Познавате ли масони? Имате ли мъж масон в къщи?

  • 119 990
  • 372
# 210
Ааа, педофил не е обида, то си е диагноза!  Mr. Green
Виж целия пост
# 211
 Flutter а Гергов е в ложата  на..... Sick
Виж целия пост
# 212
топло, макар, че не е. дори казах доста ясно и кой е, но не това е важно.  bowuu
никога не се говори, че са масони, а само се натяква за връзки и че те връзките всичко ще оправят, нявсякъде могат да проникнат и прочие.
във въздуха непрекъснато витае колко семейството е над другите, колко те са специални, а по най-обективни критерии те са просто хора, дори бих казала леко посредствени и в много отношения задръстени, да не говорим, че Негово Височество беше и педофил (в смисъл, нали така се казва, когато спи с млади момичета, да не каже някой, че обиждам...  Simple Smile)
Ох, много си забавна - само дето не е в добрия смисъл на думата. Та сега ще задам следния въпрос : "Ти, миличка, масон ли си?" От отговора на този въпрос много неща биха ми се изяснили. Защото за момента писанията ти приличат на озлобена комплексирана съпруга или снаха, за която всичко е повод да бълва особено ако има тоооолкова широка публика. Та на въпроса..... Peace
Виж целия пост
# 213
топло, макар, че не е. дори казах доста ясно и кой е, но не това е важно.  bowuu
никога не се говори, че са масони, а само се натяква за връзки и че те връзките всичко ще оправят, нявсякъде могат да проникнат и прочие.
във въздуха непрекъснато витае колко семейството е над другите, колко те са специални, а по най-обективни критерии те са просто хора, дори бих казала леко посредствени и в много отношения задръстени, да не говорим, че Негово Височество беше и педофил (в смисъл, нали така се казва, когато спи с млади момичета, да не каже някой, че обиждам...  Simple Smile)
Ох, много си забавна - само дето не е в добрия смисъл на думата. Та сега ще задам следния въпрос : "Ти, миличка, масон ли си?" От отговора на този въпрос много неща биха ми се изяснили. Защото за момента писанията ти приличат на озлобена комплексирана съпруга или снаха, за която всичко е повод да бълва особено ако има тоооолкова широка публика. Та на въпроса..... Peace

"Ти, миличка, масон ли си?" - Що за въпрос??  Shocked
Заглавието на темата е: "Познавате ли масони? Имате ли мъж масон в къщи?"
Отговорът: Вече не. Не бих казала, че вече ми пука, така че говоря доста неафектирано. Но имам позиция, да. Мога добре да си я аргументирам.
А ти "миличка" на какъв опит базираш коментарите си? Разбра ли за кого говоря? Wink
Виж целия пост
# 214
топло, макар, че не е. дори казах доста ясно и кой е, но не това е важно.  bowuu
никога не се говори, че са масони, а само се натяква за връзки и че те връзките всичко ще оправят, нявсякъде могат да проникнат и прочие.
във въздуха непрекъснато витае колко семейството е над другите, колко те са специални, а по най-обективни критерии те са просто хора, дори бих казала леко посредствени и в много отношения задръстени, да не говорим, че Негово Височество беше и педофил (в смисъл, нали така се казва, когато спи с млади момичета, да не каже някой, че обиждам...  Simple Smile)
Ох, много си забавна - само дето не е в добрия смисъл на думата. Та сега ще задам следния въпрос : "Ти, миличка, масон ли си?" От отговора на този въпрос много неща биха ми се изяснили. Защото за момента писанията ти приличат на озлобена комплексирана съпруга или снаха, за която всичко е повод да бълва особено ако има тоооолкова широка публика. Та на въпроса..... Peace

"Ти, миличка, масон ли си?" - Що за въпрос??  Shocked
Заглавието на темата е: "Познавате ли масони? Имате ли мъж масон в къщи?"
Отговорът: Вече не. Не бих казала, че вече ми пука, така че говоря доста неафектирано. Но имам позиция, да. Мога добре да си я аргументирам.
А ти "миличка" на какъв опит базираш коментарите си? Разбра ли за кого говоря? Wink

А какво общо има за кого говориш. Какво ме интересува. Пишеш за масонството и изобщо за масоните с тона на гореспоменатата съпруга или снаха и нещата които визираш нямат нищо общо с масонството. Всеки човек може да е или не такъв какъвто го описваш. А за въпроса - да , повтарям го и отговор може да е само да или не. Ако е да - о.к. познаваш нещата отвътре и до известна степен можеш да кажеш част от нещата. Ако не, обаче, много от нещата се превръщат в болна фантазия.
Виж целия пост
# 215
Дали познавам?...да,свекър ми...даси си го имам в къщи?...добре,че не!  Peace
Виж целия пост
# 216
Стига сте го чепкали.
Просто това са хора с много висок социален статус и много пари.
Хора,които ръководят политиката,имат глас навсякъде и гласът им се чува.
Светът се ръководи от масони.
Те са си напълно нормални хора,не са извънземни.
Всички мъже по високите етажи,всеки който  заема ръководна длъжност е масон.
Политици,лекари,държавни глави,банкери.
Мъже които имат власт.
Те ръковдят света,като се започне от държавата.
Хора с положение и пари,това е.
Или по точно мъже с положение и пари,защото жени масони няма.
Виж целия пост
# 217
Или по точно мъже с положение и пари,защото жени масони няма.[/b][/color]
Има обаче чисто женски ложи и броят им расте! Наподобяват мъжките. Grinning
Виж целия пост
# 218
аз подозирам, че това е старата ни познайница Pepelyashka. разбрала е, че Годеникът и е масон и сега се интересува какво точно й предстои. мда  Grinning
Виж целия пост
# 219
Или по точно мъже с положение и пари,защото жени масони няма.[/b][/color]
Има обаче чисто женски ложи и броят им расте! Наподобяват мъжките. Grinning
За там сме.
Масонска ложа `Мамма` Laughing
Виж целия пост
# 220
Или по точно мъже с положение и пари,защото жени масони няма.[/b][/color]
Има обаче чисто женски ложи и броят им расте! Наподобяват мъжките. Grinning
За там сме.
Масонска ложа `Мамма` Laughing


Обаче няма да имаме зидари, а примерно домакини. Това веднага ще промени смисъла на думата домакиня. Домакиня- това звучи гордо! Joy

ПП. Светът е пълен с ложи, подобни на масонските. Дори някои секти не се различават особено!
Виж целия пост
# 221
абе zveti я се стегни, аз съм жена, има някакви женски измислени формирувания, но масонствтото си е само за мъжете. мисля, че вече с kriskotkata доста добе обсъдихме идеята, че човек е личност сам по себе си в рамките на БГ масонството, въпреки че нека не забравяме, че масонството в идеологичен аспект се припокрива с личността. Така че бих казала, какъвто човек в ежедневието, това можем да очакваме от него и като масон.
Ако се вгледаш в името на темата и изказванията ми, ще видиш, че споделям опита си за това как е да ти е в къщата това чудо неземно. Което на мен ми е донесло само проблеми, а смятам, че носи и на непосветеното общество доста проблеми - добре че някои хора не знаят откъде иде всичко.
За пореден път явно и на теб трябва да ти кажем, че не преразказваме книгата на Дан Браун тук, опитваме се да говорим за ежедневния аспект. Но понеже вече ме обвини в озлобеност тип огорчена снаха или съпруга - еми нека ти кажа тогава, че смятам масонството за порочно, а твоето мнение за арогантно, което се обеснява или от пресния ентусиазъм на новака, или от обичайната надутост на хората, които по някакъв начин са свързани с някакви масони и които както вече казах са се опиянили от усещането, че са се досегнали до нещо кой знае какво. И в двата случая едва ли си прекрасен пример за масонска култура, понеже масоните се предполага да са ненатрапчиво респектиращи, а не някакви пуяци дето да се перчат и правят на посветени и следователно по-важни.
Виж целия пост
# 222
Беки, знаеш ли името на ложата, чийто член е бил този педофил?
Виж целия пост
# 223
Това, което се тиражира сред определени обществени кръгове, изживяващи се като елит, няма нищо общо с истинското масонство.
С други думи - това е форма, изпразнена от съдържание, която в момента се използва за чисто материалистични цели, които са мн.далече от хуманизма, алтруизма и т.н.
Масонството е съществувало във въпросната форма до 16 - 17 в., след което постепенно се оттегля в нова форма.
В момента истинското масонство се намира в латентен период и както казах има нова форма, нови знаци, нов ритуал на посвещение.
Всичко това прави възможно значението на старите знаци, ритуал и т.н. да станат обществено достояние - това се е случило преди повече от век.
Освен това, един истински масон не би показал, че е масон при каквито и да било обстоятелства.
Друго съществено е, че има женски присъединителни ложи, които са прикрепени към мъжката масонска ложа т.е. има жени масони.
Виж целия пост
# 224
Аз започнах да се чудя -Кой НЕ Е масон  в Б-я?Хиляда вида  ложи...
http://bg.fanopic.com/golemiq-zagovor-sreshtu-bulgarite/discussi … en-interes-masoni
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия