш пост, подскача всичко и не подлежи на корекция  Tiredи ПРИ ВАС ЛИ Е ТАКА  Thinking
Виж целия пост
# 288
Ади , благодаря за инфото   bouquet
Виж целия пост
# 289
каменце на нашия батко като беше на 6 мес. му беше ниско желязото и 6 месеца ядяхме основно спанак, леща, черен дроб, телешко,боб, зелен боб и след това нямахме проблем.Малко е ниско 103 но не е страшно само с храненето ще се вдигне без да даваш желязо на хапчета  Peace
трикси браво на вас  Heart Eyes Деа е 5800 и 66 см. Ще се борим за приз най финна мадама  Joy
Виж целия пост
# 290
Добро утро! Hug
Честито на порасналите мишлета! newsm51
Адина, много ти благодаря за отговора!  bouquet Ама в голяма чуденка се вкарах newsm78, да си продължа известно време с еденицата или двойка?Май негативите за частично адаптираните млека са по-големи ThinkingМайчета дето давате АМ, какво правите?Вие как ще постъпите?
Криси, аз използвам Мустела- 50 фактор, засега съм доволна, ама като стане по- силно слънцето незнам.По принцип ползвам А-Дерма, но от тях не намирам слънцезащитен крем.
Говорите за уролог, аз на моя мишчо от втория месец лекичко му дърпам пишката, а като му биха първия пентаксим лекарката му я дръпна, силно и той плака #Cussing out, но после всичко беше ок, забрави бързо, бързо.Сигурно, защото аз си му я дърпах, но не до край.И сега по време на баня си я дърпам, кога до край, кога не, но ме е страх да му я издърпвам цялата.
Пуки, чакаме да ни поканиш smile3508
Виж целия пост
# 291
Видях, че спанака е много полезен, а нашата педка каза да се въздържам за известно време от зелените зеленчуци в това число и спанакът newsm78.Предизвиквали колики, били трудно смилаеми...Още не сме правили изследвания, но другата седмица.Дано всичко е наред Praynig
Виж целия пост
# 292
Видях, че спанака е много полезен, а нашата педка каза да се въздържам за известно време от зелените зеленчуци в това число и спанакът newsm78.Предизвиквали колики, били трудно смилаеми...Още не сме правили изследвания, но другата седмица.Дано всичко е наред Praynig
Аз давах вече спанак няколко пъти ама аз май избързвам с доста работи така че  Joy
Успех на изследванията
Виж целия пост
# 293
Нова тема
Виж целия пост
# 294
Каменце, ако не се лъжа, кашата от елда на Хипп е много добър източник на желязо.

Цитат
Някой пробвал ли е готовите каши в бурканче ( Хипп, Бебивита, Нестле ) и харесват ли ги бебетата?

Да, и на трите марки сме пробвали.Много са вкусни.В къщи няма как да направим такива вкусотии и да искаме.

Криси, една вечер беше кошмара при нас. Сутринта като му забелиха пишлето, нищо не усети, даже не рева. Обаче после на всяко пикане, то му щипе и ела виж къв рев беше. Измъчи се детето, но беше за негово добро с тия бактерии дето от там идваха. Лошото е че почва да пикае, от болката се секва и спира, след 5 минути пак почва да пикае, пак спира, и вода спря да пие тогава, щото пикае докато пие вода обикновенно и разбра че като пие вода пак го боли. Наистина кошмара беше голям и не спахме и ние и той цяла нощ, но на другата сутрин вече нямаше болки и всичко си дойде на мястото. По-добре стана сега като е малък, че после много се психират и помнят. Мъжа ми още със ужас си спомня неговото забелване. Confused Бил е на 3 годинки.
Иначе се маже с Риванолова маз постоянно след това,  а няколко вечери подред с Лидокаин паста. След 3 дена вместо с Лидокаина се почва мазане с кортикостероид,който ще ти изпишат, за да не залепне кожичката отново.Лидокаина и кортикостероида го мазахме веднъж дневно, само вечер. Лидокаина преди баня , а кортикостероида се мажеше след баня.
Виж целия пост
# 295
Моя мъник спанак не пожела да яде, беше ацки отвратен както и към тиквичките, niel може и така да е, но в купешките пюрета са по-лесно смилаеми и рядко са в чист вид  Rolling Eyes Доколкото знам в САЩ ли беше дето захранваха първо със зелени зеленчуци  newsm78

За АМ2 аз вече купих и от вчера сме на двойка, мисля, че няма кой знае какво значение, нали уж е съобразено с възрастта, по-калорично и белтъчно, че малчовците стават все по-енергични. Ще питам и педиатърката все пак за мнение.

Аз взех кремче на Ла Рош 50ти фактор, дали не се набутах незнам, но толкова време ходи с тези прежулени от слънцето бузки, че ми е жал...

Каменце, сега се сетих, че в някои страни 100 хемоглобин го имат за нормално  Rolling Eyes


Виж целия пост
# 296
ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ
 
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия